Żydzi chcą od Polski gigantycznych pieniędzy. Bezprawnie


Amerykańskie środowiska żydowskie znowu występują o zwrot mienia. Wartość roszczeń to minimum 60 mld dolarów. Zdaniem wielu nie mamy już żadnych zobowiązań wobec Żydów, a ich roszczenia są bezpodstawne.

Mowa o odszkodowaniach za mienie utracone podczas wojny i po jej zakończeniu. Zdaniem strony żydowskiej Polska powinna zapłacić odszkodowania lub zwrócić nieruchomości odebrane Żydom przez Niemców w czasie II wojny światowej. Nieruchomości te po wojnie jako mienie poniemieckie lub pozbawione właścicieli, stały się własnością polskiego państwa. Chodzi również o nieruchomości przejęte za czasów Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej na podstawie decyzji nacjonalizacyjnych.

Od tego typu roszczeń prawdopodobnie nie ma ucieczki, organizacje żydowskie nie odpuszczą. Sprawa wraca jak bumerang. Środowiska żydowskie od lat krytykują Polskę za brak ustawy reprywatyzacyjnej i zawieszenie prac nad nią z powodu kryzysu.

W ubiegłym roku Światowy Kongres Żydów, Światowa Organizacja Żydowska ds. Restytucji Mienia oraz przedstawiciele władz USA wyrazili „głębokie rozczarowanie, smutek i żal” w związku z zawieszeniem prac nad ustawą reprywatyzacyjną w Polsce. Restytucji mienia żydowskiego domaga się także naczelny rabin Polski Michael Schudrich. Twierdzi, że odmowa zwrotu majątku jest „niemoralna”.

Wzywają do bojkotu Polski

Jeszcze dalej z tego samego powodu posunął się Menachem Z. Rosensaft, radca generalny Światowego Kongresu Żydów. W marcu 2011 roku wezwał żydowskich turystów i biznesmenów do bojkotu naszego kraju. Jego zdaniem społeczność żydowska, a w szczególności ocaleni i ich rodziny, powinna przestać wpompowywać dolary w turystykę i inne dziedziny polskiej gospodarki.

Jest jednak jeden problem. Otóż przedstawiciele środowisk żydowskich i diaspory w USA nie chcą przyjąć do wiadomości, że Polska nie ma żadnych niezrealizo­wanych zobowiązań dotyczących zwrotu mienia. Reprywatyzacja w Polsce trwa od lat, zwróciliśmy w tym czasie dziesiątki tysięcy majątków na drodze administracyjnej i sądowej. Warto dodać, że w 1997 roku Polska uregulowała kwestię majątku publicznego, a gminy żydowskie dostają za nie rekompensatę

Dlatego roszczenia są bezpodstawne

Takie stanowisko w wywiadzie dla „Przekroju” dobitnie wyraził Jan Bogutyn, prezes Interrisk Towarzystwa Ubezpieczeń SA, b. wiceminister finansów:

Jako obywatel jestem zbulwersowany ostatnio podnoszonymi roszczeniami. Uważam, że nie powinniśmy mieć już żadnych zobowiązań, bo w świetle porozumień z okresu mojej pracy w Ministerstwie Finansów ten problem został uregulowany za czasów PRL.

Jego zdaniem jeszcze na początku lat 60. w sposób prawie idealny rząd polski wynegocjował rozliczenie za majątek, który został znacjonalizowany, a należał do obywateli innych krajów, w tym Amerykanów. Efektem była polsko-amerykańska umowa z 1960 r. w tej sprawie.

Stany Zjednoczone zrzekły się prawa do reprezentowania w tego typu sprawach swoich obywateli i wzięły na siebie obowiązek rozdystrybuowania wielomilionowych odszkodowań, które Polska wtedy wypłaciła USA – powiedział Radosław Sikorski, minister spraw zagranicznych.

Sikorski przypominał też, że w Polsce istnieje zwykła droga sądowa, którą można wykorzystać w celu restytucji mienia.

Żydzi mogą nam pożyczyć na odszkodowania

Różnie szacuje się wartość ewentualnych roszczeń. Jasne jest jednak, że chodzi o gigantyczne pieniądze, których Polska nigdy nie będzie w stanie zebrać. Mówi się o kwotach rzędu 60 a nawet 100 miliardów dolarów. Środowiska żydowskie chcą, by pieniądze wypłacać im na podstawie „sprawiedliwej i wyczerpującej ustawy o restytucji”, a cały proces zwracania majątków powinien być „niebiurokratyczny, prosty, przejrzysty i owocujący realnymi korzyściami”.

Co to oznacza w praktyce? Chodzi o to, by wnioski o odszkodowanie do polskich władz można było składać w języku angielskim. Najlepiej też, by nie trzeba było okazywać żadnych dokumentów, ale wystarczyło oświadczenie osoby występującej o odszkodowanie, że jej przodkowie posiadali dany majątek w Polsce. A co jeśli spadkobiercy odebranej nieruchomości nie uda się odnaleźć? Organizacje żydowskie polecają wówczas przekazać majątki fundacjom dbającym o dziedzictwo żydowskie.

Jak już wspomnieliśmy, zdobycie tak dużej kwoty przez Polskę jest niemożliwe. Jest na to recepta. Proponowali ją nam Stuart Eisenstat czy David Peleg, były ambasador Izraela w Polsce. Odszkodowania możemy wypłacać w ratach. W razie potrzeby pieniądze na odszkodowania możemy także pożyczyć.

http://www.hotmoney.pl/

Reklamy

Komentarzy 19 to “Żydzi chcą od Polski gigantycznych pieniędzy. Bezprawnie”

 1. Jacek Says:

  To że Niemcy mają zobowiązania nieuregulowane wobec Polski to jest oczywiste. Jak napisano powyżej żydowskie roszczenia są juz zaspokojone.To międzyinnymi po nich i ich majątek Niemcy tu przyszli i zrobili rozpierduchę. Żydzi nic nie zrobili z tym. Mieli możliwości. Powinni przeprosić i zapłacić.

 2. Zlotousty Says:

  Punkt w atykule „dlaczego roszczenia sa bezpodstawne” mozna rozszerzyc o wyklad na temat umow indeminizacyjnych
  i historie dzialan „rzadu zydowskiego chazarskiego w kraju przywislanskim”.
  Podaje link do pierwszego odcinka wykladu i miloby bylo, gdyby prawdaxlx na lamach swojego serwisu stworzyla na tej bazie
  nowa rubryczke o rabowaniach Polakow, Bo historia rabowania Polski nigdzie nie jest jakos poruszana tak jak np historia morderstw na Polakach,tym bardziej ze to juz nie jest sprawa tylko Polska i na terenie Polski tylko dotyczy podobnie jak NWO,globalnych dzialan Chazarow.Nie pisze Zydow, bo nie jest to adekwatne do rzeczywistosci i ma sie tak do przedsiebiorstwa holokaust jak do biednych Zydow poszkodowanych przez tych samych ktorzy za nich zadaja tych odszkodowan.Nalezy sprecyzowac jak pod tarcza z Zydow dzialaja
  Chazarzy.Ktorzy na judaizm przszli w VII-VIII wieku bedac wczesniej licznym ludem bandyckim i koczowniczym,ale Talmud slowami o byciu panami swiata, i istnieniu gojow do sluzenia, natychmiast przkonal ten barbazynski lud chazarski,,ze to jedyna sluszna religia.Jako ,ze Zydami nazywamy ludnosc wyznajaca Judaizm, Zydami tez nazywamy wszystkich ktorzy te religie wyznaja,zapominajac o tym ,dlaczego np Hitler,czy Eichman bedac tez Zydami,mordowali Zydow,i utworzyli Izrael czyli miejsce dowodzenia swiatem.Jako wywodzacy sie z Chazarow,podobnie jak Lenin,Trodzki,Stalin czy Marx i Engels,uzywaja poprostu
  Zydow pochodzacych z ludu syjonistycznego jako barana ofiarnego,i tarczy przed nienawiscia niesprawiedliwosci jaka z premedytacja ludow Chazarskich uwielbiaja.To nie prawdziwi religijni Zydzi sa winni czemukolwiek,ale ci ktorzy sie pod nich podszywaja,od 1300 lat czyniac intrygi,korumpujac,kradnac i mordujac beztrzelnie wspinaja sie po szczeblach drabiny czy piramidy spolecznej.Robimy wielka krzywde prawdziwym Zydom, ktorzy tego nie obwieszczali bojac sie wiekszego ,albo calkowitego wymordowania ich w obozach zaglady,albo odrazu w domach.Lud koczownikow i bandytow chazarskich zyl cale swoje isntenie z rabunku,zanim jeszcze przeszedl na Judaizm i czyni to do dzis.a my przypisujemy wszystkie winy za to Zydom
  tym ktorzy z Chazarami nic wspolnego nie maja.Po za sasiedztewem na ulicach Izraela, tylko dlatego,ze Chazarzy tacy jak
  Rotshild,Rockefeller,Morgan,Warburg,,Bush i paru innych wymyslilo sobie jak to na tym swiecie bedzie
  Ci Talmudysci nie maja nic wspolnego z Mozaistami Zydami,ktorych Polacy ukrywali przed chazarami,ocalajac od smierci.
  Nie da sie prowadzic dialogu zadnego z Chazarami, ktorzy logike i prawa fizyki odwracaja na calym swiecie do gory nogami
  i logicznym jest dla nich, ze zysk jest logiczny a prawda kiedy nie maja zysku czyms nielogicznym,Zawsze bedziemy mowic, jedni o niebie a drudzy o chlebie,bo inaczej stawiamy priorytety logiki.
  Ale wrocmy do wykladu : http://www.youtube.com/watch?v=PK6ONnjTq_0

 3. nieprzecietny Says:

  Daj palec a wezma reke a potem Cie zjedza .. !

 4. Młody Polak Says:

  Wyniszczanie Polski
  Rządy Polski celowo działają na szkodę państwa i Polaków. Zobacz, jak to funkcjonuje.

 5. Stan Polak Says:

  LOGIKA NAJPIERW! Przede wszystkim rzekomi „zydzi” musieliby udowodnic, ze istnieja, a jest to fizycznie niewykonalne.
  Na dzien dzisiejszy, termin „zydzi” jest ogolnikiem, ktory nic ani nikogo konkretnego nie okresla.
  Takiego narodu jak „Zydzi” nigdy w historii tej planety nie bylo. Zadna z wielu grup chrzczona ta nazwa nie spelniala i nie spelnia definicji NARODU. Udowadnia to w swej grubej ksiazce Izraelczyk Szlomo Sand, Profesor Uniwersytetu w Tel Awiwie, i wielu innych rownie cenionych naukowcow.
  Za nieadekwatne, albo zgola bledne tlumaczenia dokumentow historycznych my wspolczesni nie mozemy ponosic materialnych konsekwencji.
  Wyjatki z materialow religijnych nie sa zadna rekojmia we wspolczesnym procesie o konkrety. Licza sie fakty, a tych w tym przypadku brak.
  Na dzien dzisiejszy Polacy nie maja z kim stawac do procesu w omawianej tu sprawie, a juz pod zadnym pozorem nie powinni zajmowac oficjalnie zadnego stanowiska w tej absurdalnej sprawie.

 6. Wolf Says:

  Czyscic rury Ludzie.Koniec z niszczeniem naszego domu.SMIERC WROGOM POLSKI

 7. tadek5516 Says:

  10. Marcin Luter (1483-1546), z 32 tomu jego dzieł: ”Nigdy nie było pod słońcem narodu krwi ządniejszego i mściwszego niż ci, którym się zdaje, że są narodem przez Boga wybranym, aby obowiązani byli i musieli mordować pogan. Największą rzeczą, jaką spodziewają się od swego mesjasza, jest to, że powi¬nien swym mieczem wymordować i zatracić cały świat. Żyd, to jest serce żydowskie, jest drewniano – kamienno – diabelsko – stalowo twarde, niczym niewzruszalne… Gdy przyjdzie mesjasz, to on ma zabrać całemu światu złoto i srebro i pomiędzy siebie rozdzielić (…)
  Pod ich bożnice i szkoły należy podkładać ogień, a kto może, niech dorzuca do niego smoły i siarki. Kto dorzuciłby do tego piekielnego ognia, uczyniłby dobrze. A czego nie chwyci się ogień, potrzeba posypać grubo ziemią, żeby żaden człowiek nigdy nie zobaczył kamyka lub żużla z tego. Tak samo trzeba połamać i zniszczyć ich domy, a ich samych jak cyganów pozamykać pod dachem lub w chlewie, aby wiedzieli, że nie są panami świata. Potrzeba żydom odebrać urzędową opiekę i zamknąć przed nimi drogi, bo nic na wsi nie mają do szukania. Potrzeba zakazać wszelkiej lichwy i odebrać im wszelki majątek, klejnoty, złoto i srebro, bo wszystko, co posiadają, ukradli swoim rozbojem lichwiarskim, bo w inny sposób żyć nie umieją (…)
  Bogacą się naszym potem i naszą krwawicą, my stajemy się coraz biedniejsi wskutek wyzysku. Wysysają nas jak pijawki, jak zmora leżą nam na piersiach te próżniacze szelmy i leniwce. Te brzuchacze chlają i żrą i dobre czasy spędzają w naszym domu, za to wszystko bluźnią jeszcze Panu Jezusowi, Kościołom, książętom i nam wszystkim grożą i życzą śmierci i wszelkiego nieszczęścia (…) A wy, moi kochani panowie, przyjaciele pastorzy i kaznodzieje, przypomi¬nam wam wierność obowiązkom, abyście bronili parafian, jak to czynić umiecie, od zguby wiecznej – aby strzegli się żydów i unikali ich, o ile mogą.

  • gnago Says:

   Luter to psychol trzeba byłoby przytoczyć co sądził o Polsce i Polakach

 8. Ojciec Narodu Says:

  Uważam że Polska nie jest nic nikomu DLUŻNA a nawet osmielę sie powiedzieć ze Ja oraz znaczna czesc Narodu Polskiego czuje sie oszukana przez inne Państwa,skończyło się! Już niedługo przestaniemy robićna Nich jako półniewolnicy..! Ja juz przestałem teraz dokładam pewnych staran ktore napewno zaowocuja by pomoc Naszym rodaczkom i rodakom,dziekuje i prosze o kontakt wszystkich pokrzywdzonych: ojczyzna.75@wp.pl

 9. Neksus Says:

  Nie rozumie dlaczego Polska ma ponosić koszty związane z wojną której nie wywołała. Uważam że wszelkie koszty za utracone mienie kogokolwiek po tej wojnie powinny ponosić Niemcy. Polska nie jest winna żadnych strat i nie ją powinno się obarczać kosztami związanymi z II wojną. Niech żydzi mają pretensję do Niemców.
  Druga sprawa to taka że gdyby Polacy nie dbali o to mienie pożydowskie to ono by nie istniało. Budynki nie remontowane dawno by się rozsypały.

 10. Nonie Says:

  Synu przebacz (polacy)gdyz nie wiedza co cynia.?Mamy wiecznie przebaczac i bic sie w piersi.Moja moja moja wina Moja WIELKA wina.To trzeba dokladnie zbadac bo widze tu swindel;Made Germen i Made Usrael…Ale ze jestem GOIEM to znaczy ze sie myle.I tak wkolo macieju.Ale to robi swoje.

 11. Szpila Says:

  Nie mogę zrozumieć, jak taki mały naród może chcieć aż tyle. Jeżeli prawdą jest, że Bóg wybrał te hieny. To uwierzę też w gadoidy. A pojęcie człowieczeństwa, tej istoty pozostawiam otwarte. Tak naprawdę tego już za wiele. To tak jakby prostak i cham domagając się kasy nachodził mój dom i próbował wymuszać określoone zachowania. Nie jest to żaden antysemityzm – to ocenne określanie istot , którym ciągle mało i mało. Niedługo będą sreć złotem , a jeszcze im mało. To skandal, że świat na to pozwala. Mają duże wpływy na biznes światowy i 2 państwa – a dalej im mało. To mi przypomina pasożyta, który wysysa ostatnią krew, nie myśląc co będzie jutro. Takie zachowania pogłębiają pojęcie Żyda, jako skąpca i nienażartej istoty. Już parę razy przegięli z tą ich wieczną krzywdą i w odwecie mieli nauczkę. Ale, jak myślicie, kogo nie można niczego nauczyć. Bo hiena się uczy i to bardzo szybko.

 12. Zlotousty Says:

  Zeby zrozumiec dlaczego to „odzylo” nalezy sie zapoznac z informacjami z „filmiku” ,”sprawa dla ABW” gdzie juz w pierwszych
  minutach filmu mozemy dowiedziec sie o faktach, jak Donald Tusk,sprowokowal taka sytuacje,o ktora Zydzi wcale nie prosili.
  Jak nasze wladze, za nasze pieniadze kupuja sobie u Zydow, ktorzy wszystko wiedza i moga odrazu podac do publicznej wiadomoscia w swoich mediach, swoj parasol ochronny,i cala polityczna kariere.pozniej jak to jest realizowane mozna znalesc http://gazetawarszawska.com/2013/01/16/eksmisje-polskich-rodzin-przy-okrzykach-wynocha-polskie-brudne-swinie/.
  a dlaczego nic sie nie nalezy? Bo juz wszystko zostalo wyplacone i odpwiednie dokumenty podpisane przez samych Zydow.
  a o tym mowi:Stanislaw Zoltek http://www.youtube.com/watch?v=PK6ONnjTq_0

 13. koniec Says:

  Milosci milosci i wiecznego przebaczania.DOSC DOSC DOSC

 14. Sly Says:

  Skwituję to z opadającymi rękami i w desperacji…..Cóż można rzec…Hitler jednak nie popisał się …
  Nadchodzi apokalipsa…

 15. lejonbruno Says:

  Nie rozumiem, trudno aby zadzierać jeszcze z nami, przecież już dużą część polski macie w swoich rękach, czy żeczywiście odchodzicie od podstawowych zasad moralnych w imię pieniądza boga!
  Akurat ten bóg ma krótkie nogi, zajmijcie się swoimi kacykami by nie mącili wody w szklance!
  Nie da się jeść tego samego dwa razy!!!
  U nas słowian jedynie macie szanse na przetrwanie w dobrej kondycji, w hameryce wkrótce będziecie musieli jeżdzić w pancernych autkach, znam kilku żydów dostojnych i zacnych ludzi. Jeszcze nie pytałem, ale jestem pewien że wstydzą się za was!!!
  lejonbruno

 16. oko Says:

  Przegonić ta najconalistyczno-faszystowską syjonistyczną kastę ! rabująca od lat Europe , wystarczy że Ameryka na stanowiskach rządowych jak rak jest zainfekjowana tymi kanaliami , ciekawe że ostatnio z wielka ekspansją szkaluje się polaków , obraza , poniża i jeszcze ograbia , całe POspolite Platformensi to żydzi , Polskę czeka zagłada jeżeli szybko nie wyrwiemy chwastów od 10 pokolenia ! głosujcie ja PIS

  • Ted Says:

   A PiS to nie Zydzi? Podobno Kaczyńskiego ojciec był Żydem i mieszkali we Włoszczowej. Dlatego tak się upierali, żeby otworzyć tam przystanek PKP dla ekspresów. Żydzi nami rządzą a jak nie Żydzi to z nimi spokrewnieni jak np. p.Andrzej Duda, którego żona jest Żydówką.

  • Slawomir Says:

   PIS ? zarty sobie robisz ? kaczynski to 100% zydzioch poczytaj wpsomnienia matki bylego ministra Boniego ktora mowi otwarcie ze jest zydowka i wstydzi sie tego co zydzi robia z Polska i ona wlasnie wpsomina jak za mlodu przyjaznila sie z matka akczynskich ktora tez jest(byla?) zydowka!!! kaczynski zniszczyl LPR i samoobrone po powrocie z izraela…wiecej chyba mowic nie trzeba


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: