Jak zlikwidować skorumpowany rząd, instrukcja z Islandii?


Islandczycy sprawili, że rząd, który aprobował pod dyktando światowej finansjery zubożyć islandzki naród zgodnie ze scenariuszem aktualnie „przerabianym” przez Grecję, podał się w komplecie do dymisji! Główne banki w Islandii zostały znacjonalizowane i mieszkańcy zdecydowali jednogłośnie zadeklarować niewypłacalność długu, który został zaciągnięty przez prywatne banki w Wielkiej Brytanii i Holandii.

Doprowadzono też do powołania Zgromadzenia Narodowego w celu ponownego spisania konstytucji. I to wszystko w pokojowy sposób. To prawdziwa rewolucja przeciw władzy, która doprowadziła Islandię do aktualnego załamania.

Na pewno zastanawiacie się, dlaczego te wydarzenia nie zostały szeroko nagłośnione? Odpowiedź na to pytanie prowadzi do kolejnego pytania: Co by się stało, gdyby reszta europejskich narodów wzięła przykład z Islandii?

Oto krótka chronologia faktów:

• Wrzesień 2008 roku: nacjonalizacja najważniejszego banku w Islandii,Glitnir Banku, w wyniku czego giełd zawiesza swoje działanie i zostaje ogłoszone bankructwo kraju.

• Styczeń 2009 roku: protesty mieszkańców przed parlamentem powodują dymisję premiera Geira Haarde oraz całego socjaldemokratycznego rządu,a następnie przedterminowe wybory.
Sytuacja ekonomiczna wciąż jest zła i parlament przedstawia ustawę, która ma prywatnym długiem prywatnych banków (wobec brytyjskich i holenderskich banków) wynoszącym 3,5 miliarda euro obarczyć islandzkie rodziny na 15 lat ze stopą procentową 5,5 procent.

W odpowiedzi na to następuje drugi etap pokojowej rewolucji.

• Początek 2010 roku: mieszkańcy zajmują ponownie place i ulice, żądając ogłoszenia referendum w powyższej sprawie.

• Luty 2010 roku: prezydent Olafur Grimsson wetuje proponowaną przez parlament ustawę i ogłasza ogólnonarodowe referendum, w którym 93 procent głosujących opowiada się za niespłacaniem tego długu.
W międzyczasie rząd zarządził sądowe dochodzenia mające ustalić winnych doprowadzenia do zaistniałego kryzysu. Zostają wydane pierwsze nakazy aresztowania bankowców, którzy przezornie odpowiednio wcześniej uciekli z Islandii.

W tym kryzysowym momencie zostaje powołane zgromadzenie mające spisać nową konstytucję uwzględniającą nauki z dopiero co „przerobionej lekcji”. W tym celu zostaje wybranych 25 obywateli wolnych od przynależności partyjnej spośród 522, którzy stawili się na głosowanie (kryterium wyboru tej „25″ – poza nieposiadaniem żadnej książeczki partyjnej – była pełnoletniość oraz przedstawienie 30 podpisów popierających ich osób). Ta nowa rada konstytucyjna rozpoczęła w lutym pracę, która ma się zakończyć przedstawieniem i poddaniem pod głosowanie w najbliższych wyborach przygotowanej przez nią „Magna Carty”.

Czy ktoś słyszał o tym wszystkim w europejskich środkach przekazu? Czy widzieliśmy, choćby jedno zdjęcie z tych wydarzeń w którymkolwiek programie telewizyjnym? Oczywiście – NIE!

W ten oto sposób Islandczycy dali lekcję bezpośredniej demokracji oraz niezależności narodowej i monetarnej całej Europie pokojowo sprzeciwiając się Systemowi.

Minimum tego, co możemy zrobić, to mieć świadomość tego, co się stało, i uczynić z tego „legendę” przekazywaną z ust do ust.

Póki co wciąż mamy możliwość obejścia manipulacji medialno informacyjnej służącej interesom ekonomicznym banków i wielkich ponadnarodowych korporacji. Nie straćmy tej szansy i informujmy o tym innych, aby w przyszłości móc podjąć podobne działania, jeśli zajdzie taka potrzeba.

http://ukrytawladza.wordpress.com/

Reklamy

Komentarzy 14 to “Jak zlikwidować skorumpowany rząd, instrukcja z Islandii?”

 1. kopernikus Says:

  Przemek R – dobrze zrozumiałeś .Nie ludzie mają służyć temu mafijnemu systemowi rządowo-religijnemu lecz rządy mają służyć ludziom i pomnażać dobra każdego mieszkańca ziemi.wszystko co istnieje jest własnością Stwórcy i nikt nikomu nie jest niczego winny ani dłużny.Zacznij myśleć jak człowiek a nie niewolnik to może to zrozumiesz,że cię ktoś przeprogramował żebyś myślał i czuł jak niewolnik i wiecznie spłacał wirtualne długi.Na początek poczytaj o programie NESARA i FED a póżniej o Iluminatii może coś załapiesz.Szkoda że tak myślących jak ty jest 80% i dlatego nie można niczego popchnąć do przodu ze zmianami.

 2. Przemek R. Says:

  Nie bardzo rozumiem. Nie spłacanie swoich długów to ma być przykład dla innych?

  • Jacolo Says:

   Swoich długów? Dług jest wymuszony przez bank centralny (FED) to samo się dzieje u nas dlatego mamy coraz większe zadłużenie, my tez nie bierzemy kredytów że chcemy, tylko że musimy.

 3. marcin Says:

  http://zmieniamynalepszepl.tk/
  https://www.facebook.com/ZmieniamyNaLepsze
  ZAPRASZAMY!

 4. cieniuch Says:

  powinnismy powstac wszyscy przeciwko zlodziejom, kanciarzom!!!
  ja moglbym zajac sie kampania. mam w tym doswiadczenie oraz otrzymalbym pomoc od ludzi ktorzy juz maja doswiadczenie.

 5. cieniuch Says:

  Wiedz jak moglbym pomoc rozglosnic te wiadomosc aby nasz rzad ktory dziala na szkode obywateli i panstwa?
  Tak rzeby rzad skorumpowany odsunac od wladzy. wszystkich!
  aby zlikwidowac lewice prawice etc i stworzyc jeden staly rzad. Taki ktory bylby pod kontrola obywateli.
  zamiast sledzic obywateli przez kamery internet mozna by sledzic rzad aby napewno spelnial swoje obowiazki wlasciwie.
  chcialbym wrocic do polski z zagranicy ale tylko jesli to sie ustabilizuje.
  pieniadze na autostrady zostaly rozkradzione, rzad walczy o wladze, lupki odsprzedane za grosze dla firm zagranicznych.
  nie chcemy juz samowolki rzadu.
  to my powinnismy ich kontrolowac a nie oni nas!!!

 6. czeslaw Says:

  Moze i u nas zrobiloby sie odrobine lepiej gdyby tak diametralnie zminic sposob rzadzenia….

 7. remek Says:

  Politycy sa ograniczeni. My potrzebujemy nieograniczonych reform.

 8. fred Says:

  wiem,że nadal są ograniczenia w swobodnym przepływie finansów za granicę, ale kraj powoli wychodzi z kryzysu m in wybudował nowe centrum uniwersyteckie nieopodal Perlenu,.

 9. http://mrkriss.net Says:

  Dzięki za ten tekst. Koniec rządów korporacji zbliża się nieubłaganie.

 10. GREG Says:

  ja też jestem ZA x 3 !!!

 11. ajesk Says:

  To informacje sprzed paru lat. Czy wie ktoś może jak dalej potoczyły się sprawy i co tam się dzieje obecnie?

  • andre Says:

   Mój kolega tam mieszka i mówie że jest coraz lepiej ludzie zarabiają po 8 tys na polskie zł

 12. Bosman Says:

  Jestam ZA!!!


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: