Przekręt OFE, czyli jak oszukano Polaków nawet bardziej niż Cypryjczyków


Wszyscy oburzają się złodziejstwo na Cyprze a tymczasem w Polsce trwa w najlepsze jeszcze większe. Różnica polega tylko na tym, że tam bankrutuje głównie sektor bankowy a w Polsce system emerytalny. Efekt jest jednak ten sam i nie ma znaczenia czy ktoś okrada komuś konto czy rachunek, na którym zbiera na emeryturę.

„Wesołe jest życie staruszka” głosiły reklamy wykupowane za kosmiczne pieniądze w polskich mediach. Jak się teraz okazuje, nie do konca. Pomijając wszelkie konwenanse i nazywanie złodziejstwa w eufemistyczny sposób warto uzmysłowić sobie jak działają te słynne OFE, o których tak usilnie jesteśmy ostatnio dezinformowani w reżimowych mediach.

Politycy zaplanowali w 1999 roku nowy system emerytalny zwany kapitałowym. W związku z tym oddzielono część składki wpłacanej dotychczas do czarnej dziury zwanej ZUSem i przekierowano do prywatnych firm mniej lub bardziej podejrzanych. Oczywiste oszustwo polegało na tym, że po pierwsze ustawowo zmuszono nas do płacenia części swojej wypłaty na prywatną instytucję finansową, która w teorii miała dla nas zarabiać pieniądze a w praktyce zajęła się wyciąganiem naszych ciężko zarobionych złotówek pobierając sobie sowite wynagrodzenie za zarządzanie tymi środkami.

Efekt tego jest taki, że OFE, które miały odciążyć ZUS pogrążyły go i aby moloch mógł jakoś funkcjonować za rządów obecnej ekipy postanowiono ukraść dużą część tych środków zmniejszając wielkość składek rzekomo przesyłanych do OFE. Argumentowano to w ten sposób, że fundusze i tak wykupywały głównie długi ochoczo zaciągane przez niejakiego Vincenta Rostowskiego i większości jego poprzedników.

Doprowadziło to do sytuacji, że Polacy zostali zmuszeni prawem do płacenia na prywatne firmy, które zostały zmuszone prawem do kupowania długu państwa polskiego, długu, który ci sami obywatele, którzy złożyli się na jego wykupienie, będą musieli sami spłacić tak, że tylko instytucje finansowe i rząd na tym nie straci a my wszyscy zapłacimy podwójnie.

I teraz prawie dokładnie w tym samym czasie, gdy trwa w najlepsze awantura cypryjska dowiadujemy się, że te mega oszukane OFE są jeszcze bardziej oszukane i nie ma, co liczyć na emerytury z tego źródła chyba, że niewielkie i przez krótki czas, do 10 lat. Na to wszystko minister Rostowski grzmi, że to niedopuszczalne i wzywa do tego, aby przekazać wszystko na ZUS, czyli aby ostatecznie okraść już dwukrotnie okradzionych obywateli poprzez likwidacje i tak iluzorycznej możliwości zapisania zgromadzonych środków swoim spadkobiercą.

Przypadek z OFE pokazuje nam jak na dłoni, że przekręty mogą być realizowane w granicach prawa. Niestety poziom społecznej świadomości jest tak żenująco niski, że większość nie ma o tym pojęcia, że poważna ekipa dobiera się właśnie do ich portfeli. Otrzeźwienie przyjdzie wtedy, gdy emerytur nie będzie już, z czego wypłacać. No cóż ostatni gasi światło i biada tym, którzy nie mają dzieci gdyż ich na pewno czeka marny los. Ci, którzy wychowali potomków mają jeszcze szanse przetrwać jakoś w świecie, jaki powstanie po bankructwie tego oszukańczego ustroju, w którym żyjemy.

http://zmianynaziemi.pl/

Komentarzy 12 to “Przekręt OFE, czyli jak oszukano Polaków nawet bardziej niż Cypryjczyków”

 1. KAPTOWANIEC Says:

  Niestety system ZUS-owski jest najpewniejszy bo pieniądze dziś płacone przez pracujących mają być wypłacane emerytem no ale trzeba pilnować i nie dopuścić do tego złodziei, System ten nie może zbankrutować ani nie grozi mu inflacja dlatego jest tak nielubiany przez banksterów. Z polskiego OFE największy złodziej George Soros (węg. György Soros właśc. György Schwartz finansista amerykański pochodzenia węgiersko-żydowskiego, jeden z najbardziej znanych spekulantów walutowych wyprowadził za granicę 38 miliardów dolarów, które społeczeństwu będzie musiał zwrócić polski Rząd wyciągając pieniądze z kieszeni Polaków.

 2. Bolemira Says:

  Czas już, żeby Polacy się przebudzili. Niestety. To czas, kiedy należy odłożyć piloty do telewizorów, wylogować się z facebooka, to czas, kiedy trzeba włożyć mocne buty. Czas, kiedy trzeba wyjść na ulice i powiedzieć władzy STOP, jak to robią ludzie w innych miejscach na ziemi. Tylko to nie może być 10, 100 czy nawet 1000 ludzi. Muszą być nas miliony. Razem, w jednej sprawie. Miliony zwykłych, prostych, uciemiężonych, szarych ludzi, którzy mówią DOŚĆ.
  Dziękuje.

 3. polak mały Says:

  i nikt nie umie udzielić odpowiedzi jak temu zaradzić tylko napisać każdy może jak polaka w dupę walą

 4. polak mały Says:

  dobrze to jakie jest najlepsze wyjście z tego jak ktos wie

  • Piotr_rudi Says:

   Utworzyć własny fundusz (lokata długoterminowa połączona z bezpieczną strategią). A przede wszystkim najpierw trochę poczytać, poznać metody…

 5. myk Says:

  Wladza to twoj wrog NR1 OBYWATELU.Czas sie obudzic

 6. Szpila Says:

  Zamiatenie zaczęło się prtzed wejściem/wepchmięciem do UNII, od podpisania protołu korwengencji we Włoszech. W imieniu RP dokonała tego delegacja pod przewodnictwem MSZ Rossatiego. Później było już tylko gorzej. Kiedyś na stronach interenetowych dotarłem do tego dokumentu. Tam wszystko jest zapisane – jak w najlepszej przepowiedni. Sybilla jest miernotą w porównaniu z tym co tam jest zapisane. Ciekawym wątkiem jest ograniczenie populacji Polaków do około 20 mln obywateli. I jak myślicie – jeżeli myslicie -, skąd te wszystkie „gnioty ustawowe” jeżeli chodzi o słuzbę zdrowia, emerytury, itd. Zaczyna się od miernoty edukacyjnej, co skutkuje marnym wykształceniem, a później chulaj dusza – śmieciowe umowy, marne zarobki, ciężka praca i w kótkim czasie do piachu (wypadki, zawały, samobójstwa, itp). Wiek emerytalny(67) i skalandaliczna opieka zdrowotna jest po to, żeby w miarę szybko pozbyć się populacji do lat 70-tych. Natomiast pokolenia z lat 80-tych i młodsze, wychowane na tzw. demokracji, są jak z Matrixa. To żywe trupy, nie mające pojęcia co to DEMOKRACJA przez duże „D”. Obecna sytuacja w Polsce przypomina „Ostateczne rozwiązanie (…)” Rzeszy Niemieckiej. Pozostać mają tylko słabo wykształceni, zdrowi i silni – DO ROBOTY za suchą kaszę i kromę chleba. Stąd bezmyślna prywatyzacja wszystkiego co się da sprywatyzować. Ale po co to piszę; „Trud zaiste jałowy (…). Wybory pokazały, że znaczna część Polaków to MASOCHIŚCI, albo półgłówki. Trzecią możliwością jest skorumpowanie, bo przy takim bałaganie – hulaj dusza, kto pierwszy ten lepszy, a za tym choćby Republika Radziecka, albo Fatherland, a najprawdopodobniej trzecie państwo żydowskie. Tak trzecie – pierwszym jest Birobidżan (1934r.) stworzony przez Stalina położony w Azji i liczy 200 tyś mieszkańców. Drugim jest Izrael. W jednym i drugim czyją się obco, bo ich nie chcą. Muszą więc, odnaleść się gdzie indziej. Wszystkie znaki na ziemi, w tym MFW wskazują na Polskę i głupich polaczków. Oj, możnaby wiele na te tematy (…). Najważniejsze jest to, żeby się jeden z drugi PRZEBUDZIŁ, bo już za parę lat nie będzie odwrotu, nie będzie Polski, nie będzie Polaków. Zapamiętajcie – NIE BĘDZIE NIC POLSKIEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Pozdrawiam

  • kama Says:

   Niestety, dużo w tym prawdy i racji. Dobrze, że o tym piszesz. Tylko ustawiczne pokazywnie tych przekretów, kreciej roboty nie-polskich rządów może otworzy oczy zaślepionym polaczkom. Słupki i druga kadencja pokazały, jk ogłupiony jest naród a zwłaszcza tzw lemingi – czyli nuworysze epoki tuskowego fałszywego neoliberalizmu.

  • Drake Says:

   Witaj,
   Możesz podać artykuł dot. zmniejszenia ilości Polaków do liczby 20 mln?

   Pozdrawiam

 7. kopernikus Says:

  Lejobruno-tu masz rację że „prostactwo musi dojrzeć”,gdyż ich mózgi zostały wyprane „Kazaniami” i Telewizją i dopóki jeszcze mogą nazbierać trochę złomu żeby kupić „Nalewkę” i kawałek chleba ze smalcem ,to myślą że złapali Byka za rogi i dziękują Bogu że jeszcze żyją.Reszta ich nie interesuje,chyba że zabraknie złomu.Wtedy „Barany ” zaczną beczeć,a to jeszcze trochę potrwa.

  • Kostek Says:

   Zgadza sie wieczna milosc i pokora.Zlo dobrem zwyciezaj Zap……………………………………..aj plac podatki zyryj zatruta zywnosc ogladaj glupia telewizje.TO CO NASI WROGOWIE OD NAS CHCA,

 8. lejonbruno Says:

  Czy są ludzie, którzy wierzą że można zagrywać z każdym i wszędzie???
  Takich nazywa się palantami bez mózgu!!!!
  Przedmiot ma się, w zaskakujący sposób prosto!!!
  Dawno minęło średniowiecze, a komuniści zadabali o to by masę analfabetów wykształcić, mam na uwadze EUROPE!!!! A nasi czarni pobratymcy w Afryce też potrafią sie uczyć!!!!!Pomimo że pastuchy podają im wiedze bardzo wybiórczo!!!!!
  Choć wprawdzie część z tych co pobrali edukacje dalej wierzy w gusła średniowiecza,
  to znacząca część mówi inaczej i robi inaczej. Bowiem zdążyli wyczuć o co tak naprawdę biega!!!
  Czarne pastuchy i lichwiarze żyją tu!!!, a nie na księżycu i ukryć niczego niesposób!!!
  (dla przykładu ta leciwa królowa z anglii, jest właścicielką 1/6 powierzchni globu!! a teraz dwór przejął część funduszy przeznaczonych na socjalną pomoc!!!)
  To też mają już na chwilę obecną, duży kłpot, pomimo wszechobecnej inwigilacji nie są w stanie zapobiec machinie samonapędzającej się, Jest jak jest! Nie chcę naprowadzać tych durniów na sedno sprawy, jako że każdy rodzaj informacji jest selekcjonowany!!!!! Dość tego że perpetum mobile, jak ja to nazywam już działa !!!!
  Wprowadzając zamęt w środkach masowego przekazu, stracili kontrolę nad rozwojem sytacji niemal wszędzie
  i w kazdej z warstw społecznych!!! Jedynie to co niepokoji mnie to fakt beztroski przciętnego indywida!!!!
  Na chwilę obecną jedynie dobrym rozwiązaniem jest pamięć! kwalifikacja czynu i wybór sytuacyjny.
  Mamy jeszczę chwilę zanim gręgolada się zacznie, prostactwo musi dojrzeć!!!
  Z głębokim szacunkiem wobec umiejących myśleć!
  lejonbruno
  lejonbruno@hotmail.com


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: