Ponad 800 nowych ofiar szczepionek wśród dzieci


Coraz więcej dowodów wskazuje, że koncern GlaxoSmithKline (GSK) używając szczepionki o nazwie Pandemrix, której powszechne podawane w całej Europie w okresie 2009-2010 w związku z obawy o zachorowanie na typ grypy o oznaczeniu H1N1 było odpowiedzialne za spowodowanie poważnych i trwałych skutków ubocznych u wielu z tych dzieci, które ją otrzymały.

Conajmniej 800 dzieci, z których wiele mieszka w Szwecji, cierpią na narkolepsję z powodu szczepionki, urzędnicy oraz rodzice zaczęli domagać się odpowiedzi. Jak informowały badania opublikowane w czasopiśmie Public Library of Science ONE, przypadki narkolepsji, nieuleczalne zaburzenia snu, które mogą powodować halucynacje, koszmary senne, a nawet paraliż, wzrosły około siedemnastokrotnie u dzieci i młodzieży w wieku do lat 17.

Teraz Naukowcy potwierdzili bez wątpliwości, że Pandemrix był rzeczywiście odpowiedzialny za wyzwolenie autoimmunologicznej reakcji u znacznie większego odsetku ludności niż normalnie. Nawet Emmanuel Mignot, jeden z wiodących światowych ekspertów w dziedzinie narkolepsji, którzy są obecnie również finansowani przez GSK, wyjaśnił dziennikarzom, że cytując: „nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, że Pandemrix jest bezpośrednio odpowiedzialne za spowodowanie wzrostu przypadków narkolepsji wśród europejskich dzieci.”

„To jest dramat medyczny,” dodał Goran Stiernstedt, z publicznej służby zdrowia ze Sztokholmu w Szwecji, wypowiadając się o fali narkolepsji wywołanej szczepionką w swoim kraju. Około pięć milionów Szwedów było szczepione na H1N1 podczas „pandemii” 2009-2010 , Lecz zaledwie 30 osób wśród nich zostało rzeczywiście ocalone od zachorowania na świńską grypę. Tymczasem ponad 200 przypadków narkolepsji zostało już zgłoszone i potwierdzone.

Szczepionki po wykryciu negatywnego wpływu na zdrowie zostały natychmiast wycofane, lecz i tak zdążyły narobić juz wiele złego, tym bardziej iż może się okazać, że jest to dopiero początek zachorowalności.

Źródło: http://www.cbsnews.com/8301-18560_162-7195247.html

http://zmianynaziemi.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: