Banksterzy kradną pieniądze z kont na Cyprze


Banksterzy dokonują rabunku w biały dzień i uważnie patrzą czy świat im na to pozwoli. Cypr został wybrany prawdopodobnie dlatego, że jest bardzo mały i dlatego liczą na to, że nikt nie będzie się nim przejmował oraz dlatego że jest tam trzymanych mnóstwo pieniędzy obcokrajowców, między innymi Rosjan.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Unia Europejska mogły z łatwością uratować Cypr, ale celowo zdecydowały tego nie robić. Zamiast tego zdecydowały, że jest to znakomity moment na przetestowanie pomysłu „opodatkowania mienia”.

Rząd Cypru otrzymał od MFW i UE do wyboru dwie opcje: albo pieniądze z prywatnych kont bankowych zostaną skonfiskowane albo Cypr opuści strefę euro.

Ewidentnie zostało to przedstawione jako wybór: bierzesz albo nie. Wielu używa słowa szantaż, aby opisać to co się stało.

Ta decyzja ustanowi bardzo złowieszczy precedens na przyszłość i będzie miała efekt domina wykraczający daleko poza Cypr. Po zrabowaniu pieniędzy z kont bankowych na Cyprze banksterzy zaczną to robić w innych krajach.

Jeśli ten rabunek bankowy pójdzie bez sprzeciwu, jedynie kwestią czasu będzie kiedy depozytariusze w krajach takich jak Grecja, Włochy, Hiszpania i Portugalia zostaną również „ostrzyżeni”.

A co stanie się kiedy pewnego dnia upadnie system finansowy w Stanach Zjednoczonych? Czy amerykańskie konta bankowe również zostaną obarczone „jednorazowym” podatkiem od mienia?

Cypr jest bardzo małym narodem, dlatego to nie ilość zaangażowanych pieniędzy jest tutaj najważniejsza.

Powodem, dla którego jest to tak niepokojące jest raczej to, że „podatek od mienia” druzgocze zaufanie do europejskiego systemu bankowego. Nigdy wcześniej banksterzy nie położyli łap bezpośrednio na cudzych kontach bankowych.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem każde konto bankowe na Cyprze zostanie w tym tygodniu obciążone „jednorazową opłatą”. Konta ze środkami poniżej 100.000 euro zostaną ograbione na 6,75%, a konta ponad 100.000 euro na 9.9%.

Jak byś się czuł, gdyby coś takiego stało się w kraju, w którym mieszkasz? Jak byś się czuł, gdyby banksterzy nagle zażądali, abyś przekazał im 10% wszystkich pieniędzy jakie masz w banku?

Jak po czymś takim ktokolwiek będzie chciał nadal trzymać pieniądze w bankach w państwach takich jak Grecja, Włochy, Hiszpania czy Portugalia?

Jeden z dziennikarzy Forbes nazwał to „przypuszczalnie pojedynczą najbardziej niewytłumaczalnie nieodpowiedzialną decyzją nadzoru bankowego w państwach rozwiniętych od lat 30-tych.”

Z pewnością nie spodziewałem się zobaczyć czegoś takiego w Europie. Spowoduje to że ludzie zaczną wyciągać pieniądze z banków na całym kontynencie. Gdybym mieszkał w Europie, w szczególności w kraju o dużych problemach finansowych, dokładnie tak bym zrobił.

Run na banki, którego byliśmy świadkami na Cyprze w weekend może być preludium tego co nadchodzi. Kiedy ten podatek od bogactwa został ogłoszony, spowodował run na bankomaty, z których wiele zostało szybko ogołocone z pieniędzy. Ogłoszono zamknięcie banków w poniedziałek i wszystkie elektroniczne przekazy pieniężne zostały zabronione.

Nie trzeba dodawać, że ludność Cypru nie była szczególnie z tego szczęśliwa. Jeden z wściekłych mieszkańców zaparkował swój buldożer na zewnątrz banku i zagroził przejechaniem przez ścianę.

Ale ten rabunek przez banksterów nie został jeszcze ukończony. Najpierw parlament Cypru musi w poniedziałek zaaprobować nowe prawo autoryzujące tę konfiskatę mienia. Jeśli tak się stanie konfiskata nastąpi we wtorek rano.

Według Reutersa nowy prezydent Cypru ostrzegł, że jeśli podatek od kont bankowych nie zostanie zaaprobowany, dwa największe banki na Cyprze upadną i nastąpi kompletny i totalny chaos finansowy w kraju…

„Prezydent Nicos Anastasiades wybrany 3 tygodnie temu na fali obietnic negocjowania warunków finansowego bailoutu powiedział, że odmowa zgody na warunki doprowadziłaby do kolapsu dwóch największych banków. ‚We wtorek albo wybierzemy katastrofalny scenariusz chaotycznego bankructwa albo scenariusz bolesnego, ale kontrolowanego zarządzania kryzysem’ – napisał Anastasiades w pisemnym oświadczeniu.

W wielokrotnych oświadczeniach od czasu wyboru kategorycznie wcześniej wykluczał jakiekolwiek zajmowanie depozytów.” Fakt, że nowy prezydent wcześniej wykluczał jakiekolwiek opodatkowanie mienia, wywołało złość wielu, wielu ludzi. Poczuli się bezczelnie okłamani.

„Jestem wściekły. – mówi Chris Drake, były korespondent BBC do spraw Bliskiego Wschodu, który żyje na Cyprze – Było mnóstwo okazji, aby wyjąć pieniądze; nie zrobiliśmy tego ponieważ obiecano nam, że jest to czerwona linia, która nie zostanie przekroczona.”

Najwyraźniej jednak konfiskata mienia może być o wiele gorsza. Zgodnie z jednym z raportów MFW i Unia Europejska początkowo żądały 40% podatku od pieniędzy posiadaczy kont bankowych na Cyprze.

„Jak ogłosił prezydent Cypru swojemu społeczeństwu ‚powinniśmy wszyscy wziąć odpowiedzialność’ w czasie, kiedy jego historyczna decyzja ‚doprowadzi do trwałego uratowania gospodarki’,

Wygląda na to że uzgodnione 9,9% jest ‚dobrym interesem’ w porównaniu z oszałamiającymi 40%, których domagał się niemiecki minister finansów Schaeuble i MFW.

Wyobrażacie sobie?

Jak byś się czuł gdybyś obudził się pewnego dnia i 40 procent twoich pieniędzy zostało zabranych z konta bankowego?

W tym momencie w dalszym ciągu są wątpliwości co do tego, czy ten plan rzeczywiście zostanie wprowadzony czy nie. Obecnie nowy prezydent Cypru nie ma jeszcze wszystkich potrzebnych głosów, ale można być pewnym że na najwyższym poziomie trwa wykręcanie rąk.

Początkowo głosowanie miało się odbyć w niedzielę, ale zostało przełożone na poniedziałek aby umożliwić dodatkowe „przekonywanie”.

Naturalnie większość społeczeństwa Cypru jest zdecydowanie przeciwna podatkowi. Jeden z sondaży wykazał, że 71 procent całej populacji Cypru chce odrzucenia tego planu w głosowaniu.

Najbardziej dziwne jest to, że Cypr nie jest wcale w aż tak złym stanie finansowym. Bezrobocie wynosi około 12 procent, ale w innych krajach europejskich, takich jak Grecja czy Hiszpania, bezrobocie jest ponad dwukrotnie wyższe.

Cypr ma wskaźnik długu do PKB na poziomie około 87%, ale Stany Zjednoczone mają ten wskaźnik na poziomie grubo ponad 100%.

Zatem, jeśli położą rękę na kontach bankowych na Cyprze, co ich powstrzyma przed zrobieniem tego samego w większych krajach, gdy przyjdzie pora?

Ostatecznie jest to sytuacja zmieniająca zasady gry. Nigdy więcej żadne konto bankowe w krajach zachodnich nie może być uznawane za stuprocentowo pewne.

Zaufanie to niezwykła rzecz – bardzo długo trwa jego zbudowanie, ale może zostać zniszczone w jedną chwilę.

Zaufanie do europejskich banków zostało teraz poważnie nadszarpnięte i te szkody nie zostaną w żaden sposób odrobione w najbliższym czasie.

To najważniejszy moment, którego jesteśmy świadkami od czasu rozpoczęcia kryzysu finansowego w Europie.

Instytucje nadzoru finansowego w Europie mogą próbować uspokoić nerwy przynajmniej poprzez udawanie, że to nigdy więcej się nie powtórzy w żadnym innym kraju, ale jak na razie odmawiają zrobienia tego.

„Jeroen Dijsselbloem, przewodniczący grupy ministrów finansów strefy euro w sobotę odmówił wykluczenia wprowadzenia podatku od depozytów w innych krajach, choć powiedział, że taki środek nie jest obecnie rozważany.”

„Nie jest obecnie rozważany” – tak, to z pewnością spowoduje uspokojenie ludzi w najbliższym czasie…

Wielokrotnie wskazywałem, że następna fala gospodarczego upadku rozpocznie się w Europie i możemy być właśnie świadkami decyzji, która wywoła efekt upadku domina.

Banksterzy wysłali bardzo jasną wiadomość: „Kiedy przyjdzie co do czego, zabierzemy twoje pieniądze.”

http://theeconomiccollapseblog.com

Nadesłane: Edward

Reklamy

Komentarzy 9 to “Banksterzy kradną pieniądze z kont na Cyprze”

 1. Kostek Says:

  Spoleczenstwo dawno powinno wypowiedziec Wojne Rzadowym pasozytom;bizmesmenom ministrom premierom itd..No chyba ze wiekszosc czeka jak ich zachipuja.A nalizujac moich znajomych czy rodzinkie .To widze ze ludzie nic ni kumaja sa zniewoleni konsumcja dlugami ciesza sie byle czym .Takie przyslowiowe zombiaki umyslowe.Materializm jeszcze raz materializm.I znowu bedzie masa trupow.Nic sie nieuczymy ciagle tkwimy w tym starym czlowieku.Znowu bedziemy slyszec swist kul kolo uszu.TAK TAK TAK bedzie znow.

 2. akent bolek tw Says:

  Ja już dawno zabrałem śmieci z banku i wymieniłem na złoto. Niech mnie pocałują tam gdzie sie rodzyny produkują

 3. ciociababcia Says:

  Cypr dobija targu „w ostatniej chwili”

  źródło: http://news.yahoo.com/cyprus-eu-imf-agr … 07963.html
  BRUKSELA / Nicosia (Reuters) – Cypr wywalczył w ostatniej chwili umowę z międzynarodowymi kredytodawcami, wg której jest zobowiązany zamknąć drugi co do wielkości bank w państwie oraz zadać ciężkie straty nieubezpieczonym deponentom , w tym bogatym Rosjanom, w zamian za 10 mld euro ($ 13 mld) dofinansowania ratunkowego. (…)
  Szybko wsparty przez ministrów finansów państw strefy euro, plan oszczędzi śródziemnomorskiej wyspie finansowego krachu poprzez likwidację państwowego „Popular Bank of Cyprus – Laiki” (…) Depozyty powyżej 100.000 euro, które nie są gwarantowane zgodnie z prawem UE, zostaną zamrożone i wykorzystane w celu rozwiązania spirali długów i dokapitalizowanie Banku Cypru.
  Nalot” na nieubezpieczonych deponentów Laiki ma wnieść 4,2 mld euro(…)

  Nieprzewidywalne konsekwencje
  Rzecznik rządu Cypru, Stylianides Christos, powiedział: “uniknęliśmy chaotycznej upadłości prowadzącej co wyjścia Cypru ze strefy euro z nieprzewidywalnymi konsekwencjami”.
  Zapytany o poziom strat na nieubezpieczonych depozytach, powiedział: “ocenia się, że to będzie ok. 30 procent”.(…)
  Na konferencji prasowej w Berlinie, min. finansów Niemiec, W.Schaeuble powiedział, że porozumienie jest “o wiele lepszym rozwiązaniem” z perspektywy Niemiec niż transakcja z zeszłego tygodnia, gdyż tamta propozycja byłaby ciosem dla małych deponentów i została odrzucona przez cypryjski parlament.(…)
  Zagrożenie(…)
  UE i MFW domagają się, aby ​​Cypr wniósł 5,8 miliardów euro swych własnych środków z sektora bankowego do planu ratunkowego w zamian za 10 mld euro z międzynarodowych pożyczek. (…)
  Sektor bankowy na Cyprze, z aktywami ośmiokrotnie przewyższającymi wielkość gospodarki państwa, został okaleczony w wyniku upadku Grecji.(…)
  We wtorek, 56-osobowy parlament odrzucił propozycję uchwalenia podatku od deponentów, dużych i małych. Minister finansów, Michael Sarris, spędził trzy dni w Moskwie bezowocnie próbując uzyskać pomoc od Rosji, której obywatele i firmy mają wielomiliardowe depozyty w bankach cypryjskich.
  Chwiejące się w posadach banki na Cyprze mają 68 mld euro depozytów, w tym 38 mld na rachunkach ponad 100.000 euro – ogromne sumy, jak na wyspę, zamieszkałą przez 1,1 mln osób, której nigdy nie było stać na utrzymywanie tak dużego systemu finansowego na własny rachunek.
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2013/03/25/z-ostatniej-chwili-cypr-dobija-targu-w-ostatniej-chwili/#more-39906

  Co to oznacza dla innych państw???
  Cypr broni się przed bankructwem
  pos. Zbigniew Kuźmiuk, ekonomista
  [audio src="http://www.radiomaryja.pl/wp-content/uploads/2013/03/2013.03.25.AktKuzmiuk.mp3" /]
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/cypr-broni-sie-przed-bankructwem/

 4. jaskul9 Says:

  Różnica między Cyprem a Polską będzie taka, że tam zabrali pieniądze bogatym (na dzień dzisiejszy 20% od kwoty powyżej 100 tyś. Euro, u nas zabiorą wszystkim…

 5. gerf Says:

  Teraz tylko pozostaje wypatrywać kolejnego Hitlera, który będzie miał dość żydów… Ja ich ukrywać nie będę tak jak nasi dziadowie…

 6. justin Says:

  Ta cała sytuacja jest raczej wdrażaniem długofalowego planu czipowania ludzi. Nie chcemy po dobroci to tak nam urtudnią życie i zniechęcą do Banków i pieniędzy, aż sami będziemy chcieć transakcji bezwalutowych.To dotyczy również płacenia komórką.Ponieważ to nie załapało jak się spodziewali to mamy j.w.

 7. Tomasz Says:

  Jest jeszcze inny aspekt tej sprawy. Dzięki opodatkowaniu kont i zamianie podatku na udziały w bankach rosyjska mafia wypierze swoje brudne pieniądze….z wszelkimi tego konsekwencjami.

 8. Robin Says:

  Co zamierzają klienci banków w innych krajach?

 9. prorok Says:

  … no to się zaczęło …


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: