Leżymy Na Bombie Geotermalnej!


Polska nie musi być energetycznym autsajderem, ale powinniśmy postawić na to, czym dysponujemy: węgiel i geotermię. Mamy rozwiązania, które dadzą nam tanią energię oraz bezpieczeństwo — mówi Bohdan Żakiewicz, ekspert energetyki.

„Profesor Bohdan Żakiewicz uruchomił na całym świecie ponad 60 unikalnych technologicznie projektów związanych z górnictwem i energią. Jest właścicielem aż 348 patentów i know-how! Umożliwiły one znaczne obniżenie kosztów przedsięwzięć i radykalnie zwiększyły wykorzystanie zasobów. Za najważniejsze dla ludzkości można uznać jego opracowania pozwalające na sięgnięcie do taniej, w pełni odnawialnej i absolutnie czystej energii w ilościach o parę rzędów przekraczających potrzeby.” — czytamy na stronie eurogospodarka.eu.

Gdyby od wielu lat stosować technologie i myśl techniczną profesora Bohdana Żakiewicza, cena energii elektrycznej wynosiłaby najprawdopodobniej kilka groszy za kilowatogodzinę!

Niestety lobby energetyczne mające bezpośredni wpływ na polską politykę nie może do tego dopuścić. Tak więc jakiekolwiek działania profesora w Polsce były i są dotychczas torpedowane.

 

Reklamy

Komentarzy 6 to “Leżymy Na Bombie Geotermalnej!”

 1. daniel Says:

  ACTA to wielkie zagrożenie i zniewolenie.
  wystarczy, że wprowadzimy do polski modyfikowana genetycznie żywność i już musimy płacić za patent. a jak nie zapłacimy to nie dostaniemy nasion które są często jedno płodne. Tzn po zebraniu i ponownym wysianiu nic z nich nie wyrośnie.

 2. Konrad Says:

  http://socioecohistory.wordpress.com/2012/02/14/author-rosa-koire-corporatocracy-the-u-n-s-anti-human-agenda/

 3. hit Says:

  w Polsce zawsze brakowalo i nadal brakuje dobrego „gospodarza. Oto przyklad:
  W latach 80-tych w karlinie odkryto spore zloza ropy naftowej. Ale zanim zaczeto ja wydobywac Rosja zaprotestowala twierdzac ze to to zloze laczy sie z ich zlozami wiec ta ropa jest rosyjska. Wtedy jeszcze byl komunizm wiec rzad Polski „polozyl uszy po sobie”.
  Ale komunizm sie skonczyl w 1989, a ropy w Karlinie nadal sie nie wydobywa o ile wiem…

  • wert Says:

   człowieku tam gówno jest ty propagando , trzymaj się drogi prawdy bo naród w kłamstwie całkiem zgłupieje przez takich jak ty padniemy

 4. gedeon Says:

  Przyglądam się temu sporowi od samego początku i mimo, że niby wszyscy znają ACTA nie mam pojęcia dlaczego wiąże się go tylko z Internetem. ACTA jest dobre dla takich krajów jak USA, a takie kraje jak nasz doprowadzi do pozycji „wyrobników”…

  W mediach mówi się o ACTA jako o problemie Internetu ale jeżeli przeczyta się ten dokument uważne to widać, że Internet to tylko mała część jakiej on dotyczy. ACTA jest traktatem handlowym narzuconym przez USA, na warunkach USA. Nacisk jest wręcz fizycznie odczuwalny.

  Jak wiemy ACTA dotyczy przeciwdziałania rozpowszechniania podróbek nie tylko w Internecie ale przede wszystkim w świecie realnym. ACTA będą miały zastosowanie wszędzie tam gdzie zostanie naruszona zasada rzekomej oryginalności. Narzuci to rozprowadzanie produktów opartych na konkretnych patentach.

  Do czego zmierzam?

  Otóż ACTA nakładają na sygnatariuszy stosowanie wyrobów które są poparte patentami zarejestrowanymi w wielkich korporacjach zachodu (czytaj USA). A dlaczego? Bo nie mamy własnych które mogłyby konkurować z tamtymi. To od razu eliminuje konkurencje krajów rozwijających się takich jak Polska. Nie będziemy mogli niczego wyprodukować bez kupna licencji od korporacji zachodnich inaczej będziemy odpowiadać za podrabianie, czyli będziemy biedni ponieważ licencje są tak drogie, że nie sprzedamy niczego taniej od nich.

  – To będzie miało wpływ na wiele gałęzi przemysłu jak na przykład przemysł około-samochodowy. Nie znajdziemy tanich części zamiennych.

  – To samo dotyczy przemysłu IT. Nie mamy żadnych patentów z tej dziedziny.

  – Nawet przemysł rolniczy ucierpi ponieważ licencje na żywność modyfikowaną genetycznie mają tylko amerykanie.

  Jednym słowem spowolni to lub nawet zatrzyma wzrost gospodarczy. Dlatego takie kraje jak Chiny Rosja czy Indie nie podpisały tego dokumentu. Tam gospodarka idzie do przodu i będzie szła. To oni będą konkurencją dla zachodu.

  Warto zauważyć, że gdy ratyfikujemy ACTA stracimy również całkowitą kontrole nad wydobyciem gazu łupkowego ponieważ licencje na technologie wydobycia mają tylko Amerykanie. Czyli nie zrobimy nic bez amerykanów nawet jak się na nich obrazimy. Jak dotkniemy tych złóż bez nich, to za to odpowiemy. Jeżeli jednak nie podpiszemy ACTA to możemy dyktować jakieś warunki, bo ponoć mamy jedne z największych złóż na świecie. Biorąc pod uwagę krzywą wzrostu zapotrzebowania na jakieś 300 do 400 lat.

  ACTA jest dobre dla takich krajów jak USA ponieważ to oni mają wszystkie patenty, a takie kraje jak nasz ACTA doprowadzi do pozycji „wyrobników” dla zapewnienia ich dobrobytu. Ratyfikowanie ACTA będzie jednym z największych przekrętów w dziejach polski.

  Autor: Anonimowy
  Źródło: Nowy Ekran

  ps. co do tego także mam te same obawy!

  • Sloma Says:

   Pozdrawiam Kolegę!Nareszcie ujawniają się ludzie, którzy nie tylko wiele kłapią paszczą,ale mówią konkretne, mądre,przemyślane argumenty!Czytajmy dużo, ze zrozumieniem oczywiście,a nie tylko wybiórczo wytłuszczonym drukiem nagłówki.Pozdrawiam Wszystkich kreatywnie i samodzielnie myślących!


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: