Grzywna za brak szczepienia? rodzice wygrali z sanepidem


Rodzice wygrali już kilka takich spraw odkąd urzędy poszły nowym trybem (upomnienie – grzywna, a nie decyzja administracyjna – grzywna). Jak dotąd nie było przypadku żeby wojewoda nałożył grzywnę, a grzywny nałożone przez sanepid zostają umorzone przez sądy. Oto jeden z przykładów. RP: „Grzywna za brak szczepienia

Państwowy powiatowy inspektor sanitarny nałożył na matkę grzywnę w wysokości 200 zł, by przymusić ją do zaszczepienia dziecka m.in. przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, błonicy, krztuścowi. Inspektor podkreślił, że w razie niewykonania obowiązku nałoży dalsze grzywny w łącznej wysokości do 50 tys. zł.

Rodzice zaskarżyli postanowienie. Zarzucili, że zgodnie z art. 16 ustawy z 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i rzeczniku praw pacjenta pacjent ma prawo do wyrażenia zgody na udzielenie określonych świadczeń. Wprawdzie art. 5 ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych określa szczepienie jako obowiązkowe, ale nie pozbawia pacjenta jego praw. Podkreślili, że ich dziecko jest całkowicie zdrowe. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku uznał, że to nie inspektor sanitarny, ale wojewoda jest upoważniony do przymuszenia rodziców do spełnienia obowiązku szczepienia dziecka.

sygnatura akt: IV SA/Po 214/13″

http://archiwum.rp.pl/

Reklamy

Komentarzy 5 to “Grzywna za brak szczepienia? rodzice wygrali z sanepidem”

 1. przeciwnik szczepień Says:

  Pisze Pani Katarzyna:
  „Mam pytanie : które ze szczepionek dla dzieci są zagrożone życiu, te za pieniądze, czy te na fundusz, ( bo mnie poinformowano w przychodni dziecięcej, że są dwa rodzaje szczepień ), te za pieniądze są lepsze, ale czy to jest prawda? Mam córcie, która ma 6 miesięcy i do tej pory była szczepiona szczepionką na fundusz, a te za pieniądze to nie ufam. Dalsze szczepienia musi wykonać jak skończy rok. Przed którymi szczepieniami jest duże nie bezpieczeństwo ? I jeszcze jedno : CO TO JEST NOP ?”

  Pani Katarzyno każde szczepienie to niebezpieczeństwo dla dziecka, to jak rosyjska ruletka, rtęć , aluminium , i inne świństwa w szczepionkach robią swoje. Nie ma bezpiecznych szczepionek, jest natomiast tylko kwestia czy organizm dziecka wytrzyma przedawkowanie głównie rtęci czy nie. Proszę zaznajomić się z tym opracowaniem http://zdrowedzieci.blox.pl/resource/dr_Sienkiewicz__Powiklania_neurologiczne_po_szczepieniach.pdf
  Takich opracowań jest obecnie znacznie więcej w sieci, wystarczy poszukać, a przedstawiają przerażający obraz..

 2. Robin Says:

  W odpowiedzi na to inspektor sanitarny wyśle wniosek do wojewody o przymuszenie rodziców do spełnienia obowiązku szczepienia dziecka.
  Potrzebne są dalsze kroki obronne.

 3. annn... Says:

  Ludzie nie wiedzą ile jest zgonów po zaaplikowaniu tych świństw, chyba powinni zacząć się domagać takich rejestrów

 4. KarolinaS Says:

  Gratulacje dla Sądu i Matki. Oby tak dalej. Ja również nie odpuszczę i swojej córki już nigdy więcej nie zaszczepię. A za brak informacji ze strony służby zdrowia o możliwych Niepożądanych Odczynach Poszczepiennych to powinno się karać lekarzy nie grzywną a od razu więzieniem. I niech nikt mi tu nawet nie próbuje wypisywać że coś takiego jak NOP nie istnieje. Ludzie po prostu nie wiedzą że to co się dzieje z ich dziećmi po zaszczepieniu to NOP.

  • Katarzyna C Says:

   Mam pytanie : które ze szczepionek dla dzieci są zagrożone życiu, te za pieniądze, czy te na fundusz, ( bo mnie poinformowano w przychodni dziecięcej, że są dwa rodzaje szczepień ), te za pieniądze są lepsze, ale czy to jest prawda? Mam córcie, która ma 6 miesięcy i do tej pory była szczepiona szczepionką na fundusz, a te za pieniądze to nie ufam. Dalsze szczepienia musi wykonać jak skończy rok. Przed którymi szczepieniami jest duże nie bezpieczeństwo ? I jeszcze jedno : CO TO JEST NOP ?


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: