Drugie życie (1/13)


PRZESZŁOŚĆ !! !

Zafascynowani , przestraszeni ostatnimi czasy jesteśmy przez złowieszcze i głośne hasło : „Koniec Świata !…..”
I co ? I nic !
Jednak w tym straszeniu jest metoda ,ale i pewna informacja. Informacja o przełomie i „nowym procesie”, który następuje w końcowej fazie starego procesu. Nie jest on „nowy”lecz praktycznie przez niego nie przechodziliśmy.
Końcowy proces nazywany końcem świata ma nie tylko sens ,ale i jest informacją o zupełnie nowych przejawach . Nowe procesy zamykają niejako stare mechanizmy rządzenia ludźmi we Wszechświecie..
To rzeczywiście koniec wszelkich bogów i wszelkiej maści autorytetów. Trudno to zrozumieć , szczególnie dla tych , którzy kojarzą swoje życie jedynie z intelektem.
Zjawiska , które już stają się codziennością, tworzą w zakodowanym ciele gwałtowne reakcje i zachowania. Uparcie więc zakodowane formy będą broniły dogmatów ,aż do własnego unicestwienia. Ale to jest jednak indywidualny wybór a nie żadne kary boskie.
Kto chce jedynie wierzyć a nie samodzielnie myśleć, wnioskować – takie też będą jego efekty.
Czy często zastanawiamy się nad pytaniem :dlaczego tak mało ludzi szuka informacji na temat : „ co się działo z naszą planetą i na Ziemi , przed tzw. Potopem ?”
Niezbyt zwracaliśmy uwagę na „zaciemnianie” i likwidowanie wszelkich dowodów istnienia ludzkiego na Ziemi przed tym okresem ?
Na szczęście istnieje jeszcze szereg dowodów (artefaktów) świadczących o dawnej ,bardzo wysokiej cywilizacji na naszej planecie. Nie tylko technicznej, ale i ogromnej wiedzy o człowieku jako Przejawu Całości Istnienia. Na wzór i podobieństwo budowy Człowieka – powstał również i Wszechświat jako Jeden Wielki Organizm w różnych formach.
„Poznaj siebie a poznasz Wszechświat Cały !” Znamy to powiedzenie ale nie bardzo wiedzieliśmy co z tym fantem zrobić. Trudno było kojarzyć np. budowę ciała ludzkiego z budową Wszechświata .
Wzór dotyczy budowy wszystkich form na wspólne podobieństwo przejawów. To obserwować można w przejawach i elementach współdziałania pomiędzy poszczególnymi detalami w całości.
Teorie religijne tak namieszały (celowo !) ludziom w głowach,ze oprócz dogmatów niczego więcej nie dopuszcza się do wiadomości.
A wielka szkoda !
Brak tej podstawowej wiedzy i informacji o człowieku jako całości utrudnia nam skojarzenia np. z budową i funkcją poszczególnych organów w organizmie dla prawidłowego funkcjonowania całości przejawu. Życia w ogólnym znaczeniu.
Życia jako przejawu a nie jak głosi religia – jednorazowego istnienia.
Dziwimy się dziś,ze istnieją inne formy i kształty ludzkie, ludzko- podobne . Powoli „oswajamy się” z faktami ,że istnieją też inne formy inteligentne o zupełnie odmiennych , niż człowiek kształtach.
Te formy, z pozycji nauki i religii , muszą być dopiero w procesie rozwojowym a dopiero w końcowej fazie mogą uzyskać formę ludzką . Oczywiście według wzoru ustalonego przez nasze „uznane”autorytety.
Zatwierdzono więc wzorzec Istoty Rozumnej.
Czy zastanawialiśmy się nad tym, ze fragmenty w budowie całości formy ludzkiej ,np. forma wątroby, forma żołądka , jelit itp. to zaledwie części naszych elementów składowych.
Ale nie są nami !
„Bóg jest pod kamieniem, obok kamienia i w kamieniu” !
Ale nie jest kamieniem !
A to wielka różnica. Posiadamy samochód, wchodzimy do niego, jest nam posłuszny , poznajemy jego możliwości , ale przecież nie jesteśmy samochodem !
Czy to trudne aby móc „wyciągnąć indywidualny wniosek ?”
Elementy budowy przejawu ludzkiego (wg programu zawartego w pojedynczej komórce biologicznej) współpracują ze sobą dla prawidłowego funkcjonowania i dobra całego organizmu.
Nie ma w tym wszystkim żadnych cudowności , odrębności i niczego co wyróżniało by jakiś element jako najważniejszy, lepszy, piękniejszy czy oddzielny od całości.
Komu więc zależało na podziałach, wyróżnikach itp. ?
W różnych artykułach wymieniałem często szereg szczegółów dotyczących budowy człowieka jako całości Swojego przejawu, a nie tylko budowy anatomicznej.
Te zagadnienia mamy już mniej więcej opanowane wraz ze zrozumieniem o funkcji poszczególnych organów dla całości organizmu.
Zakończenie starego procesu wiąże się z bardzo odmienną ”filozofią”!.
Określiłem ten moment Filozofią, ponieważ tworzyć się będzie nowa wiedza (określenia i nazwy) na bieżąco , w nowych doświadczeniach. Powstające nazwy i określenia będą zmieniały swoje praktyczne „zastosowanie” w różnych indywidualnych sytuacjach. Czasami będą to gwałtowne zmiany i muszą wywoływać również emocje.
Jedynie kontrola własnych myśli i reakcji umożliwi dostosowania się (dostrojenia) do nowych okoliczności czy zjawisk.
Nowe procesy przypominają powrót do domu po wykonaniu pracy, i czas odpoczynku. Powrót jest czymś zupełnie odmiennym niż to, co do tej pory służyło nauce , doświadczeniom czy pozyskania własnych wniosków dla swojego (i Całości) rozwoju indywidualnego. Ten dość gwałtowny zwrot „bogowie” okrzyknęli końcem świata.
I, w pewnym sensie, to jest prawda ! Tylko dla kogo jest ten koniec świata?
Dla bogów to rzeczywiście koniec tworzonego, urojonego świata, ale też i koniec wszelkich dogmatów.
Dogmaty powstały po to, aby jako zapory uniemożliwić człowiekowi poznawanie całości swego istnienia. To nie tylko koniec dogmatów, to początek „ujrzenia” drugiego Człowieka. Bogowie rozdzielili ludzi różnymi postaciami świętych, aniołami czy diabłami.
Obecnie rozpoczyna się Era , w której pozostaje człowiek dla człowieka i z człowiekiem – jako Wspólnota Przejawu w Całości.
Wszelkie podziały zanikają.
Przestrzeń, w którą już szybko wkraczamy , ukazuje nam jak powstawały wszelkie przyczyny , kto i w jakim celu je powoływał. Wnioski nasuwać się będą same : dla doświadczeń i przejawów wszelkich skrajności.
Także dla zdobywania wiedzy o skrajnych reakcjach człowieka jako przejawu Istoty Ludzkiej w rozwoju Indywidualnym.
Przeszłość z historii Ziemi przed tzw. Potopem jest zaiste bardzo ciekawa, bowiem zawiera wiedzę o Całości .. Jest to wiedza o procesach nowo powstającej planety, jej mieszkańców i programów, jakim podlegają poszczególne planety, systemy itd.
To wszystko było bardzo proste , ale treści zostały zakodowane lub całkowicie usunięte.
Obecnie autorytety przeczą tej prostocie i tworzą własne dogmaty.
To są nasi nowi Stwórcy !
Dlatego tworząca się nowa przestrzeń daje ludziom możliwości poznania całościowej wiedzy o sobie i Wszechświecie.
Ten „manewr zwrotny” można określić jako powrót do kolebki ludzkiego początku ,rozwoju i możliwości , poznania i nauki o tym, jak działają tzw. przyczyny. Ta „Nauka” dla naszych ciał rozpoczyna więc nowy rozdział w Istnieniu Całości.
Czy „stare” prawa i zasady nie będą funkcjonowały ?
I tak i nie !
Prawa i podziały będą zanikały powoli, ponieważ nasze ciało ma konstrukcję „złożoną” . Dlatego więcej trudu musimy pokonać aby osiągnąć poziom rozumienia, gdzie panuje jednorodność i jedność bez podziałów.
Dziś to bardzo trudny temat, ale spokojnie, bez emocji obserwujmy wszelkiego rodzaju zjawiska. Z czasem, same wnioski napłyną jako nowe pojęcia i zrozumienie. Intelekt w początkowej fazie będzie utrudniał taką transformację, ale z tym możemy sobie poradzić. To część nas samych i tak jak my – też chce dalej żyć i poznawać.

Edward
c.d.n.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: