Polowanie na Orbana rozpoczęte


Już wiadomo gdzie będzie kolejne miasteczko namiotowe. Mimo że Węgry są członkiem UE i NATO w polityce nie ma sentymentów. Orban jest do „odstrzału”. Na razie, jak piranie, nadgryzają go media i a jakże sondażownie.

Orban powiedział we  wtorek w telewizji publicznej, że rozpoczęła się nowa era , kiedy to Stany Zjednoczone nie tylko przeszkadzają z boku, ale biorą czynny udział  wtrącając się do polityki wewnętrznej w krajach Europy Środkowej. Orban powiedział, że w związku z konfliktem Rosyjsko-Ukraińskim, i toczącymi się rozmowami o wolnym handlu między Unią Europejską i USA, amerykańskie interesy w zakresie energetyki i handlu stały się szczególnie wyraźnie widoczne.

„Jest wyraźnie widoczne że istnieją dwa problemy,  istnieją wyraźne zarysowane  amerykańskie interesy: w polityce energetycznej i.. .wymiany towarowej,” powiedział Orban.

„Chcą nas wciągnąć do konfliktu, który może mieć dla nas złe skutki. Mamy poczucie że  zimna wojna  między USA i Rosją nabiera kształtu ale my nie chcemy wziąć w tym udziału ” dodał.

Orban powiedział również, że Stany Zjednoczone chciały budować nowe elektrownie jądrowe na Węgrzech ale nie dostały kontraktu, i było to „bolesne” dla nich.

Teraz staje się bolesne dla Orbana. Węgrom którzy są krajem wzorcowo zwalczającym korupcję USA zarzuciły ……. tak , a jakże by co innego- skorumpowanie i odmówiły prawa wjazdu do USA sześciu bliskim współpracownikom premiera Orbana. Publicznie Waszyngton oskarża urzędników węgierskich o korupcję. Istnieje wielu skorumpowanych urzędników na całym świecie,  USA nie zajmują na liście skorumpowanych krajów ostatniego miejsca ale najwyraźniej szykują  sankcje które posłużą wsparciu zmiany władz na Węgrzech i wprowadzeniu spolegliwego reżimu.

Czyżby dlatego że Rosyjski prezydent Vladimir Putin i Orban uzgodnili, budowę i finansowanie transakcji na dwa nowe  reaktory jądrowe w elektrowni w Paks na Węgrzech. Nawiązanie tych bliższych więzi z Moskwą, mocno jak widać zdenerwowało zachodnich partnerów. Oczywistym  jest że poparcie Rosji powoduje konsekwencje.

A to już konkretny rezultat samodzielności Orbana. Widoczna na zdjęciu nagonka rozpoczyna polowanie na Orbana.

Jakie są zwyczaje , taktyka  i metody agencji sondażowych dobrze wiemy z polskiego podwórka.

Scenariusze różnych aksamitnych wiosen są identyczne. Najpierw media społecznościowe robią wyłom w wizerunku ofiary. Rządowi Orbana przyprawia się gębę skorumpowanego łotra do tego zgania się wiecującą płatną . Obie akcje płatne z tego samego źródła. W przypadku Węgier nie zdziwiono by się gdyby sznureczki prowadziły do tego geniusza ekonomicznego  który i nam Polakom uszykował razem z Balcerowiczem zimną kąpiel- schładzając gospodarkę aż do jej zgonu z przeziębienia.

 Po trzech zwycięstwach wyborczych ,mając różowe  perspektywy gospodarcze, słabą opozycję i komfortową większość parlamentarną, premier Węgier Viktor Orban zaledwie kilka miesięcy temu był niezagrożony. I nie jest zagrożony przez wyborców.

Spisek zmontowali jego antagoniści zewnętrzni .

Po błyskotliwych sukcesach legislacyjnych w pierwszej kadencji, odezwały się dzwoneczki w EU bo demokracja na Węgrzech wyglądała zupełnie inaczej niż ta preferowana w Brukseli.  Orban, charyzmatyczny przywódca otrzymał carte blanche do jego wizji  Węgier.

„Jedność tryumfuje”, zadeklarował Orban w październiku gdy jego partia Fidesz zwyciężyła  w wyborach lokalnych, dodając do tego sukces w wyborach Europejskich. „Te wybory udowodniły, że jedność jaką zbudowaliśmy w 2010 r. to nie tylko słomiany zapał, ale że wciąż jesteśmy, na stałe, razem.”

 51-letni Orban, wyrósł na protestach które doprowadziły do końca komunizmu na Węgrzech.  Trudno powiedzieć że jest on prawicowcem ale nie jest też, mimo dobrej współpracy z Rosją socjalistą  co mu niektórzy zarzucają ale przecież Unia Europejska jest oazą socjalizmu. Pewnie wkrótce Orbanowi będą doprawiać gębę i cokolwiek jeszcze aby tylko poderwać zaufanie narodu węgierskiego. A tymczasem Orban jest zaledwie patriotą który robi to co dla jego Ojczyzny jest najbardziej korzystne.

To dlatego manipulanci i sabotażyści sondażowi wieszczą o nagłym i gwałtownym spadku w sondażach ,popularności Orbana i to aż o16 punktów procentowych do 32 procent, oraz topią  Fidesz między 10 a 12 punktów do 25-26 procentowego poparcia

Jest to perfidna manipulacja. Głoszona jest bowiem klęska Orbana ale nie zdecydowano jeszcze kto ma go zastąpić więc nie promuje się nikogo kto by przejmował elektorat Orbana i Fideszu. Na bezczelnego forsuje się niesprzyjające Orbanowi opinie. Zwykłe pranie mózgów szarym mydłem.

Pamiętacie jak mówiono o zadaniach telewizji w czasach PRL-U? ” Przyszło mało a pokazać trzeba dużo.” Tak jest i teraz, wszędzie na Węgrzech też. Liczą się tylko fakty medialne a więc takie jak je media opisują. A „mendia” mówią tak:

„Dziesiątki tysięcy ludzi wyszło na ulice w październiku w największych od lat protestach.” Widać to te dziesiątki tysięcy których polskie media nie doliczyły się podczas Marszu Niepodległości.

Dziesiątki tysięcy protestujących w Budapeszcie pokazało „oburzenie” wobec polityki Premiera Viktora Orbana który wysłał policję aby powstrzymała uczestników zamieszek przed szturmem na  Parlament.

„Idea permanentnej rewolucji nie działa już; taka logik jest już odrzucana przez wyborców,” mówią  wrogowie Orbana. Ale to podobno jest uczulenie na rewolucyjne działania Premiera, gdyż jednym tchem mówią o tym że rewolucja anty Orbanowa jest jak najbardziej pożądana. Komuchy zawsze lubią odwracać kota ogonem.

Myślicie że takie flagi to Węgrzy robią sobie w domach w wolnym od pracy czasie? Reporterzy też trafili tu przypadkowo.

Szukają srebrnej kuli którą mogliby wykończyć Orbana- dlatego użyją wszelkich środków dzięki którym można by pozbawić Orbana wiarygodności. Każdy cyniczny, taktyczny ruch, może być w tej walce dozwolony choć dwa lub trzy lata temu, byłoby to nie do pomyślenia.

Tak więc polowanie na Orbana rozpoczęto. Nagonka ruszyła.

http://www.mpolska24.pl/

Reklamy

Komentarze 3 to “Polowanie na Orbana rozpoczęte”

 1. kacperkias Says:

  Za przewodnictwem Orbana Wegry splacily dlugi bangsterom i staja sie niezalezni.
  To nie podoba sie lichwiarzom swiatowym, wiec” huzia na jozia”…

 2. Gotard Says:

  To my POLACY musimy sie obudzic A wtedy skanczy sie sen o Nowym Porzadku Swiata.
  WIEC OBUDZMY SIE W KONCU POLACY.

 3. ola3124 Says:

  Orban jest jedynym niezaleznym przywodca w Europie, reszta to marionetki. Miejmy nadzieje, ze Syjonisci slabna i ze obudzi sie zdrowy rozsadek u Wegrow. Orban powinien pilnowac wszystkich wyslannikow USA na Wegrzech, ktorzy napewno nie szczedza pieniedzy by przekupywac ludzi i tworzyc tzw. opozycje.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: