Ukraina – żółte dziennikarstwo. O czym nie mówią główne polskojęzyczne dezinformatory cz 2


Nasi rodzimi „politycy” przez cały czas nagłaśniają sprawę tzw. sankcji nakładanych na Rosję. W chwili obecnej dzieje się to głównie na papierze gazet wydawanych w Kraju nad Wisłą.

Popatrzmy na to realnie. Rosja posiada obligacje USA na kwotę 138 miliardów dolarów. Oczywiście kwota ta nie załamie dolara, ale jeżeli uda się Rosji przeforsować wymianę handlową ropy i gazu na złoto, lub inne waluty, to dolar padnie. Kraje BRICS już od kilku lat się do tego przygotowują i praktycznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć to wprowadzać.

W 100% taki ruch Rosji wprowadziłby panikę na giełdach światowych, tym bardziej, że dług Rosji wynosi poniżej 10% PKB, czyli jest pomijalnie mały.

Kto by przede wszystkim ucierpiał na tzw. sankcjach?

Oczywiście kraje najbardziej zależne od dostaw rosyjskich. Podkreślam, że Rosja 55 % eksportuje do Europy.

Niestety, wśród krajów, które najbardziej odczułyby sankcje rosyjskie, jesteśmy my, czyli Polska, ale też Bułgaria i Rumunia, nie wspominając o samej Ukrainie. Potentaci, czyli Niemcy, Austria, czy Holandia nie ucierpieliby.

W tej sytuacji nakładanie przez UE sankcji jest podobne do sprzedaży Niderlandów przez Zagłobę.

Jeżeli jednak firmy rosyjskie zażądałby spłaty za surowce w złocie, czy innej walucie, to skutki mogłyby być fatalne dla całej Europy. Natychmiast upadłoby euro, lub powstałoby nowe, inne dla bogatych i inne dla biednych krajów europejskich. Ta sytuacja, czyli zakup surowców za inne waluty, aniżeli dolar, mogłaby mieć efekt domina i inne kraje – producenci ropy, mogłyby by tak samo postąpić. A wtedy krach dolara byłby oczywisty.

 Wracając do sankcji i ich konsekwencji. Dziwnym trafem, tzw. gazetowi politycy , czyli marionetki banksterow, cały czas starają się przekonać czytelników, że UE, czy USA, nałożą sankcje gospodarcze na Rosję, za jej rzekome działania sprzeczne z prawem. Przełóżmy to z polskiego na nasze. Np. angielscy producenci sprzedają do Rosji tkaniny na mundury za 90 milionów funtów. Jest to spora kwota. Jeżeli nie będą mogli tych materiałów sprzedać, to będą zmuszeni dokonać zwolnień pracowników. Czyli zwiększy się bezrobocie w Anglii. Ileś tam tysięcy pracowników przemysłu włókienniczego zostanie na lodzie. A Rosja? No cóż, śpi spokojnie. Podobne tkaniny zakupi w innych krajach, w Chinach, czy w Indiach. Że będą gorszej jakości? A kogo to obchodzi.  Najwyżej częściej się będzie zmieniało mundury. Proszę zauważyć, że badziewie obuwnicze przez cały czas sprowadza się do Polski i rośnie góra śmieci z tego obuwia.  Podobnie zresztą jest z tzw zabawkami dla dzieci produkcji chińskiej. Psują się przed kupieniem. Ani Ministra Ochrony Środowiska, ani Ministra Przemysłu to nie obchodzi. A kto będzie musiał prowadzić utylizację tych śmieci? Buty chińskie wytrzymują od kilku dni do kilku tygodni. Kupione poprzednio buty zakładów z Podhala noszę już ponad 20 lat. W przeliczeniu na ilość, jakie to marnotrawstwo!

W sytuacji takiej jakości produktów chińskich mówienie o jakimkolwiek potencjale technicznym jest śmieszne.

A że na sankcjach Polska już traci miliard euro? A kogo to obchodzi? Wystarczyło, że odpowiedni urzędnik ogłosił afrykański pomór świń i miliard euro uciekło z budżetu. Czy urzędnik poniósł jakiekolwiek konsekwencje? Niestety, nic nie słyszałem.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć, Szanowny Czytelniku?

            A no to, że moja teza, iż nie ma żadnego narodu ukraińskiego, jest potwierdzona choćby przez listę kandydatów na stanowisko premiera tego państewka. Najbardziej znaną osobą jest Julia Tymoszenko, której znakiem towarowym jest splot włosów w kształcie bochenka chleba. Pierwsze miliony zarobiła ona na handlu z Rosją ropą i gazem. Trudno więc nazwać ją patriotką ukraińska. Kolejnym kandydatem jest król czekolady, obywatel Izraela – Petro Poroszenko. Trzecim kandydatem do chwili obecnej, jest bokser wagi ciężkiej, Witalij Kliczko, obywatel niemiecki. To gdzie ci Ukraincy?

Powinieneś także coś nie coś wiedzieć na temat „malutkiej firemki”, tzw. Grupy VANGUARD. Firma zatrudnia tylko 14 000 ludzi i to w dodatku rozproszonych po całym świecie. Jest największym funduszem inwestycyjnym na świecie i największym udziałowcem firm Monsanto i Haliburton. Ta druga, to firma, której od 1995 do 2000 roku przewodził Dick Cheney, były wiceprezydent USA. A czym się  Haliburton? A no na przykład sprząta w Iraku po wojnie, za 20 miliardów dolarów.

Podobno jego pracowników widziano też w Kijowie.

O tym, że ten cały cyrk prasowo – telewizyjny jest dla maluczkich, nie trzeba specjalnie nikogo przekonywać. Najlepszym dowodem na dawno postanowione i uzgodnione między wielkimi, dokonanie podziału Ukrainy, jest fakt ustanowienia nowego podziału „religijnego”. Jak podało Radio Watykan  2.04.2014 roku, Ojciec Święty dokonał podziału Ukrainy i wyłonił nowy egzarchat obrządku grekokatolickiego. Ojciec Święty zatwierdził trzech nowych biskupów grekokatolickich na Ukrainie. To znaczy, że Papież uznał  powstanie nowego egzarchatu, utworzonego we wschodniej części kraju. Na terenie wydzielonego egzarchatu doniecko – charkowskeigo, erygował odrębny egzarchat w Charkowie.

Podobnie ma się sprawa podziału diecezji ewangielickich na terenie Polski. Diecezja gdańska należy do diecezji pruskiej i podlega archidiecezji berlińskiej. A podobno od 70 lat tereny te należą do Polski.

Tak jak to już podałem kilkakrotnie, Poczdam 1945 oddawał tereny Wolnego Miasta tylko na 50 lat pod jurysdykcję polską.  Okres ten minął w 1995 roku. Żaden „polityk” nie umie wyjaśnić, dlaczego nie zawarto żadnego innego długoterminowego porozumienia w tej sprawie i co dalej. Wiadomo natomiast bezsprzecznie, że wszelkie urzędy państwowe z Gdańska wycofano w okresie ostatnich 15 lat, łącznie z wojskiem, pomimo, że jest to granica Unii, zwanej Europejską.

P.S.  Sposób nagradzania agentów, to honoraria za wydawane książki, publikacje itd. Proszę zauważyć, że od kilku pokoleń wywiady, właśnie poprzez wydawnictwa, wynagradzają swoich agentów. I nie ma znaczenia, czy umie taki facet pisać, czy nie. Sami Szanowni Czytelnicy możecie popatrzeć, ile to książek byłych agentów znajduje się w księgarniach. A potem to już proste. Instytucje państwowe masowo wykupują te książki i rozdają jako nagrody oraz po kilka egzemplarzy do wszelkiej maści bibliotek szkolnych, gimnazjalnych, wojewódzkich i tym sposobem nakład 100 000 się rozchodzi. A tantiemy są oficjalnym źródłem dochodu. I nikt nie może im zarzucić bogactwa.

Jak się pracuje – pisze – to pieniądze się ma. NO NIE? No, można jeszcze wygrywać w lotto, lub totalizatora sportowego, jeżeli wcześniej wiem, jakie będą rezultaty poszczególnych meczów. Po to tylu sędziów pracuje. Podobno prokuratura już ponad 250 razy wykryła ustawiających mecze.

dr J. Jaśkowski

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Ukraina – żółte dziennikarstwo. O czym nie mówią główne polskojęzyczne dezinformatory cz 2”

 1. Toronto Says:

  Gdybanie doktora medycyny J.Jaskowskiego o dolarze…

  Od kilkunastu lat slysze propagande, ze dolar upadnie i to lada chwila itd itp i te wrozby do tej pory nie spelnily sie, a dolar zamiast upasc to umocnil sie w stosunku do innych walut, takich jak: euro, zlotowka, rubel etc.
  Najwiekszymi przeciwnikami dolara sa oczywiscie zwolennicy „Rosji” (czytaj: ZSRR”bis”) i bolszewika Putina, ktory jest „ZA, A CZASAMI PRZECIW AMERYCE”, z tym, ze zwolennicy „Rosji” zawsze naglasniaja sprzeciw Putina wobec Ameryki, a nie podaja negatywnych informacji o Putinie, jak np. takich, ze Putin zapalal menore w moskiewskiej synagodze, ze odznaczyl rabina Pewznera zlotym medalem za krzewienie judaizmu w Rosji, ze w rocznice wyrzniecia Polakow w Moskwie w 1612r ustanowil „swieto narodowe” Rosji, ze oddal swoich towarzyszy: Husseina i Kaddafiego na pozarcie Ameryce etc.

  Straszenie czytelnikow, ze Rosja zacznie sprzedawac obligacje dolarowe, a to swowoduje to i tamto jest dziecinnie naiwne i swiadczy, ze doktor medycyny J.Jaskowski powinien zajac sie medycyna, a nie pisac o finansach, o ktorych nie ma specjalnego pojecia.
  Za przyklad niech posluzy drastyczny spadek rubla na gieldach swiatowych, na ktorego ratowanie Rosja wydala setki miliardow dolarow swojej rezerwy dolarowej, czyli wiecej niz obecnie posiadane przez Rosje obligacje amerykanskie (138 mld dolarow).
  Doktor medycyny J.Jaskowski tworzy swoje teorie o upadku dolara, ktore sa po prostu malo realne, a poza tym, gdyby faktycznie doszlo do upadku dolara to nastapilaby reakcja lancuchowa i doszloby do upadku innych walut na swiecie, co pociagneloby za soba upadek bankow, krach na gieldach swiatowych, utrate oszczednosci bankowych i funduszy emerytalnych, bankructwo wielu panstw i rewolucje w wielu panstwach swiata.

  Dolar amerykanski jest glowna waluta swiata, a Chiny i Japonia posiadaja biliony dolarow w amerykanskich obligacjach.
  Ponadto USA to ekonomiczna lokomotywa, ktora ciagnie ze soba niczym wagony inne ekonomie swiata, m.inn. Chin, Japonii, Niemiec, Anglii, Francji, Wloch etc etc. Np. PKB USA jest wieksze niz PKB wszystkich krajow Europy razem wzietych.
  Chiny i Japonia sa w glownej mierze uzaleznione ekonomicznie od USA i gdyby przyszedl im do glowy pomysl wyprzedazy obligacji amerykanskich to takie dzialania sa rownoznaczne z likwidacja zakladow pracy, fabryk i firm w ich wlasnych panstwach, ktore sa powiazane z rynkiem amerykanskim.
  Pamietam przypadek dotyczacy Japonii, ktora chciala zdominowac przemysl samochodowy w USA i zarzucala rynek amerykanski samochodami wyprodukowanymi w Japonii.
  Pomimo dobrych i przyjaznych stosunkow USA z Japonia, rzad USA wprowadzil clo zaporowe w wysokosci 80% na japonskie samochody z importu i Japonia zaczela doplacac do interesu, co przestalo byc oplacalne dla Japonii i Japonczycy wpadli na pomysl budowania zakladow produkcji samochodow japonskich w USA przez co stworzyli dodatkowe miejsca pracy dla Amerykanow i placa podatki w USA, co musi sie im oplacac bardziej, bo wciaz sa w USA, zamiast placic 80% cla
  .
  Pamietam jak swego czasu W.Wierzejski (doktorat z filozofii, czlonek LPR etc) zamiescil na swojej stronie internetowej artykul o skutkach krachu na gieldach swiatowych na jesieni 2008r, w ktorym podawal, ze Rosja, Chiny i Polska jako jedyne, nie odczuja kryzysu, czemu ja zaprzeczylem i podalem swoje argumenty.
  Po kilku latach okazalo sie, ze Chiny zaczely odczuwac kryzys i wprowadzily wlasny program rzadowy majacy na celu pobudzenie wlasnej ekonomii, wydajac na ten cel ponad 1 bilion dolarow pieniedzy uzyskanych z dodatniego bilansu handlowego z innymi krajami, glownie z USA. W Chinach wybudowano cale nowe miasta, ktore do dzis sa puste i nazywane sa „miastami-widmami” – cena za mieszkanie w nowym bloku apartamentowym wynosi kilkaset tysiecy dolarow, a zarobek przecietnego Chinczyka wynosi od 100-200 dolarow miesiecznie i nasuwa sie pytanie: Kogo stac na kupno ?

  Swiatowy kryzys finansowy nie ominal rowniez Polski i bylby bardzo tragiczny dla Polski, gdyby nie przygotowania do mistrzostw Europy w pilce noznej w 2012r, co spowodowalo powstanie i realizacje wielu projektow budowlanych oraz gdyby nie otwarcie polskich granic na emigracje zarobkowa Polakow do krajow zachodnich UE, ktorych liczba jest szacowana na okolo 3 miliony.

  Zwolennicy „Rosji” i Putina nigdy nie pisali zle o „Rosji” i zle o Putinie, i starali sie ukryc negatywne informacje przed polskimi czytelnikami. Ale wystarczy wpisac w wyszukiwarke troche hasel w j.angielskim z dziedziny finansow i ekonomii „Rosji” i ukazuje sie dziesiatki i setki informacji w tym temacie, ktore odbiegaja od propagandy podawanej przez oficjalne media skupione wokol Kremla.
  Okazuje sie, ze w Rosji pogorszyla sie sytuacja materialna Rosjan i wiekszy odsetek stanowia ludzie biedni po kryzysie, niz przed kryzysem.
  Mozna sie dowiedziec rowniez o tym, ze od momentu swiatowego kryzysu finansowego, z Rosji „wyparowalo” ponad 500 miliardow dolarow pieniedzy prywatnych do bankow zachodnich, glownie w USA i Europie zachodniej, a nawet na Cypr – vide kryzys tamtejszego banku, ktory ujawnil, ze wielu obywateli „Rosji” mialo tam konta prywatne i oszczednosci.
  Oprocz tego sankcje USA i UE nalozone na Rosje i Putina oraz zaprogramowany przez USA spadek cen ropy naftowej na rynku swiatowym, ktory jest wymierzony glownie w Rosje, w celu zmniejszenia zysku ze sprzedazy ropy naftowej, ktora jest jednym z glownych dochodow Rosji powoduje, ze z Rosji wyplynely kolejne setki miliardow dolarow z tamtejszych inwestycji prywatnych, ktore finansowali zachodni inwestorzy. Rzad Rosji planuje ratowac spadajacego rubla i chce przeznaczyc 500 miliardow dolarow na wzmocnie swojej waluty, ktora drastycznie spadla i utrzymuje sie w granicach 66 rubli do dolara – w grudniu 2014r na dolara przypadalo ponad 80 rubli.
  Pomimo, ze Rosja Putina ma niski wspolczynnik dlugu do PKB to wcale to nie oznacza, ze w Rosji przecietny zjadacz chleba zyje lepiej niz przecietny zjadacz chleba w USA, gdzie dlug wynosi (+/-) 100% PKB.

  Glowny dochod Rosji pochodzi ze sprzedazy surowcow naturalnych (ropa i gaz ziemny), metali i kamieni szlachetnych oraz ze sprzedazy uzbrojenia, a USA to z kolei lokomotywa napedowa swiatowej ekonomii w roznych dziedzinach.
  Spadek cen ropy naftowej oznacza niskie zyski dla Rosji, a dla USA oznacza spadek kosztow produkcji i pobudzenie ekonomiczne.
  Rosja do tej pory pamieta lekcje z lat 1980-tych, kiedy USA wplynelo na obnizenie cen ropy naftowej na swiecie do 30 dolarow za barylke, co spowodowalo wzrost kosztow prowadzonej wojny przez ZSRR w Afganistanie w latach 1979-1989 i doprowadzilo do zapasci ekonomicznej w samym ZSRR i rozpadu systemu komunistycznego w Europie srodkowo-wschodniej.

  Organizacja BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i Afryka Pld) to za malo, zeby zagrozic Ameryce ekonomicznie, technologicznie lub finansowo i swiadczy o tym rowniez duzy procent ubogiej ludnosci zamieszkalej w krajach skupionych w BRICS oraz uzaleznienie tych krajow od USA lub krajow scisle wspolpracujacych z USA, a zaawansowanych technologicznie jak Japonia, Niemcy, Francja, Anglia, Wlochy etc, ktore zazwyczaj dostarczaja zaawansowane technologie do tych krajow.
  Poza tym Indie utrzymuja dobre i przyjazne stosunki z Anglia, pomimo, ze w przeszlosci Anglia okupowala Indie.
  Z kolei Chiny, ktore wylozyly najwiecej pieniedzy na stworzenie funduszu finansowego BRICS, chca odgrywac decydujaca role w organizacji BRICS oraz maja zapedy imperialistyczne – vide konflikt z panstwami basenu Morza Chinskiego dotyczacy odkrytych zloz gazu ziemnego pod dnem morza; Chiny zakazaly wydobywania gazu ziemnego Filipinom, Indonezji etc nawet w strefie granic morskich tych panstw, lamiac tym samym prawo miedzynarodowe i nawet wyslaly swoja flote wojenna w kierunku statku indyjskiego poszukujacego gazu na dnie Morza Chinskiego w strefie miedzynarodowej i zmusily statek indyjski do opuszczenia strefy miedzynarodowej Morza Chinskiego.
  Kto nie zna podstepnej rasy azjatyckiej to ma szanse poczytac na temat opisanych przeze mnie przypadkow na stronach internetowych po wpisaniu hasla w j.angielskim w wyszukiwarke.
  Poza tym dodam jeszcze jeden przypadek chinskiej przebieglosci dotyczacy chinskiej pozyczki dla Bialorusi – prezydent Bialorusi Lukaszenka po wielu perypetiach z Rosja, Ameryka i MFW dostal pozyczke od rzadu Chin, ale Chinczycy zazadali odsprzedania im 10% udzialow w firmie bialoruskiej produkjacej nawozy sztuczne.
  Poza tym w chinskich szkolach studiuja TALMUD i stosuja zasady talmudyczne w zyciu codziennym – Korea poludniowa rowniez wprowadzila w szkolach nauki talmudyczne.

  Wrogosc wladcow Rosji i ZSRR do Rzeczpospolitej/Polski i narodu polskiego na przestrzeni wiekow powinien znac kazdy Polak i Polka, a w szczegolnosci okres rozbiorow, okupacji, przesladowan, zakazu polskiej mowy, grabierzy Polski etc i podobnie postepowali wladcy niemieccy z Polska i Polakami.
  Ale nie tylko wrogowie Polski wyrzadzali nam krzywdy, bo zrobili to rowniez tzw. „alianci”, wiec tym bardziej Polacy powinni poznac prawde historyczna, zeby nie pasc ponownie ofiara oszustwa i oszustow oraz nie ulec namowie tzw. „autorytetow” lub zaklamanej propagandzie, ktorej jest pelno na roznych grupach dyskusyjnych, poprzez ktore podsuwane sa Polakom „jedynie sluszne” rozwiazania.

  Na zakonczenie dodam, ze jesli doktor medycyny J.Jaskowski nie widzi swiata poza „Rosja” i Putinem to powinien spakowac walizki i wyjechac do rosyjskiego raju na zawsze, zamiast opowiadac Polakom bajki o tym, ile to Polska stracila na sankcjach i prowadzic gre slow, zamiast podac konkretne liczby.
  Ja z kolei czytalem, ze sankcje Rosji nie zaszkodzily Polsce, poniewaz polska zywnosc oraz owoce i warzywa poszly do Rosji innnymi kanalami oraz zostaly wyeksportowane do Azji i do Ameryki Polnocnej.
  A w przeszlosci podawalem wielokrotnie, ze handel Polski z Rosja to zaledwie 4.5% calkowitej wymiany handlowej Polski i w tym handlu, Polska tracila corocznie srednio okolo 10 miliardow dolarow przez ostatnie 10 lat.
  Ponadto w przeszlosci, Rosja wielokrotnie nakladala na Polske sankcje handlowe i grala tymi sankcjami z Polska, gdy chciala uzyskac korzystne dla siebie warunki, np. blokowala import polskich produktow rolnych i spozywczych, zeby wymusic na Polsce zmiane decyzji w sprawie importu gazu ziemnego z Norwegii, zeby wymusic na Polsce podpisanie nowej dlugoterminowej umowy na dostawe gazu ziemnego z Rosji do Polski, zeby spowodowac wycofanie sie PKN Orlen z oferty kupna rafinerii w Mozejkach (Litwa), na ktora miala ochote firma rosyjska lub zeby wymusic sprzedaz kompleksu zakladow azotowych dla firmy z Rosji – to sa przyklady perfidnej gry Rosji i Putina wobec Polski.

  Handel Polski z USA to 4%, handel z Chinami to 4.5%, handel z Niemcami to 20% i jest to wazny partner dla Polski – handel z krajami UE to 80% calkowitej wymiany handlowej Polski i z tego Polska nie moze zrezygnowac, poniewaz rynek UE to glowny rynek zbytu dla Polski.
  Ponadto Polska stara sie poszerzyc swoj rynek zbytu w Turcji, Iranie i krajach Afryki, rekompensujac w ten sposob sankcje nalozone przez Rosje na polska zywnosc i produkty rolne.
  Zeby bardziej uniezaleznic Polske od surowcow energetycznych z Rosji to nalezy zmienic polityke energetyczna i przejsc na inne technologie, poniewaz Polska ma potencjal i wiele mozliwosci, zamiast ponownie wpychac Polske w orbite Moskwy, czego Polacy juz doswiadczyli na sobie w czasie 123 lat zaborow i 45 lat dyktatury komunistycznej.

  Toronto, Kanada


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: