Gene Poteat, CIA: Tusk to rosyjska marionetka


Polski ekspert lotniczy, mający dostęp do rosyjskiego śledztwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem, powiedział: „Wiemy, co się stało, ale Rosjanie zabronili nam o tym mówić”. O tym, co się stało, wie każdy zdrowo myślący człowiek.

Mając w pamięci masakrę w Lesie Katyńskim, zachowanie innych państw odpowiedzialnych za podobne ludobójstwa, historię KGB pełną zabójstw, eksterminacji, morderstw i zamachów na jej przeciwników, krytyków i ludzi niewygodnych Kremlowi, nie możemy się dziwić, że Polacy – i nie tylko oni – dostrzegają w katastrofie robotę Rosjan. Pamiętamy ludobójstwo w latach 30., gdy Sowieci zagłodzili prawie 20 mln Ukraińców, oraz wymordowanie milionów obywateli ZSRR przez sowiecką władzę. Co znaczy kolejna setka w katastrofie, która umożliwiła pozbycie się tych nieznośnych Polaków, mających czelność domagać się w Smoleńsku prawdy o masakrze z czasów II wojny światowej? To była także zapłata za wstąpienie Polski do NATO. Wielu z nas, ludzi wywiadu, dobrze pamięta sowiecką praktykę manipulowania sygnałami nawigacyjnymi, aby zwabić na terytorium ZSRR i zestrzelić tam – za „pogwałcenie świętej sowieckiej przestrzeni powietrznej” – amerykańskie samoloty wojskowe. Sowietom nie zadrżała ręka, gdy zniszczyli w ten sposób koreańskiego Boeinga 747, mimo iż wiedzieli, że na pokładzie znajduje się kilkuset pasażerów. […].

W katastrofie polskiego samolotu zginęła elita polityków i urzędników, którzy dążyli do ujawnienia akt dawnej służby bezpieczeństwa oraz dokumentów dotyczących byłych i obecnych współpracowników polskich i sowieckich/rosyjskich specsłużb. Teraz, gdy elity tej zabrakło, w najwyższych władzach RP nie ma nikogo, kto mógłby kontynuować ten wysiłek. Tego właśnie chciał Putin. Premier Tusk jest słabym, łatwym do manipulacji człowiekiem, który nienawidził zmarłego prezydenta. Rosjanie mają teraz na miejscu swoją marionetkę, której nie będzie już przeszkadzał silny antykomunistyczny prezydent. Doskonale zorientowany politycznie Kreml dostrzegł, że USA postanowiły się przed nim płaszczyć (tzw. reset, wycofanie się z obiecanej Polakom i Czechom budowy tarczy antyrakietowej, nasze przyzwolenie na działania Rosjan w Gruzji i na Ukrainie, nasze błagania, by nie pomagali Iranowi itd.) i odebrał to jako zgodę na to, co zrobili Rosjanie przy katastrofie polskiego samolotu. Doszli do wniosku, że nie powiemy ani słowa – i faktycznie nie powiedzieliśmy.

[…] To oznacza, że nasze oburzenie i zaniepokojenie w związku z polskim „wypadkiem” będzie musiało być równie puste i bezzębne jak rosyjskie „śledztwo” mające wyjaśnić przyczyny katastrofy. Polacy postrzegają to jednak jako drugą Jałtę, jako kolejny przypadek sprzedaży Polski Rosjanom; obamiści mogą myśleć, że to wszystko ucichnie, ale Polska i inne kraje Europy Środkowej wiedzą lepiej. Dla nich to niewyobrażalna zdrada.

Gene Poteat Fragmenty tekstu z „Charleston Mercury” (15 czerwca 2010 r.)

Gene Poteat

długoletni oficer CIA, prezes Zrzeszenia Byłych Oficerów Wywiadu, szef ds. nowych technologii CIA, pracował m.in. przy projektach samolotów szpiegowskich U-2 i SR-71; dyrektor wykonawczy Rady ds. Badania i Rozwoju Wywiadu, dyrektor Grupy Badań Strategicznych Zrzeszenia Wojny Elektronicznej, zarządzał globalną siecią czytników rozpoznawczych CIA.

Nadesłane: Melody

Komentarzy 7 to “Gene Poteat, CIA: Tusk to rosyjska marionetka”

 1. Filip z Sudetów Says:

  Do wyjaśnienia sprawy pomocny byłby Ingo Swann… hmm ale czy się odważy?

 2. Widzący AA Says:

  Posłuchajcie, to ze ktoś pisze że to Rosjanie to nie znaczy że to oni, zwłaszcza jak przedstawia się jako oficer CIA, za każdą informacją podąża dezinformacja, w tym wypadku trudno dojść prawdy, nie zdziwiłbym się gdyby to byli amerykanie z NWO, to jest równie prawdopodobne jak Rosjanie , a po tym wywiadzie prawdopodobne. Techniki manipulacji są stare jak system kontroli.Chętnie sam poznałbym prawdę , lecz to nie takie proste, ale myślę w ten sposób – wypadek zdarza się na terenie Rosjan, kto winny- Rosjanie , i co kto pomyśli że to nie oni przecież to oczywiste, czyli ktoś to dobrze wykombinował, prawda nigdy nie jest taka jak ma to wyglądać, przeważnie jest na odwrót, w służbach nie pracują ludzie głupi, to nie możliwe.
  Rząd Kaczyńskiego o wiele bardziej dał się we znaki NWO niż Rosjanom, pamiętacie sprawę szczepionek?, to są cholerne straty dla korporacji, i te inne polityczne tematy podpisania układu , hm… zapomniałem nazwy ale wiecie o co chodzi?. A tak naprawdę to myślę sobie że to i tak bez znaczenia bo w tym czasie to jest już jeden system i czy ja powiem że to czarni lub biali jest bez znaczenia bo chodzi o to „dziel i rządź”. Czy teraz rozumiecie drodzy czytelnicy?. Myślę ,że to jest bliższe prawdy i nie powinno nikogo to dziwić. Jedyna nadzieja w tym że przejrzymy wszyscy na oczy i nie damy się zwariować, bo przecież o tu właśnie chodzi. Rozwijajcie świadomość, bądźcie czujni. pozdrawiam
  Namaste.

 3. polka Says:

  zdrada ,kto to jest te 9 milionow naiwniakow ,kto to jest ? mam niesamowitego dola po tych wyborach .

 4. Ewa Says:

  I co teraz? Na boga, jak mamy z tym żyć? Czy faktycznie ciągle musi do nas powracać jak bumerang fraktal zdrady i podłości świata? Najgorsze jest to, że Polacy są tak podzieleni. Dlaczego hołoty i zdrajców zawsze jest więcej niż porządnych i uczciwych ludzi? Po tylu zaborach, klęskach, powstaniach i kolejnych przewrotach ciągle pojawiają się nowi bohaterowie i nowi zdrajcy… Czy to się nigdy nie skończy??? I znowu brakuje Ogrodnika w tym zdziczałym polskim ogrodzie. Chwastów coraz więcej, pokrzywy zakrywają silne róże, perz pełznie przez łany pszeniczne… Jakiż będzie nowy czas dla Polski? I czy jeszcze będzie? Pociecha jedynie w tym, że Rosja ma sąsiada -POTĘŻNE CHINY!

 5. x Says:

  100 A NAWET 200 PROCENT CZYSTEJ PRAWDY !!!!!

  • ds Says:

   system zagluszania ruskich zadziałał.Kiedyś ronald reagan bawił sie w wojny gwiezdne.Sygnał poszedł ,samolot spadł,komuś zależało zeby taka elita jebła o ziemie.Odp jest cały czas na Kremlu.Kupcie sobie gazete polska z 1 lipca i poczytajcie.Dlaczego w tv niema Putina?czeka az bedzie bezpiecznie!!!typowe działania KGB.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: