Płacimy trzy razy większe podatki niż chłopi pańszyźniani i nadal nie uważamy się za niewolników


chlop-1

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że ich pozycja społeczna jest bardzo podobna, albo i gorsza od tej, którą w epoce feudalizmu miał chłop pańszczyźniany. Mimo to wydaje im się,  że ich los uległ pozytywnej zmianie. Czy aby na pewno?

Sterowanie emocjami społecznymi  za pomocą mediów, a zwłaszcza telewizji, jest jedną z najważniejszych zasad władzy. Dzięki wbijanym do głowy przekazom, można stworzyć iluzję świata, który w rzeczywistości jest zupełnie inny niż przedstawia go propaganda.

Współczesny człowiek jest dużo bardziej zniewolony od chłopa z czasów feudalizmu. Różnica polega na tym, że wtedy na feudała płaciło się niewielki ułamek tego, co obecnie. Pańszczyzna wynosiła około 104 dni, a współczesny Dzień Wolności Podatkowej przypada na początku lipca, zatem pracujemy na nowożytnych feudałów niemal trzy razy więcej niż rzekomo wyzyskiwani chłopi pańszczyźniani.

Różnica polega jednak na tym, że obecnie ludzie nie zwracają już uwagi na swoje zniewolenie. Panuje powszechne przekonanie, że jesteśmy ludźmi wolnymi i wciąż przypomina się o tym w mediach. Zwłaszcza to powinno skłaniać do refleksji, że skoro trzeba o tym wciąż mówić to z tą rzekomą wolnością może być coś nie tak. Po prostu jest iluzoryczna, jak ta którą mają kury na wolnym wybiegu. One tez nie zdają sobie sprawy ze swojego niewolnictwa, gdy nie siedzą w klatkach.

Jeszcze bardziej przerażające jest to, że więszośc ludzi woli tkwić w takich zależnościach i żyć złudzeniami, że jeśli tylko odda ponad pół dochodów haraczu, to bandzior państwo się nim zaopiekuje. W podobny sposób mafia opiekuje się niekiedy restauracjami zastraszając właścicieli i zmuszając do płacenia okupu. To ten sam mechanizm, który zakłada rabowani ludzi z zarobionych przez nich pieniędzy w imię ochrony przez policję i wojsko oraz dwumilionowej armii urzędników, którzy głęboko wierzą w to, że rzeczywiście wykonują w biurach realną pracę.

Źródło

Reklamy

Komentarzy 10 to “Płacimy trzy razy większe podatki niż chłopi pańszyźniani i nadal nie uważamy się za niewolników”

 1. Sława Słowian, Sława Swaroga Says:

  są tacy co mówią o tym wszystkim , ale to mówicie im że debile niewyuczeni, Faszyści , ale ja się zapytam czym różni się faszysta niemiecki od faszysty Słowiańskiego, zamiast być patriotą jestem faszystą, co za ironia losu, Sława Swaroga

 2. Andreas Says:

  Podatki dochodowe, VAT, akcyza, ZUS, KRUS to jedno. Do tego należy doliczyć łupienie dodatkowe za pośrednictwem takich zaraz jak inspekcja transportu drogowego, straże miejskie, gminne, inspekcja pracy i inni oszuści. Urząd skarbowy to pikuś. Mnie najbardziej – poza zusem zeżarły insekty transportu drogowego, a nie podatki.

  • Gmozabija Says:

   Mamy 1000 miliardów dlugu a te wszystkie sluzby tylko to powiekszaja w stanach nie ma takich sluzb i wszystko sie kreci wiec to tylko insekty

 3. Niewolniczyna Says:

  Wszystko prawda do czasu kiedy nauczymy się liczyć 🙂
  Pozdrowienia dla prawdomównych.

 4. World20! Says:

  Chore czasy nastały, a nasi władcy nauczyli się maskować nasze niewolnictwo, dając nam złudzenie szczęścia i samodzielności.. Koniecznie zajrzyj na stronę projektu Świat 2.0, który może przynieść wytchnienie zniewolonej ludzkości! #World20
  https://www.facebook.com/groups/1714366142121582/

 5. Paweł Says:

  Bardzo dobry artykuł. Chciałem przy okazji sprostować: Podatki nie wynoszą 60%, a 83% – według badania Centrum Adama Smitha. Pozdrawiam.

  • Turgon Says:

   Cóż, autor artykułu bardzo delikatnie i niedokładnie poruszył temat. Z tekstu wynika, że chłopi płacili tylko 1 podatek – pańszczyznę na rzecz pana. Okres, gdy chłop odrabiał 3-4 dni w tygodniu dla pana był że tak to ujmę najdelikatniejszym w historii chłopów polskich. W XVII-XVIII wieku pańszczyzna wynosiła nieraz 8 dni w tygodniu ( dla nas wydaje się to niemożliwe, ale ówcześnie za dzień pracy liczono średnią ilość pola, jaką chłop uprawiał w ciągu dnia, załóżmy te 0.5ha, oznacza to, że w tygodniu musiał zrobić aż 4 ha 8*0,5). Poza tym chłop płacił też inne podatki, choćby dziesięcinę na rzecz kościoła, i Świętopietrze na rzecz Kościoła, podymne, osep, pogłówne, oraz podatki nadzwyczajne. Naprawdę wyzyskiwany chłop pańszczyźniany nie miał pieniędzy, by zaspokoić wieczny głód w rodzinie ( nie mówiąc o meblach tj. łóżka, stół, krzesła ). A takich jeszcze w XIX wieku było multum, choć przed rozbiorami wynosili oni 80-90% ogółu chłopów.

 6. historyk Says:

  „pańszyźniani” ???? 😉 – ale treść – racja

 7. gmo zabija Says:

  ale nie musimy sie sami bronic przed barbarzyńcami z poludnia i wschodu wiec lepiej placic i nie musiec drzec w nocy i chwytac za kose o 3 nad ranem

  • garbcio Says:

   trafne spostrzeżenie.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: