Bankructwo Polski


Polska padła ofiarą gigantycznego oszustwa. Według oficjalnej statystyki oraz doniesień zachodnich ośrodków analitycznych dług publiczny Polski w 2009 roku wyniósł 684 365 mld złotych (wg Eurostatu). Dane te niewątpliwie pochodzą z polskich ośrodków statystycznych i nie różnią się znacznie od innych oszacowań publikowanych w Polsce. Tymczasem teraz pada kwota ponad 3 bilionów złotych, czyli blisko 4,5 razy większa! Co ona oznacza? Oznacza, że Polska zbankrutowała .
Kwotę ponad 3 bilionów długu Polski podał pracownik Narodowego Banku Polskiego (Janusz Jabłonowski), co zostało odnotowane zaledwie na kilku stronach internetowych. Nikt ich nie kwestionuje.

Nasze oszacowania niewiele odbiegają od obliczeń Janusza Jabłonowskiego, a więc także nie mamy powodów, aby w nie wątpić. Problem polega na tym, że nie chodzi o błąd oszacowania, gdyż ten może wahać się w skali najwyżej 2-3%. To ujawnienie statystycznego oszustwa. Na łamach EEM wielokrotnie sygnalizowaliśmy liczne nadużycia i manipulacje w oficjalnej statystyce rachunku narodowego. Ponieważ jednak tkwimy w systemie politycznym, w którym „oddolna krytyka” najwyżej może sprowokować represje, a nie korygowanie fałszywej polityki, to oczywiście nie spotkało się z żadnym odzewem czynników rządowych.

Oszustwa mają to do siebie, że rosną, aby wreszcie eksplodować skumulowanym fałszem. To się właśnie stało.

Społeczeństwo polskie, słabo wyedukowane pod względem społecznym i ekonomicznym, atomizowane oraz ogłupiane przez dziesiątki lat, może nie wiedzieć jakie jest znaczenie przedstawionej wyżej informacji. Jej znaczenie jest oczywiste: Polska nie będzie w stanie spłacić horrendalnych zobowiązań zewnętrznych i wewnętrznych.

A skąd się one wzięły? Na pewno nie przypadkiem i nie z inicjatywy tych lub innych „osobistości”. Aby tak zniszczyć czterdziestomilionowy (przed niszczeniem) kraj potrzeba było dobrze przygotowanej strategii, a także zmobilizowania do jej wykonania olbrzymich funduszy i ludzi. W tym ok. 30 tysięcy Polaków, którzy świadomie dopuścili się działania na szkodę Polski.

Ten wątek musi być wprowadzony do analizy historycznej, która zatrzymała się na wydarzeniach sprzed dwudziestu lat, a z czasem posłużyła do odwracania uwagi od teraźniejszości. To jest wątek rozliczeń za zniszczenie Polski, za wielkie oszustwo i uczestnictwo w nim wielu bezrozumnych lub zdemoralizowanych Polaków.

Teraz zastanawiamy czy informacja Jabłonowskiego jest podyktowana osobistym sprzeciwem wobec oszukańczych praktyk statystycznych, czy służy przejściu od pełzającej eksploracji zasobów Polski do ataku spekulacyjnego, który „wieńczy dzieło”. Jedno nie wyklucza drugiego, zaś nerwowość i obserwowany wzrost agresywności ze strony międzynarodowego kapitału finansowego oraz służących mu rządów silnie przemawia za ostatecznym atakiem. W Grecji to się udało, więc dlaczego ma się nie udać w Polsce, która wydaje się już ubezwłasnowolniona?

Ale czy na pewno może się to udać? Polacy mogą wreszcie przejrzeć na oczy.

Źródło -Europejski Monitor Ekonomiczny

Komentarze 34 to “Bankructwo Polski”

 1. Marcin Says:

  Przede wszystkim, nigdy po 1989 roku nie osiągnęliśmy czegoś takiego jak wolność i nie osiągniemy jej. Jesteśmy bowiem narodem, który obecnie nie wie już, czym jest wolność i co z nią zrobić. Wiedzieli o tym Ci, którzy walczyli o niepodległość. Oni rozumieli, czym jest ich kraj. Obecnie znaczna część Polaków rozumie wolność nie poprzez mądrą i konsekwentną pracę dla jego dobra, ale poprzez rozpychanie się łokciami, chamstwo i to co sama może dla siebie mieć. Życie społeczne skupia się wokół głupot, bo niewielu ludzi absorbują takie sprawy jak skandaliczny stan polskiego prawa, przestępczość, korupcja, nonszalancja kolejnych ekip politycznych etc.

  • Jan Zakrzewski Says:

   Jestem wręcz terroryzowany przez hakerów, min. NBP państwa bym nie mógł pokazywać danych bieżących. Państwo utaja dane, ciężka znaleźć wiadomości z gospodarki. Przeważnie chwalą jaki tu dobrobyt jest w Polsce. Polska 8 razy mniejsze PKB jak Niemcy. PKB Korei Południowej + 20 tyś na mieszkańca. W Polsce – tyle długu na mieszkańca. Banda niedouków nami Polakami rządzi. Projekt na wzrost gospodarczy leżu jeszcze za rządów Tuska 3 lata. Wszedłem na drogę prawną z rządem, zobaczymy jak długo będą kiwali naród. za planowaną inflację, gdzie traciły wartość pieniądze na kontach, ZUS,OFE, ze sprzedaży majątku państwa, pożyczek które zaciągało w obcej walucie. Stały deficyt w handlu zagranicznym 3%.Trwał import w najlepsze, straty pokrywali ludzie ze swoich pieniędzy, a rządom kolejnym PKB rosło bez produkcji. To ta zielona wyspa Tuska. Przez 20 lat inflacja zniszczyła wszystko prawie. Cena złotówki spadła z 2 zł do 40zł, ciekawe czy 30 razy tyle przyrosły lokaty, ZUS, OFE.

 2. Szpila Says:

  Moi drodzy rodacy !!! To żaden krach, czy kryzys ! To planowe działanie na naszą szkodę ! Chodzi o upokorzenie Polaków i powrotu do granic sprzed wielu lat. A może nawet z czasów rozbiorów. Ci co tego nie widzą, a są takie głąby, niech przetrzą oczy i pomyślą – jeżeli mają rozum. Jeżeli go nie mają, niech zamilkną !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Robin Says:

  Rozumiem, że możemy się różnić i sprzeczać, ale ja tu widzę kłótnię. To dotąd zaprowadziły Was Wasze wysokie wibracje?

 4. Martius Says:

  W POLSCE KONIECZNA JEST REWOLUCJA, WIĘC OSWAJAJMY SIĘ Z TĄ MYŚLĄ, ABY NIKT Z NAS NIE OBUDZIŁ SIĘ Z RĘKĄ W NOCNIKU, KIEDY TRZEBA BĘDZIE W DŁOŃ CHWYCIĆ CO SIĘ DA.
  WEZBRANĄ RZEKĄ LUDZI POTOPIĆ NALEŻY PSIĄ HOŁOTĘ, SZLACHTĘ ZATRACEŃCÓW, SPRZEDAWCZYKÓW,
  AGENTÓW I ZDRAJCÓW KTÓRZY Z WIELKĄ STARANNOŚCIĄ,
  OBSADZILI WSZYSTKIE STRATEGICZNE PUNKTY NASZEGO PAŃSTWA -OD USTAWODAWSTWA, POPRZEZ SĄDOWNICTWO, NAJWAŻNIEJSZYCH URZĘDNIKÓW,
  KOŃCZĄC NA NASZEJ POLSKIEJ ARMII, UPODLONEJ, DEGRADOWANEJ DO STOPNIA ŚMIESZNOŚCI WOBEC
  POTENCJALNYCH WROGÓW.
  NADCHODZĄ DLA NAS CIĘŻKIE DNI PRÓBY,
  EGZAMINU PRAWDZIWEJ DOJRZAŁOŚCI,
  NASZEGO CZŁOWIECZEŃSTWA I POSTAWY,
  WOBEC NASZEJ OJCZYZNY, NASZEGO WSPÓLNEGO DOMU,
  NASZEGO MIEJSCA NA ZIEMI.
  W JEDNOŚCI SIŁA, WIĘC NIE WDAWAJMY SIĘ W PRÓŻNĄ GADANINĘ I DYWAGACJE, ALE ORGANIZUJMY SIĘ,
  ŁAMIĄC WSZELKIE SZTUCZNE PODZIAŁY I UPRZEDZENIA,
  BO BRAĆMI JESTEŚMY A ZACHOWUJEMY SIĘ NIE GODNIE,
  BARDZIEJ SZUKAJĄC ZWADY, A NIE DROGI JEDNOŚCI I POKOJU.
  BIERZMY PRZYKŁAD Z WIELKICH RODAKÓW I ICH NIEZŁOMNEGO DUCHA, ZROZUMCIE ŻE PRZELEWALI KREW,
  NIE DLA WŁASNYCH KORZYŚCI ALE DLA NAS, BYŚMY MOGLI ŻYĆ W KRAJU WOLNYM I SPRAWIEDLIWYM.
  SWOIM OSTATNIM TCHNIENIEM PRZEKAZALI NAM
  TE ORĘDZIE, ORĘDZIE ODPOWIEDZIALNOŚCI
  ZA DALSZE LOSY POLSKI.
  ZŁAMAĆ WŁASNY EGOIZM BY UJRZEĆ DOBRO NAJWYŻSZE,
  DOBRO WSPÓLNE, PONAD KŁAMSTWEM, GŁUPOTĄ
  I NIEWOLNICTWEM. TRZEBA PAMIĘTAĆ RÓWNIEŻ,
  ŻE WYCHOWUJĄ NAS DO KONSUMPCJI, W PRZEŚWIADCZENIU, ŻE WSZYSTKO CI SIĘ NALEŻY,
  TAK, ABYŚ ZAPOMNIAŁ O SWEJ WIELKIEJ SILE,
  KTÓRA TKWI W DAWANIU.

  POZDRAWIAM WSZYSTKICH, KTÓRYM OJCZYZNA
  BLISKA JEST SERCU

 5. garbcio Says:

  Grecja juz dawno oficjalnie zbankrutowala jako kraj ale Grecy jakos sobie dalej zyja, to moze i nam sie jakos uda…

 6. lucia Says:

  A było tak cudownie przed wyborami.Przy koncu 2009 Polska była najmniej zadłużonym krajem w Europie.Św.p Pan Skrzypek na propozycję, nie do odrzucenia,Banku Swiatowego,powiedział,że Bank Narodowy może im pożyczyć na odpowiedni procent.Natomiast Komorowski bez zaprzysiężenia jeszcze,migusiem powołał Belkę na stanowisko P.Skrzypka.Komorowski udawał przy tym,że nie wiedział,że Belka czy Belch ostatnie pol roku w nagrodę miał stanowisko w Banku Swiatowym.W ciągu 2 dni tenże Belka wziął z Banku Swiatowego ogromną pożyczkę.Wiadomą rzezcą jest,że Bank Swiatowy zmuszając kraje do takich pożyczek ,poprzez inżynierię finansową zniewala je.Mało tego-p.Belka sprowadził do Polski GoldmanSachs/kilka nazwisk jest tam zawartych/,która to firma stawała przed sądem amerykanskim za przestępstwa finansowe i nadal ma tam zobowiązania.Tutaj pewnie przybiorą sobie jakąś inną nazwę.

 7. gaston Says:

  Polacy nigdy nie zmądrzeją , za dużo inteligencji zgineło w Katyniu Charkowie czy Miednoje !!!
  Dziś walczymy o krzyż ale nie zauważyliśmy jednego że ten krzyż to było celowe zagranie Komorowskiego by przykryć sfałszowane wybory !
  Myślicie że to przypadek że tego samego dnia sąd ogłosił werdyk wsprawie wyborów i tego samego dnia miano przenieść krzyż…?!?

  • ochrzczony polski żyd Says:

   co ty za brednie piszesz?? wyrok sądu najwyższego i sprawa były dzisiaj wszędzie pokazywane w tv,nawet w żydowskiej tvn:D
   a czy to przypadek że „patrioci” z pisu tak głośno krzyczą o „obronie krzyża” a żaden z nich nie krzyczy o tym co pisze w artykule??

  • Ewa Says:

   NAWET TU SIĘ WCINASZ ŻYDZIE? TO POLSKI PORTAL, NIEZALEŻNY OD was, WIĘC SPADAJ STĄD WSZAWY ŻYDZIE. POLSCY PATRIOCI CIĄGLE ŻYJĄ I MAJĄ SIĘ DOBRZE MIMO, ŻE ICH NISZCZYCIE SUKCESYWNIE! ZJEŻDŻAJ STĄD DO SWOICH PORTALI NA INTERIĘ LUB ONET!

  • ochrzczony polski żyd Says:

   musisz iść się leczyć bo masz DUŻY problem…
   I nie obrażaj mnie bo jestem POLAKIEM z dziada pradziada i dla mnie jest ważne dobro CAŁEJ POLSKI i WSZYSTKICH POLAKÓW!! Nawet takich chorych jak ty…dr.House to za mało…

  • Paradoxxx Says:

   Jest dokładnie tak jak piszesz. Prawie żadna telewizja nie podała relacji z ogłoszenia tegoż wyroku, a działo się i to nie mało. Okazało się, że wpłynęło blisko 400!!! zażaleń na nieprawidłowość przeprowadzonych wyborów. Zaiste liczba imponująca, z tego 16!!! uznano za zasadne (czyli de facto wybory sfałszowano). Faktycznie liczba mniej imponująca ale pytam się ile musi być zasadnych wniosków żeby wybory uznać za sfałszowane? Moim zdanie wystarczy 1 (słownie: jeden) zasadny (tj. udokumentowany i potwierdzony) przejaw oszustwa w wyborach mogący zafałszować wyniki.

   Jeżeli jeszcze ktoś myśli, że żyje w wolnym i demokratycznym kraju to czas zweryfikować poglądy!!!

  • ochrzczony polski żyd Says:

   zażalenia wpływają po każdych wyborach i liczba tych nie jest żadnym rekordem,zobacz ile wpłynęło po wyborach w 1995…na tym polega demokracja.

  • Paradoxxx Says:

   Wiem, że demokracja polega na oszustwach i manipulowaniu masami niczego nieświadomych obywateli. Tego tłumaczyć mi nie trzeba. Akurat przykład wyborów z 1995 r. jest delikatnie mówiąc mało szczęśliwy. Przypomnę, że mało brakowało a Kwaśniewskiego kłamstwa w sprawie swojego wykształcenia wsypałyby paru mocno zakonspirowanych ruskich agentów. Mało brakowało a całe wybory zostałyby unieważnione właśnie z powodu kłamstw Olka. Co więcej wtedy owe zażalenia spowodowały odrębne postępowanie sądowe a dzisiaj śmieją się nam prosto w twarz mówiąc: CO Z TEGO CIEMNOTO, ŻE BRONEK WYGRAŁ NIESPRAWIEDLIWIE! WYGRAŁ BO MIAŁ WYGRAĆ!

 8. ted Says:

  szkoda, że te tuby TV-Wybiórcze nie padną bo rzeczywiście mózgi zostaną wyprane kompletnie…przykre to ale prawdziwe…jesteśmy na drodze którą musiała przejść Grecja. Teraz jest „niewypłacalna”. „ratujmy co się da”
  Musimy działać mądrze i razem…….
  Przecież” Zgoda Buduje”…….Róbta co chceta – PO rządzi(:

  • cobra Says:

   „Zgoda buduje”. Oczywiście nie miał na myśli Polski, tylko Pałac Prezydencki i Sejm, no i nie o budowę chodziło,
   tylko o remont… a ta felerna „zgoda”…. – cóż – trzeba było wtrącić coś głupiego, żeby się ludzie „chwytli”, rzucił więc ochłapem i zadziałało…
   Radio Erewań, jak za „starych dobrych czasów”.

 9. Robin Says:

  Nie bardzo wiem, co Polacy po ‚przejrzeniu na oczy’ mają zobaczyć i jak się do tego realnie i czynnie odnieść.

 10. bathinss Says:

  Kiedy Polacy przejrzą na oczy wtedy możemy się spodziewać rewolucji, która pozwoli strącić ze szczytu władzy tych niekompetentnych partaczy.

  • Zbycho Says:

   A jestes pewien, ze zastapia ich ludzei ‚lepsi’? Poczytaj troche o rewolucji, a przekonasz sie, ze jej efektem bylo jeszcze wieksze ‚bagno’. Literatura: 90% lektor w klasach maturalnych…

 11. anulka77 Says:

  To prawda w każdym calu. Dopóki POLACY nie zaczną samodzielnie zastanawiać się i myśleć, nie ma szans na poprawę. To od większości naszych Rodaków zależy jak będzie dalej nasza Ojczyzna ?
  Trzeba więcej się modlić i prosić przede wszystkim samego Boga OJCA oraz Intronizowanego w dniu 15 lipca 2010r na polach Grunwaldu Jezusa Chrystusa Króla POLSKI , aby dopuścił , żeby z oczu pewnej grupki społeczeństwa spadła zasłona niewiedzy i obojętności. Bez tego daleko nie zajdziemy niestety.

 12. natalia Says:

  Polacy może przejrzą na oczy jak z jakiś powodów powstaną zakłócenia w nadawaniu transmisji tv. i ludzie z nudów włączą myślenie.

  • Maraniano Says:

   Fajnie to pani powiedziała 🙂

  • andzia Says:

   dokladnie, trafna uwaga. Ja nie oglądam TV i dobrze mi się bez niej żyje. Czasem tylko w necie coś czytam żeby być w miare na bieżąco z tym co sie dzieje na świecie…

 13. Konop Says:

  Czas nastał, aby szybciutko wszystko co masz zamienić na to co może się przydać…czyli nie pieniądze. Zbudować bunkier w Bieszczadach, gdzieś głęboko pod ziemią i czekać na najeźdźców ze wschodu i z zachodu. To już było, pamiętacie? Partyzantka 39-45 = Terroryzm 11/09 😦

  Zaczęło się już jakiś czas temu…ale spoko, oglądajmy dalej tubę w której nic nie ma oprócz lasowania mózgu. Kupujmy, kupujmy, kupujmy nic. Zajebmy się w pracy kupując rzeczy kompletnie nam nie potrzebne….
  Przykre ale prawdziwe…. Wake up call którego praktycznie mała rzesza ludzi słyszy a już na serio nikt nie odbiera 😦
  Do zobaczenia w obozach re-edukacji 😉

  K.

  • w.red Says:

   No może nie do końca tak (czego wczorajsze wydarzenia dowodem). Choć w ogólnym zarysie wszystko się zgadza.
   Jednak śmiem twierdzić że jeszcze mamy szansę czego potwierdzeniem paniczna reakcja medialna naszych „elyt” po niewątpliwym zwycięstwie obrońców krzyża. To jedyny realny symbol potrafiący zjednoczyć i wybudzić ludzi z letargu i medialnego lansu „nowoczesności”. I nawet nie chodzi tu o wyznanie religijne ale właśnie o symbol który potrafi ludzi zjednoczyć by mogli się wyzwolić z ucisku „najmądrzejszych”.
   Bo to właśnie oni są autorami, sponsorami i „pociągąjacymi za sznurki” kukiełek na stanowiskach.
   Inną sprawą są Węgry (którym wypada życzyć sukcesu), ale tam widocznie obecnie przy władzy są ludzie rozsądni i potrafiący prawidłowo ocenić sytuację.

   pozdrawiam

  • Ewa Says:

   Wrogowie Polski uruchomili ten wielki młyn dezinformacji nie po to, żeby się poddać. Tusk jest wykonawcą woli tych. którzy naprawdę rządzą. Illuminati przygotowywali ten zamach na ludzkość od początku swego założenia tego zbrodniczego klubu. Nie mamy szans, oni mają wszelkie dostępne środki. Szkoda ludzi na wszelkie rewolucje, dość ich było. W Biblii jest powiedziane, że kiedy dwie bestie wezmą się za łby, wygra konflikt trzecia siła, a potem będzie przejście w nowy, złoty czas. Śledzę ten nasz galaktyczny rok 26 000tys. i widzę, że wszystko się zgadza z zegarmistrzowską wręcz dokładnością. Kalendarz Majów jest dowodem na wyższy plan Istnienia. Dlatego w ten czas bibiljnego żniwa nie dajmy się zwariować. To jest ostatni atak materii przed jej upadkiem. Oni – czyli siły zła będą umierać po przejściu przez portal w grudniu 2012r. Będą umierać bo nie wytrzymają tak wysokich wibracji w jakie wejdzie planeta. Dlatego jedyne , co możemy zrobić, to zachować spokój obserwatora i być dobrymi dla siebie nawzajem. Zobaczycie, zło się samo wykończy swoją własną bronią. Nie czas ochraniać materię, czas na ochronę własnej Duszy!

  • ochrzczony polski żyd Says:

   rok galaktyczny 26k,portal,wysokie wibracje i do tego Biblia…ogranicz używki i przeczytaj sobie Biblie bo co brednie wypisujesz mimo dobrych checi…chyba…

  • Jacolo Says:

   A ja nie zachęcam do czytania tego chłamu, jest to następna pułapka dla fanatyków

  • ochrzczony polski żyd Says:

   jakiego, Biblii?? widać że nie czytałeś bo tam nie ma nic o fanatyźmie ani narzucania woli innym jak to robił krk zabraniając jej zarazem czytać, a tylko swoje katechizmy i nauki będące jej przekładem…

  • Jacolo Says:

   Czytaj ze zrozumieniem, gdzie napisałem że zawiera treści o fanatyzmie? To Ty właśnie potwierdziłeś zachowanie typowego fanatyka broniącego za wszelką cenę swojego zaprogramowanego punktu widzenia. To jest coś takiego jak ta cała szopka pod krzyżem.

  • ochrzczony polski żyd Says:

   teraz to Ty sobie troche poleciałeś…oceniasz mój punkt widzenia po tym,że nie lubie jak się obraża Biblię i miesza ją przez „jej znawców” do wszystkiego co im pasuje,i do tego nazywasz mnie fanatykiem, mimo tego że Cię w żaden sposób nie obraziłem, jakby to uczynił fanatyk za nazwanie Biblii chłamem…
   szopka to jest w parlamencie ,a to co się dzieje pod krzyżem jest po prostu żałosne…

  • mak Says:

   ewo, dziękujemy za słowa otuchy i inspiracji.
   czy to kalendarz majów, czy zmiany biegunowości ziemi, czy jakieś biblijne opowieści…, nie ważne,myślę, że najistotniejsze jest rozpoczęcie od siebie, od osobistej rewolucji. masz rację-czas na ochronę własnej duszy.
   zmienić świat można tylko poprzez wewnętrzną osobistą przemianę.

  • Jacolo Says:

   A przeważnie jest tak że większość chce zmienić wszystko dookoła, ale na zmianę samego siebie nie mają ochoty, w tym tkwi problem niestety.

  • ochrzczony polski żyd Says:

   dokładnie,szukają drzazgi w czyimś oku nie widząc belki w swoim…to już ktoś głosił 2 tys lat temu i zapisano to w …..:) pozdrawiam


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: