Świat na skraju Wielkiego Kryzysu. Zbliża się QE3


Znaczący strateg rynku powiedział CNBC, że świat jest na skraju największego krachu finansowego w historii, ostrzegając, że Wall Street jest w rozterce, co robić z trudną sytuacją gospodarczą.

„Stopy procentowe są niezwykle niskie i to dzięki Benowi Bernanke, to pociąga za sobą wszystko”, powiedział Peter Yastrow z Yastrow Origer.

„Jesteśmy na skraju wielkiego, Wielkiego Kryzysu i FED o tym wie.” dodał przedsiębiorca handlujący transakcjami terminowymi (ang futures).

„To co obecnie się dzieje jest niemal paniką wśród menedżerów zarządzających, którzy są odpowiedzialni za pieniądze”, powiedział. „Nie można znaleźć wydajności/zysków i po prostu nie chcą inwestować waszych pieniędzy w towary lub rzeczy, które są grą, która może przynieść zyski lub nie w zależności od tego, co się dzieje z gospodarką.”

Yastrow powiedział, że zakłady przeciwko amerykańskiej gospodarce są „wielkim błędem”, dodając, że nie będzie sprzedawać akcji w tym momencie.

Każdy niedźwiedź musi być ostrożny, ponieważ stopa dywidendy dla tych akcji wygląda wspaniale w stosunku do wszystkich innych inwestycji ” powiedział Yastrow. „Tak więc niedźwiedzie będą musiały znaleźć nowy sposób, aby wyrazić niezadowolenie z amerykańskiej gospodarki.”

Tymczasem złoto wystrzeliło dzisiaj na wieść, że trzecia runda tzw quantitative easing QE3 jest już używana przez FED.

 

„Jest wiele niepewności związanych z końcem QE2 i pytań na temat tego czy będzie QE3”, powiedział Matt Zeman, strateg z Kingsview Financial w Chicago. „Istnieje poważne osłabienie tempa ożywienia w danych ekonomicznych, a Fed nie będzie w stanie podnieść stóp procentowych w najbliższym czasie. To będzie złe dla dolara i dobre dla złota”. Futures Gold osiągnęło dziś najwyższy punkt od czterech tygodni wraz ze spadkiem dolara i akcjami w trendzie spadkowym.

…”Dolar zaczyna się ponownie osłabiać”, powiedział Frank McGhee, główny dealer w Integrated Brokerage Services LLC z Chicago. „Akcje są wyprzedawane, a inwestorzy uciekają ku jakości w kierunku złota.”

http://www.prisonplanet.pl/

Reklamy
Napisane w Świat. Tagi: , , , . 6 Komentarzy »

Komentarzy 6 to “Świat na skraju Wielkiego Kryzysu. Zbliża się QE3”

 1. dialog Says:

  I dla bezpieczenstwa ciemnota zostanie zachipowana(spoleczenstwo).Przyszlosc z dioda pod skura.

 2. luki Says:

  Nikt nie zapłaci bo nikt nie będzie musiał ,fikcyjne zadłużenia prysną jak bańka mydlana!System finansowy ,dzika konsumpcja i głód na świecie zniknie razem z długami!!!
  I TAK SIE STANIE!! w tym roku!

 3. Robert Says:

  http://philosophers-stone.co.uk/wordpress/2011/06/swiss-banker-unmasks-bilderberg-criminals/ Pomysl jaki to ma zwiazek z katastrofa smolenska

 4. ArO Says:

  Oni Żyją Lektor PL
  http://www.youtube.com/p/0426FCF4BC4945AE

  • hit Says:

   a ogladales „Star Trek” ? To jest dopiero film…!

 5. PIK Says:

  To wszystko sie rozsypie bo musi sie rozsypac, tylko kto za to zaplaci napewno nie Ci co korzystaja z tego systemu od wiekow i podejmuja glupawe decyzje, zaplaca Ci sami co zwykle…


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: