Na Słońcu zaobserwowano gigantyczne protuberancje , wzmaga się wiatr słoneczny


Astronomowie amatorzy z całego świata donoszą o silnej aktywności obserwowanej na tarczy słońca. Protuberancje z dnia 4 czerwca były gigantyczne. Trwa kolejna burza geomagnetyczna. Możliwe jest kolejne zwiększenie zasięgu terytorium, na którym powinny być możliwe obserwacje zórz polarnych.

Protuberancje są to chmury gorącej plazmy przytrzymywane powyżej powierzchni gwiazdy przez niestabilne pola magnetyczne. Mogą się one zmieniać, czasami ustępują, a czasem nawet eksplodują, prawie wszystko jest możliwe.

Sonda kosmiczna ACE wczoraj po południu wykryła nagły wzrost prędkości wiatru słonecznego a indeks K dochodzi do pozycji 6. Prędkość wiatru słonecznego oscyluje wokół 500 km/sec a gęstość to 0.3 protonów/cm3

http://zmianynaziemi.pl/ 

Reklamy

Komentarze 3 to “Na Słońcu zaobserwowano gigantyczne protuberancje , wzmaga się wiatr słoneczny”

 1. nathalie008 Says:

  Znowu słoneczko rozrabia, tylko co z tego wyniknie pozdrawiam:):
  http://zmianynaziemi.pl/wideo/potezne-plamy-sloncu-widziane-golym-okiem-27092011

 2. virl Says:

  Sprawa jest prosta . Słońce jest zbiorem gazów . Działają tutaj dwie siły ,jedna grawitacji ,która utrzymuje te gazy w kosmosie w jednej kupie i siły eksplozji ,która działa odwrotnie , czyli rozrywa słońce na zewnątrz . Wodór zamienia się w hel na wskutek reakcji termojądrowej. Wiatr słoneczny jest efektem zwycięstwa siły rozrywającej . W naszym układzie słonecznym jest 9 planet. ,które według prawa culomba działają na siebie na wzajem , np statek jest przyciągany do brzegu z siłą 1 km , tak samo jak brzeg jest przyciągany do staku z tą samą siłą. I tak samo połoznie planet działa na siebie jak i na słońce . Słońce samo w sobie jest stabilne jak bańka mydlana bez wiatru , natomiast jak dmuchniemy to bańka się pokrzywi na chwilkę . Cyklicznosć wiatru słonecznego jest właściwie znana i łatwo przewidywalna , wystarczy sprawdzić położenie wielkich planet , nie wiem z czego takie jakieś nie zrozumiałe halo . Ale w tym przypadku jest mały problem , ponieważ planety się rozkładają mniej więcej równomiernie , więc sugeruje to jakąś inną być może dodatkową siłę w naszym układzie słonecznym ? Może to planeta x , albo Sumeryjskie Nibiru ? Może te zaobserwowane przez SETI statki kosmiczne są poprostu sztucznymi satelitami telekomunikacyjnymi planety naszyc h stwórców ? . hmmm Wiele faktów można powiązać i wydobyć jakąś prwdą pozdrawiam virl.

 3. virl Says:

  Sprawa jest prosta


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: