Rosja wysyła światu czytelne sygnały


Czasy zimnej wojny, kiedy stagnacji w relacjach dyplomatycznych na linii Stany Zjednoczone – Związek Radziecki towarzyszył wyścig zbrojeń, mamy już za sobą. Czy jednak, aby na pewno ten rozdział historii możemy uznać za definitywnie zamknięty? Ostatnio w Rosji zbiegło się w czasie wiele wydarzeń, które mogą rodzić spore obawy.
Baczni obserwatorzy przyglądający się sytuacji politycznej na świecie nie mają wątpliwości, że pod uśmieszkami towarzyszącymi kontaktom przywódców mocarstw militarnych kryje się zimne wyrachowanie. Docierające do nas sygnały nie pozostawiają wątpliwości, że „prężenie muskułów” trwa wciąż w najlepsze, a doniesienia dotyczące wydarzeń, które miały miejsce ostatnio w Rosji mogą budzić niepokój nawet wśród tych, których polityka na co dzień nie interesuje. Oto w krótkim czasie dochodzi do splotu różnych dziwnych okoliczności: słynna, „milcząca” zazwyczaj, postsowiecka radiostacja UVB-76 nadaje tajemniczy komunikat; w niewyjaśnianych okolicznościach umiera Jurij Iwanow – zastępca szefa Głównego Zarządu Wywiadu (GRU); rosyjska armia przygotowuje się do wielkich manewrów, a nadchodzącym ćwiczeniom towarzyszy migracja rosyjskiego arsenału, który przenoszony jest z dotychczasowych baz w nowe miejsca. Nie można też zapomnieć o wzroście aktywności rosyjskiego wywiadu, który obserwowany jest w wielu krajach. A to wszystko odbywa się w czasie toczącego się wciąż śledztwa mającego wyjaśnić okoliczności katastrofy smoleńskiej.

O radiostacji UVB-76, która nadała tajemniczy komunikat informowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Sygnał działającej niemal nieprzerwanie od 1982 r. aparatury, która zwykle emituje dziwny, „brzęczący” dźwięk, uległ ostatnio modyfikacji. W tle można było zaś usłyszeć enigmatycznie brzmiącą informację. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w ciągu 28 lat nadawania, tylko kilkukrotnie zdarzały się jakieś zmiany w nadawaniu. Baczni radiosłuchacze, których odbiorniki 24 sierpnia były ustawione na częstotliwość 4625 kHz mogli usłyszeć następującą wiadomość:

„UVB-76, UVB-76 – 93 882 Naimina 74 14 35 74 – 9 3 8 8 2 Nikołaj, Anna, Iwan, Michaił, Iwan, Nikołaj, Anna, 7, 4, 1, 4, 3, 5, 7, 4”

Szybko okazało się, że zawarte w komunikacie liczby mogą odpowiadać współrzędnym geograficznym. Liczby 74 14 35 74 mogą odwoływać się do wartości szerokości i długości geograficznej: 74.14 N, 35.74 E. Punkt określony w tych danych odnosi się do miejsca położonego na Morzu Barentsa. Przypadek? Nic z tych rzeczy. Niedawno zaplanowano bowiem manewry z udziałem sprzętu wchodzącego w skład rakietowego systemu obrony przeciwlotniczej S-300, który uważany jest obecnie za jeden z najskuteczniejszych tego typu układów na świecie. Ćwiczenia mają się odbyć właśnie na Morzu Barentsa. Rosyjskie Ministerstwo Obrony potwierdziło też, że elementy tego systemu transportowane są z bazy w Siewiernyj na wyspę Kildin, położoną na Morzu Barentsa.

Warto też wspomnieć, że system S-300 został wykorzystany także podczas manewrów „Wostok-2010” na początku lipca tego roku. Ćwiczenia przeprowadzone na Dalekim Wschodzie Rosji zostały uznane za największe manewry w historii Rosji. – poinformowała agencja IAR.
Prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości odbędą się też inne próby, w czasie których wykorzystane zostaną rakiety „Buława” o zasięgu międzykontynentalnym. Termin ich przeprowadzenia ustalono na 5-7 września. To właśnie rakiety „Buława” spędziły sen z powiek mieszkańcom Norwegii pod koniec ubiegłego roku. W grudniu 2009 r., w środku nocy mogli oni dostrzec na niebie niesamowite efekty świetlne, wywołane przez jeden z pocisków „Buława”, który wymknął się Rosjanom spod kontroli.

W czasie, kiedy Rosja szykuje się do kolejnych wielkich manewrów, w niejasnych okolicznościach umiera generał Jurij Iwanow, który pełnił funkcję wiceszefa Głównego Zarządu Wywiadu (GRU). W mediach pojawiła się niedawno tylko lakoniczna wzmianka o śmierci człowieka, który – jak przypomina portal niezaleza.pl – odpowiadał m.in. za nadzór pozyskiwania informacji na terytorium Polski. Nie wiadomo, kiedy dokładnie i gdzie zmarł Iwanow. Poinformowano jedynie, że zgon nastąpił… w czasie kąpieli. Śmierć zastępcy szefa Głównego Zarządu Wywiadu zbiegła się w czasie z zakończeniem śledztwa w sprawie zatrzymanego w Polsce Rosjanina, który szpiegował na rzecz GRU.
Gdyby tego jeszcze było mało, dziennik „Rzeczpospolita” poinformował dziś o poczynaniach rosyjskiej Marynarki Wojennej, która na północnym Atlantyku czaiła się w ukryciu, by nagrać odgłos wydawany przez silniki brytyjskiego okrętu typu Vanguard wyposażonego w rakiety z głowicami nuklearnymi. Zdaniem ekspertów, zdobycie zapisu dźwięku wydawanego przez silniki brytyjskiego okrętu pozwoliłoby Rosjanom w przyszłości unicestwić brytyjską jednostkę, zanim ta odpaliłaby rakiety. Brytyjczykom w ostatniej chwili udało się zablokować realizację misji przez Rosjan.
„Rosjanie prowadzą na północnym Atlantyku grę z nami, ale także Amerykanami i Francuzami.” – powiedział cytowany przez „Rzeczpospolitą” jeden z wysokich przedstawicieli brytyjskiej marynarki wojennej. I rzeczywiście – Rosjanie poczynają sobie coraz śmielej – np. w marcu Królewskie Siły Lotnicze poinformowały o naruszeniu brytyjskiej przestrzeni powietrznej przez rosyjskie bombowce.
Tymczasem wg przedstawicieli brytyjskiego wywiadu, liczba szpiegów utrzymujących się w Wielkiej Brytanii utrzymuje się na tym samym poziomie od czasu zakończenia zimnej wojny.
Czy wszystkie te przypadki możemy zrzucać na barki zwykłej koincydencji czy może pora zacząć się bać?

http://niewiarygodne.pl/

Napisane w Świat. Tagi: . 8 Komentarzy »

Komentarzy 8 to “Rosja wysyła światu czytelne sygnały”

 1. Orzel Says:

  Ale mądrzy ludzie tu sie wpisali. Ludzie, wiecej takich jak wy a Polska nie zginie! Aż przyjemnie posłuchać! Powszechna agresja bardzo wzrosła ostatnimi laty. Talmudziści kręcą sie niepokoją bo kreci sie przeciwko nim dosłownie wszedzie! Niedługo bezpiecznego miejsca nie znajdą! Te dziwne przemieszczania sie, akty otwartej agresji w Rosji i nie tylko to oni. Podsycaja do wojny udając np agresywnych Ruskich.
  Ruscy nie maja zadnych powodów żeby pokazywać agresję.
  To wszystko oni te Ławrowy i inni. Oni maja powód zeby niepokoić sie i podsycać jednych przeciwko drugim!

 2. krzysiek Says:

  to nie była buława w norwegii tylko jakiś blue beam lub haarp
  pytanie jest typu czy putin lub miedwiediew (gru, fsb) robią dla nwo czy przeciwko, jak to się ma do talmudystów

 3. Irbis Says:

  Wojna (wojny) światowe – cały czas mają miejsce ! Mniejsze lub więkse, lokalne lub narodowe … Istnieją także INNE wojny … ciche, podjazdowe i obliczone na niszczenie państw narodowych, ludzi. Za pomocą mas mediów kierowanych przez bandę tchórzy ktorzy nie mają odwagi ukazać swoich twrzy i kryją sie za jakimiś stowarzyszeniami czy organizacjami jak. np. Cull and BOnes (Czazka i piszczele) czy Illuminatio (Iluminaci) czy tz wiele innych – ktore maja na celu jedno : władzę nad światem i ludźmi oraz bogactwami naturalnymi tej planety. Tak naprawdę toczy się wojna o ludzkie dusze i umysly (kontrola umysłu). Niszczenie dzieci i modieży (zatruwając ich umysły za pomocą odpowiednio spreparowanych bajek – filmów – treści slownej czy w jakiejkolwiek innej formie. Cel : wytresowanie posłusznych i bezwolnych robotów ; wyśmiewanie i eleminowanie jednostek i grup które bedą informowały resztę ludzi o prawdziwej rzeczywistosci jaka ma tu meijsce …. oraz nakłanianie innych do tego samego …
  Można by wiele pisać … Kto ma oczy po to by wiedziec a uszy by slyszeć – nie potrzebuje wiele słów !

 4. garbcio Says:

  jezeli „zaczac sie bac” ma byc pierwszym krokiem to co ma byc nastepnym…?

 5. Robin Says:

  To dotąd czuliśmy się bezpieczni?

 6. Krzysiek Says:

  Fajny artykol. Ciekawe jak po spotkaniu w Zossen z 11 grudnia 2009, pan Dmitrij Kondratczuk, byl powiazany praktycznie z Jurijem Iwanowem?

 7. natalia Says:

  Pytanie tylko kto z kim oraz dla czego. Bo kolejna wojna światowa raczej mało mnie przekonuje.

  • Kol Says:

   „Pytanie tylko kto z kim oraz dla czego. Bo kolejna wojna światowa raczej mało mnie przekonuje.”
   Wystarczy zajrzeć do podręcznika historii.
   Zmieniają się czasy, środki przekazu, technika.
   Motywacje i działania pozostają identyczne od czasów biblijnych. Nie zabijaj, nie kradnij, ani żadnej rzeczy, która jego jest. Nic się nie zmieniło.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: