Rostowski kończy z gotówką. Chce tylko kart


To koniec gotówki w Polsce. Resort finansów ma plan, jak zmusić Polaków do rezygnacji z monet i banknotów. W urzędach będziemy mogli posługiwać się tylko kartami, a o pocztowych przekazach można będzie zapomnieć.

Ministerstwo Finansów przesłało pod obrady Rady Ministrów projekt programu rozwoju obrotu bezgotówkowego w Polsce do roku 2013. Zakłada on, że udział transakcji bezgotówkowych w całości transakcji pieniężnych ma wzrosnąć z obecnych 9 proc. do 51 proc. Chodzi między innymi o zastąpienie płatności gotówką w sklepach rozliczeniami przy pomocy kart, zmniejszenie liczby rachunków za energię czy telefon opłacanych na poczcie czy w kasach na rzecz przelewów internetowych czy redukcję wypłat pensji i świadczeń gotówką na korzyść przelewów bankowych.

„Celem wszystkich tych działań ma być zmniejszenie kosztów związanych z obrotem gotówkowym w kraju” -mówi Dominika Duziak ze Związku Banków Polskich, który brał udział w tworzeniu programu. Jego realizacja ma także ograniczyć koszty wprowadzenia w naszym kraju euro. Resort finansów ma nadzieję, że będzie musiał wydrukować i wybić mniej nowych banknotów i monet.

Ministerstwo chciałoby zdecydowanego zwiększenia liczby punktów handlowo-usługowych akceptujących płatności kartą, zwiększenia liczby Polaków mających konto w banku, rozwoju sieci punktów akceptujących mikropłatności (płacenie kartą za gazetę czy bilet na autobus) oraz podwojenia liczby bankomatów, które miałyby stać nie tylko w centrach handlowych w miastach, lecz także w małych miejscowościach. Koszty większości tych działań mają wziąć na swoje barki uczestnicy obrotu pieniężnego, czyli np. banki, operatorzy bankomatów czy też firmy obsługujące terminale płatnicze.

Sam resort obiecuje, że w większości urzędów skarbowych czy innych instytucji publicznych znajdą się terminale obsługujące płatności kartą, pracownicy administracji publicznej będą musieli założyć sobie konto, na które będą otrzymywać wynagrodzenia, a w kilku ustawach, jak np. o abonamencie RTV, znajdzie się zapis o preferowanej formie dokonywania płatności za pośrednictwem przelewu.
Jacek Uryniuk
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

http://gospodarka.dziennik.pl/

Komentarze 23 to “Rostowski kończy z gotówką. Chce tylko kart”

 1. czeresniak Says:

  A kler polski watpie..Agentura masonska dzialajaca w kosciele
  polskim zeby zniszczyc kosciol.PAN JEZUS POWIEDZIAL DO PIOTRA,,NA TWOJEJ OPOCE ZBUDUJE KOSCIOL MOJ A MOCE PIEKELNE NIE PRZEMOGA GO….POLACY OBUDZICIE SIE …
  TO JEST PRACA WLASNIE

 2. czeresniak Says:

  poliak wszystko lyknie ..A KLER POGLASZCZE PO TEJ GLUPIEJ
  LEPETYNIE I JEST WSZYSTKO OK……

 3. waltan Says:

  Cala wladza musi byc zaszczepiona na swinska grypke..
  A bedzie odwrotnie to oni przyjda do nas z strzykawka
  pelna fenolu i po nas….POLACY OBUDZICIE SIE PROSZE

 4. sebecx Says:

  Nie przejdzie…. to się panikę grypy ahbcde1g1 wywoła, zaszczepi, a za 2 latka na katarek z chemtrailsa taki obywatel gibnie…. byle nie za szybko , nie wszyscy na raz, bo smród duży…

 5. jasniepan Says:

  Wladza ta z takimi obywatelami jak jasniepan ma wojne..
  Ona i tak bedzie czy bedziemy sie im stawiac czy bedziemy
  siedzic jak pokorne bydlatka….smierc wladzy smierc wladzy

 6. pdajdalej Says:

  Co tu pisac czy dyskutowac .Tu sie trzeba totalnie organizowac i zbuntowac to co nam jeszcze pozostalo..
  Wladza w polsce to nie wladza tylko banda oszustow i zlodzieji..SMIERC WLADZY …KONIEC NWO W POLSCE

 7. waltan Says:

  Acha jeszcze jedno do k…………….nedzy Przestanimy wierzyc w to co nam zydo -masonskie media mowia …To
  wszystko propaganda i pranie naszych mozgow..
  Koniec NWO w polsce………Do roboty bracia polacy..

 8. waltan Says:

  Dziwne tylko ze kosciul spi ..I ksieza nic nie mowia wiernym
  zwlasza tak kochane radiomaryja..Nigdy nie slyszalem ze by ktorys z ksiezy przewielebnych mowil o znamieniu bestii
  Niewspomne o BENEDYKCIE 16..Jego otwarte kazanie w watykanie na ten temat zalatwilo by wszystko ..A oni jakos dziwnie milcza… Tylko powszechne nasze stanowcze powiedzenie nie chcemy zadnych kart ,dowodow ,paszportow itd..Stlumi ich szatanski plan za czipowania wszystkich gojow..Ciekawe czy tylko gojow czy takze zydow to bedzie dotyczyc rownierz…CIEKAWE

 9. Szpila Says:

  Na kogo głosowaliści, tego macie. Białoruś Bis. Niejaki Rostowski – ekonomista nie wiadomo skąd, nie ma pojęcia jak wyść z długu (ok. 3 bln -tat,tak 3 bln). Zlikwidowali duże zakłady pracy, żeby pozbyć się protestów. Rozbity Naród goniony jest jak stado bydła do zagrody, gdzie czeka rzeźnik, żeby oskubać do cna to jeszcze zostało. Nie dają nic, a domagają się wszystkiego. To pasożyty !!! Może pomogą opryski na stonkę ? Wówczas pprawi się byt ubogiego.

 10. tadeusz Says:

  To samo robi sie w Grecji wszystkie transakcje powyzej 1500 e maja byc rozliczane karta elektroniczna.Ma to na celu ograniczyc szara strefe i kontrole przeplywu pieniadza.Podobne przepisy planuje wprowadzic Szwecja

 11. karas Says:

  Polacy koniec wolnosci…
  Nie nadaremno chca sprywatyzowac lasy ,,gdyz to jest forma
  obrony i ochrony dla niepokornych…..
  A ja mowie i wypowiadam wojne globalistom…SMIERC WLADZY SMIERC MASONOM SMIERC SMIERC SMIERC ,do
  roboty POLACY…

 12. Ewa Says:

  Ażeby mógł powstać Nowy świat Złotej Ery, ten stary MUSI się wypalić. Na ruinie starego powstanie ten NOWY! Dlatego w tej ostatniej batalii materializmu jej dysponenci będą robić wszystko by go jeszcze uratować, ale się nie da! To wszystko Musi paść do 21 grudnia 2012. 70 dni podczas wchodzenia w ciemną szczelinę będą powoli odpadały niskie wibracje jakimi emanuje materialna forma bytu i nic na to nie poradzą materialni władcy tej planety, bo oni sami też będą anihilowani…Koniec KARMY dla Ziemi, nastąpi nowy POCZĄTEK.

  • garbcio Says:

   skoro to ma sie samo „wypalic” to po co sie szarpac ? Wysterczy cierpliwie poczekac te dwa lata…

 13. Karolina Says:

  Trzeba informować wszystkich o zagrożeniach.W Hiszpani część młodzieży dała się z manipulować wstrzykneła sobie mikrochipy RFID pod skórę.Zagrożenie takie, nie możesz sobie sam wydłubać tego chipa bo zawiera lit i dostaje się poparzenia i owrzodzenia skóry ,pozatym posiadają moduł śledzenia .Są trzy 6 cyfrowe kody(666) ta liczba coś nam mówi.W Ap. Sw.Jana pisze kto przyjmie znamię besti będzie potępiony.Budżmy się i informujmy jak najwięcej ludzi o zagrożeniu.

 14. Karolina Says:

  Minister realizuje plan masonerii krok do w prowadzenia mikrochipów pod skórę RFID z modułem śledzenia.Dowody z mikrochipem w prowadza w przyszłym roku Tusk.Ten rząd i media są na usługach Illuminatów i masonerii.Rodacy bódżmy się bo niedługo zachipują nas jak świnie i psy.

 15. JANKES Says:

  I my się na to zgodzimy ??? na pewno młodzi kochają karty tylko nie zdają sobie jak będą kontrolowani obudzą się za póżno.Tylko w młodych nadzieja ,żeby się nie zgodzili.
  Młodzież pobudka.

 16. Julian Says:

  Dla dobra Polski i Polaków minister Rostowski powinien skończyć ze sobą a nie z gotówką:)

 17. luki Says:

  W jego oczach jest strach wielki strach ,pytanie czy ten strach odnosi się do rzeczywistego stanu budżetu? czy może do jego szefów którzy sterują nim zza sceny ? według mnie to jedno i drugie!!! ot cała prawda

 18. HST Says:

  TO NIE MOŻE WEJŚĆ W ŻYCIE !!! CHOCIAŻBY DLATEGO, ŻE STARSI LUDZIE NIE BĘDĄ POTRAFILI ODNALEŹĆ SIĘ W TAKIM GĄSZCZU ELEKTRONIKI. INNE POWODY: OCZYWIŚCIE GROŹBA TOTALNEJ INWIGILACJI.

 19. zalb Says:

  Eee. tam. Nie przejdzie w ciągu najbliższych 10 lat taki pomysł w Polsce.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: