USA, Utah: Zalegalizowano złoto i srebro jako walutę Updated


Przełomowa wiadomość ze stanu Utah! Kilka godzin temu władze stanowe zalegalizowały złote i srebrne monety jako legalny środek płatniczy! Oznacza to, że będzie można płacić srebrnymi i złotymi monetami w sklepach, a także spłacać nimi podatek dochodowy. A na dodatek złoto i srebro nie będzie już opodatkowane co uczyni te kruszce prawdziwym pieniądzem!

Według przyjętej ustawy złote monety nie zastąpią papierowego dolara. Obok złota i srebra nadal legalnym środkiem płatniczym pozostanie dolar. Oznacza to, że w Utah będą obowiązywać trzy waluty i każdy będzie mógł decydować którą zamierza płacić. Aż dwanaście innych stanów rozważa taki ruch! Przy okazji władze zapowiedziały poszukiwanie kolejnych alternatywnych walut.

Projekt powstał z obawy i niechęci do pieniędzy bez pokrycia tworzonych w kosmicznym tempie przez Bank Rezerw Federalnych.

Tea Party gorąco popiera ten przełomowy krok władz stanowych. Jest to niewątpliwy sukces wolnościowców. Od lat także w Polsce proponujemy podobne rozwiązanie. Jest to niezwykle ważne wydarzenie zwłaszcza w kontekście obecnych kłopotów strefy euro. Zamiast przyjmować euro i likwidować złotówkę dajmy Polakom prawdziwy wybór.

To wielki cios w sceptyków którzy również w komentarzach na tym blogu wielokrotnie posądzali mnie i innych wolnościowców o proponowanie rozwiązań podobno kompletnie oderwanych od rzeczywistości. Teraz macie przykład jak nasze propozycje są wcielane w życie. Rewolucja wolnościowa wkracza na kolejny etap. Etap legislacyjny!Już nas nie zatrzymacie!

Specjaliści prognozują, że jest to duży krok w kierunku powrotu do standardu złota. Przypominam, że w Stanach Zjednoczonych standard złota obowiązywał od 1873 roku do 1933 kiedy to prezydent Roosevelt rozpoczął demontaż tego systemu. Kompletne odejście od złota przypieczętował prezydent Nixon kiedy to w 1971 roku oświadczył, że USA nie będą już wymieniać papierowych dolarów na złoto.

http://moraine.salon24.pl/

Napisane w USA. Tagi: , , , . 4 Komentarze »

Komentarze 4 to “USA, Utah: Zalegalizowano złoto i srebro jako walutę Updated”

 1. pompon Says:

  ‚Na pewno jest to świetne rozwiązanie ale chyba do tego żeby ściągnąć ze społeczeństwa resztki czegokolwiek wartościowego co im jeszcze zostało.’ – dlaczego ? Taki właściciel sklepu skasuje w Au czy Ag, a podatki czy dostawcom zapłaci zieloną makulaturą. Metal zostanie ‚w obiegu’

 2. sebecx Says:

  Paradoxx – zgadzam się po stokroć…
  debile amerykańscy mają być ograbieni do ostatnich stringów..

 3. Vampirekh Says:

  Utah, Ohaio hmmm…., stara polonia tam jest, moze by tak nasze ‚zlote’ tez wzieli w zamian za srebro (nie mylic ze srebrnikami)

 4. Paradoxxx Says:

  Cudowna wiadomość! Akurat w piwnicy mam 20 wiader niepotrzebnego złota to se polece do Utah na zakupy.

  A tak na poważnie to co za brednie tutaj wypisujecie to w głowie się nie mieści. Na pewno jest to świetne rozwiązanie ale chyba do tego żeby ściągnąć ze społeczeństwa resztki czegokolwiek wartościowego co im jeszcze zostało. Jasne wprowadzić to w Polsce, bo każdy siedzi na górze złota lub srebra i nie ma co z nim rozbić.

  Panowie i Panie wolnościowcy przeczytałby jeden z drugim jakąś książkę naukową żeby wyrobić sobie rzetelne, poparte faktami zdanie a nie opieracie się na wiedzy zdobytej w internecie, gdzie „swoje poważne wynurzenia” prezentuje choćby 8 letnia córka moich sąsiadów.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: