A. Lepper nie żyje


Wszystko wskazuje na to, że popełnił samobójstwo przez powieszenie. Najpewniej nie mamy tu do czynienia z udziałem osób trzecich – mówi w TVP Info Mariusz Sokołowski, rzecznik warszawskiej policji. Informację o samobójstwie potwierdził rzecznik pogotowia.

– Na miejscu są policjanci, musimy przeprowadzić wszystkie czynności – powiedział Sokołowski. Andrzeja Leppera znalazł współpracownik przed godziną 17.00.

„Nie wytrzymał tempa czasu”

– Dowiedziałem się przed momentem. Jestem zszokowany – mówił w TVN24 b. senator Samoobrony Henryk Dzido – Musiało być coś strasznego, co sprawiło, że podjął taką decyzję. (…) Zawsze twierdziłem, że jest to człowiek wielkiego formatu, stworzony dla polityki. Niestety tempa czasu nie wytrzymał (…) Byłem przekonany, że jest to człowiek, który wie, czego chce, twardy, zdecydowany, który umie się poruszać w świecie polityki – mówił b. senator.

Zdaniem Dzido Lepper miał wizję „Polski sprawiedliwej, w której rodzina jest wartością”. – Myślę, że przez lata będziemy o Andrzeju Lepperze pamiętać – dodał Dzido.

– Wczoraj się z nim spotkałem. Umówiliśmy się na rano. Rozmawialiśmy o planach – mówi w TVP Info b. poseł Janusz Maksymiuk. – Nie wiem, jak wszystko przeżyjemy. Jest nam wszystko ciężko. Był człowiekiem twardym. Nie wiem, co mogło go do tego skłonić – zastanawia się.

Wicepremier w rządzie PiS

Andrzej Lepper urodził 13 czerwca 1954 roku. Był założyciele Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej i Związku Zawodowego „Samoobrona”. Z polityką związał się na początku lat 90′, gdy przewodził protestom rolników.

W 2001 roku pierwszy raz dostał się do Sejmu. Przez kilka tygodni był wicemarszałkiem Sejmu. W 2006 roku został wicepremierem i ministrem rolnictwa w rządzie Jarosława Kaczyńskiego i Kazimierza Marcinkiewicza. Odwołany został w 2007 roku w związku z aferą gruntową.

W 2007 jego partia poniosła klęskę wyborczą i nie odniosła już żadnych sukcesów. W 2010 roku startował w wyborach prezydenckich i zdobył ponad jeden procent głosów.

Napisane w Polska. Tagi: . 36 Komentarzy »

Komentarzy 36 to “A. Lepper nie żyje”

 1. Samlare Says:

  To jasne,że został zamordowany.Są „wynalazki vide pavulon,które w krótkim czasie znikają z organizmu człowieka.

 2. krysia Says:

  to czy sw.p.andrzej lepper popełnił samobójstwo ,czy go zamordowali to wiedzą najlepiej jego najblizsi wspópracownicy i może domyślać się rodzina ,tylko o tym nie mówią,faktem jest,ze duża częsć społeczeństwa też tak uważa,jesli odebrał sobie życie to też można śmiał powiedzieć ,ze są odpowiedzialni za jego śmierć,którzy nigdy nie poniosą konsekwencji w państwie bezprawia,ja od siebie modę powiedzieć,ze lekarzom,policji,prokuratorom,sądom ,róznym urzędom nie można absolutnie ufać,prawda jest ohydnie wypaczana i zniekształcana,ten proceder kwitnie w polsce przy aprobacie władz,o mediach nie umiem się wypowiedzieć,ale z doniesiń wynika,że się dostosowywują do ustaleń tzw.władz,rodzinie i wspópracownikom serdecznie współczuję
  ,

  • obywatel Says:

   To już jest pewne że leppera zabito. Już jest masa dowodów kwestia kto, ja stawiam na rząd.

 3. dm Says:

  nie wierze w samobojstwo

 4. partyzant Says:

  http://www.youtube.com/watch?v=gcOyCx7c7Po&feature=feedrec_grec_index Wywiad przeciekawy a za 7:30 szacunek dla Pana Andrzeja, który wg mnie był mężem stanu. Nie zapominajmy o jego śmierci i dążmy do prawdy, bo jutro to po nas mogą przyjść.

 5. sprawiedliwosc Says:

  Jestem za likwidacja systemu lewackiego

  • Krzysiek Says:

   Zabojstwo SP A.Leppera to jeden z dlozszych ciagow smierci w Polsce, a te nalezaloby zaczac od smierci wiodacej od Jaroszewicza jeszcze….

  • Krzysiek Says:

   Ciag zabojstw politycznych w Polsce okresu przemian ciagnie sie od czasow smierci Jaroszewiczow. Taki rodzaj prowadzenia walki politycznej jest modelem praktykowanym na wszchodzie.

   Wlasni w ich praktycznej strefie wplywow obecnie sie znajdujemy…

  • Krzysiek Says:

   Poprawie sie ciut moze. Nlezaloby zaczac od smierci SP Michala Feltzmann’a i afery FOZZ, ktora byla jedna z agentor WSI-GRU

   Polecam:

  • kut Says:

   Obecny estalishment Polityczny to zrobil.KTO????.Wszyscy ktorzy zowia sie jelita(elita) tego kraju.Doslownie wszyscy.CI LUDZIE MUSZA BYC POGONIENI Z POLSKI……JASNE

 6. partyzant Says:

 7. krzysztof Says:

  Przyszli od strony dachu i tamtędy uciekli jeśli nie wiecie dlaczego to się zdarzyło i nie rozumiecie dlaczego zdarzyła się smoleńska katestrofa to mechanizm działania zawarty jest w tym filmie polecam .Masz prawo być świadomym prawdy http://video.google.com/videoplay?docid=-1887591866262119830&hl=pl

 8. Katon Najmłodszy Says:

  „Podsumowanie multi kulti”

  Kilka lat temu pisarz, Saul Bellow, wywołał kontrowersję, gdy powiedział: „Znajdźcie mi Tołstoja u Zulusów, albo Prousta wśród Papuasów – a z chęcią go przeczytam”. W burzy, jaka po tym nastąpiła, Bellow został oskarżony o rasizm. Jednak zarzut jest niesprawiedliwy. Bellow nie stwierdził przecież, że Zulusi i Papuasi nie są w stanie wydać na świat wielkich pisarzy. Powiedział jedynie, że zgodnie z jego wiedzą jak dotąd tego nie zrobili. Jednak już samo napomknięcie o możliwości wniesienia przez którąś z kultur większego od innych wkładu w dorobek cywilizacyjny zbezcześciło jedno z głównych twierdzeń multikulturalistów. (…) czytaj całość http://katonisliwka.wordpress.com/

 9. sprawiedliwosc Says:

  Czas na zniwa ..Koniec NWO W POLSCE

 10. Robin Says:

  Co za fatalna seria – kiedy jej koniec? I to wszystko za panowania Tuska z jego PO.

 11. sprawiedliwosc Says:

  Polacy sipijcie nadal. Potem was czeka zachipowanie i charuwa za miske zupy…Ta zbrodnie zrobili ludzie ktorzy zadza tym krajem,PO,PIS,PSL,SLD
  TAK TAK TAK TAK ciemnogrodzie polski.

 12. Orwellsky Says:

  Bardzo możliwe, że jest drugie dno tej śmierci. Sam podjąłem rozważania na ten temat. Samobójstwo nie pasowało do tego typu człowieka. To kolejna śmierć związana z naszą sceną polityczną, która nie wydaj się być jasna.
  Prawdy pewnie nigdy się oficjalnie nie dowiemy, dlatego musimy szukać jej sami.

 13. Warszawiak Says:

  Nowa relacja m.in o rusztowaniu, rzetelnie przygotowana przez prestissimoLIVE:

 14. Sly Says:

  Qtva je…na. Mam dość takiego państwa.
  S.P. Andrzej lepper miał jeszcze stanąć u władzy.Tak mu było pisane,ale jak widać ktoś lub wielu ktosiów zmienia bieg całej historii, „bawi się w boga” szok!!!!
  Kolejny prawy człowiek nie żyje…. brak słów….

 15. lopez Says:

  W telewizji podali, już wszystko wiadomo od początku, samobójstwo z powodów finansowych, już przylepiono łatkę, którą wszyscy będą mieli w głowie zakodowaną. Tak samo samobójstwa popełniali gangsterzy zamieszani w sprawę Olewnika, wszystkich nagle ruszyło sumienie. Coś ostatnio w bardzo zagmatwanych okolicznościach giną nam generałowie, prezydent z wieloma bardzo wartościowymi osobami, a teraz A.Lepper. Ten kto nie widzi, że to wszystko śmierdzi na kilometry, ten musi być ślepy!

  • POLAK ZA GRANICĄ Says:

   cytuję lopeza bo się utożsamiam z jego opinią. W telewizji podali, już wszystko wiadomo od początku, samobójstwo z powodów finansowych, już przylepiono łatkę, którą wszyscy będą mieli w głowie zakodowaną. Tak samo samobójstwa popełniali gangsterzy zamieszani w sprawę Olewnika, wszystkich nagle ruszyło sumienie. Coś ostatnio w bardzo zagmatwanych okolicznościach giną nam generałowie, prezydent z wieloma bardzo wartościowymi osobami, a teraz A.Lepper. Ten kto nie widzi, że to wszystko śmierdzi na kilometry, ten musi być ślepy!
   TA ŚMIERDZĄCA BANDA MEDIÓW JUŻ WCZEŚNIEJ WIEDZIELI JAK TO SIĘ STAŁO ZANIM ZEBRANO DOWODY. A MÓWIĄ ŻE CAŁĄ PRAWDĘ ZNA TYLKO RADIO MARYJA

 16. flg Says:

  A ja mogę się „założyć” (choć może nietrafione w takiej sytuacji stwierdzenie), że ktoś ś.p.AL pomógł w opuszczeniu tego świata. Przecież nie raz byliśmy świadkami, historii, w których ś.p. AL potwierdzała posiadanie odpowiednich dokumentów na najważniejsze osoby w Polsce. Wybory w zasadzie za pasem, więc dziwnym trafem dochodzi do tej tragedii tuż przed rozpoczęciem kampanii wyborczej. Życie mnie nauczyło, że nie rządzi się przypadkami. Wiedząc, że media kłamią, na koniec jedno pytanie: „Cui bono?”

 17. dialog Says:

  badz glupi to bedziesz zyl…Po…

 18. Jacek Says:

  A ja o śp Panu Lepperze zawsze miałem i będę miał jak najbardziej pozytywne zdanie.Miliony razy wolałem go od Tuska i tej całej bandy POpaprańców.On przynajmniej chciał dobrze dla kraju.Bardzo wspomagał polską wieś i polskie rolnictwo, zaatwił wszelkiego rodzaju dopłaty, ulgi dodatki,pomgół wprowadzić biopaliwa.Bardzo jestem zszokowany jego śmiercią i nie wierzę że to było samobójstwo.Obawiam się że i tu prawda nigdy nie ujrzy światła dziennego

 19. Ja Says:

  Sprzątanie rozpoczęte, nie udało się go skompromitować więc trzeba go było zabić, żeby uciszyć. Innego wyjścia nie mieli, pewnie za dużo wiedział i za dużo mógł powiedzieć. Wielkie pieniądze+ wielkie ambicje= brak skrupułów i sumienia, usuwa się każdego, kto może zaszkodzić w realizacji planów NWO czy czego tam jeszcze, Niech spoczywa w spokoju.

 20. admax Says:

  facet nie wytrzymał nagonki ze wszystkich możliwych stron,zbyt otwarcie wypowiadał się i wytykał prawdę elitom politycznym.na naszą polityke facet był jednak zbyt uczciwy i jako jeden z niewielu chciał coś dobrego
  dla tego kraju i ludzi w nim żyjących i niestety zderzył się z murem obłudy/zwanej demokracją/szacunek dla gościa za odwagę.w oresie kiedy był wicepremierem i ministrem rolnictwa nie było mowy o embargu na produkty rolne itp.w tym samym czasie premierem był kaczyński i proszę zwrócić uwagę na to że euro oscylowało w okolicach 3zł a dolar 1.9zł.polacy w kraju zarabiali np.nabudowie pomocnik około 4tys.pln.przez chwilę dogoniliśmy europę,a jak się to potoczyło dalej pod rządami platformy każdy wie tylko trudno się baranom przyznać do tego że popełnili historyczny błąd głosując na po.można gościa nie popierać ale,szkoda go bo jednak swoje zasługi miał czym może pochwalić się niewielu.napewno jest to duży dramat dla jego rodziny,szkoda że nie wytrzymał bo mam wrażenie że jeszcze miał szanse zaistnieć.

 21. Pytia Delficka Says:

  Nigdy nie wierzylam w brednie i nagonke ze strony mediow. Wiedziona intuicja zdawalam sobie sprawe, ze „ktos” ma sens i cel w tym, aby Go unicestwic. To byla celowa robota, ze Go wrobiono w te afere gruntowa i seks-afere. To byl niezwykle zacny Czlowiek, Patriota i obronca ludzi krzywdzonych i oszukiwanych, Obronca Polski, narodu polskiego, prawdy, sprawiedliwosci. Malo kto doruwnywal Mu swoja szlachetnoscia postepowania. Jestem przekonana, ze zostal ZAMORDOWANY!

 22. antyilluminat Says:

  Nie wierzę w to, że sam z własnej woli odebrał sobie życie. W tych czasach, można zrobić z niewygodnym człowiekiem wszystko… Poprostu w to nie wierzę! Jaki był, wszyscy wiemy tylko i wyłącznie z banksterskich mediów „TVN”…Śmierdzi mi tu spiskiem… Wdzisiejszych czsach, można się wszystkiego spodziewać…

 23. Krzysiek Says:

  Dla mnie byl bardzo ciekawa postacia, zaslugujaca na uwage z wielu powodow. Posiadal bardzo ciekawa historie jako polityka.
  Szachowal uwczesnych bylych ludzi wladzy, podczas swej kariery politycznej informacjami, ktore mogl posiadac tylko wywiad. Roznego rodzaju „nie z nieba wziete” kwoty lapuwek, kraje w jakich bankach zlozono kwoty, itp, itd.

  Dla mnie osobiscie caly rozpad rzadow PIS-LPR-Samoobrony w klimacie skandalu, oraz masowy zamach Smolenski to akcja WSI, tak jak dzisiejsza Smierc pana Leppera.

  Dla mnie choc za Pannem Lepperem nie przepadalem, to jego 1000 x wole od tuskowej bandy/WSI/GRU.

  • dialog Says:

   W naszym swiadku politycznym mysle ze czas najwyzszy by zrobic czystke.Moim ptasim mozdzku
   wszyscy sa winni smierci Andrzeja Leppera.Kto? ktos spyta?Pis,Po,Pan Lepper duzo wiedzial otych
   ugrupowaniach…Przepraszam to nie sa pomowienia czy oskarzenia.To jest rzeczywistosc naszego
   dzisiejszego zycia politycznego naszego kraju.Niema na kogo glosowac.Pojda Ci co maja korzysc z
   ich politykowania..

 24. Metju Says:

  Endrju mial swoje plusy i minusy jak kazdy. Zobaczymy jak to bedzie czy wogole policja bedzie miala szanse przeprowadzic sprawiedliwe sledztwo…

 25. skromny Says:

  A. Lepper to przykład jak w Polsce uprawia się politykę, a właściwie usuwa niewygodnych przeciwników. Nigdy nie byłem zwolennikiem Samoobrony, ale to w jaki sposób odsunięto Leppera od władzy to kpina. Od kiedy odrolnieniem działek zajmuje się minister? Toż to gestia wójta, starosty. „Opublikowano” w mediach, że Lepper wziął łapówkę i postawiono absurdalne zarzuty. Rozpisano wybory. Zanim się wytłumaczył już było po wszystkim. I wtedy stało się coś ciekawego. Zniknął z mediów. A jak zniknął z mediów, to tak jakby nigdy go nie było. W mediach zawsze pokazywano go jako oszołoma, podawano wypowiedzi wyrwane z kontekstu, a on walczył o rolników, pokazywał, jak instytucje finansowe wykorzystywały naiwnych rolników, a instytucje państwowe na to pozwalały. Nie był moim idolem, a jednak przykra sprawa, że odszedł.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: