Poznaj 10 nawyków szczęśliwych par


Jak tworzyć szczęśliwy związek? Co możemy zrobić by wspólne życie było pełne radości? Mamy dla was 10 nawyków szczęśliwych par:

1. Kładźcie się spać o tej samej porze. Pamiętasz początek waszego związku, gdy nie mogliście się doczekać by iść razem do łóżka i się kochać? Szczęśliwe pary przezwyciężają pokusę chodzenia spać o innej porze. Chodzą spać w tym samym czasie, nawet jeśli jedno z nich musi wstać wcześniej, a drugie może jeszcze pospać. A gdy ich ciała się dotykają, wciąż czują podniecenie, no chyba że jedno lub oboje są akurat wykończeni.

2. Pielęgnujcie wspólne zainteresowania. Wspólna pasja uspokaja. Często pary mają kilka wspólnych zainteresowań. Jednak nie wolno pomniejszać wagi drobnych czynności, które można wykonywać wspólnie, a które oboje lubicie. Jeśli nie ma wspólnych zainteresowań, szczęśliwe pary potrafią je rozwinąć. Jednocześnie pielęgnuj swoje zainteresowania, by nie wyjść na osobę zbyt zależną.

3. Chodźcie za rękę. Zamiast iść z przodu lub z tyłu, szczęśliwe pary idą obok siebie, za rękę. Wiedzą, że ważniejsze od widoków jest bycie ze swoim partnerem podczas drogi.

4. Niech zaufanie i wybaczenie będzie waszym domyślnym zachowaniem. Jeśli pojawia się kłótnia lub konflikt, który nie jest łatwy do rozwiązania, szczęśliwe pary domyślnie sobie ufają i wybaczają, zamiast nie ufać czy obwiniać.

5. Skup się na tym co twój partner robi dobrze, zamiast na tym co robi źle. Jeśli szukasz błędów swojego partnera, zawsze je znajdziesz. Jeśli szukasz tego co twój partner robi dobrze, również zawsze możesz coś znaleźć. Wszystko zależy od tego czego szukasz. Szczęśliwe pary koncentrują się na pozytywach.

6. Przytul się zaraz po powrocie z pracy. Nasze ciało ma pamięć „dobrego dotyku” (miłości), „złego dotyku” (przemocy) i „braku dotyku” (porzucenia). Pary, które na powitanie przytulają się, przypominają swojemu ciału „dobry dotyk”, który potrafi podnieść na duchu.

7. Mów „kocham cię” oraz „miłego dnia” co rano. To świetny sposób by wzmocnić w sobie spokój i cierpliwość, gdy oboje wyruszacie na spotkanie z korkami, kolejkami i innymi upierdliwymi rzeczami.

8. Mów „Dobranoc” co wieczór, niezależnie od tego jak się czujesz. W ten sposób podkreślasz, że mimo tego jak bardzo możesz być zła na niego lub na nią, wciąż chcesz być z nim lub z nią w związku. Mówisz w ten sposób że to co jest między wami jest ważniejsze niż cokolwiek co może się między wami wydarzyć.

9. Rób „sprawdzenie pogody” w ciągu dnia. Zadzwoń do swojej połówki i zapytaj jak mija jej lub jego dzień. W ten sposób będziesz wiedzieć czego się spodziewać gdy spotkacie się po pracy. Na przykład jeśli ma fatalny dzień, to trudno oczekiwać żeby był szczęśliwy z powodu czegoś dobrego co przytrafiło się tobie.

10. Bądź dumny z tego że inni widzą was razem. Szczęśliwe pary cieszą się z tego że inni widzą ich razem. Często wyrażają fizycznie swój związek, trzymając się za rękę, dotykając ramienia lub szyi. Nie przechwalają się, lecz po prostu mówią sobie że są razem.

http://podaj.to/

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Poznaj 10 nawyków szczęśliwych par”

  1. Dbam_o_zdrowie Says:

    No. To mniej wiecej tak wyglada moj związek, juz ponad dekadę.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: