Japońskie tsunami zmiecie Amerykę?


Jeśli Japończycy nie znajdą szybko sposobu na schłodzenie basenu czwartego reaktora elektrowni Fukushima może dojść do tragedii na niespotykaną skalę. Niestety, według amerykańskiej Nuclear Regulatory Commission (NRC) pęknięcie bądź dziura w basenie ciągle uniemożliwia schłodzenie wodą bloków zużytego paliwa, które się w nim znajduje. W środku jest 130 ton uranu, który może po prostu wybuchnąć. Jeśli to się znajdzie w atmosferze, dotychczasowe, straszliwe szkody powstałe w wyniku trzęsienia ziemi i tsunami wydadzą się bardzo ograniczone.

Ale przypuśćmy, że taki czarny scenariusz nie dojdzie do skutku i zatrzymajmy się na dotychczasowych szkodach, które wydają się tak dalekie.

Japonia posiada jedną piątą wszystkich znajdujących się poza Ameryką bonów skarbowych USA (drugie tyle mają Chiny). Teraz, gdy spadło na nią nieszczęście, które będzie kosztować co najmniej kilkaset miliardów dolarów, przestanie finansować Amerykanów (tzn. kupować te bony). Już tylko to odbije się na dolarze. Ale będzie gorzej, bo Japonia będzie musiała zacząć sprzedawać amerykański dług. Już w tej chwili właściwie jednym kupcem na świecie jaki jej pozostał (nikt już nie chce kupować bonów federalnych, gdyż każde pojawienie się ich na rynku obniża ich wartość) jest Bank Rezerwy Federalnej czyli Ben Shalom Bernanke, autor polityki ekonomicznej, która doprowadzi do implozji dolara i puści z torbami setki milionów ludzi. FED już skupuje 95% tych coraz bardziej wątpliwych papierów.

PIMCO, największy na świecie zarządca funduszami obligacji, już pod koniec lutego postanowił pozbyć się fatalnych T-Bonds. Przestali je kupować Chińczycy. Upadek rynku amerykańskich obligacji może być kwestią kilku miesięcy.

Bernanke, drukując setkami miliardów puste dolary, nie ucieknie w tej sytuacji od prawa znanego nawet w szkołach podstawowych: im więcej pieniędzy drukujesz, tym bardziej ich wartość spada. Nawet jeśli nie dojdzie do najgorszego (tzn. wybuchu w Fukushimie i konieczności ewakuowania 35-milionowego Tokio) stoimy u progu wielkich zmian… zaczęło się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie będzie rosło.

http://szygiel.salon24.pl/

Komentarzy 13 to “Japońskie tsunami zmiecie Amerykę?”

 1. kargul Says:

  Zgadzam sie ze w Fed.I w ociemnialych spolecznosciach.Takie jak spoleczenstwo polskie.Przepraszam ale musze
  to powiedziec.Prosze sobie obejzec filmik na you tub;Money from air; David icke

 2. kula Says:

  Zgadzam sie ze tylko konkretne dzialanie spoleczenstwa .
  Moze polorzyc kres bandyckiej wladzy w POLSCE czy w ogule w SWIECIE.

 3. Paradoxxx Says:

  Nie chciałbym siać defetyzmu ale upadek FED-u i ogólna poprawa życia tzw. „zwykłych ludzi” raczej nie wchodzi w grę. Ci ludzie przez dziesiątki lat dochodzili do swojej pozycji nie wahając się likwidować każdego, kto stanął na ich drodze (np. J.F.K i inni politycy przeciwni tajnym organizacjom). Ich działania socjotechniczne, propagandowe, psychologiczne są tak zaawansowane, że nawet nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić skali tego zjawiska. Dlatego przy takich zmianach trzeba być szczególnie uważnym aby pod płaszczykiem upadku stary system nie wyewoluował w nowy, jeszcze bardziej zniewalający ludzi, twór.

 4. FLG Says:

  Ten film, do którego link jest tutaj: http://dzieckonmp.wordpress.com/2011/03/26/masoneria-ukryte-sily-najlepszy-film/
  widziałem juz jakiś czas temu. Natomiast ta wersja jest z napisami w języku polskim. Warto go obejrzeć. Nakręcony w 1941 r., premiera w 1943 r. Warto obejrzeć i wówczas dostaniecie odpowiedz na wszystkie pytania i wątpliwości, nawet na powyższy post.

 5. Lamacz Matryc Says:

  Czas to konczyc

 6. DGP Says:

  Czyli FED będzie kupował własny dług. Nieźle. No to rzeczywiście sie cos zaczelo, miejmy tylko nadzieję że zmieni sie na lepsze. To co teraz mamy nie działa już od dawna.

 7. ramires Says:

  USA już popłynęła. Pytanie kiedy i w jaki sposób to się dokona. Konfrontacja z Chinami jest raczej nieunikniona. Data 2012 wydaje się być sądna. Tylko pytanie czy to koniec obecnego systemu czy może ludzkości

  • zalb Says:

   Wiadomo. W 2012 Nubira zleci z nieba i zasiąda w niej stada Chinoli (wszak to pojemny pojazd, a podobno nadlatuje w wersji kombi). Owe stada najadą Amerykę i będzie koniec świata bo jak Amerykanie skonfrontują sie z Nubirą i jej Chińską załogą, to koniec świata murowany. Wszystko to przepowiedzieli Majowie… eee… Czerwcowie w kalendarzu Nokii 3210, który kończy sie w 2012 roku.

 8. Julian Says:

  Alfred Hitchcock byłby wniebowzięty:)

 9. liczyrzepa Says:

  Już czas najwyższy żeby żydowska lichwa (FED)przestała zniewalać świat.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: