Szczecinianin pozwał do sądu PO. Karą ma być złotówka


Mieszkaniec Szczecina pozwał do sądu Platformę Obywatelską. Uważa, że partia zakpiła z niego, bo nie spełniła obietnicy wyborczej. Karą ma być symboliczna złotówka.

Proces przed sądem cywilnym w Warszawie odbędzie się 1 marca.

– Czuję się oszukany, wprowadzony przez Platformę w błąd. Straciłem zaufanie do partii politycznych. I teraz powiedziałem sobie dość. Uważam, że pora najwyższa rozliczać polityków za niezrealizowane obietnice. Inaczej nigdy nie zbudujemy społeczeństwa obywatelskiego – mówi Dominik Jafra, mieszkaniec Szczecina.

Obietnica, której niespełnienie tak zdenerwowało wyborcę, to wprowadzenie okręgów jednomandatowych.

Ponad pięć lat temu Platforma przeprowadziła ogólnopolską akcję pod nazwa 4 razy tak. Domagała się zmian w konstytucji. Również w systemie wyborczym i wprowadzenia jednomandatowych okręgów. Pod pomysłem zebrała 750 tysięcy podpisów mieszkańców. Jeden należał do Dominika Jafry.

– Jestem ogromnym zwolennikiem jednomandatowych okręgów wyborczych, bo uważam, że tylko taki system wiąże wybranego polityka z wyborcami. Dlatego z ochotą złożyłem podpis na liście poparcia. Byłem przekonany, że w tak ważnej sprawie politycy mnie nie zawiodą – wspomina Jafra.

Przeczytaj też: Ewenement – koalicja PiS i SLD

PO rzeczywiście obiecywała, że jak dojdzie do władzy to system wyborczy zmieni. Na razie ustawy nie ma.

– Platforma dzięki agitacji za jednomandatowymi okręgami, a także przez mój podpis wybory wygrała i zdobyła władzę. Ale po zwycięstwie zrezygnowała ze swojej obietnicy. Straciwszy zaufanie do partii politycznych nie mogę już brać udziału w wyborach. Doznałem straty moralnej – tłumaczy dlaczego zdecydował się wystąpić do sądu z pozwem o zapłatę.

Chce, aby Platforma wpłaciła symboliczną złotówkę na Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Platforma nie boi się procesu i zapewnia, ze swoje obietnice chce realizować.

– Pomysł jednomandatowych okręgów nadal jest aktualny. Platforma nie rezygnuje z niego. Nie zawsze udaje się jednak wprowadzać obietnice szybko. Jesteśmy jednak partią, która poważnie traktuje wyborców – powiedział Stanisław Gawłowski, członek władz krajowych PO i szef zachodniopomorskiej Platformy.

GS24.pl

Komentarzy 7 to “Szczecinianin pozwał do sądu PO. Karą ma być złotówka”

 1. Bicon Says:

  Brawo Dominik, dobra wiadomsc dla ciebie po PO bedzie PIS. Szkoda twojego zapalu i walki z pro PRLowskimi sadami i bezprawiem…

 2. RazPutin Says:

  dlatego też ja na wybory być może pójdę jak na kartkach pojawi się kratka „wybieram jako mniejsze zło”

 3. Aquarel Says:

  Brawo Panie Dominiku!!! Zwracajmy uwagę na obietnice bez pokrycia!! mówmy o tym, że Obywatel ma prawo domagać się realizacji planów, o których tak dumnie opowiadają partie w wyborach. PO zyskuje sobie tylko nasze głosy, a kiedy już je zdobędzie, to zaczyna grać „po swojemu”, a my stajemy się tylko środkiem do celu, a nie samym celem.
  Brawa dla Pana Jafry!

 4. Natalia08 Says:

  Super pomysł:)

 5. waltan Says:

  A ktory madry czlowiek glosuje na takich zlodzieji i zdrajcowz
  PO..oni wszyscy sa zdrajcami….

 6. emka Says:

  Przykładowe działanie!!!. Taka drogą i przez pobudzanie wyborców do myślenia może coś zdziałamy dla społeczeństwa obywatelskiego. Jak to jest ważne, do jakich deformacji systemu prowadzi nierozliczanie polityków z obietnic wyborczych pokazują wydarzenia w Afryce .
  Gratulacje dla autora.

  To jest korekta wcześniejszego .

 7. Marian Says:

  Jeden wart drugiego


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: