Deficyt budżetowy na przestrzeni ostatnich lat


Oto jak kształtował się deficyt budżetowy na przestrzeni ostatnich lat. Proszę zauważyć bardzo ciekawą zależność między rządami PiS-u, a deficytem. Pozostawiam to państwu bez komentarza. Radzę to przemyśleć w kontekście rządów Platformy Obywatelskiej.

http://publicysta.blogspot.com/

Komentarzy 13 to “Deficyt budżetowy na przestrzeni ostatnich lat”

 1. matematyk Says:

  Wszystko ładnie wygląda na wykresach tylko:
  1. PiS w 2005 roku rządził 3 miesiące, SLD 9 miesięcy dlaczego więc spadek przypisano PiSowi?
  2. Podobnie w 2001 roku, wzrost zastany z AWSu przypisano SLD.
  3. Gospodarka ma dużą bezwładność rok-dwa, Efekt rządów SLD przypisujesz PiSowi a efekt rządów PiSu przypisujesz PO.
  Generalnie – każdy ekonomista powie ci, że wysuwasz wnioski takie jakie są ci wygodne tyle że nieprawdziwe.
  I nie jest to obrona SLD czy PO, to jest sprzeciw przeciwko manipulacjami statystyką.

  • hit Says:

   oto prayklad krytycznej analizy. Brawo…

  • punia Says:

   bravo? chyba fiat bravo… widze, że Pan nie potrafisz czytać wykresów. Agent UB lub tzw. TROLL.

  • matematyk Says:

   Widać że niektórym nie w smak prawda.
   Jak brakuje argumentów zostają kamienie. Tu – epitety.
   No chyba że to ostatnie zdanie to był podpis.

  • konio Says:

   Jeśli twierdzisz że deficyt z 2010 roku to wina PiSu to jesteś zmanipulowanym głupcem. Zresztą nie potrzebne są wykresy żeby zauważyć w jak nasze państwo funkconuje wystarczy przejechać obok stacji benzynowej…

  • matematyk Says:

   Do konio
   Nie obciążam winą PiSu za lata, w których nie rządzili, nie przypisuję również ich zasług PO, weryfikuję tylko interpretację danych statystycznych.
   Jeśli tego nie rozumiesz to po prostu nie zabieraj głosu i nie obrażaj innych.

  • Blasius Says:

   Taka mała uwaga. Pod wykresem jest wskazane źrósło jego treści. Czy mam rozumieć, że MF tworzy wykresy, na których się nie zna? Z moze to tajni agenci tego złowrogiego PiSu działający w MF stworzyli wykres?

  • matematyk Says:

   Wykres to jedno a interpretacja to drugie.
   Moja uwaga dotyczyła nie wykresu a jego interpretacji.

  • artarib Says:

   Gospodarka nie ma bezwładności kilkuletniej (nawet w skali świata), wprowadzone zmiany niemal natychmiast mają odzwierciedlenie w gospodarce (obserwacja rynków finansowych doskonale Ci to zobrazuje). Na dobre zmiany ludzie reagują entuzjastycznie, zwiększają konsumpcję i rozwijają gospodarkę, na złe zmiany natychmiast przykręcają kurek z pieniędzmi. Jak szybko reaguje gospodarka możemy zaobserwować np. na planach Balcerowicza – niemal natychmiast po zablokowaniu możliwości zaciągania kredytów bankowych przez przedsiębiorstwa państwowe nastąpiła hiperinflacja (wprowadź taki sam przepis dziś to otrzymasz to samo). Niemal natychmiast po jego odsunięciu od stanowiska, gospodarka zaczęła się leczyć – a nie było łatwo, po sprzedaniu przedsiębiorstw wartych (w najbardziej optymistycznym wariancie 2 bln dolarów, najmniej optymistycznym 5-6 bln dolarów) za 942 mln dolarów (kwota pomniejszona o wartość usług konsultingowych świadczonych przez nabywców).

 2. Szpila Says:

  Belki i jemu podobne elemnty konstukcyjne są trwałe jednak podatne na insekty np. KORNIKI, które osłabiają element od wewnątrz. Tak własnie działają banki w tym ten światowy. Donaldowie to wazeliniarze, którzy nie mają pojęcia o gospodarowaniu. dowodem na tą tezę jest niejaki Rostowski. Po przegranej PiS Polska szybko stała się satelitą uzależnioną od syjonitycznych elementów dążących do władztwa na światem. Wypowiadając się krytycznie na ich temat określany jesteś jako antysemita. ALE ONI MOGĄ NAS OPLUWAĆ -Kim są ci bezczelni okaleczeni. Michnik w Australi – co powiedział o Polakach, że robole i głupcy. W nagrodę został kawalerem orgderu Orła Białego. Może ja coś powiem i do emerytury Bronek dorzuci parę setek.

 3. Paradoxxx Says:

  Ileż to było górnolotnych i odkrywczych haseł podczas rządów PiS po tytułem „Komuno wróć!”. Zatem komuna wróciła i co znowu źle??? Ręce opadają…
  Wielokrotnie już to pisałem i podejmę temat raz jeszcze. Obecność p. Skrzypka na pokładzie feralnego samolotu nie była przypadkowa. Skoro potrafił on zmniejszać nasze zadłużenie to oczywisty jest fakt, że było to bardzo nie na rękę Banku Światowego a jak wiadomo to bankierzy rządzą dzisiejszym światem. Skoro zatem nie mogli Polski od siebie uzależnić „po dobroci” to trzeba było wyeliminować przeszkodę akurat w postaci p. Skrzypka. Co zrobił Belka zaraz po objęciu tronu – wiadomo zadłużył Polskę w Banku Światowym – przypadek? – Nie sądzę!

  Podejmę jeszcze kwestię wolności tego kraju. Jeżeli komuś się wydaje, że ostatnie wybory prezydenckie w RP były praworządne, niezawisłe i uczciwe to śmiem twierdzić, że grubo się MYLI! Są dowody na „kreatywne doliczanie głosów” Bronkowi i co? i nic – ciemny lud we wszystko uwierzy.

  Trochę mi żal ludzi mających obecnie 50-60 lat, tych którzy walczyli za Solidarność. Niestety system okazał się silniejszy niż ktokolwiek przypuszczał i teraz powraca ze zdwojoną siłą.

 4. Lach Says:

  A może by POLACY zaczęli w końcu wybierać Polaków na sterujących państwem polskim !, wiem że takowych coraz ciężej znalezć wśród polityków ale to niestety od nas samych to zależy jakich wyborów dokonujemy!!!
  MYŚLENIE NIE BOLI !!!

 5. KATYŃ 2 Says:

  Szbkościowae przejęcie prezydenci przez Komorowskiego zanim było wiadowo co się stało,nie przyjęcie śledctwa-bo było by przeciwko sobie,szalenie wiele faktów zatajanych.
  To był ewidentny zamach który załatwiał wiele spraw.Eleminował osoby nie zgadzające się z polityką rządzących,Otwierał droę nqa obsadzenie stanowisk przez swoich.Pomścił się za polityke zagraniczną prezydenta.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: