Tusk redukuje Polskę


Przedwczoraj Der Spiegel nazwał Polskę krajem cudu gospodarczego. Nie uzgodniono tego chyba do końca z naszym premierem, który przecież ten cud nazwał niedawno zieloną wyspą. Ale mniejsza o to.

Spiegel mówi o nas jak o zacofanym kiedyś kraju, który pod stabilnymi rządami Tuska dziś rozkwita. Na poparcie tej polsko – niemieckiej tezy tylko jedno zestawienie: przed wejście do Unii w Polsce szalało 20- procentowe bezrobocie. Z powodu polskiego cudu jest ono dziś zdaniem Spiegla na poziomie 8 procent.

Wczoraj rodzimy GUS podał dane o sytuacji gospodarczej w Polsce w pierwszym miesiącu bieżącego roku. W rolnictwie nastąpił wzrost cen większości podstawowych produktów. Wzrost cen konsumpcyjnych osiągnął poziom 3,8 procent. Natomiast – uwaga – bezrobocie przekroczyło poziom 13 procent, co w liczbach bezwzględnych oznacza ponad 2.000.000 ludzi bez pracy. Dwa miliony. W warmińsko – mazurskim, co piąty mieszkaniec nie ma pracy.

Ale postęp też jest. W pierwszym miesiącu roku budżet państwa wydał o 2,8 miliarda więcej, niż zarobił.

Polski cukier, zgodnie z zaleceniami Unii Europejskiej zlikwidowaliśmy w Polsce już przed paru laty. Dziś światowe ceny cukru biją ponoć rekordy i na eksporcie można byłoby zarobić krocie.

Polityczni geniusze chwalili się sukcesem dopłat bezpośrednich do rolnictwa. Dziś wiadomo, że wynegocjowanie dopłat do hektara było katastrofalnym błędem. Polski rolnik inkasuje bowiem europejskie pieniądze nie w zależności od produkcji z hektara, ale od ilości posiadanych hektarów ziemi. A posiadając nie musi produkować. Europejską produkcję zboża, mięsa, mleka, kapusty, pomidora zapewnia nam rolnik niemiecki, francuski, czy hiszpański, który nie dość że dostaje trzy razy większe dopłaty, (12 miliardów euro dostają rocznie francuscy rolnicy) to ma zyski ze sprzedaży swoich produktów.

Tak samo było kiedyś z ogłoszeniem w Polsce śmierci konwencjonalnych źródeł energii. Wygaszono (cóż za piękne słowo rodem z piekła) kilka kopalni, które byłyby dziś niemal kopalniami złota w obliczu kryzysu paliw płynnych w związku z burzą polityczną w krajach arabskich.

A co zrobiliśmy w Polsce z produkcją stali?

Czy jest jeszcze w kraju należąca do nas cementowania?

Czy na stoiskach w hipermarkecie można jeszcze znaleźć rybę z Bałtyku?

A Fabryka Samochodów Osobowych, która przy całkowitej bierności rządu traci 1.000 miejsc pracy?

A Bielsko, które na zarządzonej przez Berlusconiego dyslokacji, przy całkowitej bierności polskiego premiera tracą produkcję fiata 500?

Wczoraj mogliśmy się dowiedzieć, że samorządy w Polsce chcą zlikwidować około 500 szkół różnego stopnia. Proszę zwrócić uwagę kto: samorządy. Tusk od czterech lat powtarza, iż jego rząd deleguje wszelkie zadania państwa i jak Lenin oddaje władzę w ręce ludu, samorządom. Szpitale to samorządy, szkoły, to samorządy, bezpieczeństwo, samorządy. Państwo odcina się zdecydowanie od jakichkolwiek zobowiązań względem obywateli. Państwo, aby zapewnić sobie elektorat zapewniło chyba dwa lata temu znaczne podwyżki płac dla nauczycieli. Dziś samorządy likwidują szkoły. Kto więc zapewni naiwnym nauczycielom nie tylko wypłatę podwyżek, ale wypłatę jakiegokolwiek wynagrodzenia, gdy samorządy zlikwidują w Polsce 500 szkół? A jaka to skala tych 500 szkół? Niech każda z nich zatrudnia tylko 20 osób: woźne, sprzątaczki, kadra nauczycieli. Daje to w skali kraju likwidację 10.000 stanowisk pracy.

A ilu młodych ludzi uczy się w takiej szkole. Niech będzie średni setka. Daje to 50.000 zdezorientowanych, sfrustrowanych młodych ludzi, których państwo pozbawia fundamentalnego prawa do nauki. Ale po co mają się oni uczyć? Przecież Polska najwyraźniej zwija interes.

W założeniach Unii Europejskiej mamy stać się krajem z ludnością kilku milionów obywateli, którzy stanowić będą fachową siłę roboczą dla producentów we Francji, Niemczech, Irlandii, Włoch.

http://www.salon24.pl/

Komentarzy 26 to “Tusk redukuje Polskę”

 1. kajtek Says:

  Poco to komentowac.Ta wladze trzeba usunac w inteligentny
  sposob A takich sposobow jest wiele.Ale obecne spoleczenstwo szczegolnie mysle otych wyksztalciuchach.To dlamnie umyslowe eunuchy.Byle by byl chlew.Robota za 5.000
  zl.Tacy nie beda sie stawiac.Oczywiscie beda duzo mowic pisac
  patriotyczne wywody otym o tamtym.Uczeszczac na wiece patriotyczne.Pieknie spiewac itd.Tak jak Hitler kiedys o nas powiedzial Polacy to ciagla operetka.Tu trzeba czynu.Czyn sie liczy..Jestesmy ideowo wyprani z wszelkich wartosci..
  Ale za to wszyscy zaplaca za to Juz placa a pozniej straca swoja osobista tozsamosc (beda-ocentkowani MICHRO VERI CHIP).Tak Tak i wy wyksztalciuchy tez To bedzie tylko dla pospolstwa.Anie dla elity tej swiatowej..POWODZENIA

 2. sebecx Says:

  Ja jestem zdania jak Siara: Kilym !!!

 3. Eryk Says:

  Piekło na ziemi.. Niszczą wszystko. Czy można temu zapobiec???

  • mailing570 Says:

   Smoleńsk = false flag = mistyfikacja = kelstein(Kaczyński) przy okazji pozbyli się Polskich Patriotów a resztę załatwił seryjny samobójca!!

   „Ci którzy rezygnuja z Wolnosci w imie bezpieczenstwa, nie zasluguja na zadne z nich” – Benjamin Franklin
   „Jedyna osoba odpowiedzialna za twoje bezpieczenstwo jest ta, która widzisz w lustrze” – Bill Jeans
   największą bronią szatana(żyda) jest strach, który uda mu się zaszczepić w ludzkim sercu: niepokój, lek, obawy… prowadzące ku wątpliwościom.
   Menachem Begin, premier Izraela, laureat Pokojowej Nagrody Nobla
   „Nasza rasa jest Rasa Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras tak, jak one od insektów. Faktycznie, porównując do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, bydło w najlepszym wypadku. Inne rasy sa uważane za ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest sprawowanie władzy nad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone przez naszego przywódce za pomocą żelaznej pięści. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy.”
   NIECH ICH PIEKŁO POCHŁONIE! – życzę im tego każdego dnia
   http://niezaleznemediapodlasia.pl/zaglodzic-bestie-banksterow-i-korporatokracje/
   Goraco polecam ten film!
   DEFAMATION – ZNIESLAWIENIE CZYLI PRAWDA O TZW. ANTYSEMITYZMIE

   http://www.pardon.pl/artykul/5827/ukryci_sydzi_rz_dz_polsk_jest_ich_6_milion_w/7

 4. waltan Says:

  Co trzeba zrobic niech tylko zbierze sie 100-ludzi o tych samych pogladach i ludzi ktorzy wierza .Anie sa choragiewkami na wietrze.I niema syjonistow masonow modernistow i wszelkiej masci umyslowych enuchow po uniwersytecie..Obecny stan spoleczenstwa polskiego tylko
  obudzi porzadny wstrzas..DO ROBOTY POLACY…….
  TO JUZ SIE ZACZELO

  • Jacolo Says:

   Życzę powodzenia.

 5. wacek Says:

  Dlamnie idealna wiadomosc gmach sejmu otoczony przez wojsko ..Cala wladza aresztowana. Godzina policyjna na
  calym teretorium polski..Caly przemysl w rekach ludu..Wyroki
  smierci dla zdrajcow polski..DO ROBOTY POLAAAAAAACCCCCCY

 6. Madzia Says:

  Trzeba pogonić na zawsze dwóch okupantów. ŻYDA I KLECHĘ!!!

  • zalb Says:

   Komucha, natomiast, wyświęcić na władcę Polski. Panu już dziękujemy z takimi poglądami (panu bo szczerze wątpię, iż jesteś płci pięknej mimo nicku Madzia- raczej coś typu POkemon).

  • Jacolo Says:

   Tylko co się tobie nie podoba, bo całkiem dobrze napisała? Kataniarzy i judaszy trzeba się pozbyć a z nimi niech idzie cała sekciarsko religijna społeczność.

  • lach Says:

   zalb….czosnkiem od ciebie wali !…..a słyszałeś coś o żydokomunie?

  • maciek Says:

   Pani magdo zgadza sie ale tych ksiezy ktorzy sa z plemienia
   syjonistow zydowskich…I tak zwanych modernistow (masonow)

  • Madzia Says:

   To z daleka widać i czuć, że ten zalb to dyżurny Icek , który ma szczeknąć w razie gdyby… Słuchaj Icku, gościmy was tu setki lat, teraz wam zaufaliśmy powierzając stery Państwa… Widzicie co zrobiliście? Przecież nikt, tak jak wy, pieniądzem nie włada… Wniosek jeden – zrobiliście to celowo, tylko dla wam znanych celów… Podłych celów… Więc wypada was rozliczyć… Ja już to robię : WON!!!

 7. lukhel Says:

  REWOLUCJE CZAS ZACZĄĆ ,nie ma innego wyjścia!!
  Ja też głosowałem na pis kilka lat temu ale teraz widze że to był błąd ,PO od zawsze mnie drażniło i faktem jest że to cwaniaki, widzę to w mojej miejscowości,jakieś dobre 10lat temu wszyscy którzy kręcili się wokół władzy radnych i marszałków teraz są milionerami i tu gdzie mieszkam jest takich przypadków kilkanaście,a radni są udziałowcami w czołowych firmach i rodziny na stanowiskach prezesów .I tak tworzy się sieć kolesiostwa i to nie jest dobre ,Kapitalizm jest bardzo zły i dzieli ludzi ,trzeba obalić kapitalizm w obecnej formie na całym świecie jednocześnie by móc szybko i sprawnie stworzyć nowe zasady funkcjonowania tak by społeczeństwo nie głodowało itp. TO JEST DO ZROBIENIA !!!

 8. ALA Says:

  No niestety to sie dzieje ale przeciez nie musialo tak byc .Jak bronilam polityki Kaczynskich to wszyscy sie ode mnie odwrocili ,mieszkam za granica wiec jiuz nie mam nawet znajomych z Polski ,bo wszyscy mowia ,ze jestem glupim babsztylem .Ja nigdy nie potrafilam zrozumiec dlaczego tylu polakow jest tak slepych i tak bezkrytycznych w stosunku do tej calej ekipy z partii Tuska ,oszustow ,ubekow i zydowskich cwaniakow..ale mysle sobie ze ta celowa polityka niskich pensji ,ogromnego bezrobocia wyprzedazy kraju ,walka z edukacja patriotyczna oraz opluwanie wszystkich ktorzy walcza o prawde spowodowala ,ze mlodzi polacy nawet ci co maja 40 lat nie znaja historii swojej ojczyzny ,a to znaczy ze nie zasluguja ani na terazniejszosc ani na przyszlosc i wszystko zmierza do tego ze tak bedzie .Zal mi mojej ojczyzny . Nie ma dnia abym o Polsce nie myslala.Pozdrawiam ,codziennie sprawdzam twoja strone.

  • lach Says:

   W otoczeniu Kaczyńskich(Kalksteinów) jest jeszcze więcej jak Pani to nazwała „żydowskich cwaniaków” i to dosłownie!, tak naprawdę PiS,PO,SLD to jeden i ten sam motłoch, który liczy na ogłupiały stan polskiej społeczności spowodowany chyba ślepą wiarą w to co zobaczy i przeczyta w żydo-mediach. Nigdy się nie dowiemy prawdy dopóki będą rządzić na zmianę te same zbrodnicze rządy, czeka nas rola „parobków”we własnym kraju!. Proszę dalej myśleć o Polsce i to w pozytywny sposób, gdyż bodajże jest to jedyny sposób na „walkę”- przynajmniej w danej chwili !.

  • zalb Says:

   lach- patrzaj se tu: http://www.genealogia.okiem.pl/kaczynski_przodkowie.htm
   i skończ z tymi dziecinnymi tekstami. Właśnie komuchy- gdy chcieli kogoś zdyskredytować- robili z niego Żyda, pijaka, złodzieja, geja (do wyboru, do koloru). Do kogo ty sie zaliczasz?

  • Jacolo Says:

   Tylko dlaczego rodzina Kaczyńskich była nietykalna za komuny??

  • lach Says:

   Jak dla mnie to oczywiste, ale jak ktoś został odmóżdzony to na to już nic nie poradzę.

  • zalb Says:

   Jacolo- co konkretnie masz na myśli? Podaj źródła tych rewelacji. Odmóżdżony z tej strony.

  • Jacolo Says:

   W takim razie dlaczego negujesz prawdziwe nazwisko Kaczyńskich, skoro nie wiesz jakie mieli przywileje i jak byli w szczególny sposób traktowani przez wszystkie służby?? Zdejmij klapki z oczów i nie przyjmuj tylko tej prawdy która tobie pasuje.

  • yarekok Says:

   Zgadzam sie z lach-em. Aktualnie Polska rzadzi uklad z Magdalenki: 2 opce komuchow i 2 solidaruchow z tym, ze PIS jest odszczepiencem z obozu solidaruchow i stad taka nagonka z kazdej strony. Nie zmienia to faktu iz krajem rzadzi tzw. „BANDA CZWORGA” ( B4 ), cytujac za JKM. Hipotetyczna wygrana PIS-u w wyborach ( watpliwa ) niczego w kraju nie zmieni poza tym, ze walka wewnetrzna pomiedzy B4 😉 rozgorzeje z jeszcze wieksza sila co oczywiscie napedzi koniunkture w mediach glownego nurtu i mozna spodziewac sie nie jednego skandalu. Ekonomicznie bedziemy nadal staczac sie po rowni pochylej w kierunku przepasci ale spoleczenstwo dostanie igrzyska i przez jakis czas bedzie to wystarczac. Zeby powstrzymac zapasc kraju nalezy zdemontowac system ( spoleczno-polityczno-ekonomiczny ). Nie poprawiac i nie podtrzymywac tej walacej sie struktury tylko zaczac budowe od fundamentow w miedzyczasie demontujac ( rozbierajac) ruine. Aby pojawila sie taka szansa wyborcy powinni zdecydowanie pokazac czerwona kartke biezacemu ukladowi poprzez glosowanie na partie spoza ukladu lub tez poprzez masowa np. 70-80 % absencje wyborcza.

  • Gustav Says:

   szoda, ze Polacy maja mala swiadomosc zdarzen z ostatnich 20 lat. Nie ma podziemia, nie ma kto podpowiedziec wiec ludzie wierza ze jest demokracja i ze media mowia prawde

 9. emka Says:

  Opinia autora jest w pełni zgodna ze stanem faktycznym. Działania rządu okazują się dywersyjne dla polskiej gospodarki, kultury, społeczeństwa i pozycji Polski w świecie.
  Szkoda , że taki procent społeczeństwa jest jeszcze ślepych na te fakty i nadal wierzy temu rządowi. ( tzw słupki notowań).
  Już jest bardzo późno na otrzeźwienie, bo zostaliśmy skolonizowani przez obce banki, firmy, przepisy UE a także posłusznych zagranicznym mocodawcom politykom niepolskim!

 10. Irbis Says:

  Co z tego ze my to wiemy jak wiekszosc ludzi w Polsce nie wie a media o tym nie trąbia… Pogadac sobie mozemy i ponarzekac… A prawda jst taka jak w artykule… tylko co to zmienia ?

  • Krzysiek Says:

   Ciekawy jest tez objaw „upartego zacietrzewienia”.

   Nie pozwola nawt doprowadzic do jakiejkolwiek dyskusji na te tematy.

   Mur socjotechniczny. Czy ktos z Was zna na to lekarstwo?

   Chyba zaraz sie sammi obudza jak im portfele Thusk wyczysci… Moze wowczas zaczna myslec…


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: