20 lat darmowego ogrzewania za 5.400$


 Andrea Rossi potwierdził kilka dni temu, że zamówienia na elektrownie podgrzewające wodę E-cat są obecnie zbierane przez Leonardo Corporation, co można nazwać początkiem procesu komercjalizacji technologii E-cat.

Po sukcesie testu 28 października w Bolonii jedno Mega-Wattowej elektrowni zasilanej przez technologię zimnej fuzji, zostało ogłoszone, że zespół Rossiego już zrealizował jedną dostawę, a teraz pracuje nad drugą. Jedno Mega-Wattowa elektrownia E-cat kosztuje 2.000.000 dolarów i jest przeznaczona dla podmiotów gospodarczych.

Jak działa E-cat: 

Reaktor zimnej fuzji Rossiego. Dlaczego Rossiemu się udało dokonać przełomu:

E-cat w Bloomberg: 

Niedawne ogłoszenie z Leonardo Corporation dotyczy 10 kW ciepłowni przeznaczonych dla domów. Każda jednostka wyceniana jest po 400 euro za każdy kW ciepła. Sprowadza się to do tego, że jednostka 10 kW będzie kosztowała 5.400 USD za 10 Kilo-Watt jednostki ciepła.

Zgodnie z zapowiedziami Rossi, obecnie zbiera nazwiska osób lub podmiotów gospodarczych zainteresowanych zakupem produktu katalizatora energetycznego. Jak tylko liczba potencjalnych nabywców osiągnie 10.000 nazwisk, masowa produkcja urządzeń zostanie rozpoczęta. Rossi ujawnił również, że w tym projekcie pracuje z innymi naukowcami zajmującymi się reakcją nuklearną wytwarzającą niskie poziomy energii, co pozwoli na łączenie list potencjalnych nabywców.

Rejestracje już się rozpoczęły a Rossi pojawił się w wywiadzie radiowym, gdzie wytłumaczył niektóre z kwestii certyfikacji E-cat. W tym samym wywiadzie poinformował również, że 10 kW elektrownie zostaną udostępnione za niespełna rok. Cena 10 kW jednostki cieplnej jest wyceniona na 5.400 dolarów. Oznacza to, że korzystanie z urządzenia obniży koszt ciepła do 0,54 dolarów / Watt. Rossi stwierdził również w wywiadzie radiowym, że urządzenie E-cat będzie działać 20 lat.

W skrócie, te ostatnie informacje pokazują, że oprócz dostępności jedno Mega-Wattowej ciepłowni, jednostki E-cat dla domów również będą bardzo szybko dostępne dla szerokiej publiki.

Projekt domowej wersji E-cata: 

Jeśli chcesz zamówić swój generator E-cat, należy wejść na stronę ecat.com.

Jak to działa?
Proces, który umożliwia działanie urządzenia nazywa się Zimną Fuzją lub Low Energy Nuclear Reaction (LENR). Nikiel jest łączony z wodorem i przekształca się w miedź. Jest to egzotermiczny proces jądrowy, który uwalnia energię na około 10MeV na reakcję atomową w porównaniu do spalania wodoru, który wydziela tylko 1.5eV na reakcję atomowa (spalając H2 O2). Na atom, egzotermiczny proces ma zawartość energetyczną ponad milion razy większą niż jakikolwiek inny proces chemiczny (pod względem masy).

Energia wytwarzana przez E-cat posiada następujące cechy:
– Wysoka gęstość paliwa (200 000 razy gęstość oleju)
– Niskie koszty paliwa (1 kg Ni ma równoważność 200 000 kg ropy naftowej)
– Niskie koszty eksploatacji i konserwacji (modułowa konstrukcja pozwala na minimalne koszty utrzymania)
– Minimalny koszt transportu paliwa (tylko 2 tankowania na rok ciągłej pracy)
– Zero emisji dwutlenku węgla
– Zero hałasu (jedynie hałas urządzeń pomocniczych <50dB)

Link do oryginalnego artykułu: LINK
Więcej na temat E-Cat: ecatreport.com, ecat.com

http://www.prisonplanet.pl/

Reklamy

Komentarzy 5 to “20 lat darmowego ogrzewania za 5.400$”

 1. Piotrek Says:

  Technologia bardzo ciekawa napewno zasługuje na uwagę , z moich nowinek technologicznych zakupiłek ostatnio piec gazowy dwufunkcyjny i liczę na jakieś oszczędności choć nie wiem kiedy mi się to zwróci…

 2. Szpila Says:

  Ciekawa technologia, kóra ma przyszłość. Jednak znając realia naszego świata korporacje i różne męty nie pozwolą na rozwój takich urządzań. Za wszelką cenę będą chcieli najpierw blokować, a później przejąć technologię. Dlaczego – DLA KASY!!!. W Polsce może się to uda za 30 – 70 lat. Przyczyną jest wirtualny rozwój kraju. kóry ukierunkowany został do ogólnych zasad stosowanych w Korei Płn. Tak to nie pomyłka – W KOREI PÓŁNOCNEJ. Zapędy monopolistyczne firm i władztwo polityczne wskazują na kontrolowany rozwój społeczeństwa. Jest to forma unowocześnionej teorii Marksa i Engelsa stosowana przez komunistów. Pozwalają paść się na zielonych pastwiskach jednocześnie odgradzając kolejne tereny – niby dla ochrony. Finał będzie taki, że będziemy płacić za oddech, ilość kroków, spadający deszcz (już funkcjonuje), itp. Teraz jak masz poglądy sprzeczne z tą jedyną PO – nie dostaniesz nigdzie pracy, A to jest analogiczne z oklaskami i płacze po śmierci tego jedynego w Korei. Ale wracając do nowoczenych technologii – jak świat światem zawsze duże korporacje trzymały w ryzach nowoczesne rozwiązania i nie dopuszczą do rozwoju poza ich plecami. Tak człowieczku jesteś tą istotą z pastwiska opisanego wyżej. Żyjesz jak ci pozwalają.

  • Jotra Says:

   Jezeli zaczniemy od tak negatywnego myslenia, to tylko kitt nam z tego wyjdzie!
   A wiec – robmy swoje panowie! robmy swoje! 🙂

 3. DGP Says:

  Bardzo fajny wynalazek i pomyslec ze jeszcze pare lat temu zimna fuzja byla science fiction a teraz mozna sobie taki generator kupic. Jednak z ta niska eksploatacja to troche niedopowiedzenie. Na stronie producenta widnieje ze 1MW energi potrzebuje 200KW pradu srednio 163KW. Przecietny domek potrzebuje 30KW energi zeby go ogrzac. Czyli przeliczajac to 200KW (dla latwiejszych rachunkow) na 1MW do 30KW daje ze potrzeba 6KW energi zeby ogrzac domek co nie jest wcale tanio. Dla mnie najwazniejsze jest to ze ta technologia jest w 100% ekologiczna a jedymym odpadem z tego co mi wiadomo jest miedz. Jesli beda ja rozwijac to napewnobedzie to przyszlosc eneretyki. Sam sobie taki kupie jak tylko stanieje do osiagalnej ceny.

 4. Metju Says:

  Bajer !


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: