Kaszka dla dzieci pełna chemii


Codziennie spożywamy kilka posiłków w ogóle nie zastanawiając się z czego to nasze pożywienie jest złożone i co się z nim stanie. Nie jesteśmy świadomi, że na świecie jest ponad 2000 środków chemicznych dodawanych do żywności a codziennie na całym świecie w laboratoriach pracują sztaby naukowców nad nową chemią, po to aby ja dodać do naszego pożywienia ponieważ dla producenta jest to jak najbardziej opłacalne – nakład na jego wytworzenie jest niewielki a może długo przetrwać. Generalnie nie czytamy etykiet. Wchodzimy do sklepu i dajemy się złapać w pułapkę, wybierając produkty, które lubimy spożywać – a lubimy ponieważ chemia w nich zawarta bardzo często uzależnia. Kupujemy kierując się smakiem, ceną, reklamą, promocją ale nie tylko ! Kupujemy produkty rekomendowane przez instytucje zaufania publicznego, np. Instytut Matki i Dziecka

Oto jeden z takich produktów! Kaszka MLECZNY START, opracowana we współpracy z Instytutem Matki i Dziecka, „polecana w codziennej diecie dziecka”.

Nafaszerowana sztucznymi witaminami, węglanami i siarczynami oraz o zgrozo zawiera tłuszcz roślinny utwardzony! Ten skład jest niebezpieczny dla człowieka dorosłego, nie mówiąc już o delikatnym systemie trawiennym i obronnym dziecka.

Producenci żywności oszukują na każdym kroku, dlatego tak ważne jest czytanie składu produktów. Nie nabieraj się na hasła: naturalne, bez konserwantów, z myślą o dzieciach itp. Rekomendacje znanych publicznych instytucji, takich jak łódzkie CZMP, Instytut Matki i Dziecka, Centrum Zdrowia Dziecka czy Instytut Żywności i Żywienia, są bardzo cenione przez producentów i bardzo kosztowne. Za opinię naukowców, która umożliwia umieszczenie nazwy i/lub logo instytutu na opakowaniu wyrobu, producent płaci oficjalnie, zgodnie z określoną taryfą, od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. A więc czytaj etykiety, nie daj się nabrać a najlepiej sama ugotuj dziecku kaszkę mannę jak robiły to mamy przed laty.

http://sekrety-zdrowia.org/patrz-kupujesz-kaszka-dzieci-pelna-chemii/

Reklamy

Komentarze 2 to “Kaszka dla dzieci pełna chemii”

 1. Tomek Says:

  To znaczy że te instytuty nie wydają żadnych opini, a poprostu sprzedają metki ze swoim znaczkiem.

 2. Mike Says:

  Cukier – wszyscy wiedzą że silnie uzależnia i powoduje zakwaszenie organizmu
  Syrop glukozowo-fruktozowy, zwany też jest syropem glukozowym. Stanowi on szczególne zagrożenie dla wystąpienia nadwagi i otyłości, ponieważ fruktoza, będąca podstawowym składnikiem syropu glukozowo-fruktozowego, jest w całości przetwarzana w organizmie człowieka na trójglicerydy, które następnie przetwarzane są na tkankę tłuszczową. Bez względu na surowiec z którego go pozyskujemy to wykazuje takie samo działanie.
  Tłuszcz roślinny utwardzony – cichy zabójca poczytajcie o nim na necie.
  Węglan wapnia – OK
  Węglan magnezu – OK
  E 341 – ogranicza przyswajanie wapnia, magnezu i żelaza i powoduje demineralizację kości i zębów, może powodować zapalenia skóry i powstawanie bąbli.
  E 340 również ogranicza przyswajanie wapnia, magnezu i żelaza i powoduje demineralizację kości i zębów
  E 452 wytwarzane syntetycznie sole kwasu fosforowego – tak jak E 340 plus jeszcze nasila objawy osteoporozy i pogarsza procesy metaboliczne
  E472e – OK
  Siarczan żelaza – syntetyczny związek chemiczny, sól kwasu siarkowego i żelaza na +III stopniu utlenienia. Tworzy bezbarwne, żółtawe kryształy, bezwodny stanowi białożółty bezpostaciowy proszek. Jego 40% wodny roztwór stosowany jest jako koagulant w procesie oczyszczania ścieków.
  Siarczan cynku, ZnSO4 – nieorganiczny związek chemiczny, sól kwasu siarkowego i cynku. Ma postać białych, bezwonnych kryształów, łatwo rozpuszczających się w wodzie. Otrzymywany jest przez rozpuszczenie odpadków cynkowych w kwasie siarkowym, a następnie odparowanie roztworu aż do krystalizacji.
  Zastosowanie – Siarczan cynku stosowany jest do drewna budulcowego jako środek ognioodporny i konserwujący.
  Stosowany do utwardzania wyrobów gipsowych.
  Jako mineralny dodatek paszowy dla zwierząt.
  Jako jeden ze środków do przygotowania kąpieli galwanicznych.
  Jako dodatek do kąpieli koagulacyjnych przy produkcji sztucznego jedwabiu.
  Zastosowanie w farmacji.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: