Żarówkowi ściemniacze


Reklamy

Komentarze 4 to “Żarówkowi ściemniacze”

 1. Krzysiek Says:

  Swietny kompleksowy program poruszajacy problem kompleksowo z uwzglednieniem HISTORYCZNYCH faktow (zmowy producentow – spisek).

 2. Asder Says:

  To jest tragedia … co się dzieje ogólnie z tym wszystkim … Miejmy nadzieję że takie filmy , reportaże ukazujące szerszemu gronu problem zakłamania rzeczywistości poruszom ich w sensie nas . I to klike wyniesiemy …

 3. oświecony ;) Says:

  Film bardzo interesujący. Nie wznałem skali zagrożenia płynącej ze świetlówek kompaktowych.

  Wydaje sie, że rozwiązaniem problemu jest użycie źródeł światła opartych na diodach LED – zdają się nie zawierać trujących substancji a ich efektywność jest jeszcze wyższa od kompaktów. Obecnie w powszechne użycie wchodzą efektywne diody 5630. Pełno jest też produktów opartych na diodach 5050 o całkiem niezłych parametrach (efektywność, temperatura barwowa, wskaźnik oddawania barw i żywotność). W najbliższej przyszłości zamierzam przetestować niektóre z żarówek LED dostepne na rynku.

  BTW, widać że w pokazywanym na filmie zakładzie utylizacji pracowali (pracują?) Polacy: patrzcie na biało-niebieską tabliczkę z 43m37s.

  Dzieki za szerzenie techniczno-ekologicznej świadomości 🙂

 4. kaem Says:

  Dla mnie jest oczywiste, że propaganda pro-świetlówkowa jest to oszustwo, kłamstwo, ograniczanie swobody wyboru przez obywatela. Jestem przeciw eliminacji żarówek bo dają naturalne widmo światła, są tanie w produkcji, i bezpieczne dla środowiska a ciepło, które wydzielają jest w znacznej części sezonu, zwłaszcza zimą, jest użyteczne.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: