Komorowski podpisał pomimo protestów


Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o nasiennictwie, która zezwala na rejestrację i obrót w Polsce nasionami zmodyfikowanymi genetycznie. Jednocześnie rozporządzenia do tej ustawy mają zakazać uprawiania roślin GMO.

Ustawa o nasiennictwie zawiera dwie regulacje dotyczące roślin genetycznie modyfikowanych. Dopuszcza ona rejestrację nasion GMO, a także legalizuje obrót nimi na terenie Polski. Pozostałe przepisy dotyczą wytwarzania i wprowadzania do obrotu materiału siewnego, w tym także odmian regionalnych i amatorskich. Ustanawia ona zasady dotyczące zgłaszania i rejestracji odmian uprawnych przez Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych, a także przepisy dotyczące wytwarzania i oceny materiału siewnego roślin rolniczych, warzywnych, szkółkarskich, a także materiału rozmnożeniowego roślin warzywnych i ozdobnych.

Obowiązująca dotychczas ustawa o nasiennictwie z 2003 r. zakazywała rejestracji w Polsce odmian roślin modyfikowanych, a także handlu tymi nasionami. Zakazy te są jednak niezgodne z prawem unijnym. Można było bowiem zarejestrować odmianę GMO w innym kraju członkowskim UE. Wówczas wpisywana jest ona w katalogu europejskim i jej uprawa jest legalna na całym obszarze Unii. Nowa ustawa przed podpisaniem jej przez Bronisława Komorowskiego wywołała protesty w całej Polsce.

niezalezna.pl

Komentarzy 8 to “Komorowski podpisał pomimo protestów”

 1. Jacek Says:

  Nie ma się co dziwić! Przecież politycy to marionetki NWO !

 2. MrCoookie Says:

  Polska Republika zmienia sie w Totalitaryzm

 3. salsa Says:

  Brak słów. To jest oburzające!!! Nie da się żyć w tym kraju. Rządzi nami banda przygłupów !!!
  Ludzie powinni doprowadzić do zamachu stanu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. Andrzej Says:

  słowa prezydenta ZGODA BUDUJE najświętsza prawda tylko podpisanie tego bubla zrujnuje nam zdrowie i nasze rolnictwo.Czy sprzeciw Narodu się nie liczy!

  • Szpikla Says:

   Naiwny! Naród to tylko „mięso armatnie”. Głupcy którzy oddają głosy na tych co później robią kasę. Popatrz na obecny układ.. Przecież wszyscy biorą. A jak raz wzieli to teraz muszą, bo inaczej czeka ich kompromitacja i nędza do końca ich dni, a nawet może to dotyczyć ich rodzin. Przy innym układzie politycznym widzisz miejsce na rynku pracy dla Tusków???

  • damiano Says:

   jak widać nie………

 5. Andrzej Says:

  słowa prezydenta ZGODA BUDUJE najprawdziwsza prawda a podpisanie tej ustawy wbrew woli społeczństwa naszą Ojczyznę zrujnuje do końca . Komu na tym zależy.Czy głos narodusię nie liczy!

 6. Merci Says:

  nie mam słów ……..jaki ten nasz Prezydent Bronisław Komorowski jest nie dobry dla przyszłych pokoleń swoich Rodaków. Jest tyle informacji w internecie na całym świecie , tyle krajów się wycofało a my mamy decydentów ciągle lubiących mamonę. Pozdrawiam


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: