Nowe nadchodzi, tempo przyspiesza


Jak można się zorientować na podstawie oficjalnych publikacji, tempo zmian politycznych nabiera wyraźnego przyspieszenia. Czyli obserwujemy powtórkę scenariusza jugosłowiańskiego. Szczególnie wskazuje na to „wybranie” Donalda Tuska na przewodniczącego Komisji UE.

            Wiadomo jaka sytuacja jest na Ukrainie. Widać wyraźnie, że dojrzewa plan podziału tych terenów na małe okręgi. Unia Europejska jest tym żywotnie zainteresowana z powodu bogactw naturalnych oraz terenów rolniczych, zapewniających wyżywienie dla całej Europy.

            Przypomnę, że w 1563 roku przez Włocławek  przechodziło 5077 beczek śledzi, 2334 beczki soli, 163 beczki piwa gdańskiego, 143 beczki wina, 63 beczki tranu i komu to przeszkadzało?

            Z jednego tylko majątku Oleśnickich eksportowano przez Gdańsk w XVI wieku ponad 9560 ton zboża i 2490 ton innych towarów. Jak wiadomo, po 1945 roku żeglugę rzeczną zniszczyły władze sowieckie „rencami” rodzimych degeneratów. Ale wielkości te powalają i jednoznacznie wskazują, dlaczego „europa” się o to bije.

[W.Barański – Przewodnik po miejscach pamięci Powiśla, Gdańsk 2007].

             Czyli, jeżeli Unia coś postanowi, to aktorem, który będzie to ogłaszał, będzie właśnie „Polak”. Innymi słowy, całe zło spadnie na jego rodaków. Oni będą winni. Tak właśnie realizuje się  w praktyce zasadę „dziel i rządź”. Starci i mądrzejsi nie muszą brudzić sobie rąk. Co najwyżej wystąpią później w roli arbitrów.

             Jeżeli się powtórzy scenariusz jugosłowiański [źle, nie jeżeli, tylko kiedy], to wszelkiego rodzaju przychodnie lekarskie, a w szczególności laboratoria analityczne zaprzestaną swojej działalności. Zamknięcie większości z pośród nich nastąpi z braku odczynników oraz zmiany złotówki na euro i dynamicznym wzroście kosztów, przy tych samych zarobkach, rentach i emeryturach. Wprowadzony około 25 lat temu system edukacji lekarzy uzależnił ich całkowicie od komputera i laboratorium. Czyli, postawienie prawidłowej diagnozy,  bez analizy, na podstawie samych objawów, lekarze będą bezradni.

W tej sytuacji postaram się przypomnieć najważniejsze analizy, możliwe do wykonania w każdym domu.

 Wojna nie wojna, ludzie chorują.

            Jednym z najłatwiej uzyskiwanych do analizy materiałów jest mocz. Mocz jest to roztwór śmieci z całego organizmu. Oczywiście, jeżeli ilość śmieci jest odpowiednio duża, to dopiero możemy się zorientować jaki narząd źle funkcjonuje.             Podobnie jak w śmietniku, po jednej butelce nie zorientujemy się, ilu pijaków mieszka w okolicy. Ale większa ilość butelek, z rozdziałem na jakość zawartości, może nam co nieco wyjaśnić.

            Badanie cech fizycznych moczu jest jednym z najstarszych badań laboratoryjnych. Do takich cech zaliczamy: barwę, przejrzystość, zapach i smak.

Barwa.

            Prawidłowy mocz jest to roztwór o kolorze jasnożółtym. Zmiany barwy moczu mogą być spowodowane pokarmami, wysiłkiem fizycznym oraz chorobami.

Charakterystyczną barwę moczu spowoduje obecność barwnika – urochromu. Urochrom jest produktem metabolizmu wewnętrznego, związkiem rozpuszczalnym w tłuszczach, obecnym w surowicy krwi i wydalanym z moczem. W przewlekłej niewydolności nerek urochrom może gromadzić się w skórze, tworząc charakterystyczną żółtą pigmentację.

            Wytwarzanie urochromu jest procesem stałym, jego koncentracja w moczu, a więc barwa, może być z tego względu funkcją pracy nerek. Zgęszczony mocz może być ciemnożółty, a rozcieńczony jasnożółty.

            Urochrom, podobnie jak i inne barwniki rozpuszczalne w tłuszczach,a ciemnieją pod wpływem światła. Dlatego trzeba obserwować mocz najlepiej zaraz po oddaniu.

            Małe ilości urobiliny – barwnik pomarańczowo – brązowy i uroerytryny – barwnik różowy, są prawidłowymi składnikami moczu. Urobilina w stężeniach  fizjologicznych nie wpływa na barwę moczu.

            Uroetryna łącznie z kryształkami kwasu moczowego powoduje powstanie ceglanego pyłu. Obserwuje się to nieczęsto. Osobiście widziałem takie zabarwienie kilkanaście razy.

Barwa Składnik Opis
Bursztynowa Zagęszczony Odwodnienie, gorączka
Ciemnobursztynowa Bilirubina Jeżeli występuje żółta piana
Odcień zielony biliwerdyna
Pomarańczowy Bilirubina

Urobilina

Jeżeli występuje żółta piana

Brak żółtej piany

Czerwony Hemoglobina

Mioglobina

Fuscyna, barwnik anilinowy

Kamica, nowotwór, zapaleni

Uszkodzenie mięśni, buraczki

Pożywienie, słodycze

Różowy Hemoglobina Porfiryty
Brązowy Hemoglobina, mioglobina

Methemoglobina

Uszkodzenie mieśni

Odczyn kwaśny, kwas hemogentyzynowy

Czarny melanina kwas hemogentyzynowy po odstaniu, zasadowy
Zielony Niebieski indykan Zakażenie jelita cienkiego, chlorofil, odświeżacze do ust

infekcje bakteryjne, Psudomonas, barwniki, leki

             Rozpad krwinek w moczu zachodzi szybciej w środowisku zasadowym. Jeżeli krew dostanie się do moczu w nerce, to barwa raczej jest brązowa, jeżeli w pęcherzu, to czerwona. Jeżeli w cewce, to żywoczerwona. Jest to związane z utlenianiem hemoglobiny.

            Bilirubina jest to produkt katabolizmu hemoglobiny. W związku z wpływem na ten barwnik światła, temperatury i czasu, wynik jest wiarygodny w krótkim okresie po oddaniu moczu. Przy dłuższym przechowywaniu barwa może ulec zmianie na zielonkawy odcień.

            U chorych z nieprawidłową przeminą porfiryn wykrywa się porfobilinę. Może być ona przyczyną różowego zabarwienia moczu. W przypadku występowania porfibiliny, mocz może zmieniać barwę w ciągu kilkugodzinnej obserwacji. Jest to istotna charakterystyczna cecha diagnostyczna.

 Piana

            Jeżeli próbkę moczu pomiesza się odpowiednio długo to pojawia się białą piana, która po odstawieniu zanika.

            Stabilna biała piana, długo utrzymująca się, świadczy o obecności białka. Duże stężenie bilirubiny powoduje powstanie żółtej piany.

 Przejrzystość.

            Prawidłowo pobrana próbka moczu jest przejrzysta. Obecność moczanów i fosforanów może być przyczyną zmętnienia moczu.

            W moczu o odczynie zasadowym, w związku z obecnością fosforanów, lub/ i węglanu bezpostaciowego, może powstać biały osad.

            Mocz opalizujący lub mleczny może świadczyć o obecności tłuszczu, lub chłonki.

            Obecność krwinek zrulowanych, zlepionych, wskazuje na uszkodzenie kłębuszków, lub kanalików.

            Leukocyty świadczą o procesie zapalnym, ale to widać dopiero pod mikroskopem. Zmniejszenie przejrzystości może być wynikiem zanieczyszczeń, wynikających z nieprawidłowego przygotowania się do oddania próbki moczu.

 Woń.

            Prawidłowy mocz ma zapach zwany swoistym. Mocz pozostawiony w naczyniu przez dłuższy okres, wydziela zapach amoniaku, z powodu rozkładu bakteryjnego mocznika w amoniak.

            Ciężki lub cuchnący zapach moczu może świadczyć o zakażeniu bakteryjnym. Pokarmy takie jak szparagi, czosnek, mogą powodować zmianę zapachu moczu.

            W warunkach zwiększonego metabolizmu tłuszczy, wydalana jest duża ilość ciał ketonowych, które powodują słodki lub owocowy zapach. Taki zapach występuje w cukrzycy oraz w stanach głodzenia.

 Przyczyny zapachu moczu:

Zapach Przyczyna
Swoisty Prawidłowy
Amoniakalny Nieprawidłowo przechowywany, stary
Gryzący, cuchnący Zakażenie bakteryjne
Słodki, owocowy Cukrzyca, głodzenie, wymioty, biegunka, niedożywienie, intensywny wysiłek fizyczny
Nietypowy Zaburzenia aminokwasów
Mysi, jak w stajni Fenyloketonuria
Syropu klonowego Choroba syropu klonowego
Zjełczały Tyrozynemia
Gnilny, starej ryby Trimetyloaminuria
Kapuściany, chmielowy Zaburzenia wchłaniania metioniny
Spoconych nóg Kwasica izowlerianowa i glutarowa, niektóre produkty
Mentolowy Leki zawierające fenol, wybielacze, wybielacze, podchloryn sodu, próby fałszowania
Charakterystyczny Cebula, szparagi, czosnek

             Jeśli chodzi o smak, to od dawnych czasów wiadomo, że smak słodki wskazuje na cukrzycę. Nazwa Mellitus oznacza słodki.

             Tak więc przeprowadzając analizę moczu przy łóżku chorego, z dużym prawdopodobieństwem można potwierdzić, lub wykluczyć daną chorobę. Smak słodki jest wyczuwalny dopiero przy stężeniu cukru w surowicy około 300 mg/dl. Jest to już poważna postać cukrzycy.

            Ale ze swojego doświadczenia wiem, że można jeszcze funkcjonować, tylko odczuwa się duże pragnienie i senność.

            Oczywiście badanie moczu, podobnie jak inne badania laboratoryjne, są pomocą w potwierdzeniu albo wykluczeniu danej choroby. Badanie samo w sobie nie decyduje o chorobie. Muszą być wyraźne objawy kliniczne. Na przykład przy podejrzeniu zapalenia musimy obserwować podwyższenie temperatury, bolesność i pieczenie podczas oddawania moczu, lub w rzucie nerek itd.

Warto więc zachować powyższy opis.

O podstawach pomocy w takich sytuacjach w następnej części.

http://www.dlapolski.pl/grzegorz-braun-przed-siedziba-pkw

http://www.dlapolski.pl/o-europie-srodkowej-jako-kondominium

http://www.naturalnews.com/047586_urinary_tract_kidney_infection_natural_antibiotics.html#ixzz3IetMLRM8

http://search.mercola.com/results.aspx?q=urine

Reklamy
Napisane w Polska. 1 Comment »

Jedna odpowiedź to “Nowe nadchodzi, tempo przyspiesza”

  1. Młody Says:

    Zestaw linków na temat kontroli umysłu
    http://pokazywarka.pl/kontrola/


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: