Organizatorzy Euro mają się (za) dobrze


Niezadowolenie z niedociągnięć przy organizacji Euro 2012 narasta. Tymczasem coraz częściej do opinii publicznej przedostają się niewygodne fakty dla samych organizatorów. Okazuje się, że ich niekompetencja idzie w parze z marnowaniem środków publicznych.

Wzrost wydatków o ponad 100 procent!

PL.2012 to spółka, której zadaniem jest koordynowanie i nadzorowanie działań mających na celu organizację Euro 2012. Jak pokazują fakty, „koordynowanie i nadzorowanie” jest bardzo kosztowne. Przykład? Jak wynika z raportu NIK, wydatki spółki od roku 2007 (wtedy powstała spółka), kształtowały się następująco: 2 mln, 11 mln (ponad pięciokrotny wzrost) i 22,4 mln złotych (z roku na rok wzrost wydatków o ponad 100 procent). W tym samym okresie wzrost zatrudnienia wzrosło z 14 do 71 osób. Co ciekawe, ponad 30 z nich ma stanowiska kierownicze!

Badali stan wiedzy o religijności Polaków

Według raportu NIK, PL.2012 przeznaczyła ponad 2 mln złotych na niegospodarne i niecelowe wydatki. Spółka zleciła m.in. wykonanie badań wizerunkowych, które były przeprowadzane za granicą. Sprawdzano poziom wiedzy obcokrajowców o Polsce w takich dziedzinach jak… jedzenie, kultura, sztuka, tradycja czy religijność.

Gigantyczne premie, których nie można było oddać

Rok wcześniej Polskę obiegły sensacyjne informacje: kierownictwo spółki, o której wtedy większość kibiców jeszcze nie słyszała, przyznała sobie duże premie. Łącznie w 2009 roku miało na nie pójść aż 11 milionów złotych. Średnie wynagrodzenie w spółce wynosiło 9,5 tysiąca złotych. W lipcu doszło do najbardziej spektakularnej afery. Prasa ujawniła, że zarząd spółki przyznał sobie premie po 110 tysięcy złotych na osobę. Po burzy medialnej naciskano na pracowników PL.2012, by zwrócili pieniądze. Początkowo się nie udawało. Umowy gwarantowały premie i ich oddanie, zgodnie ze słowami Mirosława Drzewieckiego, nie byłoby zgodne z prawem. Ostatecznie pod naciskiem mediów umowy zostały zmienione.

Czy prezes spółki z łopatą nadrobi stracony czas?

Ostatnio po licznych publikacjach na temat zaniedbań organizacyjnych znów zrobiło się głośno o organizatorach Euro, tym razem o Narodowym Centrum Sportu, które odpowiada za budowę Stadionu Narodowego. Opublikowana lista usterek na obiekcie przeraziła wszystkich, w tym premiera RP, Donalda Tuska. Jak donosi serwis Kampanianazywo.pl, premier miał powiedzieć prezesowi spółki, Rafałowi Kaplarowi, że sam będzie musiał „zapier….ć z łopatą na budowie”, jeśli będzie trzeba. Ale czy to wystarczy, by zdążyć ze wszystkimi obiektami i innymi inwestycjami na czas?

http://www.futbolnews.pl/

Reklamy

Komentarzy 13 to “Organizatorzy Euro mają się (za) dobrze”

 1. ciema Says:

  Polecam utwór legendarnej grupy Pink Floyd pt. „Sheep” idealnie ukazuje to, jak ślepi jesteśmy w XXI wieku….

 2. ArO Says:

  Unia Europejska – ukryta dyktatura.

  NAZISTOWSKIE KORZENIE „BRUKSELSKIEJ UE” To, co zawsze chciałeś wiedzieć o „brukselskiej UE” – lecz nikt nie śmiał ci powiedzieć! Fundacja Zdrowia Dr Ratha
  http://www.relay-of-life.org/pl
  Kopiować i rozpowszechniać gdzie popadnie za FREE …

 3. ArO Says:

  Zdajcie sobie jasno sprawę, że istnieją siły, które nie chcą, żebyście ujrzeli świat w nowy sposób. Mają one swój własny interes w tym, by wszystko działo się po staremu. Uznają one, że wasze wyzwolenie się stanowi zagrożenie dla ich władzy. I rzeczywiście w pewien sposób jest to prawdą. Jednakże nie rozumieją oni, że jeśli sami nie osiągną nowego zrozumienia ludzkiej kultury i cywilizacji, zwłaszcza w odniesieniu do duchowości i ewolucji świadomości, stracą wszystko, czego tak rozpaczliwie bronią.

  „Urząd Pracy” jest instytucją, która człowiekowi zabiera ostatnią godność.

  Wyjdźcie z tego Systemu, bo to jest prostsze niż myślicie! Trochę konkretów jak to zrobić.

  Odejdźcie od dyktatury rządzących.
  Sprzeciwcie się! Niezależnie od ceny!

  1.
  Bojkotujcie produkty firm, które mają charakter przestępczy, wyzyskujący i nieludzki! To jest ta moc, którą macie przy następnych zakupach.

  2.
  Bojkotujcie „podatki”. Nie płaćcie więcej podatków, ponieważ jest to świadectwo wymagane od Was, abyście byli przedstawieni jako niewolnicy. Ten rodzaj „podatków” jest przestępstwem i nie ma już nic wspólnego ze sprawiedliwym wkładem dla ogółu.

  3.
  Bojkotujcie politykę.
  Jest to zgromadzenie samolubnych, służących tylko sobie dam i panów, którzy tylko udają że stoją w służbie narodu.

  3.1
  Nie idźcie na wybory!

  3.2
  Stwórzcie nowe jednostki które staną do wyborów!

  Sprzeczność?

  Na to wygląda, jednak wybory mają coś wywołać i one tego nie czynią. Dlatego tez twórzcie nowe ruchy w nowym Duchu.

  Bojkotujcie zawsze w pokoju, spokoju i samostanowieniu przebudzonej Świadomości – wszystko to, co wywołuje u Was dreszcze na plecach.

  4.
  Zwolnijcie się z pracy jeśli nie zgadzacie się z tym co w niej się dzieje i z tym co musicie tam czynić!

  5.
  Opuśćcie każda społeczność która degraduje Was do roli milczącej służby podlegającej „panom”.

  6.
  Zrezygnujcie z Waszego członkostwa w klubach, które przynależą do Starego Systemu i mu służą.

  6.1
  Na tym etapie ogromne znaczenie ma porzucenie wszystkiego, co wiążę Was ze Starym Systemem, tam gdzie tylko to możliwe. Zakończcie każdą przynależność do Starego Systemu, jeżeli celem tej wspólnoty nie jest jedyni dobro wszystkich ludzi. To jest to.

  7.
  Złóżcie wymówienie w Waszych bankach, zmniejszcie wszystko do minimum.

  7.1
  Karty kredytowe: jedna wystarczy!

  7.2
  Ubezpieczenia:
  Złóżcie wymówienie, a zwłaszcza w sektorze usług finansowych i ubezpieczeń życiowych.

  7.3
  Książeczki oszczędnościowe: złóżcie wymówienie NATYCHMIAST. Pieniądz jest nic nie wart a pieniądz leżący w „banku” jeszcze mniej, ponieważ jest on od samego początku „skazany za klęskę”.

  To co tym bardzo konkretnie jest pokazane, to prośba abyście wyszli z Systemu. Tam gdzie tylko możecie. To dotyczy również kościołów. Bądźcie czujni sami w sobie.

  Wolność jest BRAKIEM ZALEŻNOŚCI a ten System jest reprezentowany przez wysoko postawionych kapłanów polityki, gospodarki i religii, którzy stworzyli sobie naród zależny od ich nieprawości.

  Co macie do stracenia, co macie do wygrania? Rozważcie to dobrze.

  • Metju Says:

   OK osobiscie przyznam Ci racje. Ponadto osoby ktore odwiedzaja czesciej ta strone sa swiadome dzialania systemu jaki opisales powyzej ( system wykorzystujacy hmm ludzi pracujacych na ten system ;d ) opisales poszczegolne etapy OK zgodze sie z tym bo sam moge stworzyc sobie sile przebicia ale uwazam, ze czesc osob to czytajacych nie zaakceptuje tego jak i naprzyklad cytuje ” 4.
   Zwolnijcie się z pracy jeśli nie zgadzacie się z tym co w niej się dzieje i z tym co musicie tam czynić! ”

   Nie kazdy posiada odpowiednia wiedze jak zarabiac UCZCIWIE duze pieniadze i wolne w wiekszosci (podatki) od systemu , tak zeby nie zarabiac na firmy.

  • PIK Says:

   Jedno moge powiedziec z cala pewnoscia „kazdy jest bogaty w dobre rady ” sa tacy co mowia ze „pieklo jest wybrukowane dobrymi radami „.

   ArO czy sam skorzystales z tych rad ktore dajesz innym : ” Nie płaćcie więcej podatków, Zwolnijcie się z pracy, Opuśćcie każda społeczność która degraduje Was, Złóżcie wymówienie w Waszych bankach, Ubezpieczenia: Złóżcie wymówienie, Książeczki oszczędnościowe: złóżcie wymówienie NATYCHMIAST, Co macie do stracenia, co macie do wygrania? Rozważcie to dobrze ”
   Widzisz proponujesz opuszczenie starego systemu ( super,osobiscie jestem za ) ale nie masz zednych propozycji dotyczacych systemu alternatywnego. Gdyby ktos zaakceptowal to co proponujesz tzn rezygnacje z pracy, z placenia podatkow itd, to w jednym momencie znajduje sie na ulicy, chyba nie jest to najlepsze rozwiazanie, cale szczescie ze wiekszosc ludzi nie wezmie na serio Twoich propozycji.

   Moze na poczatek skorzystaj sam z dobrych rad, ktotre dajesz innym, jesli Twoje teorie sie sprawdza…

  • Jacolo Says:

   Problem polega na tym że to nie może zrobić jedna osoba, powinni tak zrobić wszyscy, wtedy kto miałby wywalać ludzi na bruk skoro ten co wyrzuca też olał system???? Pozamykają wszystkich?, gdzie?, z kim to zrobią?? Dlatego ważna jest świadomość u większości ludzi by wiedzieli że można tak zrobić nie iść na jakieś manifestacje z których nic nie wynika, a jak się nie podporządkujesz to od razu odpowiednie służby ustawią ciebie w szeregu.
   W tej chwili jest za mała świadomość by tak zwyczajnie olać system, a to też dlatego że Polakom nie chce się dupy ruszyć od komputera i cokolwiek robić.

  • PIK Says:

   Jacek czy masz plan, jakim systemem zastapic ten system w ktorym zyjemy, ja mysle ze jedynym systemem ktory sie sprawdzil do tej pory jest wspolnota pierwotna. Zeitgeist ? dosc ciekawa propozycja, ale uwazam ze to sprowadza sie do NWO. Bo kto bedzie sie zajmowal np. podzialem surowcow ? darmowa energia itp. bedziemy „wybierac” kogo ? ludzi uczciwych czy tych co beda ich tylko udawac, problem jest bardziej zlozony niz sie wydaje.
   Chyba nie wystarczy tylko zrezygnowac z pracy i nie placic podatkow…

   Eric Cantona ( wielki pyskacz) zaproponowal zeby ludzie wybrali wszystkie pieniadze z bankow w tym roku (2011) nie pamietam dokladnej daty, ale sam wybral tylko 1500 € mimo ze mial na jednym z kont 750 000 €…

   Tak jak mowie problem jest dosc zlozony, zanim sie cos zrobi trzeba sie dobrze zastanowic jak (jak to zrobic w praktyce)i jakie beda tego nastepstwa, narazie nie widze nikogo kto by mial sensowna propozycje, nawet jesli zaakceptujemy wspolnote pierwotna, trzeba sie dobrze zastanowic jak przejsc do tego systemu z bagna w jakim sie znalezlismy, bez rewolucji cierpien i przelewu krwi, bo to niczemu nie sluzy.
   Nawet jesli wszyscy zaakceptuja propozycje ArO (sa one dosc chaotyczne (musze to powiedziec) i niezbyt przemyslane) bedziemy zdani na nasze klasy rzadzace, ktore rzuca nam kilka ochlapow i na tym sie skonczy, ja chce zmian ktore pozwola zyc wszystkim ludziom na normalnym poziomie, mysle o tysiacach dzieci, ktore umieraja codziennie z glodu i o polowie ludzkosci ktora ma 2 $ dziennie…
   Chce zastapic hierarchie piramidalna, uczciwa wspolpraca i dzialaniem wszystkich ludzi, jest to ogromna praca, ktora musi byc oparta na uczciwosci, zaufaniu (tak to tez musze powiedziec, to bardzo banalne i ciezko ludziom przechodzi przez gardlo), milosci cierpliwej i bezinteresownej i niech sie nikomu nie zdaje ze uda sie cokolwiek zmienic w ciagu jednego pokolenia…

  • ArO Says:

   Próbuje coś zrobić, cały system jest zdegradowany.
   Tekst jest oszlifowany na różne typy rozumienia w społeczeństwie.
   Szukam jakieś części układanki aby przypasować to do reszty.
   Przetworzone źródło http://wolnaplaneta.pl/terra/2011/06/15/14-06-2011-wyjdzcie-z-systemu-saint-germain/
   Piszę żeby później nie mówili że nie było.

 4. Bolko Says:

  Czego się dotknie PO to jest przepłacone i zepsute !!!
  Przypomina mi się początek budowy stadionu Legii za PiS , potem zmiana rządu i za PO – UWAGA – stadion podrożał o około 60 procent mimo że wtedy materiały budowlane potaniały !!!
  Miałem okazję podpatrywać budowę stadionu Legii i stadionu Narodowego.
  Stadion Legii budowała profesjonalna firma , wszystko miała zaplanowane a jedyne opóżnienia były spodowane pogodą które i tak firma za wszelką cene zminimalizowała. Naprawdę miło było patrzeć na tempo robót i poziom wykonania.
  Podgląd na drugi stadion , mimo że o wiele większy co nie jest usprawiedliwieniem to zupełnie inna bajka.
  Tam tempo robót było zupełnie inne , sama organizacja pracy to totalna amatorka. Widać też było poziom zatrudnianych ludzi i ich wyposarzenie – amatorka pierwszej klasy ! Problemy z zatrudnieniem , łapanka ludzi z ulicy , stadion budują ludzie w wielu krajów i to nie tylko sąsiadujących.
  Dziś stadion Legii pretenduje w jakimś konkursie do stadionu roku obok kilku stadionów innych państw.
  Stadion Narodowy może sobie pretendować do bubla roku , pomijam nawet fakt że stadion jest poprostu brzydki a ta iglica zawieszona na lina to koszmar i to bardzo kosztowny koszmar który trzeba będzie corocznie konserwować.

 5. Piotr Says:

  Z tą organizacją EURO i stadionami to komedia jest. Pamiętam jak kilka lat temu PiS deklarował, że zbuduje stadion narodowy w Warszawie za 800mln. PO wtedy się oburzyło i powiedziało, ze PiS chcę ukraść część i że oni wybudują go taniej za 200mln. Teraz dowiadujemy się, że koszt może sięgnąć nawet 3mld 😀
  Jak do budowy czegokolwiek wtrąca się państwo to nie ma co się dziwić, że będzie przepłacone…

 6. PIK Says:

  Osobiscie uwazam ze wiekszosc ludzi zarabia za malo i zarobki powinny byc zdecydowanie wyzsze dla 70% ludzi pracujacych.

  Wysokie pensje lub premie nie sa niczym co mogloby szokowac kogokolwiek, w momencie kiedy pieniadze sa zarobione uczciwie i widac wyraznie efekty pracy czlowieka, ktory zostal wynagrodzony.
  Problem pojawia sie w momencie kiedy ktos nic nie zrobil, zrobil cos bardzo zle lub wykonal prace, ktora niczemu nie sluzy i zostal i wynagrodzony w przesadny sposob pieniedzmi podatnika (cala banda deputowanych europejskich, nie mowiac o naszych rodzimych POlitycznych oszolomach).
  Najgorsze w tym wszystkim jest to ze nie ma zadnych sankcji za zle wykonanie pracy, zadnej odpowiedzialnosci, ktos wykona zle swoja prace lub nie zrobi nic nadal zajmuje dobrze platne stanowisko i nadal jest sowicie oplacany przez podatnika (interesujace).

  Coz mamy taki system, ktory chroni klasy rzadzace przed odpowiedzialnoscia i pozwala na wszelakie przekrety, jesli nie chcemy tego systemu trzeba o tym wyraznie powiedziec bo samo niezadowolenie nic nie zmieni.

  • Piotr Says:

   Zarobki to też nie wszystko. Państwa socjalistyczne mają to do siebie, że są wysokie pensje i również ceny towarów. Inflacja pnie w gorę i pracodawcy są zmuszani do podnoszenia wynagrodzenia. W normalnym wolnym kapitalizmie ( w takim w którym państwo nie wtrąca się do gospodarki ) są po prostu niskie ceny. Często występuje też deflacja (przeciwieństwo inflacji), czyli ceny towarów i usług spadają dzięki narastającej konkurencji. Zadaniem Państwa jest tylko i wyłącznie kontrola czy wszystko jest robione zgodnie z prawem. Żadnych akcyz, VAT-ów, CIT-ów, Pit-ów i innych podatków, totalna wolność dla przedsiębiorców. Wtedy benzynę kupujemy za niecałe 2 zł, piwo czy chleb to już ceny w groszach. W takiej gospodarce pensje mogą być nawet na niskim poziomie, a życie będzie na dużo wyższym poziomie niż w Szwecji, czy Norwegii.
   Do czegoś takiego powinniśmy dążyć, a nie patrzeć się na powoli umierające kraje socjalistyczne…

  • szpaq Says:

   Piotr ma rację, Ja mogę zarabiać nawet 20gr na miesiąc. Tylko zebym za te pieniądze był w stanie wyżywić całą rodzinę, kupić samochód i pojechać na wakacje. Co z tego, że pensja pójdzie w góre, jak ceny towarow i usług też?
   Ludzię już powoli zaczynają rozumieć, że socjalizm jest jednym z najgorszych ustrojów w jakim przyszło nam obecnie żyć. Mam nadzieję, że Europa zbankrutuje jak najszybciej i w końcu wrócimy do normalności.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: