Walka z ogródkami działkowymi może mieć za cel ograniczenie produkcji własnej żywności


Gdy na początku lipca rozpętała się afera z wywłaszczaniem działkowców w Polsce dla większości obserwatorów był to tylko kolejny opresyjny pomysł naszych władców. Wiele osób stwierdzało, wprost, że celem jest skok na ziemię celem zagospodarowania jej inaczej, na przykład sprzedając ją i zasilając żarłoczny budżet państwa jednorazowym zastrzykiem gotówki. Teraz jednak walka z ogródkami zaczyna się też w innych krajach a to daje do myślenia, co do rzeczywistej przyczyny likwidacji tej popularnej formy prowadzenia upraw na własny użytek.

Lokalne władze w kanadyjskim Quebecu zaczynają zwalczanie przydomowych ogródków. Ludzie otrzymują pisma zobowiązujące ich do zaprzestania upraw. Kanadyjscy urzędnicy dorobili sobie podstawę prawną na mocy, której mogą traktować opornych mieszkańców odpowiednimi sankcjami. Urzędowo określono procent trawnika, jaki ma być wokół domu a w wypadku nie przestrzegania zakazu upraw będzie interweniować policja.

Podobne opresje zaczynają się pojawiać również w USA gdzie w kilku miejscowościach dosłownie rozjechano buldożerami kilka ogródków. Nieoficjalnie wiadomo, że istnieją na świecie korporacje, które mają aspiracje do tego, aby opatentować większość roślin uprawnych. Propagowanie samowystarczalności żywnościowej to dla tych koncernów problem. Opresyjna postawa władz w stosunku do działkowców wygląda na akcję koordynowaną na poziomie globalnym.

http://zmianynaziemi.pl/

Reklamy

Komentarze 4 to “Walka z ogródkami działkowymi może mieć za cel ograniczenie produkcji własnej żywności”

 1. Beer Says:

  Tam gdzie cymbały rządzą, tak będzie. Sprzeniewierza się wszelkie pojęcia pod potrzeby koryciarzy, np.: marchewka = owoc, banan = warzywo, własność = własnościowe prawo, itd., itp. Ograniczanie i fałszowanie pojęć ma na celu ograniczanie wolności, praw, itd. Ludzie mają pozostać robolami dla nielicznej grupy globalnego biznesu, która jest w rękach żydowskich. Tak żydowskich – to nie antysemityzm – to tylko prawda. Rozgłosili pojęcia o „nadstawianiu drugiego policzka”, tolerancji, antysemityźmie, uległości, (…). A sami garną do siebie ile się da. Teraz chcą ludzkość upodlić do roli wołu roboczego. Niedługo człowiek będzie mógł tylko żreć i srać, a i to opodatkują. Wystarczy się rozejrzeć, a sami zobaczycie.

 2. kaem Says:

  No to zdecydowanie protesyujmy, jak przy ACTA. Dość mam państwowej przemocy realizowanej w imię obcych interesów przez opłacanych z moich podatków urzęasów ( w tym rząd) . Pokażmy nasz sprzeciw , również przy wyborach.

  • J-23 Says:

   Jestem za rozpisaniem ogulno Polskiego referendum w sprawie ;NATYMIASTOWEGO PODANIA SIE DO DYMISJI calego rzadu..I rowniez zaprzestania ochrony obecnej wladzy przez POLICJE i WOJSKO.

  • hit Says:

   juz widze jak rzady Kanady i USA przejma sie protestami w Polsce…


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: