Unia Europejska zakazała ziołolecznictwa


Od tego weekendu w państwach należących do Unii Europejskiej wprowadzono restrykcyjne prawo delegalizujące setki naturalnych ziół leczniczych używanych na naszym kontynencie od pokoleń. Według brukselskiego reżimu celem jest ochrona konsumentów przed potencjalnie niebezpiecznymi dla zdrowia „tradycyjnymi” medykamentami.

Według nowej dyrektywy UE, lekarstwa pochodzenia ziołowego będą musiały być rejestrowane. Produkty będą musiały spełniać kryteria bezpieczeństwa, jakości i standardów produkcji. Dodatkowo wymogiem jest dołączanie do produktów informacji o możliwych skutkach ubocznych. Producenci preparatów ziołowych twierdzą, że nowe regulacje wypchną ich z rynku i zmuszą do zamknięcia firm.

Naukowcy, prowadzący w 2009 roku badanie dla brytyjskiej agencji farmaceutycznej MHRA (Medicines and Healthcare Products Regulatory Agency) poinformowali, że 26% dorosłych w Wielkiej Brytanii przynajmniej raz w ciągu ostatnich dwóch lat używało preparatu ziołowego. Przeważnie produkty te są kupowane w sklepach ze zdrową żywnością i w aptekach. Powszechnie stosuje się zioła takie jak echinacea (na przeziębienia), dziurawiec ( depresja, niepokój) i waleriany stosowane przy bezsenności.

Brytyjska agencja twierdzi, że dzięki regulacji unijnej może się udać wpoić obywatelom bardziej uważne stosowanie lekarstw pochodzenia ziołowego. Po wspomnianych badaniach stwierdzono, że 58% respondentów uważa te produkty za bezpieczne, dlatego, że są pochodzenia naturalnego. Według oponentów ziołowe leki mogą powodować szkodliwe efekty uboczne.

Według naukowców dziurawiec może zaburzać działanie pigułek antykoncepcyjnych, podczas gdy miłorząb I żeńszeń rzekomo znane są z tego, że reagują ze specyfikiem rozrzedzającym krew o nazwie Warfarin. W lutym tego roku wspomniana agencja MHRA zdelegalizowała odchudzającą herbatkę z wiciokrzewu japońskiego twierdząc, że zawiera dwa razy więcej ziołowego xenicolu niż jest to dozwolone.

Od tej pory producenci preparatów ziołowych będą musieli udowodnić, że ich produkty są zrobione zgodnie ze standardami i zawierają stałą i jasno oznaczoną dawkę. Produkty znajdujące się w sprzedaży będą mogły być w obiegu do czasu przekroczenia dat ich przydatności. Dla nowych specyfików konieczne będzie przejście skomplikowanej procedury akceptacyjnej. Dopuszczone preparaty ziołowe będą odpowiednio oznakowane a pozostałe staną się nielegalne.

Komentarz: Już od dłuższego czasu do niektórych mieszkańców Europy zaczyna docierać, że żyjemy w ustroju podobnym do tego z lat trzydziestych w Niemczech i de facto Unia Europejska zaczyna być sukcesorem projektu zjednoczeniowego podjętego w latach czterdziestych. Do tłumaczenia swoich posunięć stosowana jest zmasowana propaganda udoskonalona przez lata wersja propagandy pewnego niemieckiego doktora Josefa. Różnica polega tylko na tym, że podboje militarne zastąpiono podbojami gospodarczymi.

Poziom zamordyzmu jednak ciągle wzrasta i oczywiście każde kolejne spętanie obywateli uzasadniane jest ich dobrem.

Zastanówmy się, jakie będą konsekwencje regulacji delegalizujących ziołolecznictwo. Po pierwsze beneficjentem będą koncerny farmaceutyczne, które zapewne mają spory udział w lobbowaniu tej szkodliwej regulacji. Prawdopodobnie wiele specyfików będzie celowo usuwanych z rynku lub nań niedopuszczanych a głównie te posiadające chemiczne odpowiedniki.

Druga płaszczyzna to zdrowie obywateli, oczywiście zakazywanie stosowania wiedzy znanej od pokoleń nie ma na celu poprawy a pogorszenie stanu zdrowia całej populacji. Jak poradzi sobie z tym rynek preparatów ziołowych? Prawdopodobnie tak jak w przypadku każdej prohibicji, dojdzie do rozkwitu czarnego rynku, który będzie „bohatersko” zwalczany za pomocą wszystkich dostępnych środków nacisku.

Niestety wygląda na to, że żyjemy w europejskiej wersji faszyzmu, którą od faszyzmu znanego z definicji różni głównie to, że nie nazywamy go faszyzmem…

Źródło: http://www.guardian.co.uk/

http://zmianynaziemi.pl/

Reklamy

Komentarze 73 to “Unia Europejska zakazała ziołolecznictwa”

 1. Jerzy Teodorski Says:

  Z eurokołchozu mamy dobrowolnie wybrany kołchoz pracy.Znudzony ich dobrocią eutanazja w ich cymesie pejsackim Belgii mocno jej zwolenników przybywa.Odnośnie cen leków trucia z samolotów (pisana) redukcja ludzi dla NWO.

 2. Ewa Says:

  Zioła są szkodliwe, ale wszelkie konserwanty w żywności zapewne wielce zdrowotne.

 3. baltazar gąbka Says:

  Zioła wycofali, ale od wódki i papierosów uginają się półki w sklepach. To jest hipokryzja!!!

 4. gość Says:

  I będzie to samo co z marihuana ludzie będą kupować ze źródeł nie wiadomego pochodzenia i dopiero wtedy zaczną się problemy (zatrucia itd.). tle ze odnośnie marihuany to coś się dzieje bo w końcu do ludzi zaczyna docierać ze to nie tylko używka a także roślina mogąca pomóc w wielu chorobach i właśnie teraz są zbiera ne podpisy pod petycja mająca na celu legalizację w całej europie.
  P.S. Nie widzicie ze od jakiegoś czasu próbuje się ludziom wmówić ze wszystko co naturalne jest złe… Ciekawe jak ludzkość przetrwała tyle czasu kiedy do okola były tylko naturalne rzeczy.

 5. madeinhina Says:

  k NIECH SIE POCAŁUJĄ W CZTERY LITERY

 6. Pawlik Says:

  taa wszyscy potraficie aby pierdolic co to jacy nei jestescie. A moze wkoncu czas zjednoczyc sie w sile i zrobic rewolucje w kraju idac w slad za egyptem, turcja, bulgaria? Jak moze kilka osob rzadzic milionami obywateli bez zadnego sprzeciwu..

  • Jacolo Says:

   To co proponujesz, jaki masz plan działania?? Jaki po rewolucji??

  • kawu Says:

   http://www.rynekaptek.pl/prawo/ue-bedzie-trudniej-kupic-ziola,2986.html
   czyli od dwóch lat już niby zakazuje a Ty co tydzień od dwóch lat tą rewolucję chcesz robić?
   Sprzeciwiaj to się panikarzom którzy nie wiedzą o czym mówią a mówią tylko po to żeby Tobie pokazać jak to źle i nie dobrze jest..
   Chcesz ziół to idź na łąkę i sobie narwij…

  • k4mgur Says:

   @kawu
   tyle ze nie kazdy wie gdzie szukac i jak szerloku

  • Piotr Radoń Says:

   Racja Pawlik, jak możemy na to tak się godzić. około 40 milionów nas jest, a boimy się wyjść na zewnątrz aby zawalczyć o przyszłość.

  • Wenzel Says:

   Może. Już przed II wojną tak było. Po wojnie tez. A teraz to już nie wspomnę. Ja tylko tego nie rozumie. Popatrzcie na mapę UE – wszystkie państwa toczące wojnę w 1939 roku sa teraz członkami UE. Nie udało sie podbić Europy militarnie – doskonale i bezkrwawo udało sie gospodarczo. Dolek miał cel! Gratulacje.

 7. Grzegorz Says:

  http://iozn.pl/podpisz-petycje-w-obronie-medycyny-naturalnej/

 8. karola Says:

  to jest zwykle hamstwo! gdzie demokracja?! wiadomo…. wyjdzcie na ulice, I sobie pomarzcie, bo I tak nic nie osiagniecie protestami! Oni rzadza sobie jak chca …. jestesmy ich niewolnikami, ale ja sie niedam I bede nadal robic, to co uwazam za stosowne, BUNT TO GRUNT

  • Ad Says:

   ja to wolę nazwyać: KONTESTACJĄ.

 9. prawda Says:

  Zioło jest dobre na wszystkie dolegliwości.

 10. donald Says:

  Jeżeli taki prezesik koncernu zeżre przy mnie po tabletce wszystkich produkowanych przez jego firmę leków i nic mu nie bedzie to mogę wtedy uwierzyć, że leki chemiczne są zdrowsze od ziół. A badania laboratoriów farmaceutycznych opłacanych przez koncerny farmaceutyczne w żadnym razie nie sa wiarygodne, co potwierdziły chociażby badania nad szczepionką na sepsę, która niby bezpieczna, a zabiła kilkanaście osób. Współczesne laboratoria pracuja nad mutacjami wirusów, zeby zwiękzać sprzedaż leków, a nie dbać o zdrowie pacjentów. Teraz antybiotyki mamy nawet w żywności i dlatego bakterie sie na nie uodparniają. A nowoczesne antybiotyki, „niszcząc” wirusy powodują takie spustoszenie w organiźmie, że wymaga on od razu dalszego leczenia.

  • Ad Says:

   czy poza bezsensowna gadką w rodzaju: „niech sobie ten, czy tamten sam to zje a potem zobacze, czy bedzie zy”, czyli krzykami i grozbami z bezpiecznej odleglosci, KTOS Z WAS ZAMIERZA W TYM WZIAC CZYNNY UDZIAL, bo juz mnie wukrwia ta gadka — ponarzekac, jak jest źle i do domu.

 11. Szumszel Says:

  Chciano nas szczepić na wymyślone grypy ========kasa masonom.
  Robią na nas naiwniachach eksperymenty szczury nie moga mowić ?
  Robił to Adolek H. efekty znamy – czekajmy jaka nowa grypę szykują.

 12. vavnus Says:

  Chwila, a co każdy kraj nie ma wolności we własnym kraju? Przecież chyba nie musimy kogoś z nich raczyć ziołami, i wolność Tomku we własnym domku… Demokracja panie i wolno mnie nawet g…o zjeść jak mnie smakuje.. .co komu do tego… 😉 Niech sobie we Francji, Niemczechi i Belgii jedzą chemie jak im to lepiej smakuje, a mnie nikt nie będzie mówił co ja mam robić i czym się leczyć… fakt, że i zioła mogą szkodzić jak je stosować bez wiedzy, ale bez przesady… Każdy kraj w Unii ma swoja suwerenność i w pewnych kwestjach nie powinien wsiubiać swojego nosa do wszystkiego … Wara

  • Jacolo Says:

   No właśnie problem że od 2010 nie jesteśmy już państwem i podlegamy pod rząd w Brukseli.

 13. Lukasz Hipis Majcher Says:

  chodzi tylko o to zeby kupowac leki i nabijac portfele koncernow… Masakra Kur…wa!!!

 14. Mat Ketchel Says:

  A chemiczne leki to są dobre. Zioła to trucizna.

 15. zombi Says:

  -tato czemu nie moge wypić soku od babci?
  -bo musimy dać władzy zarobić na podatku od uprawy, władza musi zarobić na cle, dystrybucji, a tak poza tym to napoje z aromatami, barwnikami, zagęszczaczami są po prostu lepsze!

 16. czarna mamba Says:

  Zioła jeszcze nikomu w niczym nie zaszkodziły. Od wieków ludzie uprawiają ziołolecznictwo i jakoś nigdy nie zeszli z tego świata z powodu mięty, świetlika, rumianku czy innych ziółek, które można popijać nie tylko wtedy, gdy się choruje. Ja piję i żyję, wręcz mam się bardzo dobrze, nic mnie nie boli, nie mam dziwnych objawów i nie zamierzam z tego rezygnować na rzecz chemicznych piguł, których ceny liczone są w dziesiatkach a nawet setkach złotych. U lekarza nie byłam szmat czasu, nawet nie spostrzegłam po przeprowadzce 2 lata temu, że nie jestem zarejestrowana w przychodni, gdy chcialam załatwić jakiś świstek. A to dlatego, że po prostu nie choruję. Kiedyś brałam na potęgę antybiotyki z powodu zakażenia paciorkowcem. Jeżeli komuś wydaje się, że pomogły, jest w ogromnym błędzie. Jedyne, co uczyniły, to kompletne wyjałowienie dobrej flory bakteryjnej mojego organizmu, sprawiając że choroba nawracała jeszcze szybciej. Wkurzona postanowiłam darować sobie wizytę u lekarza i przeczekać stan chorobowy, płucząc gardło roztworem soli lub mieszanką z wyciągiem z pestek grapefruita (Citrosept). Nie dość, że pomogło, to nigdy więcej nie zachorowałam na anginę. Nie pozwolę na zrujnowanie mojego organizmu jakimiś chemicznymi świństwami w lekach, których i tak jest sporo w żywności. Niech jeszcze zabronią mi pić moją ulubioną zieloną herbatę, to zatłukę.

 17. Richi Linsky Says:

  Niech się lepiej zajmie ta Unijna Żenada, aspartamem i glutaminianem sodu, ( trucizna) które są dodawane do artykułów spożywczych…goebelsiaki na bezczela obrażają naszą inteligencję promując szkodliwe substancje a delegalizując lecznicze zioła.

 18. kanapka Says:

  cos pieknego. czyli jeszcze za malo kasy ląduje w przemysle farmaceutycznym, teraz zamiast zwyklej herbaty trzeba bedzie walnąć pigule. piguly na wszystko, ot co. jeszcze za chwile witaminy beda na recepte i zaczna byc wycofywane, bo przeciez „jak sie przedafkuje to morzna umżeć”.

 19. Malgorzata Stefaniec Says:

  Nie można być aż tak podległym Unii, żeby nie mieć własnego zdania. Czekam na kolejną dyrektywę – zwierzętom leśnym zabrania się skubania zdrowotnych roślin, z każdym przypadkiem choroby nalezy zgłosić się do weterynarza (zwierzęta nie ubezpieczone – recepta 100 wartości leku).

 20. Jaszczurka Says:

  A co zrobimy, jesli U. E. zabroni nam robic kupke czy pipi ? WTECZAS JUZ SIE SPAC NIE DA ! A moze i do tego dojsc, skoro lamane jest na kazdym kroku naturalne prawo do zycia, czy jak ostatnio prawo do alternatywnego leczenia.

 21. Kisia.chce.prawdy Says:

  To oczywiste że po 1. chcą nas zatruć lekarstwami chemicznymi 2. Zarabia na tym unia bo polega na działaniach farmaceutycznych

 22. damian Says:

  Jakie moge kupować? firma: dary natury z certyfikatem czy będą dobre? Melisa, mięta czy co dokładnie jest dobre?

 23. ij2 Says:

  Byłem chory na grypę poszedłem do lekarza – antybiotyk + reszta = 100 zł .Przyszedł kuzyn postawił bańki – gratis
  Butelka sambucolu 120 ml w aptece 15 zł .Zszedłem do piwnicy przyniosłem (przed bańkami ) słoik 1 l syropu z owoców czarnego bzu zrobionego przeze mnie + syrop z kwiatów dzikiego bzu +syrop z młodych pędów sosny + syrop malinowy i kiedy poszedłem na kontrolę do pana doktora to powiedział że wszystko jest ok i zapytał czy brałem leki odpowiedziałem że nie ….!!!! Nigdy nie byłem za unią bo po co w takim razie broniliśmy się w 39 .Trzeba było wpuścić i po kłopocie .

 24. Szpila Says:

  Wolę waleriankę niż relanium. Kiedyś pisałem, że w Mumii Europejskiej siedzą KORYCIARZE. Muszą coś wymyślać, bo rozwiązano by ten związek. Spróbujcie Mumijnych konserw to będzie się czkało przez parę dni chemią. Dla tych nieuków marchewka to też owoc. Homoseksualista to też kobieta. Nie rozumiem dlaczego społeczństwo zachodnie jest tak naiwne i głupie. Może to standard, bo w Polsce też mamy masochistów głosujących na tych co odzierają ludzi z godności. JEDNO JEST PEWNE GŁUPOTY SIĘ NIE LECZY, BO NIE MA NA NIĄ LEKARSTWA. Z DRUGIEJ STRONY GŁUPICH NIE SIEJĄ – CIEKAWE SKĄD SIĘ BIORĄ?????????

 25. sceptyk Says:

  Zbierałem zioła i zbierać będę!
  Unia może mi naskoczyć na czubek d***, a obrazek: swastyka+sierp i młot + gwiazda Dawida = Unia Europejska wyjaśnia wszystko_cbdo.

 26. Bolesław Zybała Says:

  Iluminaci nie odpuszczają.Jak nami gardzą mówiac „bydełko’ sami widzicie .Te kanalie chca przejać kontrolę całkowita nad całą populacja świata.Indianie Ameryki Północnej zioła wykorzystywali do leczena koni wypasając je w miejscach gdzie rosły te zioła razem z trawami.Teraz populacje na ziemi niszczone są w różny podstępny sposób ,a manowicie przez tzw.chemitrails ,opryski z samolotów ;tlenkiem aluminium z innymi metalami szkodliwymi dla zdrowia człowieka,pod pozorem schładzania atmosfery. Samoloty wojskowe NATO startują z terytorium Holandii i bezkarnie skarzają nam atmosferę .srodki wiszą wpowietrzu przez kilka godzin tworzac siatkę.Widoczne te zabiegi są na bezchmurnym niebie ,a wieczorem przed zachodem sońca tworzą dość charakterystyczne szachownice.Szkodliwość tego typu zabiegów potwierdziły instytuty Brytyjskie i Amerykańskie. link:chemitrails nad Polską.

  • anna Says:

   Czy samoloty rozpylające chemtrails przylatują zza granicy czy startują w Polsce?

  • Jacolo Says:

   Są to samoloty z zagranicy. Na tej mapie http://www.flightradar24.com/ można zobaczy w czasie rzeczywistym klikając na samolot wszystkie szczegółowe dane.

  • Kalia Says:

   Jacolo a czy te „obszczymurki ” maja jakieś specjalne oznaczenia ?

  • Jacolo Says:

   Niestety nie, było by to wtedy proste, jest to w komercyjnych maszynach dla niepoznaki.

 27. miodzio Says:

  Pomijając wszystkie komentarze jaki cisną się w głowie.. (!!!!!!!!! ). polak potrafi i znajdzie sposób. No i tak naprawdę… kto mi zabroni latać po polach, będzie miło i z pozytkiem 🙂

  • gość Says:

   witam-zgadzam się z Miodziem.Jednak prawdą jest ,że Ci którzy zarzywają Aspirynę ( DOZWOLONA 🙂 ) też mogą sprawić że zakłucą reakcję innego specyfiku-czyli odpieram zarzut pierwszy. Po drugie zioło lecznictwo stosowane od stuleci uratowało masę biedoty- czyżby i to kolidowało z polityką …Koncerny boją się również ,o swoje wpływy od dawna grzebią w naszych kieszeniach bo dla zdrowia odajemy ostatnią złotówkę . Chory , biedny niech nie będzie balastem, niech sobie zejdzie 😦 Z TEGO ŚWIATA- „BABA Z WOZA KONIOM LŻEJ „

 28. Szymonns Says:

  Ile emocji… To prawda że są to chore przepisy i biurokracja, być może stoją za tym koncerny farmaceutyczne, ale patologie są chyba w każdym systemie i bez przesady żeby od razu porównywać Unię do III Rzeszy.

  • Jacolo Says:

   Bez przesady? Przecież unie utworzyli właśnie ludzie który mają najwięcej wspólnego z obozami i właśnie III Rzeszą

  • Robert Says:

   Oni jadą na plecach takich jak Ty.

  • Julian Says:

   Jacolo ma rację. Na ten przykład przywołuję amerykańską operację „SPINACZ”. Ot co.

 29. wlodek Says:

  To jest dyktat korporacji farmaceutycznych. Polska powinna nie wyrazić zgody na delegalizacje ziołolecznictwa.

  • granat Says:

   Ta… Polska pierwsza poleci na pare ojro i podpisze papiery

 30. salsa Says:

  To wszystko zmierza do depopulacji ludzkości a my jak te osiołki robimy co nam karzą, bez slowa sprzeciwu przyjmujemy do wiadomości ustawy, rozporzazdenia ———-dla naszego dobra oczywiście.
  Ludzie, kiedy otworza Wam sie oczy. Bułgarzy wyszli już na ulicę i obalili rząd. U nas cisza na ten temat w skorumpowanych mediach.

 31. Najka Says:

  Jedyna rada dla firm zielarskich to produkowanie specyfików ziołowych nie jako lekarstw a jako np. kosmetyków lub zwykłych herbat.

  • Ad Says:

   zabawa w kotka i myszkę (myszką będąc we własnym domu?). To chyba nie jest metoda na dłuższy czas i wobec istotnych regulacji, które zmieniają… wszystko! A co z lekarzami (np. mongolskimi czy tybetańskimi), którzy mają własne zioła?! Też mają herbatki robić? 😉

  • anna Says:

   Niestety liczba ziół, która może być sprzedawana jako zwykła ziołowa herbatka jest ograniczona. A co z ziołami specjalistycznymi?

  • Ja Says:

   albo jeszcze pod postacia suplmentu diety

 32. Krzysiek Says:

  A czy konopie nie sa ziolami…? Przeciez chocby w Holandii, takie ziola ida masowo…

 33. Anna Ładniak Says:

  Jeszcze do niedawna byłam zwolenniczką unii, ale teraz powiem Niech ją szlag trafi.Idioci zajmują się bzdurami, bo ulegaja presji różnych koncernów. Do d..y taka unia!!

  • Iris Says:

   A myślisz, że gdyby Polska nie była w UE, to byłaby wolna od wpływu koncernów farmaceutyczych? To dość naiwne myślenie.

 34. opolczykpl Says:

  A ja już w 2010 roku pisałem:

  „O szkodliwych, czy wręcz zbrodniczych planach WHO związanych z wprowadzeniem Codexu Alimentarius pisano już wiele.
  Sprawa Codexu A nie pozostawia wątpliwości co do zamiarów WHO. Jej celem jest delegalizacja medycyny naturalnej i ziołolecznictwa.”

  http://wolnemedia.net/zdrowie/who-swiatowa-organizacja-chorob-i-depopulacji/

  I tutaj:
  http://antynwopolska.wordpress.com/2010/11/27/codex-alimentarius/

  Polecam też uwadze nowy pomysł banksterskiej sitwy::

  „Tymczasem agenturalny wobec banksterskiej sitwy żont Dużego USraela (USA) planuje recykling odpadów radioaktywnych do produkcji towarów konsumpcyjnych, dostępnych nawet niemowlakom i kobietom wciąży.
  http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2013/02/16/recycling-radioactive-waste.aspx
  Depopulacja nadmiernej ilości ludzkiego bydła roboczego nabiera przyspieszenia.”

  http://opolczykpl.wordpress.com/2013/02/18/koszmarna-morda-katolicyzmu-1/#comment-20730

  • Iris Says:

   Generalnie WHO od nacisku koncernów farmaceutycznych wolna nie jest, czego przykładem niech będzie tak spektakularny fakt, jak ogłoszenie pandemii, której w rzeczywistości uwzględniając liczbę zachorowań, nie było. A że rządy kolejnych państw finansowały kupno szczepionki, to już inna sprawa. W Polsce na szczęście się przed tym uchroniliśmy, choć raczej nie ze względu na zdrowy rozsądek władz, tylko na brak kasy.

 35. Wolny człowiek Says:

  Niech mnie unia cmoknie !!!!!!!!!!!!!!!! nie jestem niczyim niewolnikiem i będę robił co będę chciał i leczyć się będę też tym czym będę chciał………….co to ku………a ma być ?????????? nowy rodzaj faszyzmu i zniewolenia ludzi ……dość tego !!!!!!!!!!!!

  • Ad Says:

   czytam sobie komentarze i.. przychodzi mi do głowy cytat z pewnego filmu….

   „In order to dominate this planet
   it’s more effective to control the supply of seeds & food
   rather than weapons, afer all”.

   Earth maiden Arjuna (przez: Shoji Kawamorii, muzyka: Yoko Kanno — to ta od Ghost In The Shell — Innocence).

   Polecam gorąco zobaczyć ten film (ukazał się 9.stycznia 2001r. w Japonii). Myślę, że wielu niezorientowanym w temacie życia, jako połączonego systemu, wiele wyjaśni a tym, co wiedzą, będzie się miło oglądało.
   http://thepiratebay.se/torrent/7880455/Chikyuu_Shoujo_Arjuna_(Earth_Girl_Arjuna)

  • Kostek Says:

   Widzisz przyjacielu zyjemy w demokracji Totalitarnej,Nie ty co chcesz tylko to .Co my uwazamy zastosowne dac Ci,
   Jasne.ludzie godza sie na to byle spokoj byl jakas robota za psie pieniadze i glupia telewizornia.To jest wspolczesny Matrix.Zycie w iluzji pseudo dostatku.DOSC K………….A TEGO OBUDZIMY SIE

  • Ad Says:

   OK, ja to wiem, ale co wnosi ta wypowiedź do rozmowy? Ten totaltaryzm to takie przeciąganie koryta: kto więcej. Tego nie zmienisz, ludzie mają ROZBUDZANE łaknienie w jedną stronę!
   Powtarzam od dawna: tu nie chodzi o walkę z systemem, tylko o PRZEWARTOŚCIOWANIE. Dopóki wartością nadrzędną jest wartość pieniądza i wszystkiego co za tym idzie (budowanie na wartości pieniądza), to nic się nie zmieni. Jest tylko jedna alternatywa: wartość monetarna lub wartości humanistyczne.

   Dlaczego o tym mówię, ano dlatego, że gdy siłą zabronisz ludziom oglądać propagandę tele-kino-gazetową, to ci w łeb przywalą. Czy to nie jest tak, że ludzi od najmłodszych lat przyzwyczaja się do systemu wartości? Zastanów się.
   Więc co można zmienić? SYSTEM WARTOŚCI. Oczywiście nie od razu i nie wszędzie i nie na „wersję finalną”, ale od czegoś trzeba zacząć.

   Ale ludzie muszą się obudzić, tyle że są CELOWO USYPIANI… nie róbcie nic, nie miejcie aspiracji, nie starajcie się zrozumieć, tylko materializm, chcij wiecej, kup to, kup tamto. ETC.

   Edukacja od żłobka wzyż, tu ma to początek, ale to temat zbyt złożony na jakiegokolwiek posta 😉

  • wolno Says:

   Jesteś. Po to jest państwo opiekuńcze, żeby się opiekowało. Jak ci się wydaje inaczej, to spróbuj złamać prawo. Poznasz wtedy swego pana.;->

 36. M Says:

  Interesy największych korporacji są zapieczone. Niestety właśnie korporacje są najgroźniejsze dla każdej demokracji. Krok po kroku, cały świat zamienia się w jeden wielki, podporządkowany interesom korporacji b.rdel…

 37. Ad Says:

  obawiam się, że tłumaczenie tej ustawy będzie opierać się na potrzebie udawadniania składu roślin (tutaj: ziół) w związku z zanieczyszczeniami GMO. To z gmo trzeba walczyć, dla mnie ta ustawa to początek efektu domina po gmo.

 38. Sylwia Says:

  Ciekawe kiedy UE zakaze nam robić syrop z cebuli,albo jeść czosnek …? W sumie już można zauważyc na rynku bezwartościowy czosnek chiński ,którym nas Unia zalewa. Jednym słowem wyginiemy jak dinozaury…

 39. czytelnik Says:

  Dobrze, że jeszcze nie zakazali ubrania biomagnetycznego. Przynajmniej dzięki niemu mogę od czasu do czasu pobyć w przyjaznym dla człowieka środowisku.

 40. anonymous Says:

  kolejny krok do NWO , poszukajcie info o nowej zelandii i próbie zlikwidowania indywidualnych upraw ziemii przez rolników

 41. Marek Says:

  To nie Unia Europejska zakazała, tylko Codex Alimentarius, który obowiązuje od niedawna nie tylkow UE ale również w większości krajów świata, a „podchody” w celu jego wprowadzenia zaczęły sie jeszcze zanim powstała UE w takiej formie jaką dziasiaj mamy. Natomiast bez wątpienia jest to robota koncernów farmaceutycznych

  • Ad Says:

   dodałbym jeszcze, że… tak długo, jak długo ludzie będą pozwalali rządzić swoimi MYŚLAMI (pragnieniami, narzucaniem CELÓW) za pomocą kasy i skłócania siebie wzajemnego („dziel i rządź”), tak długo nie wyjdzie świat z tego kręgu zaklętego.

 42. Kanapka Says:

  Jebać żydów, chcą więcej kasy, a kutasa w mordę mogę dać

  • miodzio Says:

   rozumiem wzburzenie ale…. przykro czytać takie teksty. Kultura …….. kultura!

 43. Julian Says:

  Polska powinna odciac sie od pewnych nidorzecznych projektow UE.

  • Tadeusz Kardasz Says:

   ]
   Pewnie wielkie firmy farmaceutyczne za mało zarabiają i chcą przejąć interes!

  • Kicia Klos Says:

   a oryginalne źródła , artykuły ?znalazłam na guardian tylko artykuł z 2007 roku.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: