Religie to hamulec w rozwoju świadomości indywidualnej cz. 5


Podaję dodatkowe źródła podstawowych informacji o Rozwoju Człowieka, jego budowie i celu „wejścia w ciało”.

<<25. Trójca czyli terner hermetyczny.

W V Ewangelii Jezus niejednokrotnie cytuje sformułowanie wzięte bezpośrednio ze słynnej „Tablicy Szmaragdowej”, której autorem wg opinii starożytnych – był Hermes Trismegitos.
Z tego właśnie źródła pochodzi zdanie, wyjaśniające, że we wszechświecie obowiązuje powszechne Prawo Analogii – „Jak w górze, tak na dole „ , w modlitwie „Ojcze Nasz”,powtarzane – „Jak w niebie, tak i na ziemi”.
Tarot, będący kwintesencją systemu filozofii hermetycznej, a także Kabała, będąca jego odmianą, rozpowszechnianą wśród Hebrajczyków – przyjmowały, że cały wszechświat jest spolaryzowany, tj. ubiegunowiony, co stanowiło konsekwencje faktu, iż sam Bóg jako Zasada
Kierownicza – również jest spolaryzowany.
O ile jednak we wszechświecie przeciwstawne bieguny nie są zrównoważone, to Bóg i Jego polaryzacja znajduje się w stanie doskonałej harmonii i równowagi , a więc oba bieguny są idealne, sobie równe i właśnie dzięki temu istnieje doskonały stan neutralny, tj harmonia i równowaga.
Podstawową zasadą dla każdego hermetysty – było naśladowanie Boskiego Prawzoru,
tj. dążenie do osiągnięcia harmonii i równowagi , a więc wyeliminowanie ostrych przeciwieństw.
Zasadę tę wyobrażano sobie graficznie w postaci trójkąta równobocznego, zwanego również „trójkątem hermetycznym”.
Trzy wierzchołki tego trójkąta reprezentowały kolejno : biegun dodatni ( + ), biegun ujemny ( – )
oraz stan neutralny, tj. stan harmonii i równowagi.
Ale już starożytni wiedzieli, iż wszelkie pojęcia, jakie może wytworzyć umysł ludzki, mogą istnieć jedynie w oparciu o zasadę polaryzacji, zwanej także zasadą antynomii.
Tak więc powstała niezliczona ilość „antynomicznych par” ; dobro i zło , piękno i brzydota , góra
i dół , męskość i żeńskość , ojciec i matka itd. itd.
Wielkie religie Wschodu przyjmowały, że Bóg jako spolaryzowana Zasada Kierownicza może być przedstawiony w postaci Trójcy, stanowiącej jednocześnie doskonałą JEDNOŚĆ, co wyrażano zwrotami „TRÓJCA w JEDNI” lub „JEDNIA w TRÓJNI”.
Ponieważ jednak Jednia za jaką zawsze uważany był Bóg , wykazywała w tym ujęciu trzy oddzielne elementy , względnie aspekty – poczęto nadawać im odrębne nazwy, a mianowicie ;

BIEGUN DODATNI ( + ) – Ojciec , aktywność, męskość.
BIEGUN UJEMNY ( – ) – Matka , pasywność, żeńskość.
STAN NEUTRALNY ( 0 ) – Syn Boży, Chrystus.

O ile wtajemniczeni i okultyści dobrze wiedzieli, że określenia ojciec, matka i syn – stanowią jedynie definicję umowną, ułatwiającą zrozumienie problemu, o tyle ograniczony umysł większej części ludzkości – wprawdzie przyjął zasadę „Trójcy w Jedni” ale poszczególne aspekty potraktował jako „osoby”, i tak stworzono osobowego Boga – na miarę niedoskonałej wyobraźni i towarzyszącej jej ignorancji.
Na tej podstawie Jezus mając znajomość Pradawnej Wiedzy, mógł konstruować pochodne trójnie , takie np., jakie przedstawił w rozdziale LXVI V Ewangelii , a więc „Bóg jest Mocą , Miłością i Wiedzą”
To troje są Jednią. Bóg jest Prawdą, Dobrem i Pięknem. To troje są Jednią. / LXVI – 2 /.
I dalej : „Bóg jest Sprawiedliwością, Wiedzą i Czystością. To troje są Jednią” , „Bóg jest Wspaniałością , współczuciem i Świętością i to troje są Jednią” / LXVI – 3 /
Jezus konkluduje też : „I te cztery Trójjedności są znowu Jednością w skrytej Boskości, w Doskonałym, wiekuistym, Jedynym”./ LXVI – 4 /.
Pojęcie przeto „Boga w trzech osobach” jest czymś absurdalnym, sprzecznym z logiką i zdrowym rozsądkiem. Bóg osobowy to Bóg uczyniony na miarę człowieka o zawężonej świadomości zewnętrznej – na obraz i podobieństwo własne.
To żałosne, iż teologowie podchwycili tę właśnie wersję stanowiącą zaprzeczenie nauki Jezusa i całej Pradawnej wiedzy .

<< 26. „ELI , ELI LAMA SABACHTANI „…
Ukrzyżowanie, którym w starożytności karano przestępców – posiada w okultyźmie własne , specyficzne znaczenie . Terminem tym określano jeden ze stopni wtajemniczenia, któremu musiał poddać się adept, jeśli chciał osiągnąć stopień Mistrza.
Chodziło tu o absolutne opanowanie podświadomości i zależnych od niej instynktów. Podporządkowanie jej świadomej woli człowieka. Lub inaczej – podświadomość, a więc najniższe
Ja, musiało zostać „ukrzyżowane”, podporządkowane Średniemu Ja, tj. Duszy, względnie Ego , po czym te dwa zjednoczone już fragmenty duchowego pionu człowieka mogły całkowicie podporządkować się Najwyższemu Ja , tj. Ojcu.
Procedura ta była określana przez Jezusa jako – „powrót do Ojca”. Co było równoznaczne z likwidacją tzw „umysłu podzielonego” lub „umysłu rozdwojonego.” Jezus pragnąc spełnić dawne proroctwa, a jednocześnie wskazać ludzkości, iż śmierć nie jest największym wrogiem człowieka, bo może zostać pokonana przez zmartwychwstanie. Mistrz z własnej woli zdecydował się na ukrzyżowanie, zamiast symbolicznego aktu, stanowiącego stopień wtajemniczenia.
Jednakże nonsensem jest przypuszczenie, by ukrzyżowanie stanowiło ofiarę, w celu odkupienia ludzi… Handlowa mentalność Żydów mogła oczywiście dopuścić taką interpretację. Uznano możliwość „transakcji”pomiędzy ludźmi, a Bogiem, której przedmiotem miał być Jego pierworodny Syn .
Takie ujęcie sprawy pochlebiało Żydom, a jednocześnie pozostawało w całkowitej zgodzie z krwawymi ofiarami, tolerowanymi przez Zakon Mojżesza.
Tyle, że prawda jest taka, iż nikt nikogo nie może ani „zbawić” , ani „odkupić cudzych win” . Każdy człowiek rozlicza sam swoje rachunki. Inni – mogą mu jedynie wskazać drogę, co czynił Jezus, czyli pomagał jedynie pośrednio. Człowiek musi świadomą wolą zapracować na swoje „zbawienie”

Dla przykładu podałem fragmenty różnych ksiąg, filozofii w których wymienia się KLUCZ !
Zainteresowanym budową i znaczeniem Klucza Życia polecam różne materiały dotyczące tego tematu, jak również informacje na temat symboli i ich zmian, przy wprowadzaniu nowych teorii.
Warto też zapoznać się z wiadomościami nt. pochodzenia człowieka, klonowania i krzyżówek różnych bytów z ciałami ziemskimi.

RELIGIE – TO NIE ZBAWIENIE , TO ZAGŁADA LUDZKOŚCI !!

2013-01-13_170223

Kończę i wszystkich pozdrawiam.

DO SPOTKANIA W NOWEJ RZECZYWISTOŚCI !

Art.napisał EDWARD
styczeń 2013 rok

Reklamy

Komentarzy 9 to “Religie to hamulec w rozwoju świadomości indywidualnej cz. 5”

 1. Grzegorz Says:

  Edwardzie witam i pozdrawiam. Chciałbym zapoznać się z treścią art. pt. „Przeszkody w korzystaniu z własnej Mocy !”,ale nigdzie nie mogę go znaleźć na tej stronie. Czy może został już usunięty? Proszę o odpowiedz z góry dziękuje.Pozdrawiam.

 2. Kostek Says:

  Syjonisci Szatanisci Raus

 3. mediumw Says:

  Co do religii, to na mnie najlepiej działa proste pytanie:
  Dlaczego w Biblii nie ma nic o naszym narodzie? Bo skoro nie ma, to dlaczego mamy wyznawać cudzą religię?

  • sokratek Says:

   mediumw –
   pytanie bardzo proste ale dla intelektu – bardzo zawiłe. Zapominamy o tzw. Pra-Pra-Słowianach. W faktach ,które jeszcze przetrwały historię, nie było żadnej religii a za to bardzo wiele wiedzy „powszechnej” dające ludziom zrozumienie swojego przejawu w ludzkiej formie.Wiedza o budowie Wszechswiata a zatem i człowieka. Całość Istnienia przedstawiane były bardzo prosto – na budowie fizycznej ciała ludzkiego. Wskazywano,że wszystko zawieramy w sobie a budowa fizyczna ciała jest odzwierciedleniem budowy Wszechświata. Wiedza zagrażała kontroli nad człowiekiem . Człowiek stawał sie wolny , radosny z życia i współpracy z drugim człowiekiem. Zamazywano historię Słowian i narodów Słowiańskich, uznawano ich jako prymitywnych niewolników, prostaków a często barbarzyńców. Zapominamy,że Słowianie unikali wszelkich konfliktów i wojen. Ten „model” życia i postępowania Słowian , nie odpowiadał wprowadzanych na siłę bajkom religijnym. Otrzymaliśmy wiele bajek , często sprzecznych ze sobą , a ich celem było wprowadzenie „mętlika” umysłowego i „dreptanie” w miejscu. Wieki mijają a nasza wiedza o Człowieku jest nadal „zamykana” przez tajne grupach rządzących. Pocieszające jest jednak to ,że wszelkie oszustwa , tajemnice powoli „wyłażą” na światło dzienne. Nie przekona to jednak – nie przekonanych. Wiara jest jak narkotyk lub dobry beton- trzyma mocno i długo. To co się obecnie dzieje w Polsce i Europie jest odwrotnością tego co czynili Słowianie. Nie potrzeba być jasnowidzem aby w oparciu o proste prawa fizyczne i energetyczne przewidzieć zakończenie starego procesu. Jednak obejdzie się to bez wiekszych konfliktów. Dość już krwi i cierpień jakie wytoczono z naszego narodu i narodów Słowiańskich. Obecnie szybko „powracają” proste prawa Uniwersalne , które najlepiej i bez wyjątków dokonują przewidziane z góry skutki. Warto przypomnieć sobie o tych prawach a znajdują się w art.”Tajemnice Kaplicy Sykstyńskiej”.
   Ogólnie zapowiada się dobrze. Po każdej burzy zawsze świeci Słońce.

 4. jac Says:

  Edwardzie, czy odżywianie ma Twoim zdaniem znaczenie w dążeniu do bycia świadomym. Czy mógłbyś rozwinąć temat klucza życia (czy są to jakieś prawa krórymi rządzi sie życie człowieka, czy jakaś energia którą możemy pozyskać dzięki temu kluczowi (poprzez jakąś konkretną postawę)czy być może źle to interpretuję. pozdrawiam

  • sokratek Says:

   jac.:Odżywianie ma niewiele wspólnego w dążeniu do bycia świadomym. Jesteśmy zawsze świadomi ale poznajemy różne aspekty życia codziennego. Nie ma przypadków ale ktoś nas „nauczył ‚ dzielić na różne etapy, lata , wieki. Życie we Wszechświecie jest ciagłe , bez zadnych „przystanków”. Mogą sie jedynie zmieniać formy , które umozliwią nam badania w coraz to innych srodowiskach.
   Klucz życia to nic innego jak najmniejsza cząsteczka budujaca wszelkie istniejace formy. W niej zawarte są wszelkie możliwości poznawania form , ich budowy w stosunku do danej planety na której powstaje forma.
   Klucz informuje,że obecny proces poznawania i nauki znajdował się w skarajnościach i przedstawiane jako polaryzacja dodatnia i ujemna. Inaczej informowano ,że obowiazuje budowa magnetyczna wszelkich form i naszej pojedynczej komórki.
   Wiecej szczgółów mozna przeczytać w art. w dziale :Natura Rzeczywistości/ Przebudzenie.
   Religie nazwały tę cząsteczkę bogiem , bo z niej wszystko zostało stworzone. Dziś i nauka „odtrąbiła” głośno,że odkryto tą cząsteczkę i nazwano ją cząsteczką boga. O schemacie i działaniu klucza,mamy w różnych filozofiach i religiach. Np Ying Yang , krzyż , sfastyka,. kwadrat itp. W zależności od przestrzenie, poziomy „działa” klucz, przedstawiano symbolikę i jej funkcjonowanie.
   Proponujęzapoznac sie z art. na tej stronie ponieważ starałem sie w mozliwy prosty sposób przedstawiać o istnieniu Człowieka i w jaki sposób porusza sie nasza własność – ciało.

 5. Mojżesz Goldman Says:

  Dziekuję za przedstawienie swojego punktu widzenia i przemysleń na temat religii i własnego duchowego rozwoju. Miło czyta się takie artykuły, gdzie widać u autora nie tylko teorię, ale też praktykę. Najtrudniej jest wyjść „z bagna”, potem to już samo idzie:).

  Podane odnośniki jednak wywołują uśmiech i nie wiem jaki cel ma oglądanie człowieka, który ma problem z sobą, swoją wiarą, chrześcijanami i Biblią. Powoływanie się przez niego chociażby na Talmud, gdy chcę ośmieszyć chrześcijaństwo, czy podawanie 60 mln ofiar inkwizycji, oraz własne wymysły, nie może być traktowane poważnie. Nie są to argumenty. Odcinek o Aryjczykach ciekawy(najciekawszy w sumie z tego co widziałem), szukam teraz, czy ma takie „rewelacje” o muzułmanach i Allahu:-).

 6. Iwona Says:

  Bardzo ciekawy cykl artykułów. Niełatwo jest się przestawić ze wpojonego przez lata myślenia na temat religii, ale warto otworzyć oczy na inne interpretacje. Pozdrawiam

  • sokratek Says:

   Muszę sprostować ! Przekazuję w swoich art. wnioski wynikajace z doswiadczeń a nie teorii. Nie przekazuje wiec zadnych interpretacji. Interpretacja wynika z analizy swoich treści zawartych w podświadomości a nowymi informacjami. Analiza zawsze utwierdza swoje racje bo należy do własności. A tego nalezy bronić.
   Podaję link o nowych „objawach” różnych bytów w ciałach Ziemskich. Przekazana wiedza tej pani jest bardzo okrojona w stosunku do historii planety Venus.
   http://www.youtube.com/watch?v=FHe1F_yP0SM – są tam i nne „rewelacje” tej pani. Obecnie coraz wiecej obcych bytów „włazi” w ciała ziemskie , myśląc po staremu,że uda się przedłużyć stare procesy. Nowego nie znają, Nowego się obawiają,nie znają bowiem przyczyn ogromnych obecnie zmian w Kosmosie.
   Pozdrawiam


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: