Wielka Orkiestra Iluzorycznej Pomocy


Dzisiaj usłyszałem w TV (słowa kopacz) że 80% sprzętu na oddziałach dziecięcych i ratunkowych jest dzięki orkiestrze …Taka wiadomość dla kogoś kto nie zamierza głębiej się nad tym zastanowić wydaje się świetną reklamą całej akcji, tym bardziej reklamą wypowiadaną przez sama minister zdrowia …
Ale zastanówmy się głębiej…Jak wiadomo w Polskich szpitala różowo nie jest i pomimo medialnego cyrku , można przyjąć że jest tak jak w krajach sąsiednich czyli podobnie..I teraz trochę matematyki
Skoro w szpitalach w Czechach, na Słowacji Węgrzech czy Litwie jest podobnie a budżet w krajach Unii jest konstruowany według tych samych lub bardzo zbliżonych kryteriów więc podobna ilość kasy z podatków idzie na szpitale i sprzęt a tam nie ma orkiestry !!! To prostym logicznym wnioskiem dochodzimy do tego że u nas w ministerstwie zdrowia ktoś kradnie równowartość wydatków na 80% sprzętu !!! A tą dziurę pokrywają oszczędności ze skarbonek Polskich dzieci !!! Zapewne zaraz odezwą się mędrcy którzy stwierdzą że gdyby nie orkiestra to w polskich szpitalach było by gorzej niż Ruandzie czy Mozambiku to jednak muszę odeprzeć ten zarzut gdyż żadna Orkiestra nie gra na rzecz Ministerstwa Edukacji /Ministerstwa Ochrony Środowiska /czy Ministerstwa Sił zbrojnych i w żadnym z tych Ministerstw nie brakuje 80%.. Brakuje jedynie w Ministerstwie Zdrowia na chore dzieci ale jak ma nie brakować skoro te 80 % minister może wydać np. na swoje pensje czy leczenie znajomych w zagranicznych klinikach za pieniądze podatników bo przecież na biedne i chore dzieci zrzuci się społeczeństwo do puszki Owsiaka i tak dochodzimy do absurdu że im bardziej pomagamy tym bardziej ktoś inny może to marnować . Ale w kraju gdzie dzieci muszą płacić za leczenie dzieci nic już nie powinno dziwić … Jednym słowem ludzie zwłaszcza młodzi którzy biorą w tym udział zasługują według mnie na pewien szacunek bo pomimo tego że są stadem zmanipulowanych baranów to przejawiają pewne śladowe altruistyczne odruchy a sam fakt posiadania takowych odruchów jest jak najbardziej pozytywny w tak zidiociałym i konsumpcyjnym społeczeństwie ,chociaż głównie chodzi tu o modę i zachowania stadne , zbudowane na szantażu moralnym który polega na ukształtowanym przez lata zbiorowej mani stwierdzeniu „Nie dajesz to nie kochasz chorych dzieci” lub „Nie popierasz orkiestry to chcesz żeby dzieci umierały” taki szantaż działa wyśmienicie i każdy ochoczo wysypuje się z kasy …Przykre jest natomiast to że ci młodzi ludzie kiedy dorosną i nauczą się liczyć zrozumieją jak bardzo ktoś wykorzystał ich dziecięcą naiwność co spowoduje że ich dobre serce wraz z osiągnięciem podstawowej świadomości matematycznej stanie się zgorzkniałe i nie będą miały ochoty pomagać komukolwiek …
Zauważyłem u mnie w mieście że liczna zbierających dorównuje już liczbie wrzucających i jeśli ta medialna psychoza będzie rosła w takim tempie to za kilka lat nie będzie od kogo zbierać bo wszyscy będą zbierać …
Tak naprawdę to nic mi do tego na co ktoś daje, czy daje na orkiestra aby minister zdrowia mogła balować zamiast kupować karetki bo wyręczy ją w tym naiwny naród czy ktoś daje na księży po kolędzie aby ci mieli na drogie auta… Tak naprawdę nic mi do tego nie moja kasa ja nie daję … A jeśli mam dać komukolwiek cokolwiek to wolę to zrobić bezpośrednio bo nie potrzebuję ogólnopolskiej akcji raz do roku aby sobie uzmysłowić że są inni ludzie którzy pomocy bardzo potrzebują …
Podsumowując dla mnie serduszko na klapie to jednak obciach dlatego że jest wyrazem poparciem dla nieudolnej polityki ministerstwa zdrowia które to przy okazji próbuje ogryźć swój kawałek tortu …
Dla ciekawskich jakiś czas temu pisałem o tym jak Owsiak (podobno bezpartyjny) zorganizował ogólnopolską Akcję popierającą PO podczas wyborów z tym że dla niewielu było to aż tak oczywiste, co jest zrozumiałe w społeczeństwie które o neurolingwistycznym programowaniu społeczeństwa nie słyszało nigdy a o przekazach podprogowych pojęcia niema żadnego.

privilege

prawda2.info

Komentarzy 5 to “Wielka Orkiestra Iluzorycznej Pomocy”

 1. Kuba Says:

  No cóż, to dobrowolne datki i oficjalnie zebrana kasa. Gdzie ona idzie – NIE WIEM – na pewno część na zakupy reklamowanego sprzętu. Natomiast część gdzieś …wędruje…. Parę lat temu zbierano na ratownictwo medyczne – karetki, w które miały zostać wyposażone oddziały pogotowia ratunkowego. Inny sprzęt np. deska ratownicza, nosze, respiratory, itp., które miały trafić do pogotowia i Państwowej Straży Pożarnej. W TV pokazano jak przekauje się deskę ratowniczą. Osobiście napisałem z PSP do PCK, gdzie wg info… należało się zwracać o taką darowiznę. Chciałem, żeby ratownictwo medyczne w PSP zaczęło osiągać właściwy poziom. Sprzęt miał trafić do Ośrodka Szkolenia PSP. Nie otrzymałem nawet odpowiedzi, a na telefon uzyskałem info…, że to nie ten cel, a poza tym sprzętu nie ma.
  Pozdrawiam bezinteresownych darczyńców ???

 2. zalb Says:

  Ten artykuł jest zdecydowanie lepszy od poprzedniego w kwestii Owsiaka i WOŚP. Ciekawe co na to powiedzą obrońcy Owsika? Niestety wynikałoby z tego, iż od 19 lat kolejne rządy kradną kasę z budżetu Ministerstwa Zdrowia lub, że robi to Kasa Chorych.

 3. Irbis Says:

  A kto zauwazyl u Owsiaka w tym roku kostium na czarno z emblematami iluminatow i masonow ? Na meloniku (czarnym takze) byl emblemat staroztynego Sumeru i takze masonow oraz iluminatow a takze prejetego przez nazistow. Gdy to zobaczylem OSLUPIAŁEM i wszysko dla mnie bylo juz jasne.
  A do tego glupi bezmyslny przyklaskujacy mu motłoch .. zupełnie wtedy jak z czasó gdy Hitler dochodzil w Niemczech do wladzy .. Tamtejsze masy w 1938 takze mu tak przyklaskiwaly … Przeparaszam za skojarzenie ale dla mnie to bylo tak uderzjace ze nie moglem sobie tego skojarzyc z czyms innym !

  • ania Says:

   przyznam sie ze nie widziałam w tv nawet kawałka transmisji z wośp. Jak możesz to wskaż zdjęcie/filmik gdzie można to zobaczyć. Ja nie znalazłam w necie. Są jakieś jego zdjecia ale słabe jakościowo i ciężko cokolwiek dojrzeć.

  • Gabi Says:

   Co ty wymyślasz, cały dzień ubrany był na żółto czerwono i nie miał żadnych kretyńskich emblematów….
   .. nie rozumiem takiego dopowiadania nieistniejących faktów. Za mało masz sensacji? Świat jest dla ciebie za mało kolorowy?
   Moim zdaniem Owsiak prowadząc fundację musi się zgadzać na machloje, bo że PKO SA daje mu milion…. to sory ja nie wierzę. Daje mu może 10 procent tego, bo tyle z podatku korzysta. I takie szopki na wizji odwalają wszystkie firmy, które bawią się w darowizny.
   Milion od PKO SA , milion trzysta od LIDLA a od wszystkich mieszkańców Torunia 250 tys. no ja was proszę, kto w to wierzy?


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: