Nowy numer Platformy Obywatelskiej – bardziej niebezpieczny niż ACTA


Projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz ustawy kodeks cywilny (Projekt został skierowany do rozpatrzenia przez Stały Komitet Rady Ministrów)

„Rozdział 3a
Procedura powiadomienia i blokowania dostępu do bezprawnych informacji

Art. 15a. Osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która posiada informację o bezprawnych treściach zamieszczonych w sieci Internet, zwana dalej „uprawnionym”, w celu zablokowania takiej informacji może przesłać do usługodawcy wiarygodną wiadomość, zawierającą:

1) dane określające uprawnionego, składającego zawiadomienie o umieszczeniu w
sieci Internet bezprawnych informacji,

2) dane kontaktowe uprawnionego,

3) podpis uprawnionego albo osoby go reprezentującej,

4) jednoznaczne wskazanie informacji, które naruszają prawa lub przedmiot
działalności uprawnionego, do których dostęp powinien zostać zablokowany,
5) uzasadnienie,

6) dane umożliwiające usługodawcy zlokalizowanie bezprawnej treści,

7) kopię pełnomocnictwa,

8) oświadczenie uprawnionego o:

– braku autoryzacji treści zamieszczonych w sieci Internet,
-zgodności z prawdą przedstawionych informacji.

Art. 15b. 1. Usługodawca może umieścić na swojej stronie podmiotowej formularz wiarygodnej wiadomości, zawierający elementy określone w art. 15a ustawy.

źródło:
bip.msw.gov.pl/portal/bip/218/20209/

Reklamy

Komentarzy 5 to “Nowy numer Platformy Obywatelskiej – bardziej niebezpieczny niż ACTA”

 1. Diaemus Says:

  Matko Boska i Józka…Powinni dodać:
  Art. 15c. Osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej powinna obserwować i nagrywać swoich sąsiadów czy nie są terrorystami, z kim się spotykają, o czm rozmawiają i z kim sypiają itp, itd…
  Bardzo mnie ciekawi co to jest „informacja o bezprawnych treściach zamieszczonych w sieci Internet” i kto ustala kryteria…może było by to śmieszne ale nie jest…wlos się jeży…podaję dalej…

 2. emka Says:

  Bardzo trafna opinia i przewidywane zagrożenia. Takie działania prowadzą do dyktatury monopoli i służącym im tzw władzom państwowym. To jest zaprzeczenie demokracji i zdrowego rozsądku!

  • hit Says:

   wyglada na to ze slowo „demokracja” stalo sie pustym frazesem w naszych czasach. Zas „zdrowy rozsadek” jest przywilejem tylko tych ktorzy maja otwarty umysl…

 3. kuzyn_maupy Says:

  to oczywiście łamanie prawa przez prawo, arogancja i bezczelne chuligaństwo władzy, lecz ACTA jest znacznie bardziej niebezpieczna, gdyż próbuje ugruntować w prawie to, co odsłoniła ACTA – sprzeczność tzw. „własności intelektualnej” z własnością materialną, jakiej nie da się pogodzić w żaden logiczny sposób w obrębie jednego systemu prawa – co podważa fundamenty naszego prawa materialnego i prawo własności materialnej.

  prościej mówiąc oznacza to, że tzw. „własność intelektualną” pozwala nas okradać z własności materialnej pod pretekstem, że korzystamy z czyjegoś pomysłu, a ponieważ zawsze korzystamy i będziemy korzystać z wiedzy całej cywilizacji, więc nie będzie trudno tego dowieźć podstawiając jakiegokolwiek „autora”,

  tą tzw. „własność intelektualną” do prawa światowego wprowadzili amerykanie, lecz na początku nie było widać jej skutków, bo były marginalne, ale w dobie globalizacji umożliwia kradzież na masową, globalną skalę, jakiej cywilizacja nie widziała od ponad 4000 lat,

  jeśli więc tej sprzeczności nie wyeliminujemy w pierwszej kolejności, usuwając z naszego prawa tzw. „własność intelektualną” by było takie, jak przed jej wprowadzeniem, to już dziś możemy się pożegnać z jakąkolwiek równością prawa, konkurencją, uczciwością, etyką, demokracją, wolnością i z wszelkimi swobodami obywatelskimi, ponieważ tzw. „własność intelektualną” to nic innego, jak tylko monopol, a każdy monopol łamie wszelkie prawa i jest fundamentem niewolnictwa.

  wiedza cywilizacji jest własnością każdego z nas, a to co tworzymy na jej podstawie jest własnością całej cywilizacji – tak przecież było przez 4000 lat, zanim amerykańscy złodzieje nie wymyślili, że tzw. „własność intelektualną” można wprowadzić do światowego prawa przez ONZ, potem przez OMPI, a następnie przez wielkie instytucje, jakie tylko się da – i to właśnie tą spiralę amerykańskiego absurdu musimy dzisiaj przeciąć – referendum !!!

  • Sloma Says:

   Pozdrawiam!Kuzynie masz rację.W niedługim czasie możemy zacząć płacić za używanie młotka i koła.W sumie nie zdziwi mnie to zbytnio,poniewarz już wcześniej padały pomysły opodatkowania deszczówki,powietrza itp.Pozdrawiam wszystkich trzeźwo myślących,i nie tylko.Może reszta się w niedługim czasie obudzi.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: