Dlaczego ludzie nie dostrzegają nadciągającego megakryzysu?


Dlaczego wiele osób nie dostrzega rosnącego ryzyka potężnego kryzysu finansowego, o skali znacznie większej niż to, co miało miejsce w 2009 roku po upadku Lehman Brothers? Dlatego, że nie studiowali dokładnie poprzednich kryzysów i nie mają odpowiednio „nastrojonych” receptorów. Już wyjaśniam, o co chodzi. Kiedyś byliśmy w odwiedzinach u naszych znajomych w Paryżu. Wyszliśmy późnym wieczorem na spacer, i gdy już było ciemno kolega pokazał mi coś na drugiej stornie Sekwany mówiąc, że to właśnie ta dziwna budowla. Wytężałem wzrok, wytężałem i nie mogłem nic dojrzeć. A on pokazuje, – no jak to nie widzisz, tam! A ja nie widziałem. I nie dlatego, że jestem krótkowidzem, bo przecież miałem na nosie okulary. Po prostu on widział ten budynek wiele razy, w tym również w dzień, i jego mózg był już odpowiednio nastrojony, żeby rozpoznać ten widok nawet, gdy było ciemno. A mój mózg tego nie rejestrował. Każdy może to przećwiczyć sam, proszę spojrzeć na rysunek poniżej, powiększyć go kliknięciem i powiedzieć na głos, co na nim jest. Proszę wymienić wszystko co dostrzegacie. Tylko proszę wcześniej nie odsłaniać dalszej części wpisu.

A teraz proszę odsłonić dalszą część wpisu.

Kto dostrzegł ten napis?

Podobnie jest z nadchodzącym kryzysem finansowym. Tylko nieliczni, którzy mają odpowiednio przećwiczone i nastrojone receptory są w stanie go dostrzec, inni patrzą się w ciemność i wzruszają ramionami, bo nic nie widzą. Jest jeszcze trzecia kategoria ludzi, to ci zakłamani, którzy dostrzegają nadchodzący kryzys, ale publicznie twierdzą, że nic nie widzą. Przykładem takiego zakłamania są publiczne wypowiedzi polityków, że ZUS jest bezpieczny i będzie wypłacał należne emerytury, podczas gdy prywatnie między sobą otwarcie mówią, ze żadnych emerytur nie będzie, co pokazały taśmy ujawnione we Wprost w czerwcu 2014 roku.

Zatem nie zamierzam przekonywać czytelników, że zbliża się ciężki kryzys finansowy, zresztą być może w momencie wydania tej książki już się zacznie. Rządy i banki centralne mają w zanadrzu jeszcze trochę narzędzi, żeby odsunąć wybuch kryzysu w czasie, ale moment prawdy nieuchronnie się zbliża, po prostu skala długów na świecie jest tak duża, że nie da się ich spłacić i czeka nas fala bankructw. Nie wiem, która kostka domina padnie pierwsza, ale jak padnie, popchnie inne kostki i efekt domina doprowadzi do bankructwa kraje, banki i firmy.

http://www.rybinski.eu/

Reklamy

Komentarzy 8 to “Dlaczego ludzie nie dostrzegają nadciągającego megakryzysu?”

 1. Glock Says:

  Szykujcie sobie lepiej kryjowki gdzie mozecie bezpiecznie sobie mieszkac.
  Majac zapasy zywnosci I wszystkiego.Czlowiek zwykly musi wyjsc z system ktory go niszczy okrada zabija mentalnie.Wladza to WROG NR 1 =OBYWATELI

 2. Maciek Says:

  ja czuję ten kryzys, wiem że jest nieunikniony ale co z tego? co mogę zrobić? kupić kontener wódki ?
  po co mi złoto czy dolary jak nikt ich nie będzie chciał ?

 3. paranoja Says:

  moja opinia się nie ukazała wiec ponawiam próbe ,chyba ze nie prawomyślny?


  Jedno co MUSIMY sobie uświadomić to ze nie jesteśmy niczyja własnością .Nie ma żadnego kryzysu ekonomicznego a wojny ,zamieszki,afery……. to perfidne prowokacje (nie liczą się ofiary)mistyfikacje,odwracanie uwagi i zasypywanie Nas tego typu wydarzeniami to wywoływanie psychozy strachu! „Nie wolno nam się bać. Strach to zabójca umysłu. Strach to mala śmierć powodująca unicestwienie”
  Polską od dawna nie rządzą Polacy – dociekajcie prawdy ,internet już wkrótce może stać się takim samym scierwomediem jak cale to medialne gówno które nam serwują codziennie!
  http://web.archive.org/web/20090220143328/polonica.net/Lista_zydow_w_zniewalanej_Polsce.htm

  A to jeden z cytatów wybrańców szatana – czy człowiek może głosić takie plugastwa?
  “You Gentiles,” by Maurice Samuels, p. 155).Maurice Samuel (February 8, 1895 – May 4, 1972)
  . “We Jews, we are the destroyers and will remain the destroyers. Nothing you can do will meet our demands and needs. We will forever destroy because we want a world of our own.”
  “My, Żydzi jesteśmy niszczycielami i pozostaniemy niszczycielami. Nic nie możecie zrobić, będziecie spełniać nasze żądania, wymagania i potrzeby. Będziemy zawsze niszczyć ponieważ chcemy świat posiadać na własność. ” – taki wał

  „Polskę gubi nie brak ziemi czy patriotyzmu, lecz terror nie-rozumu.” – Maurycy Mochnacki
  NIEWIEDZA jest grzechem bo wynika z lenistwa i głupoty
  http://wezwaniedoprawdy.pl.tl/Terroryzm.htm
  NIECH WYBRAŃCÓW SZATANA I ICH PACHOŁKÓW PIEKŁO POCHŁONIE!
  Motto Mossadu:
  „Przez wykorzystanie podstępu i siły doprowadzamy do wojny.”
  TO URODZENI WROGOWIE LUDZKOŚCI, KTÓRZY ODPOWIADAJĄ ZA ŚMIERĆ SETEK TYSIĘCY DO MILIONÓW PRAWIE CODZIENNIE NA CAŁYM ŚWIECIE, PONIEWAŻ CHCĄ MIEĆ RZAD ŚWIATOWY! TEN LUDOBÓJCZY TOTALITARYZM, O KTÓRYM POD WZGLĘDEM ILOŚCI OFIAR W TAKIM CZASIE HITLER I STALIN NAWET NIE MARZYLI, JEST TYSIĄCE RAZY GORSZY OD WIZJI ORWELL’OWSKIEJ Z POWIEŚCI “1984?!
  I jeszcze jedno
  ISTOTNA I SZOKUJĄCA INFORMACJA DLA POLAKÓW !!!
  W niektórych instytucjach i bankach uk nie ma już NARODOWOŚCI – POLSKA (Polish) MY JESTEŚMY TERAZ NARODOWOŚCI – Pole !!!! Czy ktoś wie o co tu chodzi i co to dla Nas oznacza???ktoś? nam robi kolo du…y
  Żadna niewola nie jest haniebniejsza od dobrowolnej – Seneka

 4. Branibor Says:

  No bo jak nam przez stulecia Bajeruja nas miloscia I dobrocia wzgledem tych co nas przesladuja.I mowia nadzieja tylko w BOGU.Tak zgadza sie ale
  Pan BOG kocha ludzi ktorzy mysla I sa szybcy w dzialaniu.Anie czekaja na cud z nieba(na BOGA) ze wszystko za nich zrobi.My jestesmy ludzimi leniwymi przesiaknietymi konsumcjonizmem.Wygodnictwem I blichtrem (falszem)

 5. Kasia Says:

  Propaganda dziala, ludzie sa bezmyslni, zwlaszcza Polacy, zdolni i pracowici ludzie, ale niemozliwie naiwni, ciagle gina niewiadomo za co.

 6. stolarz Says:

  Tak tak Nakup sobie złota srebra a najlepiej zacznij zbierac juz złom:P Z woda to slusznie zauwazyłaś Kasiu Tylko czy nie lepszym rozwiazaniem bedzie studnia ( Ta chlorowana która ma niby Ci wystarczyć na 2 mies nienadaje sie do picia Zwapnia Ci szyszynke no i nie tylko pewnie to … ale 😉 A zywnosć to nie lepiej samemu zaczac produkować;) Ubudzcie sie ludzie Tzn jak chcecie Kazdy przeciez sam kreuje sobie swoje zycie

  • Kasia Says:

   Jestes geniuszem.

 7. Kasia Says:

  Nalezy przygotowac sie do tego kryzysu. Kupowac zloto isrebro i mic zapas zywnosci i wody na 2 miesiace. Kryzys bedzie w 2014, tylko nie wiadomo dokladnie kiedy. Wszystko posypie sie w ciagu paru dni.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: