USA zakupi ropę od Libijskich Rebeliantów, finansując „przebłyski” Al-Kaidy


Po ostatnich wiadomościach, że doskonale zorganizowani libijscy rebelianci założyli własny bank centralny i firmę naftową (czy ktokolwiek pamięta przypadek, w którym rebelianci zamiast buntu natychmiast tworzą infrastrukturę do eksportu ropy i tworzą organ fałszujący narodową walutę?), teraz dowiadujemy się, że te imponujące działania mają swoją ciągłość w działaniach administracji USA.

Reuters: „Stany Zjednoczone w poniedziałek dały zielone światło dla sprzedaży Libijskiej ropy naftowej z terytoriów zajętych przez rebeliantów, co daje potencjał do zwiększenia sił walczących z Muammarem Kadafim. Urzędnik Departamentu Skarbu USA powiedział, że libijscy rebelianci nie będą podlegać sankcjom USA, jeśli unikną podmiotów związanych z reżimem Kadafiego, który pozwoliłby im sprzedawać ropę pod ich kontrolą.”

To potwierdza tylko hipokryzję międzynarodowego embarga Narodów Zjednoczonych, oraz Obamy, który wczoraj powiedział: „Nie istnieje ONZ-owskie embargo na libijską ropę naftową „. Dyplomata Rady Bezpieczeństwa ONZ powiedział agencji Reuters, pod warunkiem zachowania anonimowości, że „Buntownicy mogą sprzedawać ropę, ale nie mogą tego robić poprzez libijską National Oil Corporation.” …”jeden z przywódców USA NATO stwierdził, że wśród tych, którzy korzystają z tego desperackiego ruchu administracji USA są ni mniej ni więcej tylko członkowie Al-Kaidy.

W artykule Reutersa czytamy, “rebelianci, którzy w weekend odbili pola i terminale wydobywcze ropy we wschodniej Libii i ruszyli na zachód ku rodzinnemu miastu Kadafiego Sirta, muszą najpierw ustalić jasne zasady kontroli i systemów płatności, które nie wiążą się z Libijską National Oil Corp, jego bankiem centralnym ani żadnym innym organem władzy” powiedział jeden z urzędników.” Wtedy nie byłyby potrzebne szczególne uprawnienia dla komisji ws sankcji Libijskich w Radzie Bezpieczeństwa, która nadzoruje przestrzeganie sankcji… Skarb Państwa USA w dniu 25 lutego zakazał transakcji z Libijskimi producentami ropy, bankiem centralnym i innymi państwowymi jednostkami organizacyjnymi w celu odcięcia dochodów reżimowi Kadafiego, zgodnie z sankcjami nałożonymi przez ONZ i Unię Europejską.

Dzięki wsparciu przez zachodnie naloty, libijscy rebelianci odzyskali główne miasta terminale naftowe we wschodniej Libii, w tym Es Sider, Ras Lanuf, Brega, Zueitina i Tobruku. Oficjalny przedstawiciel rebeliantów powiedział w poniedziałek, że buntownicy byli zaangażowani w „aktywne dyskusje”, mające na celu zniesienie sankcji na sprzedaż ropy naftowej ze wschodnich libijskich pól.

Ali Tarhouni, który jest odpowiedzialny za sprawy finansowe buntowników, powiedział w Benghazi, że pola mają zdolność wydobywczą od 100.000 do 130.000 baryłek ropy dziennie, a większość z tego musi być wyeksportowana z powodu niskiej zdolności przerobowej rafinerii we wschodniej części Libii. Zanim rozpoczął się kryzys, Libia produkowała około 1,6 miliona baryłek dziennie.

„Mamy nadzieję, że zostaną one zniesione w terenach wyzwolonych, tak szybko jak to możliwe”, powiedział Tarhouni o sankcjach. „Nie ze wszystkimi, ale w niektórych krajach”.

…Okazuje się, że Kadafi faktycznie miał rację, kiedy twierdził, że Al-Kaida wspiera buntowników. Amerykański dowódca NATO powiedział Kongresowi we wtorek: “opozycja, która może powstać przeciw Libijskiemu liderowi może mieć “przebłyski” (ang. „flickers”) Al-Kaidy. “Chociaż istnieje wiele możliwych wyników w Libii, począwszy od statycznego impasu do upadku Kadafiego, istnieje „więcej niż uzasadniona” szansa że Kadafi ustąpi” powiedział admirał James Stavridis przed senacką Komisją Sił Zbrojnych.

Ale potencjalne elementy „przebłysków” Al-Kaidy i Hezbollahu zaobserwowano w odniesieniu do danych wywiadu ws libijskiej opozycji, która jest gotowa do przejęcia władzy, kiedy Kadafi odejdzie” powiedział Stavridis. Dodał jednak, że nie ma dowodów na znaczącą obecność Al-Kaidy i innych grup terrorystycznych. „Dane wywiadowcze, które otrzymuję w tym momencie sprawiają, że widzę w przywódcach odpowiedzialnych mężczyzn i kobiety, którzy walczą z płk Kadafim,” Stavridis dodał.

Jest jakieś prawdopodobieństwo, że pomiędzy buntownikami są „ekstremiści mogący przynależeć do al-Kaidy”…”, ale nikt nie powinien myśleć, że bunt prowadzony jest przez Al-Kaidę lub jeden z jej odłamów,” powiedział urzędnik. Al-Kaida była w Afryce Północnej od lat. To „nie byłoby zaskakujące, gdyby małe ilości- garść” – ekstremistów lub Al-Kaidy była w Libii.

Tak więc w jednym, prostym kroku, administracja wydaje się, że straciła całą swoją niechęć do Al-Kaidy (ale przecież 11 września był tak dawno temu …), a teraz pomijając międzynarodowe embargo gotowa jest kontaktować się z nią bezpośrednio.

http://www.prisonplanet.pl

Reklamy

Komentarze 4 to “USA zakupi ropę od Libijskich Rebeliantów, finansując „przebłyski” Al-Kaidy”

 1. Niezrzeszony Says:

  W sprawie Libii rozgarnięty szympans nie ma złudzeń kto zorganizował całe te powstanie i dlaczego. Bush często mawiał o niepodległych państwach jako państwach „zbójeckich”. Najwięksi zbóje od 1913 roku pochodzą z USA. Gdy oligarchowie przejęli finanse amerykanów, potem kontrolę nad przemysłem zbrojeniowym i prasą, to nie należy się dziwić, że nie trudno modelować myślenie stada, które nie myśli. Zastanawiam się się w ilu krajach ile krwi przeleją ludobójcy uchodzący za obrońców demokracji ? Z pewnością będzie to Wenezuela, potem Iran, inne niepodległe kraje Afryki. W Polsce też zasoby gazu zostały sprzedane, wiadomo komu. Jeśli społeczeństwo się nie obudzi, dyktatura będzie wprowadzona po „redukcji” 85% ludzkości. Podstępnie wprowadzane GMO to bioterroryzm i ukrywane medialnie opryski samolotowe chemtrail to przecież ludobójstwo. Wystarczy przeczytać Konwencje o zwalczaniu ludobójstwa, podpisana jeszcze w latach 50.

 2. cougar Says:

  „…czlowiek panuje nad czlowiekiem ku jego szkodzie…”

 3. Paradoxxx Says:

  Nie trzeba być specjalnie bystrym żeby dostrzec pewną prawidłowość w poczynaniach USA. Wszędzie tam gdzie pojawi się ropa lub gaz natychmiast są kowboje niosący wybawienie dla ludu (Bałkany lata 80-90 XX w., Iran, Afganistan, Kuwejt lata 60 XX w. do teraz, Afryka od upadku europejskich kolonii do teraz, Polska [gaz łupkowy] do teraz, USA [gaz łupkowy] od 9.11.2001 do teraz). Niestety nadal są supermocarstwem i raczej ciężko im się sprzeciwić. Wszelkie pogłoski, że dolar się łamie, że Stany już ledwie zipią raczej są pobożnym życzeniem niż faktem. Raczej elity konsekwentnie tłamszą zwykłych ludzi. Odkąd wujek Sam wziął nas pod swoją opiekę cukier 6 zł/kg, benzyna 5,10 zł/l, węgiel 950 zł/t a w telewizji propaganda sukcesu. W Stanach tak jest od lat ludzie nie mają co do gara włożyć ale na astronomiczne gaże dla przygłupich gwiazdek z Hollywood czy milionowe nagrody dla bankowców zawsze jest. Chory kraj i u nas to sam zaczyna się dziać na potężną skalę.

 4. DGP Says:

  Czyli zastąpią jednego dyktatora drugim. Wszystko dla dodatkowej kasy z ropy, jakby jeszcze mieli mało. Tak czytam te wiadomości z całego świata I stwierdzam że żydzi wraz z całą finansową elitą świata robią co chca, jak chcą I nikt ich nie jest w stanie powstrzymać. Liczyć na ludzi też nie ma co. Intligetne I zdającego sobie sprawę z sytuacji są tylko jednostki, reszta to oglupialy tłum który pujdizie tam gdzie im sie rzuci marchewke.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: