Kalendarz Majów w życiu codziennym – jak korzystać


Postanowiłam napisać krótki wstęp dla tych, którzy zaczynają swoją pracę w życiu codziennym (tak tak, KM to przede wszystkim obserwacja obecnego czasu, nie tylko kin urodzeniowy) z Kalendarzem Majów. To nie jest naprawdę nic trudnego. Obiecuję, że nagle wszystkie obrazki, kreski i kropki zaczną mieć dla Was większy sens .
A więc zaczynamy.

UWAGA PROSZĘ NIE PYTAĆ ANI NIE PROSIĆ O ZROBIENIE ANALIZY WASZEGO KINU.
PODANE KROKI SĄ NAPRAWDĘ PROSTE I MOŻNA SAMEMU DO TEGO DOJŚĆ I MIEĆ WIĘCEJ SATYSFAKCJI!

Praca z Kalendarzem Majów to praca nad świadomością. Nie chodzi tu o to, co się wydarzy – tylko, jak zareagujesz na to, co już się stało! (H. Kotwicka )

Kin urodzeniowy.
Aby sprawdzić swój kin urodzeniowy wejdź na stronę www.maya.net.pl w zakładkę metryka i wprowadź swoja datę urodzenia:

Ja urodziłam sie 27.02.1984
Mój dokładny kin nr 90 wygląda tak:

Moja pieczęć to Biały Pies, a mój ton to Krystaliczny (12)
dokładne opisy pieczęci i tonów możecie znaleźć tu:
http://maya.net.pl/opinie.php?LANG=pl&sub=kalendarz&id=254
http://maya.net.pl/opinie.php?LANG=pl&sub=kalendarz&id=59
http://maya.net.pl/opinie.php?LANG=pl&sub=kalendarz&id=255

Lub tu:
http://13ksiezycow.tripod.com/tonos.html
http://13ksiezycow.tripod.com/piecieci.html

Więc jest 20 pieczęci i 13 tonów. Każda pieczęć, np. Biały Pies ma 13 tonów. Razem tworzą 260 kombinacji, i tak właśnie wygląda TZOLKIN. Możecie znaleźć swój kin w ogólnej tablicy:


Jeżeli Wasz kin znajduje się na ciemnym polu, to znaczy, że jesteście portalem galaktycznym i macie w skrócie ułatwione łączenie się z kosmosem.

Fala narodzin

Fala narodzin to 13 dniowy odcinek czasu, w którym akurat znalazła się data Naszych narodzin. Fala taka wyznacza tło Naszego życia przyciąga określoną tematykę. Tto takie jakby tło wydarzeń, energia, w która będzie towarzyszyła ci zawsze w życiu, której energia będzie tłem twojego życia. Z tego co zauważyłam w moim życiu i w życiu osób, które żyją zgodnie z KM, stanowi ona sposób w jaki duchowo postrzegasz wydarzenia, które dzieją się w twoim życiu. Ja np. jestem na fali Wichru, i często zauważam, że tłumaczę sobie wydarzenia, które dzieją się w moim życiu jako odnowę, i tez lubię niszczyć, burzyć pewne rzeczy, żeby się duchowo potem odnowić, odrodzić i naprawić.

Po lewej stronie waszej metryki znajduje się fala w jakiej się urodziliście. Urodziłam dwunastego (krystalicznego) dnia Fali Wichru. Możecie to sprawdzić : mój kin powtarza się na tablicy metryki w tym miejscu:

Twoja rodzina solarna
Twoja rodzina solarna (u mnie Niebieski Orzeł, Czerwony Wąż i Żółte Słońce) to energie, które także zawierasz w sobie i najprawdopodobniej będziesz dobrze rozumiał się z osobami które reprezentują te energie.
Dlaczego zawierasz w sobie energie i moc całej twojej rodziny solarnej (oczywiście pod przewodnictwem twojej energii urodzeniowej, u mnie Psa)? Ponieważ co roku w dniu swoich urodzin łączysz się na cały rok z jednym z tych znaków.

Twój obecny rok

Warto sprawdzić w jakim obecnie roku się znajdujesz. Aby to zrobić, zobacz na numerki pod Rodzina solarną i wybierz ten, ile masz obecnie lat. Ja mam obecnie 26 lat i pod tym numerkiem jest Żółte Krystaliczne Słońce.
Można to potwierdzic wpisując do metryki date swoich ostatnich urodzin (u mnie 27.02.2010). Jest wtedy ten sam kin. Na metryce można przeczytać jaka jest ogólna afirmacja dotyczaca obecnego roku.

Można zauważyć, że mój obecny rok, 26, jest jednocześnie moim kinem antypodalnym. To dlatego, że 26 to dokładny środek cyklu osobistego Kalendarza Majów, który trwa 52 lata. Mając 52 urodziny będzie dokładnie ten sam kin, co w dniu swoich urodzin. Więc z perspektywy KM dzieją się teraz w moim życiu bardzo ważne rzeczy, znaczące, które maja duchowy duży wpływ na kolejne 26 lat. Decyzje podjęte w tym roku maja zawsze duże znaczenie i oddziaływanie.

Ze strony Hanny Kotwickiej:

DRUGI 52-LETNI CYKL ŻYCIA.Co on ze sobą niesie?Drugi 52-letni obieg życia to nasze ponowne narodziny – nasze najważniejsze „kosmiczne pięć minut”. Dopiero tu pojawia się ta największa, niepowtarzalna szansa samorealizacji, udowodnienia sobie, światu i Matce Ziemi swojej dojrzałości życiowej. Dopiero tu człowiek ma faktyczną możliwość wypełnienia swoich zadań i misji inkarnacyjnych. Dlaczego? Bo teraz nie jest już „nagi, niemy i bezbronny” jak w kołysce, teraz – na starcie – dysponuje potencjałem wypracowanym przez minione 52 lata życia. To, co zrobi z osobistym kapitałem wiedzy i doświadczeń, jest kwestią własnego wyboru i decyzji.Ale dopiero to, co objawi się w ciągu kolejnych 4 lat, tzn. pomiędzy pięćdziesiątym trzecim a pięćdziesiątym szóstym rokiem życia, będzie informacją o faktycznym celu inkarnacji. (Zob. „Gdy dusze staną się bogami”, str. 173.) 

Partnerzy

Jeżeli spotkasz osobę, która ma kin dla twojego kinu analogiczny/antypodalny/okultystyczny, możesz spodziewać się poniższych powiązań, nie chodzi o to, ze od razu będziecie partnerami w jakimkolwiek znaczeniu, po prostu taka osoba może cie czegoś nauczyć o Tobie samym, może pokazać ci energie ciebie samego

Partner analogiczny

Partner ANALOGICZNY jest twoją bratnią duszą „bliźniakiem” Kinu narodzin. Zawsze niesie go ten sam ton, a więc macie zbliżoną osobowość. Cechą charakterystyczną jest duże podobieństwo wzorca pieczęci.
Partnerem analogicznym może być konkretny człowiek, konkretne źródło Energiilub konkretna Energia dnia. Ty i twój analogiczny partner możecie być powiązani karmicznie lub też mieć do wypełnienia w życiu podobne zadania. W każdym przypadku „analogiczna Energia” jest dokładnie zsynchronizowana z twoją. Osobliwością jest tutaj fakt, że pieczęcie analogicznego partnera i Głównego Kinu zawsze przyporządkowane są do tej samej planety. W krzyżu powiązań partner analogiczny znajduje się po prawej stronie Kinu centralnego(głównego).

Partner antypodalny
Partner ANTYPODALNY w przeciwieństwie do partnera analogicznego objawia się w czynnej polaryzacji, czyli na przeciwległym biegunie. Jego zadaniem jest rozbudzenie potencjału pamięci drzemiącej w twojej podświadomości. Partner Antypodalny wprowadza ruch i poruszenie do twojego pola zycia. Wynurza się bardzo znamiennie w napiętej sytuacji- jako konkretna osoba lub specyficzna Energia, zawsze jednak pomaga wyjść z duchowego letargu i najczęściej jest to dla ciebie bardzo nieprzyjemne.w sferze „antypodalnych powiązań” rozbudowuje się maksymalne pole napięć, stwarza potężne bariery,odsłania największe skrajności. Rzucając różnorodne wyzwania , zmusza cię do reakcji- do szukania środków zaradczych, do podjęcia ataku lub przygotowania się do obrony.
Choć jest on twoim „antagonistą” celem jego działań jest sprowokować cię do szukania dróg wyjścia, przemówić do rozsądku, pobudzić do myślenia.

Podobnie jak partner analogiczny posiada ten sam Ton, co Kin główny. W krzyżu powiązań znajduje się po lewej stronie kinu centralnego.

Partnerzy okultystyczni
Partner OKULTYSTYCZNY znajduje się w rezonansie z twoim wnętrzem. Troszczy się on o niespodzianki w życiu, pojawia się w najmniej oczekiwanej chwili i poprzez sieć kompleksowych powiązań , tzw „okultystyczny kwartet” zawsze wnosi coś nieoczekiwanego do życia. Partner Okultystyczny znajduje się w krzyżu powiązań poniżej Kinu centralnego.

Może się zdarzyć, że nie masz obok siebie kwartetu okultystycznego.
Dzieje się tak wtedy gdy KIN narodzin znajduje się wewnątrz środkowej kolumny TZOLKIN, biegnącej od Kinu 121 do Kinu 140, nazywanej siódmą mistyczną kolumną albo „kręgosłupem” Tzolkin. Oznacza to ,ze nie potrzebujesz pomocy kwartetu, ponieważ posiadasz silna osobowość i sam, bez jego wsparcia, jesteś wystarczająco mocna „konstrukcją”.

Geneza

GENEZA – ksiega Cykli w TZOLKIN

Oprócz fal TZOLKIN posiada jeszcze dalej idący podział, zapisany w trzech księgach jako GENEZA SMOKÓW, GENEZA MAŁP i GENEZA KSIĘŻYCA. Słowo „księga” nie ma nic wspólnego z Biblią. Trzy cykle Genezy- to okres 26 000 lat, jaki przeznaczono na zrealizowanie programu ziemskiej ewolucji.
dzięki doskonałemu systemowi rachunkowemu i znajomości praw rządzących w Kosmosie Majowie zdołali przystosować trzy Cykle Genezy do słonecznego rytmu Ziemi. Adaptacja ta ma o wiele większe znaczenie niż zwykłe dopasowanie, ale nie będziemy sie zagłębiać w kosmiczne praprzyczyny. Trzy cykle Genezy zostały włączone do rozważań nad przebiegiem naszego obecnego życia i jego określonych etapów.
Przyporządkowanie do Cyklu Genezy pokaże ci, w której ze stref Bytu- fizycznej, emocjonalnej czy mentalnej, będziesz mieć najwięcej do zrobienia na przełomie ziemskiego życia.
To co ulepszysz w sobie, znajdzie oddźwięk w całości. Ty uzdrawiasz aurę planety. Twoje światło emanuje nie tylko na rodzinę, ale także na środowisko, miasto, państwo, kontynent, świat,całą Ziemię; na koniec odbija się od „źródła” i powraca ze zwielokrotnioną mocą. To samo dzieje się z Energią Cienia.

GENEZA SMOKÓW od KINu 1 do KINu 130,

obejmuje cykl rozwoju, w którym została dokonana manifestacja żywego antropoidalnego stworzenia. Tu rozpoczęła się praca od podstaw, czyli doskonalenie fundamentów ewolucji.
Pierwsza połowa TZOLKIN , czyli od Kinu 1 do Kinu 130, dotyczy w przeważającej mierze rezonansu w sferze biofizyki- w sferze fizycznie postrzeganego życia.
Oznacza to, że każdy kto urodził się w tym cyklu, powinien rozpocząć edukację duchową od stworzenia stabilnej bazy, to znaczy uporządkowania swojego podwórka, od generalnych porządków w domu, od wietrzenia szaf, wyzbycia się starych rzeczy, unormowania czasu pracy, zaprowadzenia dyscypliny wewnętrznej (dostateczna ilość snu, właściwe odżywianie, kontrola stanu zdrowia).
Powinien też zwracać uwagę na naturalne skłonności, odruchy, reakcje samoistne, instynkt.

GENEZA MAŁP od KINu 131 do KINu 208

obejmuje drugi wielki program CZASU, który rozbudził w istocie ludzkiej potencjał Ciała Emocjonalnego. Cykl ten pomaga skorygować błędy przeszłości w sferze doznań, odczuć i emocji.
Drugi cykl biegnący od Kinu 131 do Kinu 208 – wciąga ciało w grę Ciało Emocjonalne. Kto urodził się w tym cyklu, powinien poskromić swoje EGO i zwracając szczególną uwagę na lustrzane odbicia w innych ludziach, rozprawić się z uporem, dumą, narzekaniem, ciągłym oskarżaniem oraz negatywnymi emocjami.
JA JESTEM INNYM TY – to co drażni cię u innych, JEST TWOJĄ WŁASNĄ WADĄ. Winnego nie należy szukać na zewnątrz, lecz w sobie. Każdy zrzut pod adresem drugiej osoby równa się samoocenie. Wszyscy przyporządkowani do tego cyklu
powinni nauczyć się polegać na własnych odczuciach, intuicji, zdolności rozumowania oraz zgłębić różnicę pomiędzy CZUCIEM a WSPÓŁCZUCIEM i nauczyć się zachowywać dystans do cudzych nieszczęść. W przeciwnym razie w bardzo krótkim czasie staną się sami „żałosnym EGO” Powinni też zastanowić się nad stanem swoich nerwów, ćwiczyć cierpliwość, tolerancję oraz pilnować się aby nie popaść w przesadę. Urodzeni w Genezie Małp powinni zrewidować swoje przekonania, zastanowić się czy nie bazują one na tradycjach rodzinnych i na tym ,co wypada, a co nie wypada lub co powiedzą inni; czy z łatwością przyjmują nowe spostrzeżenia, czy bez trudu pozbywają się starych,czy też muszą zostać „przyciśnięci do muru” aby pozbyć się czegoś, co straciło”termin ważności”.
W takim przypadku nie powinni się dziwić, jeżeli pojawiają się nagłe biegunki, mdłości, wymioty, obstrukcje a nawet nadciśnienie tętnicze.
Ciało jest cudownym „bankiem informacji”. Jeżeli „złamią” jego szyfr, staną się bardzo bogaci.

GENEZA KSIĘŻYCA od KINu 209 do KINu 260

obejmuje trzeci cykl ewolucji, wewnątrz którego osiągnięte zostało przebudzenie rozumnej Świadomości, czyli uformowanie sfery umysłu. W tej fazie rozwoju odzwierciedla się ważny etap historii naszego”upadku” , u podstaw którego leżało nadużywanie stwórczego potencjału, czyli SIŁY MYŚLI.
Trzeci cykl Genezy- od Kinu 209 do Kinu 260- reprezentuje obszar u m y s ł u , czyli Rozumną Świadomość. Kto urodził się w tym cyklu , powinien przystąpić do świadomej kontroli swoich słów i myśli, albowiem myśli posiadają moc, która może budować lub niszczyć. Tu nauczycielem staje się ŻYCIE. Wszyscy przyporządkowani do tego cyklu, staja przed wyjątkowo trudnym zadaniem kontynuowania procesu nauki poprzez samo rozpoznanie , że wszystko czego doświadczają, jest efektem tego co zapisują w swoich stwórczych myślach.
Wszyscy wychowankowie Genezy Księżyca powinni zastanowić się, czy nie są zbyt oschli, zamknięci, uparci, pamiętliwi; czy ich poglądy nie stały się zbyt skostniałe, czy nie zatruwają życia innym, czy potrafią puszczać urazy, przebaczać i bezinteresownie kochać, czy umieją pracować:zespołowo.

ZAMKI CZASU

• CZERWONY ZAMEK CZASU – biegnąc od kinu 1 do kinu 52, wnosi Siłę Początku, Przebudzenia i Wtajemniczenia. Jeżeli urodziłeś się w Czerwonym Zamku CZASU, będziesz przez całe życie znajdować się pod patronatem Żółtego Ziarna, które zatroszczy się o to, abyś -realizując program swojego przeznaczenia określony przez pieczęć, ton i falę narodzin – odkrył wrodzone zdolności, uwierzył we własne siły i w ten sposób wydobył na powierzchnię jego dary.

BIAŁY ZAMEK CZASU – obejmując dni od kinu 53 do kinu 104 – wnosi Siłę Oczyszczania, Stabilizacji i Uszlachetniania. Jeżeli urodziłeś się w Białym Zamku CZASU, będziesz przez całe życie znajdować się pod patronatem Żółtego Wojownika, który zatroszczy się o to, abyś -realizując program swojego przeznaczenia – uwolnił się od strachu, połączył intuicję z rozumem i w ten sposób wydobył na powierzchnię jego mądrość.

NIEBIESKI ZAMEK CZASU – obejmując dni od kinu 105 do kinu 156 – wnosi Siłę Transformacji i Przemian. Jeżeli urodziłeś się w Niebieskim Zamku CZASU, będziesz przez całe życie znajdować się pod patronatem Energii Żółtej Gwiazdy, która zatroszczy się o to, abyś -realizując program swojego przeznaczenia – zadbał o ład i porządek w otoczeniu i w ten sposób wydobył na powierzchnię jej piękno.

ŻÓŁTY ZAMEK CZASU – obejmując dni od kinu 157 do kinu 208 – wnosi Siłę Oświecenia, Dojrzewania i Rozkwitu. Jeżeli urodziłeś się w Żółtym Zamku CZASU, będziesz przez całe życie znajdować się pod patronatem Żółtego Słońca, które zatroszczy się o to, abyś – realizując program swojego przeznaczenia – nauczył się kochać i przebaczać, i w ten sposób objawił na Ziemi jego wielkość.

ZIELONY ZAMEK CZASU – obejmując dni od kinu 209 do kinu 260 – wnosi Siłę Współpracy / Współbrzmienia. Jeżeli urodziłeś się w Zielonym Zamku CZASU, będziesz przez całe życie znajdować się pod patronatem Żółtego Człowieka, który zatroszczy się o to, abyś – realizując program swojego przeznaczenia – poznał siłę wolnej woli, wprowadził harmonię do stosunków międzyludzkich i w ten sposób wydobył na powierzchnię jego mądrość.

HARMONIE

Harmonie to takie 4-dniowe odcinki czasu, jak widzisz kiny są w niej ustawione po kolei, a należy do tego odcinka tez twój kin. Nie rozgryzłam jeszcze do końca o co w tym chodzi, ale nazwa tej harmonii jest po prostu twoja kolejną mocą, którą reprezentuje czas, w którym się urodziłeś, i którą posiadasz. Jednak wydaje mi się, że na początek warto po prostu zainteresować sie tym co juz napisałam w pierwszym poście, bo najłatwiej to zauważyć w życiu, a reszta z biegiem czasu sama wyjdzie.

PRZEWODNIK
Teraz napiszę coś o krzyżu w prawym dolnym rogu.
Krzyż reprezentuje:
– środek – Twój kin, twoja świadoma Jaźń
– u góry: pieczęć przewodnika, pieczęć reprezentująca Twoją wyższą Jaźń
– po lewej stronie (u mnie Słońce) – reprezentuje Wyzwanie twojego życia i Twój dar – razem z zyskiwaniem większej dojrzałości i świadomości energia zamieni się w coś, na czym będziesz się skupiać w Twoim życiu
– po prawej (U mnie Księżyc) – twoje dopełnienie, coś co przychodzi do ciebie naturalnie i bez wysiłku
– na dole – energia reprezentująca twoją podświadomość i ukrytego pomocnika

———————————————————————

OSOBISTY KALENDARZ 13 MIESIĘCY
Najważniejszym i najbardziej przydatnym narzędziem KM jest osobisty kalendarz 13 miesięcy który każdy z Was może sobie zrobić sam. W wasz dzień urodzin, u mnie 27.02.2010 rozpoczyna się nowy rok osobisty, taki rok trzeba podzielić na 4-tygodniowe odcinki czasu oraz ostatni dzień – jeden dzień przed kolejnymi urodzinami – to osobisty Zielony dzień, osobisty dzień poza czasem. A więc u mnie 27.02 był początkiem roku jak i początkiem 4-tygodniowego pierwszego miesiąca magnetycznego. Kolejny mój miesiąc, biegunowy, rozpoczął się 27.03. Zwróćcie uwagę na pierwszy dzień miesiąca, to on wyznacza energię, w jakiej ten miesiąc będzie się manifestował. Najlepiej na kartce napisać sobie poszczególne daty pierwszych dni miesięcy (zwróćcie uwagę, że zawsze będzie to ten sam dzień tygodnia, a w Kalendarzu Majów zawsze będzie to ten sam kolor pieczęci – u mnie zawsze wszystkie miesiące w tym roku zaczynają się na żółto)
A oto duchowe role poszczególnych miesięcy i pomocnicze pytania do zadania sobie:

Ja jestem teraz w siódmym rezonansowym miesiącu, który zaczął się u mnie 14.08 w dniu spektralnej gwiazdy!

———————————————

Aby zsynchronizować się z Kalendarzem w życiu codziennym, polecam albo sprawdzać codziennie lub raz na jakiś czas kin dnia na maya.net.pl lub wydrukować sobie mini Kalendarz Majów na obecny rok (Rok Wiodącego Czerwonego Księżyca) stąd:
http://www.lawoftime.org/pdfs/OvertoneMoon.pdf
Jest to bardzo przydatne małe coś, co pozwoli Wam w dłuższym stosowaniu zaobserwować dużo ciekawych rzeczy.

Oprócz kalendarza z kinami, macie tam fazy księżyca, możecie obliczyć komuś jego kin narodzin za pomocą podanych wskazówek oraz wiele innych rzeczy ciekawych.

W Kalendarzu Majów rok zaczyna sie zawsze 26.07 jest podzielony na 13 miesięcy po 4 tygodnie + 1 dzień (25.07 – jest zawsze dniem poza czasem tzw, Zielony Dzień), co widac właśnie w tym kalendarzyku. Każdy miesiąc ma swoją duchową rolę w świecie. I tak:

1. MAGNETYCZNY MIESIĄC: 26 lipca – 22 sierpnia przyciąga do ziemskiego pola tematykę roku.
2. BIEGUNOWY MIESIĄC: 23 sierpnia – 19 września wnosi pomiędzy ziemskie bieguny energetyczny program roku. Tu staje się fizycznie widoczne, czego dotyczyć będzie problematyka roku.
3. ELEKTRYCZNY MIESIĄC: 20 września – 17 października Wydarzenia w elektrycznym miesiącu służą wybadaniu sytuacji przed ustaleniem ostatecznej strategii działań. Tu uruchamia się odpowiednie kontakty i przygotowuje pomocne instrumenty.
4. SAMOISTNY MIESIĄC: 18 października – 14 listopada Okres od 18 października do 14 listopada jest czasem, w którym rozważa się każde za i przeciw. Na tym poligonie testuje się wszystkie możliwe warianty. Samoistny miesiąc jest instancją, która zatwierdza ostateczny plan roku.
5. WIODĄCY MIESIĄC: 15 listopada – 12 grudnia Miesiąc wskazuje centralne aparaty wykonawcze oraz jednostki nadające bieg wydarzeniom bezpośrednio związanym z realizacją programu roku.
6. RYTMICZNY MIESIĄC: 13 grudnia – 9 stycznia Rytmiczny miesiąc jest okresem stabilizacji i równoważenia przebiegu działań.
7. REZONANSOWY MIESIĄC: 10 stycznia – 6 lutego Rezonansowy miesiąc zsyła inspirujące bodźce i nieoczekiwaną pomoc.
8. GALAKTYCZNY MIESIĄC: 7 lutego – 6 marca Zadaniem galaktycznego miesiąca jest kontrola aktualnego stanu, usuwanie ognisk zapalnych oraz harmonizowanie zbyt intensywnych procesów.
9. SOLARNY MIESIĄC: 7 marca – 3 kwietnia Solarny miesiąc naprowadza na drogę do celu oraz dokonuje ostatnich poprawek tuż przed metą.
10. PLANETARNY MIESIĄC: 4 kwietnia – 1 maja Planetarny miesiąc manifestuje efekty działań oraz pokazuje, co należy ulepszyć jeszcze przed końcem roku.
11. SPEKTRALNY MIESIĄC: 2 maja – 29 maja Spektralny miesiąc wprowadza na Ziemię siły porządkowe, które oczyszczają teren, zaczynając od podstaw.
12. KRYSTALICZNY MIESIĄC: 30 maja – 26 czerwca Krystaliczny miesiąc umożliwia przegląd wydarzeń, zachęca do podjęcia dialogu i nawiązania owocnej współpracy.
13. KOSMICZNY MIESIĄC: 27 czerwca – 24 lipca Kosmiczny miesiąc scala dorobek roku i objawia planetarną dojrzałość, czyli poziom zbiorowej świadomości na Ziemi.

UWAGA: powyższe to takie ogólne prawa czasu, które stosuje się ogólnie dla Świata i wydarzeń na świecie. Pani Hanna Kotwicka często odnosi się do tego trzynastomiesięcznego kalendarza, kiedy odpowiada na pytania czytelników w dziale PYTANIA na jej stronie. Można tam więcej zobaczyć jak to działa.

Opracowała: Alijaa

davidicke.pl

Reklamy

Komentarzy 19 to “Kalendarz Majów w życiu codziennym – jak korzystać”

 1. Piotr Roman Says:

  czy ktoś wie Jak zastosować kalendarz majów „od końca” to znaczy znaleść morżliwe daty urodzenia np. dla kin 18.

 2. Filodyzm Says:

  Co ważne Kin sie zmienia po ZACHODZIE słońca

 3. Filodyzm Says:

  Na maya. net wychodzi w cały swiat. Podobno kal od Ohr i Kotw różni sie tylko 50 Kinow – niestety przeliczylem cała moja rodzine (3 sposobami)i różnice sa 48,50,48,57 wiecej na filodyzm.blogspot.com

 4. orzeł Says:

  20.maj.1920 = narodziny JPII – KIN 210 🙂 lol 🙂

  • Ela Says:

   Co powiecie na moj KIN 234 ? 18.11.1968 ktos mnie oswieci ?

 5. orzeł Says:

  Wpiszcie sobie 14.marzec.1897 roku….narodziny Alberta Einsteina. Szok ale facet miał kin 260 🙂 III geneza 🙂

 6. Bea Says:

  Cytuję: „Jeżeli Wasz kin znajduje się na ciemnym polu, to znaczy, że jesteście portalem galaktycznym i macie w skrócie ułatwione łączenie się z kosmosem.”
  Siedzę już pół dnia nad tym i nie mogę dojść do tego co to są te „ciemne pola”.. prawdopodobnie odpowiedź jest prosta, ale na chwilę obecną zakręciłam się już dokumentnie 😦
  Słoneczności i dziękuję za „prawdęxlx”, a dzisiaj dodatkowo za ten post 🙂

 7. Monika Says:

  bardzo fajnie to wszystko opracowałaś 🙂 pozdrawiam

 8. Finka Says:

  Artykuł ciekawy, wiedząc niewiele nt kalendarza majów, mam już pewne pojęcie, chociaż domyślam się, że jest to mały fragment tej wiedzy, dziękuję:)

 9. jam Says:

  Czym są chromatyki? Gdzie znajde informacje. Ogólnie bardzo ciekawy artykuł.

 10. lucjan zeler Says:

  co sadzicie o takim spojrzeniu na kalendarz Majow
  1 cykl od 21 12 roku 1 do 21 12 roku 512
  2 cykl od 21 12 roku 512 do 21 12 roku 1012
  3 cykl od 21 12 roku 1012 do 21 12 roku 1512
  4 cykl od 21 12 roku 1512 do 21 12 roku 2012
  nowy cykl rozpocznie sie21 12 2012 i bedzie trwal do 21 12 2512 roku

 11. nulled scripts Says:

  Might be this blog’s greatest piece yet…

 12. hexe Says:

  jestem kinem 132 eb, żółty biegunowy człowiek … znajduję się w kręgosłupie kalendarza Tzolkin … czy to coś oznacza ?

 13. ewa Says:

  tabela z funkcjami 13 m-cy jest nie do odczytania . Czy to tylko u mnie ?

  • Jacolo Says:

   Sprawdzałem działa.

 14. neel Says:

  Od kalendarza, bardziej zainteresowałabym się mistrzowskim kinem Jose Argüelles’a… jak dla mnie to kolejny biznes….
  pozdrawiam

 15. Irbis Says:

  Jeśli to nie ma byc skomplikowane … :-))) To CO JEST skomplikiwane ? 🙂

  • Gienia Says:

   Zaciekawił mnie kalendarz,ale nie mozna wejść na wyżej wymieniony link,dlatego nie mozna ustalić swój kin. prosze o podanie innego linku.

  • Jacolo Says:

   Link już działa


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: