Banki szykują się na wykradanie oszczędności obywateli na całym świecie.


Po Cypryjskim eksperymencie rekiny finansjery na świecie szykują się do przejęcia kont oszczędzających.

Rząd Kanady wydał legislację, dającą podstawę prawną do przeprowadzenia konfiskaty oszczędności.

„Dwa tygodnie temu, Flaherty (minister finansów Kanady) zapisał w swoim budżecie, że Ottawa przygotowuje nowy zestaw tak zwanych przepisów spłat banków, które będą mogły być wprowadzone w sytuacji bankructwa dużego banku.” czytamy w kanadyjskim serwisie The Star. Wymyślono nawet nową, nie posiadającą złych konotacji nazwę na okradanie kont z angielska brzmiącą “bail-in”, w przeciwieństwie do wcześniejszego „bail-out” (wsparcie finansowe). „Nowe przepisy pozwolą federalnym regulatorom na przejęcie nieokreślonych bankowych zobowiązań – w tym, być może, nieubezpieczonych oszczędności deponentów – wykorzystując je dla podtrzymania słabnącej instytucji.”

Tymczasem w Europie, Federico Ghizzoni, szef największego pożyczkodawcy Włoch, UniCredit SpA. wzywa do ujednolicenia przepisów w skali świata pozwalających na wchodzenie na konta indywidualnych obywateli w sytuacji niewypłacalności instytucji finansowych lub rządowych.

„Nieubezpieczone depozyty mogą być wykorzystane w przyszłych bankowych bankructwach co daje globalnym prawodawcom uzgodnione, wspólne podejście, według Federico Ghizzoni, dyrektora generalnego największego pożyczkodawcy Włoch, UniCredit SpA. (UCG)” pisze Bloomberg. „Cięcia dużych depozytów w upadających bankach, wraz z innymi zobowiązaniami, takimi jak obligacje, w celu zrównoważenia strat są dopuszczalne, o ile fundusze małych oszczędzających pozostają chronione powiedział dziennikarzom w Wiedniu. Unia Europejska musi wprowadzić identyczne reguły we wszystkich jej państwach członkowskich, a najlepiej jeśli te zasady zostaną skoordynowane w skali globalnej, powiedział.”

Dalej czytamy „Ghizzoni powiedział, że depozyty powinny być włączone (przejęte) tylko wtedy gdy obligacje nie są wystarczające, a te poniżej gwarantowanego poziomu 100.000 euro powinny być nietknięte. Mimo, że wolałby, aby nie dotykać ich w ogóle, to zawarcie depozytów w globalnym planie byłoby akceptowalnym rozwiązaniem, powiedział.”

Jeśli ktokolwiek jeszcze trzyma swoje oszczędności życia w banku to robi to na swoją własną odpowiedzialność, rekiny bowiem zwietrzyły świeżą krew…

http://www.prisonplanet.pl/

Reklamy

Komentarze 3 to “Banki szykują się na wykradanie oszczędności obywateli na całym świecie.”

 1. Kostek Says:

  A pozniej Michro Chip=FRFID.To dla naszego bezpieczenstwa.. Nowoczesnosci w domu i zagrodzie.Haaaaaa haaaaaaa
  haaaaahaaaaa

 2. kopernikus Says:

  Nie ma co żałować „durni” którzy pasą Banki i Rządy .Jak ich oczyszczą z kasy to szybciej się obudzą z własnej głupoty

  • Baton Says:

   nie obudzą…. nie obudzą. Fundamentem naszego życia są pieniądze , bez nich nie przeżyjesz .. dopóki ludzie będą pragnąć pieniedzy dopóty będziemy niewolnikami. Co możemy z tym zrobić ? n-i-c….. Nowy porządek świata był realizowany od chwili jak to powstał pierwszy zamek i władza feudalna. ( ktoś komuś kazał zrywac jabłka)


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: