Lipton prowadził okrutne testy na zwierzętach


Zwierzęta laboratoryjne poddawane były torturom po to, aby herbaciany gigant mógł umieszczać na opakowaniach deklaracje o pozytywnym wpływie tego tradycyjnego napoju na zdrowie.

Informacje ujawniła w ostatnich tygodniach PETA, organizacja zajmująca się obroną praw zwierząt. Firma, która zlecała okrutne testy na zwierzętach, to Lipton. Celem było umieszczenie na opakowaniach herbaty deklaracji dotyczących jej pozytywnego wpływu na zdrowie konsumentów – jakkolwiek regulatorzy rynku stwierdzają, że testy na zwierzętach nie są wystarczającym dowodem aby takie deklaracje można było formułować. Jednocześnie istnieją nowoczesne metody badań, wykorzystywane przez inne wiodące marki napojów, które nie wymagają okrucieństwa wobec zwierząt.

Jak wyglądają testy stosowane przez Liptona? Uwaga drastyczne opisy !

Króliki były poddawane wysokotłuszczowej, cholesterolowej diecie, która powodowała u nich zatory arterii – następnie karmiono je herbatą aby sprawdzić, czy stan ich arterii się poprawi. Na koniec eksperymentu królikom obcinano głowy.

Myszy były rozmnażane aby przez całe swoje życie cierpieć na bolesne zapalenie jelit i być karmione herbatą, czego celem było sprawdzenie czy ma ona jakiś wpływ na ich stan. Po zakończeniu eksperymentów były zabijane przez uduszenie lub skręcenie karku.

Szczury były zmuszane do jedzenia wyłącznie wysokocukrowych pokarmów – następnie podawano im herbatę aby sprawdzić, czy może je jakoś chronić przez zmianami w mózgu powodowanymi przez taką dietę. Innym szczurom wprowadzano herbatę do organizmu poprzez punkcję w powłokach brzusznych, aby sprawdzić jej absorbcję. Następnie były one zabijane poprzez zamrożenie ciekłym azotem i zmiażdżenie.

Prosięta były wystawione na kontakt z bakteriami E.coli – następnie zaś karmione herbatą aby sprawdzić, czy może ona powstrzymać utratę płynów i biegunkę. Częścią testów było rozcinanie jelit zwierząt, gdy te jeszcze wciąż żyły.

źródło:

http://www.ekonsument.pl/

Reklamy
Napisane w 1 - INFO. Tagi: , . 7 Komentarzy »

Komentarzy 7 to “Lipton prowadził okrutne testy na zwierzętach”

 1. Elzbieta Kurkowska Says:

  Taki obrzydliwy ped za pienodzem niech testuja na sobie a nie na zwierzetach ja bym ich skazala za podobne meki dranie …

 2. Mat Ketchel Says:

  A karmę dla zwierząt powinni testować na ludziach.

 3. Mt Says:

  przez chwile pomyslalem, ze chodzi o Bruca Liptona ;d

 4. Karolina Says:

  Moi drodzy, jeśli chcecie bojkotować liptona to powinniście robić to rozsądnie. Lipton przynależy do koncernu Unilever i wiele ich popularnych marek, np. Knorr, Algida, Amino, Saga, Domestos, jest w różnoraki sposób testowane na zwierzętach. Testowane w paskudny, okrutny sposób. Dlatego jeśli chcecie naprawdę pokazać, że nie zgadzacie się na traktowanie w ten sposób jakichkolwiek zwierząt, wejdźcie na stronę Unileveru, przejrzyjcie firmy i nie kupujcie ich produktów. Poniżej zamieszczam link do listy
  http://www.unilever.pl/nasze-produkty/kosmetyki/

 5. jp Says:

  Te praktyki są żałosne jak i firmy które to stosują … nie dla Lipsrona

 6. Anna Bałdys Says:

  Nie kupie wiecej herbaty Lipton uduscie sie wlasnym gownem

  • Renata Says:

   Ja też. A właśnie zastanawiałam się co oni tak reklamują te swoje zasrane piramidki!


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: