Marihuana hamuje degradację mózgu i starzenie


Ludzki mózg zawiera szeroką sieć receptorów, które modulują funkcje układu nerwowego jedynie wtedy, gdy są aktywowane przez związki kannabinoidowe, z których sporą część można znaleźć w marihuanie. Badania naukowe nie przestają odkrywać unikatowej roli, którą odgrywają te kannabinoidy dla zachowania funkcji mózgu, co w efekcie oznacza spowolnienie procesu starzenia, a nawet odwrócenie skutków choroby Alzheimera i innych typów demencji.

Jedno z ostatnich odkryć pokazuje, że kannabinoidy działają na mózg jak antyoksydanty. Badanie przeprowadzili niemieccy naukowcy, którzy udowodnili, że kannabinoidowy system mózgowy jest w pełni zdolny do usuwania uszkodzonych komórek z mózgu, jak również do uruchamiania produkcji nowych neuronów mózgowych.

Kannabinoidy również „doładowują” mitochondria, które są komórkowymi elektrowniami, zapewniającymi im energię do właściwego działania.

Artykuł w Philosophical Transactions of the Royal Society B pokazuje, że naturalne kannabinoidy w marihuanie są w stanie zahamować zapalenie w mózgu, które odpowiedzialne jest za spadek poznawczy i degenerację mózgu.

Dostarczanie kannabinoidów do tego narządu może odwrócić chorobę Alzeimera, Parkinsona i Huntingtona, a także jego przedwczesne starzenie, zdaniem niemieckich badaczy.

Prof. Gary Wenk z Ohio State University, który pomagał w najnowszych badaniach, mówi: – Od 25 lat próbuję znaleźć lek, który zredukuje zapalenie w mózgu i przywróci funkcje mózgowe. Kannabinoidy to pierwsza i jedyna klasa leków, która jest naprawdę skuteczna. Uważam, że powinno się zmienić postrzeganie tych narkotyków.

Niestety, marihuana w dalszym ciągu przez wielu postrzegana jest negatywnie.

Po raz pierwszy istnienie receptorów kannabinoidowych w mózgu odkryto w 1988. Kolejne prace badawcze wykazały, w jaki sposób ten system działa, i w jaki sposób kannabinoidy mogą odwracać i zapobiegać chronicznym chorobom, które wynikają z braku tych składników.

– Aktualnie kannabinoidy zaczynają powoli zdobywać należne im uznanie – mówi dr William Courtney z Cannabis International Foundation, który pracuje nad zebraniem w jednym miejscu całej wiedzy na temat marihuany jako leku, aby promować jej używanie na całym świecie.

http://www.biomedical.pl/

Reklamy

Komentarzy 8 to “Marihuana hamuje degradację mózgu i starzenie”

 1. Bartek Says:

  dokladnie…to co jest zle jest dobre a na to co mowia dobre jest tak naprawde zle…depopulacja in progress…

 2. Diablos Says:

  Nasz świat jest ustawiony tak żeby niszczyć środowisko, walczyć z nim (wycinać drzewa) które rosną kilkanaście lat, a można by do tego wykorzystać konopie.
  Jak do każdej dziedziny w naszym życiu a rośnie dużo szybciej niż drzewa i praktycznie całą roślinę można przetworzyć, chcą nas odwrócić od prawdy pokazując pół prawdę a na końcu kłamstwa bo w każdym micie musi się coś zgadzać;] Discovery, National to wszystko propaganda i ich reklamy ‚technologia która znać będzie twoje potrzeby jest już w zasięgu ręki” niedługo będą chcieli nas chipować ale prawdopodobnie jak wywołają wojnę swiatową by upadła globalna ekonomia i żeby wszystko mogło się zacząc „od nowa” III wojna światowa, czwartej nie widzę nie powinniśmy bać się zwierząt, raczej ludzi którzy chcą w jakiś dziwny i nie wytumaczalny sposób zatrzymać nasz rozwój świadomości, lub go zmienić przekierować, kontrolować go i zoptymalizować do stopnia kontroli nad ludzmi za pomocą odpowiednich częstotliwości fal radiowych lub magnetycznych którym człowiek może być poddany, w końcu człowiek też jest Maszyną ale prędzej BIomaszyną bo w końcu odczuwamy i nie jesteśmy robotami, Chociaż system chce, wymaga byśmy byli mu posłuszni widzę tą bandę żydów do nas którzy są zadowoleni że tak łatwo ludzie dali się zmanipulować i zamknąć w nie widzialnej klatce (pieniądzę, mistyfikacja, pokazywanie pół prawdy) Każdy kanał TV jest kontrolowany przez żydów na samym końcu każdej Telewizji jako głowny szef nawet jeśli tvn/polsat/tvp1/itp mają różne siedziby lecz jednego głownego szefa który jest żydem, to samo jest z odzieżą, GMO, oni serio rządzą światem robią co im się podoba i wpajają nam papkę od dziecka. A nasz prawdziwy świat jest o wiele ciekawszy nisz siedzenie w „robocie” i zarabianie nie namacalnych dochodów które są umową społeczną dotyczącą tylko ludzi zarabiających a ten kto drukuje rządzi.. bo w końcu to on kontroluje naszą energię (pieniądz) wywołuje kłótnie,zawiść,zazdrość,złość,prostytucję,sztuczny głód na świecie phi kpina. KPIĄ NAM W OCZY CZAS SIĘ OBUDZIĆ I wypędzić z naszego państwa komunistów, żydów (nie to żebym był antysemita) ale jeżeli cały nas rząd urzędują komuniści i żydzi wyprzedają nasze dobra naturalne zamykają miejsca zarobków polski, otwieraja markety zachodnich inwestorów my nie mamy takiego czegoś bo prawie kazda branża handlowa w polsce została zamknięta bo zostały zniszczone przez konkurencję i co nowe wyrastające markety jeżeli nasz drogi Ryży sprzeda chińczyką Grafen to jest skończonym rudzielcem którego powinno w imie narodu się pozbyć wygnać go i pozbawić go jakich kolwiek możliwości powrotu do poprzedniego życia, zabrać mu cały majątek który nakradł on i jego posłowie idący ślepo za tym baranem. Wątpie by komu kolwiek chciało się to czytać ale życze powodzenia i pozdrawiam. Takie małe przemyślenia na temat tego co się dzieje^.^

 3. Zbigniew Wiewiórowski Says:

  ziołolecznictwo trwa dłużej i dlatego tak jest chemia jest szybka i szybko dociera do wybranego mu celu ale za to szybciej wykańcza i niszczy organizm który z biegiem lat uzależnia się od nich i potrzebuje większej dawki. większa dawka więcej produkcji więcej produkcji więcej pieniędzy szpili tak to działa i tak jest ze wszystkim

 4. combo Says:

  Szkoda tylko, że palenie zabija pamięć krótkotrwałą… ja się czuję tak, jakby mi ktoś wyciął 9 lat z życiorysu 😐 Oczywiście paliłem znacznie za dużo niż się powinno i też to gówno które jest na naszym rynku pewnie czymś posypują, może jakby to była legalna i naturalna trawa to by było inaczej…

  • biosqn Says:

   PALENIE NIE ZABIJA PAMIĘCI KRÓTKOTRWAŁEJ… Faktycznie, szare komórki wchodzą w fazę hibernacji przez co pamięć ta jest ograniczana stopniowo… Lecz do cholery po odstawieniu mózg powoli wraca do normy z przed palenia. Badania już na to też były. A do póki istnieje czarna strefa jaranie będzie dalej posypywane.

 5. Szpila Says:

  Jednak nasz świat został stworzony w określonym celu i powoli odkrywa się zalety fauny i flory znajdującej się na Ziemi. Dziewią fakty odchodzenia od dobrodziejstw natury. Przykładem jest zachowanie się UE, która promuje chemię i wycofuje się z naturalnych leków i ziołolecznictwa. Widocznie mają w tym jakiś cel.

  • Kalia Says:

   Dokładnie tak jak piszesz.Wiadomo przecież -(nie od dziś), że im bardziej czegoś zabraniają, tym jest to zdrowsze i na odwrót.

  • salsa Says:

   Tak, cel jest tylko jeden- DEPOPULACJA LUDZKOŚCI I NOWY PORZĄDEK ŚWIATA !!!!!!!!!!!


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: