Vincent Rostowski, obcy agent wpływu


Wyciągnął go Tusk niczym sztukmistrz królika z cylindra za uszy, choć miał do wyboru wielu uznanych także za granicą krajowych ekonomistów.

Nikt o nim za bardzo wcześniej nie słyszał, a jego wykształcenie odpowiada polskiemu magistrowi ekonomii, mimo że niektórzy w Platformie tytułują go profesorem.

– Minister Rostowski posiada stopień naukowy magistra ekonomii. Nie posiada tytułu naukowego ani stopnia naukowego doktora – przyznaje rzeczniczka Ministerstwa Finansów Magdalena Kobos.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Minister-Rostowski-nie-jest-profesorem-bedzie-awantura,wid,11274422,wiadomosc.html?ticaid=1f20b&_ticrsn=5Jan Antony Vincent-Rostowski (Jacek Rostowski) (ur. 30 kwietnia 1951 w Londynie) wnuk Jakuba Rothfelda-Rostowskiego (syna Mojżesza Rotfelda i Lei z domu Broder) w momencie otrzymania teki ministra finasów nie miał obywatelstwa polskiego i był obywatelem brytyjskim! Wyszło to przypadkiem, gdy się okazało, że nie posiada on ani numeru pesel, ani NIPu.

Nasuwa się pytanie – jeżeli Polskim Ministrem może być osoba posiadająca inne obywatelstwo (tak jak obecnie w przypadku Rostowskiego), to czyje interesy on reprezentuje? Posiada mnóstwo mieszkań na wynajem, ale próżno szukać tam jakiegoś polskiego adresu, jakby szykował się z góry do desantu, Taki pojawiam się i znikam.

Rostowski ponadto będąc po “uszy zadłużonym” w niepolskich instytucjach finansowych znajduje się stale w “konflikcie interesów” ! Wyśmiewany jest jako ekonomista, który tymże ekonomistą został jedynie dzięki G. Sorosowi, który raczył go zatrudnić na Węgrzech w szkole założonej przez swoją fundację (Brytyjczycy wykpiwają fundację Sorosa).

Trzeba przyznać, że odkąd został ministrem Finansów w Polsce nie mamy problemów z pozyskaniem kolejnych kredytów z NFW. Jeśli jednak przeczytamy na jakich warunkach te pożyczki są udzielane i widzimy, że w Polsce te warunki są skrupulatnie wypełniane, to możemy sie domyślać, że ministra Rostowskiego dostaliśmy niejako w pakiecie od międzynarodowej finansjery.

To nie polski rząd zdecydował, że Polacy mają pracować dłużej, a najlepiej do śmierci (biorąc pod uwagę, że najkrócej żyjemy w Europie), o tym zdecydowali bogaci bankierzy, aby mogli być jeszcze bogatsi.

Za czasów ministra V. Rostowskiego:

– dwukrotnie wyprowadzono z Polski nawet setki miliardów złotych poprzez spekulacyjna grę na polskim złotym prowadzona m.in. przez Goldman Sachs oraz dodatkowo “wyssano” polskie finanse za pomocą tzw. asymetrycznych opcji walutowych

– dług publiczny Polski wzrósł do 800 mld zł (różne szacunki mówią nawet 3 bilionów?), deficyt do 100 mld zł a zadłużenie zagraniczne do 250 mld USD – obecny stan finansów Polski jest stanem “przedzawałowym”, “przed upadłościowym”, a minister finansów zyskuje miano “mistrza kreatywnej księgowości”

– finalizuje się być może ostateczną destabilizację i grabież prywatyzacyjną Polski.

Nie wiemy także, jak wygląda sprawa obietnicy złożonej przez Donalda Tuska zwrotu środowiskom żydowskim 60 miliardów złotych, można tylko wyciągać wnioski z tego, że nasze zadłużenie rośnie dramatycznie, a Żydzi przestali ostatnio upominać się o pieniądze (może tylko z litości w związku z naszą podłą sytuacją gospodarczą).

Niedawno ( w sierpniu tego roku) odbyło się spotkanie tajemniczej i wpływowej Grupy Bilderberg. Na liście uczestników tegorocznego spotkania jest polski minister finansów Jan Antony Vincent-Rostowski. Grupa Bilderberg jest uważana przez niektórych za ponadnarodową organizację próbującą tworzyć rząd światowy.

Jest to nieformalne międzynarodowe stowarzyszenie wpływowych ludzi wywodzących się ze świata wielkiego biznesu, globalnych korporacji i polityki. Jej spotkania odbywają się raz do roku, począwszy od 1954 r. Podczas nich omawiane są najważniejsze sprawy dotyczące bezpieczeństwa, polityki i gospodarki.

Uczestnicy spotkań są zobowiązani do całkowitej dyskrecji.

Nazwiska związane z Bilderberg to m.in. prezes Banku Światowego James Wolfensohn, żona byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Hillary Rodham Clinton, były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair, żona Billa Gatesa – Melinda Gates.

Jedynym znanym Polakiem, który dotychczas brał udział w spotkaniach jest jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej, współpracownik komunistycznego wywiadu Andrzej Olechowski.

Chociaż obradującym towarzyszą dziennikarze to jest to starannie wyselekcjonowana grupa zobowiązana do dyskrecji. Tym samym media nie relacjonują ani przebiegu, ani treści rozmów.

Niejawność spotkań i ogromne wpływy posiadane przez zaproszone osoby spowodowały, że niektórzy komentatorzy przypisują członkom Grupy Bilderberga tworzenie nieformalnego rządu światowego, a w konsekwencji zamiar wprowadzania rozwiązań ekonomiczno- politycznych sprzecznych z wolą społeczeństwa.

http://www.poznajprawde.net/

http://www.wis.org.pl/

Reklamy

Komentarzy 5 to “Vincent Rostowski, obcy agent wpływu”

 1. ziomek Says:

  A mówiłem że w Polsce za 25 lat wielbłądy będą wypasać!

 2. k@n@li@ Says:

  tusk wprowadził rostowskiego tak samo jak bierut rokossowskiego

 3. ciociababcia Says:

  Witam, dodam

  Iluminaci cały czas rozkręcają „kryzys”

  Grecja mimo pakietów pomocowych i tak zostanie pogrążona, podobnie będzie z Europą i USA. Pieniądze są jak krew w organizmie i jeśli krew jest upuszczana, organizm umiera. To właśnie dzieje się teraz z Europą i USA bankierzy wysysają pieniądze z krwoobiegu dlatego państwa „umierają”, firmy upadają, rośnie bezrobocie.

  Wrzucam tekst, który napisałem rok temu:
  Ludzie muszą zrozumieć , że kryzys nie został wywołany dla zysku – pieniędzy. Większość ludzi na świecie tak naprawdę nie rozumie czym jest pieniądz a jest on dla zwykłych śmiertelników narzędziem przetrwania. Chcesz coś zjeść musisz mieć pieniądze. Sam pieniądz jest produktem systemu bankowego będącego w posiadaniu rodów bankierskich-illuminatów więc oni nie działają po to by mieć więcej pieniędzy, kiedy są ich drukarzami. Pieniądz jest narzędziem illuminatów nie celem !

  Jeśli chcą przejąć dobra materialne, obniżyć standard życia wywołują kryzys zmniejszając ilość pieniędzy w obiegu, dzięki czemu osiągają większą władzę nad społeczeństwem, przejmują dobra materialne ludzi, aż w końcu kryzys doprowadzi do biedy, głodu, wojny i ich głównego celu – depopulacji.

  Jak myślicie gdzie wędrują te całe „pakiety” pomocowe dla Grecji , które polityczne marionetki zabierają z kasy swoich wyborców ? Jak widać ten niby ratunek właśnie dobija Grecję i niedługo zaczniemy „ratować” kolejne europejskie kraje padające jak muchy więc zacznijcie się zastanawiać co „oni” robią z tymi pieniędzmi. Mogę się tylko domyślać – bankierzy czyszczą system bankowy z pieniędzy aby jeszcze bardziej rozkręcić kryzys i odebrać nam więcej dóbr fizycznych doprowadzając do depopulacji. Obecnie wykonują plan zrównania standardu życia zachodniego świata ( USA i Europy itd. ) do poziomu krajów Trzeciego Świata.

  „Zieloną wyspę” też czeka los jaki spotkał Grecję dzięki prostytutkom takim jak Tusk i Rostowski.

  Spekulanci rzucili się na Polskę. Zrobią z nas Grecję
  http://www.sfora.biz/Spekulanci-rzucili-sie-po-polskie-obligacje-Zrobia-z-nas-Grecje-a50437

  Źródło poniższego tekstu : http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/wszyscy_jestesmy,p154787603

  Obecna, globalna depresja nie jest dziełem przypadku czy też cyklu ekonomicznego. Obecny kryzys ma na celu przejęcie wszystkich banków narodowych pod jeden system, którego głową ma być BIS (Bank Rozrachunków Międzynarodowych w Bazylei,). Plan ten realizowany jest od ponad 50 lat i obecnie obserwujemy jego kulminację.

  Carrol Quigley, historyk CFR, w latach 60-ych napisał o tym w ten sposób: „Finansowe Centra dążą do stworzenia światowego systemu kontroli finansowej będącego w prywatnych rękach, który będzie w stanie zdominować każdy naród na Ziemi.
  Oprócz pragmatycznych celów, siły finansowego kapitalizmu miały inny daleko idący cel, tj stworzenie światowego systemu kontroli finansowej trzymanego w prywatnych rękach będącego w stanie zdominować system polityczny każdego kraju i gospodarki światowej jako całości. Ten system miał być kontrolowany w feudalny sposób poprzez banki centralne działające wspólnie, poprzez tajne porozumienia przedkładane na częstych prywatnych spotkaniach i konferencjach. Wierzchołkiem systemu miał być Bank Rozrachunków Międzynarodowych BIS w Bazylei, Szwajcarii, prywatny bank będący w posiadaniu i kontrolowany przez światowe banki centralne, które same w sobie były prywatnymi korporacjami.

  Każdy bank centralny, w rękach takich ludzi jak Montagu Norman Banku Anglii, Benjamin Strong New York Federal Reserve Bank, Charles Rist Banku Francji, Hjalmar Schacht Banku Rzeszy, starał się zdominować rządy poprzez możliwość kontroli pożyczek dla Skarbu Państwa, manipulowanie rynkiem walutowym by wpłynąć na poziom aktywności gospodarczej kraju, i wywieranie wpływu na polityków poprzez profity płynące ze świata biznesu.

  „Obecnie znajdujemy się na krawędzi globalnych przemian.
  Wszystko, co potrzebujemy, to odpowiednio wielki kryzys światowy,
  by narody zaakceptowały Nowy Porządek Światowy”

  – 23 września 1994 roku, David Rockefeller ( jeden z illuminatów ) podczas prelekcji dla ambasadorów ONZ
  http://www.poznajprawde.net/aktualnosci/687-iluminaci-caly-czas-rozkrcaja-kryzys.html

  Zobacz też:
  Stop Nowemu Porządkowi Świata – 11.07.2012 cz.2 – kryzys globalnej gospodarki Jeden Rząd Światowy z jedną światową walutą i religią
  Nowi Władcy Świata. Bank Goldman Sachs
  tutaj:
  http://www.poznajprawde.net/aktualnosci/687-iluminaci-caly-czas-rozkrcaja-kryzys.html

 4. Julian Says:

  Vincent Rostowski, Herman Van Rompuy ludzie o fizjonomii mopa, agenci NWO.

 5. Rudy Says:

  Haaaa haaaaa haaaa Tak sie robi biznes


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: