Bitwę o Ukrainę zaplanowano w 1997 roku… lub wcześniej


Neokonserwatyści zaplanowali zmianę reżimów od Bliskiego Wschodu do Północnej Afryki 20 lat temu. Robert Parry prawidłowo wykazuje, że neokoni pomyślnie „przetrwali burzę” pogardy po fiasku wojny w Iraku. Ale prawda jest taka, że Obama od dawna robił, co mógł, aby wcielić w życie plany neokonów.

Podobnie od kiedy upadł Związek Sowiecki w 1991 roku, USA zaczęły realizację strategii otaczania Rosji. W 1997 roku były doradca Obamy ds. zagranicznych i doradca prezydenta Jimmy Cartera ds. bezpieczeństwa narodowego, Zbigniew Brzezinski, napisał książkę zatytułowaną „The Great Chessboard” (Wielka szachownica), w której argumentował, że USA muszą przejąć kontrolę nad Ukrainą (tak jak i nad Azerbajdżanem, Południową Koreą, Turcją i Iranem), ponieważ są one „krytycznie ważnymi osiami geopolitycznymi”.

Co do Ukrainy, to Brzezinski pisał (jak wykazuje Chris Ernesto):

„Ukraina, nowa i ważna przestrzeń na eurazjatyckiej szachownicy, jest geopolitycznym sworzniem, ponieważ samo jej istnienie jako niepodległego kraju pomaga w transformacji Rosji. Bez Ukrainy Rosja przestaje być eurazjatyckim imperium. Jednakże jeżeli Moskwa odzyska kontrolę nad Ukrainą z jej 52 milionową populacją i głównymi zasobami, jak i z dostępem do Morza Czarnego, to Rosja automatycznie zyskuje potrzebne środki, ażeby stać się potężnym państwem imperialnym łączącym Europę i Azję”.

I teraz Obama pcha nas do konfrontacji z Rosją z powodu Ukrainy i Krymu. Jak Ernesto zauważa:

„Pod koniec ubiegłego roku, kiedy, teraz obalony, prezydent Wiktor Janukowycz nieoczekiwanie anulował plany w kwestii integracji Ukrainy z Unią Europejską na korzyść silniejszych więzów z Rosją, USA mogą postrzegać Ukrainę jako wyślizgującą się im z rąk zdobycz. W tym momencie, z figurami już na miejscu, USA ruszyły do wsparcia obalenia Janukowycza, jak dowodzi tego wyciek rozmowy telefonicznej pomiędzy asystentką Sekretarza Stanu, Wiktorią Nuland (żona arcy-neokona Roberta Kagana) i amerykańskim ambasadorem na Ukrainie Geoffrey’em Pyattem. Kiedy pokojowi demonstranci okazali się nieskuteczni w wysadzeniu Janukowycza, to przemoc ultra-nacjonalitycznej partii „Swoboda” i „Prawego Sektora” została uruchomiona, jeżeli nie wsparta, przez Zachód.

Za: http://www.mostholyfamilymonastery.com/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: