Gigantyczne kary i straty. Tak Węgrzy rozprawiają się z bankami…


Węgrzy nie patyczkują się z bankami. Właśnie poznajemy kolejne potwierdzające to fakty, kolejne po tym jak w 2011 r. rząd Viktora Orbána na przekór światowej finansjerze uchwalił prawo, w myśl którego każdy Węgier mający kredyt we frankach mógł jednorazowo spłacić go po kursie o jedną trzecią niższym od rynkowego – a banki straciły na tym ponad miliard dolarów.

9,5 mld forintów, czyli ponad 133 mln zł – taką rekordową grzywnę dla 11 banków zasądził właśnie regulator naszych bratanków. I znów chodzi o franki. Dokładnie to kara za utworzenie kartelu mającego działać na szkodę Węgrów, którzy zaciągnęli kredyty we frankach – o sprawie pisze Reuters. Urząd ds. konkurencji GVH nałożył rekordowo wysokie kary za opieszałość w konwersji kredytów hipotecznych w walutach obcych na forinty.

Skazane banki to aż 90 proc. sektora bankowego na Węgrzech. Najmocniej ukarane zostały dwa największe banki: węgierski OTP (54 mln zł kary) i austriacki Erste (24 mln zł). Ukarane zostały też m.in. włoskie Intesa Sanpaolo i UniCredit.

Czy coś takiego może się powtórzyć w Polsce, gdzie mamy 700 tys. Polaków zadłużonych w walucie? Na razie nie (ale szefowie banków z pewną obawą spoglądają na sondaże, gdzie prowadzi PiS, którego działacze otwarcie przyznają, że Orbana podziwiają).

W sprawie „frankowców” coś zresztą i w Polsce dzieje…

Do sądu w Krakowie został niedawno złożony pierwszy w Polsce pozew o stwierdzenie nieważności umowy kredytowej z 2007 r..

Skarżący krakowianin zarzuca bankowi, że podczas procesu przygotowawczego nie przedstawiono mu ryzyka powiązanego z kredytem w walucie, a sam produkt został przez pracownicę banku nazwany bezpiecznym. Wnioskuje on o unieważnienie umowy kredytowej, wstrzymanie egzekucji z zabezpieczającej kredyt nieruchomości i innych składników majątku do czasu zakończenia postępowania sądowego, a także zasądzenie pozwanemu kosztów sądowych.

Rafał Mościcki

http://www.biztok.pl/

Reklamy

Komentarzy 6 to “Gigantyczne kary i straty. Tak Węgrzy rozprawiają się z bankami…”

 1. mailing570 Says:

  Do Pani/Pana Szpili,
  Dowodów na to co napisałam w moim poprzednim komentarzu nie trzeba szukać bo to są w dobie internetu fakty ogólnie znane dla tych którzy interesują się problemami Polski .Niemniej jednak przytoczę kilka:

  https://www.google.com/search?q=magdalenka+zdj%C4%99cia&client=firefox-a&hs=z1Y&rls=org.mozilla:pl:official&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=B7a-Ur6yKeiO7Ab1tYGAAg&ved=0CCoQsAQ&biw=1280&bih=671#facrc=_&imgdii=JLcMAUVID95jIM%3A%3BXZTbjJ6UnN-FUM%3BJLcMAUVID95jIM%3A&imgrc=JLcMAUVID95jIM%3A%3BbDeL0wBMwjcknM%3Bhttp%253A%252F%252Funsinn.blox.pl%252Fresource%252Fteczka.gif%3Bhttp%253A%252F%252Funsinn.blox.pl%252Fhtml%252F1310721%252C262146%252C169.html%253F2%3B524%3B305  Bankowy system feudalny nie pozostawia niestety złudzeń,dlatego ważne jest aby dzielić się z ludźmi posiadaną wiedzą w dobie totalnego chaosu informacyjnego . A Historia to również wdzięczny temat do manipulacji.
  Zdecydowanie jestem na nie dla określania Polaków -„taki Polaczek”- Polakom należy się szacunek za to jakimi jesteśmy -odważni,gościnni,prawi, inteligentni w porównaniu z nacjami krajów tzw.cywilizowanych gdzie edukacja kończy się na poziomie wiedzy podstawowej.NIE POZWÓLMY SOBĄ POMIATAĆ pasożydowi!
  Polacy zawsze byli i wciąż są mądrym Narodem,czy komuś to się podoba czy nie!!!
  Przez cale dziesięciolecia przechrzty mieszkające w Polsce siały nienawiść,prowokowali, judzili i wywoływały waśnie miedzy Nami, pozbawiali Nas poczucia własnej wartości,godności ,wpędzali w kompleksy wszystko w celu skłócenia Polaków z Polakami.Największą ich porażką będzie skonsolidowany ,zjednoczony Naród Polski!,nienawidzą Nas bo jesteśmy ich przeciwieństwem a na swoja siedzibę upodobali sobie Polskę jak to zrobili z Palestyną
  .A to słowa Israela Singer Dnia 19 kwietnia 1996r. na Światowym Kongresie Żydów(fakt).
  „Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym.” (przykład-polskie obozy śmierci,jedwabne i mnóstwo innych pomniejszych ) kompromitują,oczerniają Nas ze jesteśmy narodem pijaków co jest totalną bzdurą,tzw. kraje zachodnie ukrywają ich ogromne problemy alkoholowe i zdrowotne!
  Nagroda nobla to następna mistyfikacja!!!!”Żyd – szwedzki chemik Alfred Nobel-Wynalazca narzedzi do zabijania na wielka skale.”Czy mam wierzyć w te wszystkie nagrody nobla którymi są obdarowywani żydzi ,zdrajcy i nieudacznicy???- do sprawdzenia w necie.
  To chciwość, żądza posiadania i wynaturzenie pozwoliło im przejąć władzę nad światem.
  Żyd żyje z kłamstwa, podstepu ludzkiego cierpienia i krzywdy.Niezwykła precyzja oraz perfidia ich szatanskiego dzieła przekracza wszelkie znane nam granice moralne i etyczne.

 2. SLY Says:

  Zuza…co Ty za przeproszeniem pieprzysz…
  Bawisz się w negacje PIS-u bo ktoś Ci dobrze zapłacił?
  Sama należysz do tego wichrzycielskiego PO dziada najgorszego trzymającego sztamę z żydziarstwem…

 3. Młody Polak Says:

  znowu to samo, jak pamiętam z historii były krwawe demonstracje tłumione przez wojsko na Węgrzech za komuny, i to tak nie dawno, ci co rządzą bankami uderzą w Węgry inaczej, rozeznajcie się zanim zaczniecie działać

 4. Zuza~~~ Says:

  Trzeba być agitatorem lub bardzo naiwnym żeby twierdzić ze „szefowie banków z pewną obawą spoglądają na sondaże, gdzie prowadzi PiS, którego działacze otwarcie przyznają, że Orbana podziwiają)”Pis w porażającej większości to żydzi oczywiście ze swoim Kalksteinem na czele,wiec nie rozumiem popierania tej żydłaczącej choloty .

  Pis to następne wielkie zagrożenie dla Polski!!!!
  Zdrajca albo żyd(na to samo wychodzi) ale mamy alternatywę a gdzie Polacy ??bo jak widać nie w Polityce,Polacy wola walczyć niż sprzedawać sie parchom i innym szatańskim pomiotom.Niech do jasnej cholery jakis Polak mający na uwadze dobro Polski i Polaków zaistnieje w Polskiej polityce inaczej po Nas DOŚĆ TEJ ŻYDOWSKIEJ AGITACJI
  No cóż zdrajce donalda t. znamy a oto osiągnięcia pozorantów i kolaborantów Kaczyńskich vel Kalkstein
  – uczestnicy porozumienia ponad głowami narodu polskiego ze
  zbrodniarzami PZPR i SB.
  -Podpisanie Traktatu Lizbońskiego”Dzieki temu Wzmocniona zostanie pozycja Parlamentu Europejskiego,SKUTKI TEGO MAMY Dzisiaj
  -Lech Kaczynski wysłał ciepły list do re aktywatorów B’nai B’rith Polin(Żydowskie Stowarzyszenie B’nai B’rith w Rzeczypospolitej Polskiej) w pełnej konspiracji -treść listu wyciekła z ambasady USA.Działalność B’nai B’rith zawiera akcenty wrogie Polsce i Polakom.
  -ujawniono inne powiązania partii z instytucjami takimi jak Instytut Lecha Kaczynskiego, spólki Srebrna i Srebrna Media.
  Fundacja Nowy Kierunek – siostrzyczka żydowskiego tworu w usraelu- nieźle zarabiała podczas kampanii wyborczej. Za spoty internetowe, wiece miała dostać od partii pis duże pieniądze.Zadaniem Fundacji New Direction jest „tworzenie innowacyjnych rozwiązań oraz promowanie reform w Europie”. Współpracując z siecią zaprzyjaźnionych think-tanków, New Direction tworzy raporty poświęcone niezwykle istotnym zagadnieniom takim jak: rozwój gospodarczy, konkurencja, regulacja rynków finansowych, bezpieczeństwo energetyczne, podatki, rolnictwo, biurokracja czy instytucje Unii Europejskiej.
  http://kppis.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=354:jarosaw-kaczyski-na-inauguracji-dziaalnoci-fundacji-new-directions&catid=3:informacje&Itemid=160
  – parokrotne odwiedziny w Izraelu z gorącymi zapewnieniami o poparciu Polski??? dla zbrodniczych działań izraela zmierzających do zagłady innych nacji
  -Nie mówiąc już o nazwisku -czyżby sie wstydzili kaczynscy bycia Kalksteinami a może jak wszyscy żydzi na świecie wtapiają się w otoczenie i wprowadzają swoje bestialskie plany w życie !
  Co jeszcze powinno w tej sprawie uderzać? W tych samych, powiązanych z PiS-em mediach nie usłyszycie Państwo pytań dotyczących funkcjonariuszy tej partii. Ani o Stanisławie Kostrzewskim, od 25.02.2006 skarbnika PiS – „byl aktywnym członkiem PZPR do końca jej działalności”. Ani o Andrzeja Kryze – Wiceministra Sprawiedliwości w rządzie PiS – członka PZPR do jej końca. Skazywał w stanie wojennym, m.in. za „udział w manifestacji na warszawskim Placu Zwycięstwa w rocznice odzyskania niepodległości”
  http://wezwaniedoprawdy.pl.tl/

  • Szpila Says:

   Pani Zuzo! Takie ogólnikowe pierdoły może Pani opowiadać swoim znajomym. Jak powszechnie wiadomo naród żydowski, to solidni i rzeczowi Żydzi oraz żydokomuna (syjoniści). Prawdziwi Żydzi wyjechali z Polski, ci co pozostali są już nieliczni. Na tym padole rządzi żydokomuna i byli funkcjonariusze partyjni (PZPR, UB, SB, itp). Powinna Pani wiedzieć, że za Piłsudskiego ścigano komunistów i wielu syjonistów uciekło do ZSRR. Wrócili do Polski razem z Armią Czerwoną w 1945r. jako PATRIOCI. Od 1945r. do 1989r. barbarzyńsko gruntowali swoją władzę mordując wielu Polaków (Żydów również). Nawet jeszcze w latach 90-tych i w tym stuleciu posługują się tymi metodami. Z pewnością słyszała Pani o GRASUJĄCYM w Polsce samobójcu, który winien jest śmierci wielu osób – chyba kojarzy jakich?! Tak więc, zanim cokolwiek Pani napisze, proszę chociaż trochę liznąć prawdziwej historii. Czasy wolności szlacheckiej i „liberum veto” już dawno minęły. Dzisiaj niezbędny jest trzeźwy pogląd na rzeczywistość, która jawi się grupami interesu, bezprawiem i bezczelnością. Takie cechy jak etyka, moralność, rzetelność, praworządność przeszły do lamusa. Polacy zostali upodleni do granic wytrzymałości. Jednak wpływy tych opisanych powyżej są tak zakorzenione, że część ludności nazywana lemingami i tymi z Matrixa dalej wierzą i oglądają, np. „Szkło kontaktowe”. Banki mają już takie wpływy, że zwykły obywatel jest jedynie przedmiotem zysków, a nie podmiotem, czy partnerem. Pojęcia usługodawca (bank) i usługobiorca (pożyczkobiorca) już nie istnieją, ponieważ obywatel jest zmuszany do zadłużania się w tych instytucjach. Czynnie pomagają w tym – większość SKOK-ów. Tak więc, nie podzielam Pani opinii na NIE DLA WSZYSTKIEGO I WSZYSTKICH. Takie stanowisko jedynie rujnuje ludzi. Niezbędna jest nadzieja w formie działań pro… -rodzinnych, -obywatelskich, -narodowych. Żeby taki Polaczek w końcu miał parę złotych na urlop, czy święta. Żeby nie bazował na pożyczkach spłacanych latami. Jeżeli chodzi o bankowość europejską, czy światową – dążenie jest jedno uzależnić długami, jak najwięcej krajów i ludności – TO DOPIERO WŁADZA!!!!!!!!!
   Pozdrawiam Szpila


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: