Węgierski rząd chce pomóc w spłatach kredytów


Znów straszą Orbanem, którzy rzuca wyzwanie europejskim bankom. Węgierski rząd chce pomóc w spłatach kredytów, na czym ucierpią największe firmy.

Kampania wymierzona w Viktora Orbana trwa w najlepsze. Najpierw zajęcia odbywały się nieco zaocznie, na łamach niemieckiego „Der Spiegel”, gdzie redaktor naczelny dziennika z Czerskiej porównywał węgierskiego premiera do Hitlera i nawoływał europejskich polityków do nałożenia sankcji na naszych sąsiadów.

Tym razem dziennikarze „GW” – ale i wielu innych instytucji – wzięli na celownik ekonomiczną politykę gabinetu Orbana. Przypominamy, przewodniczący Fideszu próbuje za wszelką cenę uniezależnić się od europejskich instytucji i banków. Węgry spłacają przed czasem pożyczkę od MFW, a teraz Orban wypowiada wojnę bankom, co wielu środowiskom skrajnie się nie podoba.

Ludzie zostali oszukani. Banki wprowadziły ludzi w błąd i zwabiły ich. Dlatego musimy pozbyć się źródła tego problemu

– przekonuje węgierski premier.

W czym rzecz? Chodzi o problemy Węgrów z zaciągniętymi w obcej walucie kredytami hipotecznymi. Szacuje się, że problem dotyczy nawet 1,3 mln rodzin. Orban chce, by kredyty w obcej walucie zostały po prostu zlikwidowane. Przekonuje jednak, że reformy będą wprowadzone w odpowiednim tempie:

Kiedy chcesz przeprowadzić ważne reformy, trzeba działać szybko. Ale tym razem nastawiamy się na spokojne, pokojowe rozmowy. Nie chcemy uszkodzić systemu bankowego, ale pomóc ludziom

– deklaruje szef Fideszu.

Według dziennikarzy „GW” bankowcy są „przerażeni”. Rząd Orbana chce pomóc Węgrom w spłatach ich kredytów. Zresztą nie pierwszy raz:

Poprzednia taka pomoc w 2011 r. kosztowała węgierskie banki ponad miliard dolarów – parlament uchwalił wówczas prawo, które pozwalało każdemu spłacić jednorazowo kredyt walutowy po kursie o jedną trzecią niższą od rynkowego.

– czytamy na stronach Gazety.

To kiepskie informacje dla banków, które będą musiały liczyć się ze stratami. Mówi się o tym, że decyzje Orbana zniechęcą zagraniczne firmy do inwestycji nad Balatonem. Jak na razie jednak kolejne placówki są otwierane, węgierska gospodarka ma się całkiem nieźle, a koncerny (także te niemieckie) inwestują niezrażone krytyką węgierskich władz. Dla przykładu – na początku lipca Audi otwarło na Węgrzech pierwszą fabrykę poza granicami Niemiec.

lw, wyborcza.pl

http://wpolityce.pl/

Reklamy

Komentarzy 7 to “Węgierski rząd chce pomóc w spłatach kredytów”

 1. Kowalsky Says:

  „Gazeta Wyborcza” – polskojęzyczna wersja izraelskiej „Yedioth Ahronot – na usługach PO, umiejętnie podsyca nastroje katastroficzne. Natomiast Niemcy po przegranych wojnach wyciągnęli odpowiednie wnioski i radykalnie zmienili taktykę ekspansji. Teraz nazywa się to Unia. Metoda jest bardzo prosta: dajemy kasę w formie dotacji, która do nas wraca jako płatności za usługi i technologie z odsetkami i nawiązką. Do pilnowania naszych interesów mamy sowicie opłacanych Gauleiterów i KaPO (np. Tusk, Kopatsch), a z Żydów zamiast produkować abażury robimy nadzorców finansowych (np. Rothfeld), bo do kantów mają najlepszą smykałkę. Poprzez odpowiednio dobrane metody eutanazji (system emerytalny) i eugeniki (opieka zdrowotna) nasi pełnomocnicy (tzw. lokalne rządy) oczyszczają terytoria pod nowy Lebensraum. W planach są także kibuce dla przeludnionego Izraela.

  • wlodek43 Says:

   Gówno prawda, Niemcy podzielą los Polski tylko trochę później. Żydzi nigdy nie wybaczą Niemcom II Wojny Światowej i holokaustu! A jeśli myślisz że Niemiaszki rządzą w Niemczech? to się mylisz. Widać nie rozumiesz problemu albo go nie chcesz zauważać. Co do reszty to masz absolutną rację.

 2. OKO Says:

  Za to nasz kat Jacek R. wrócił ze spotkania NWO , efekt- nowe zadłużenie Polaków którzy tego nigdy nie spłacą! chodzi o doprowadzenie kraju do krachu finansowego i przejęcie go za NIC wysysając cały dorobek i kapitał pokoleń a reszte ludzi upodlić jako niewolników lub zmusić do emigracji , na to miejsce zajmą wybrani – żydzi którzy coraz chętniej emigrują do Nas , zajmując lukratywne stanowiska , atrakcyjne tereny, nieruchomości

 3. nell Says:

  jakaś elektrownia a. miała awarię? wiecie coś?

 4. dorotek Says:

  3 dni temu Wiktor Orban mail wypadek „dziwny wypadek” w rumunii ,dlaczego w Polskich mediach ,gazetach i na internecie nie ma o tym zadnej wzmianki ,we wloszech pisza o probie zlikwidowania go po tym jak mowil o nowym porzadku swiata i jak zablokowal banki

  • ema Says:

   Podaj linki proszę…

  • OKO Says:

   http://www.kormany.hu/en/prime-minister-s-office/news/the-prime-minister-s-convoy-was-involved-in-an-accident-in-romania


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: