Korporacje „przejmują” kraje trzeciego świata


Korporacje znalazły nowy sposób na miliardowe zyski naszym kosztem. Wszystko to pod hasłem pomocy biednym regionom naszego globu !
WHO opracowuje globalny podatek od internetu aby zasilać kasę koncernów farmaceutycznych a mega-koncern Monsanto chce uczynić z Afryki gigantyczną farmę genetycznie modyfikowanych upraw.

Zeszłoroczna pandemia była pierwszą globalnie skoordynowaną próbą wyciśnięcia wielomiliardowego haraczu od wszystkich krajów członkowskich WHO, którzy płacąc pieniędzmi swoich podatników za setki milionów nikomu niepotrzebnych szczepionek, w praktyce dofinansowywały koncerny farmaceutyczne. Jeszcze nie przebrzmiały echa skandalu dot. pandemii świńskiej grypy a WHO, jako szpica farma-karteli, szykuje następne ataki na globalna kasę. Ich poczynania są coraz bardziej brutalne, ponieważ politycy wyraźnie nie zamierzają im w tym wszystkim przeszkadzać, na co miedzy innymi wskazują ich niemrawe lub praktycznie żadne postępy w prowadzonych śledztwach, dot. afery związanej z pandemią.

Plany opodatkowania internetu

George Russel z FoxNews.com (link) podaje, że Światowa Organizacja Zdrowia pracuje pełną parą nad kontrowersyjnym planem nałożenia wartego miliardy dolarów, globalnego podatku od użytkowania internetu i codziennych internetowych transakcji bankowych. W tym samym czasie ich wydatki są niebotyczne a w ich rozliczeniach finansowych panuje chaos.

Oficjalnym powodem powstawania tego planu jest możliwość pozyskania dziesiątków miliardów dolarów na radykalne zmiany w badaniach, rozwoju produkcji i dystrybucji leków do krajów trzeciego świata, z naciskiem na szczepionki przeciwko chorobom zakaźnym.

Ta sama organizacja, jak na ironię nie może poradzić sobie z własnym kryzysem w zarządzaniu finansami, stojąc bezustannie w ogniu krytyki za nieefektywne planowanie wydatków oraz monstrualne koszty swojego funkcjonowania.

Dodatkowe dziesiątki miliardów dolarów zasilą przede wszystkim kasę farma-karteli, jak i pozwolą samej WHO spokojnie funkcjonować, niezależnie od panującego tam chaosu. Dzięki niemu właśnie nie jest możliwe klarowne rozliczanie finansowe tej organizacji z ponoszonych kosztów, z czego korzystają na równi zasiadający w tej organizacji funkcjonariusze, jak i wielu współpracujących z nią polityków.

Jest też bardzo możliwe, iż przy okazji realizacji planów „pomocy medycznej” krajom trzeciego świata, staną się one gigantycznym polem doświadczalnym dla koncernów farmaceutycznych.

Kraje te najbardziej potrzebują infrastruktury sanitarnej, czystej wody, żywności, najprostszych środków opatrunkowych i podstawowych lekarstw, lecz na to wszystko WHO nie znajduje ani czasu ani pieniędzy.

To właśnie brak podstawowych warunków sanitarnych, brak dostępu do czystej wody oraz niedożywienie, są podstawowymi powodami występowania w tych krajach chorób zakaźnych na dużą skalę. WHO nie chce jednak skupiać się na tego typu działalności prewencyjnej, ponieważ nie jest ona dochodowa.

Jednocześnie w najnowszym wydaniu Nexusa możemy przeczytać (Nexus nr. 2 / 2010), że oddelegowanie przez administrację Obamy – Michaela R. Taylora na zastępcę komisarza w FDA (Food and Drug Administration) nie było przypadkiem. Taylor został mianowany na to stanowisko po podjęciu przez państwa G8 decyzji o wyasygnowaniu 20 miliardów dolarów na pomoc krajom ubogim. Pieniądze te nie zasilą jednak bezpośrednio te ubogie kraje…

Mianowanie Taylora na to stanowisko wzbudziło sprzeciw w środowisko badaczy i aktywistów zajmujących się żywnością i rolnictwem, ponieważ jest to człowiek koncernu Monsanto, przodującego w badaniach i upowszechnianiu upraw genetycznie modyfikowanych roślin.

Taylor jest związany z Monsanto już od ponad 25 lat a przez ponad 3 lata piastował stanowisko wiceprezesa w tym koncernie (1998-2001), będąc odpowiedzialny za tzw. politykę publiczną. Innymi słowy był on w tym czasie przede wszystkim pośrednikiem pomiędzy koncernem Monsanto a amerykańskimi agencjami rządowymi.

Przez ostatnie lata, jedną z głównych działalności Taylora było jego zaangażowanie w aranżowanie polityki USA w sprawie pomocy rolniczej dla Afryki. Działając w zmowie z fundacjami Rockefellera oraz Billa i Melindy Gatesów, Taylor stal się ponownie pośrednikiem pomiędzy Monsanto a rządem USA, tym razem w celu otwarcia afrykańskich rynków na genetycznie modyfikowane nasiona i agrochemię.

Wygląda na to, ze tak jak w przypadku koncernów farmaceutycznych wykorzystujących WHO, tak Monsanto wraz z Gatesami będą rozwijać swoja dość podejrzana działalność w Afryce, na koszt podatników, bez jakichkolwiek konsultacji z nimi.

Tak decyzje WHO jak i w sprawie Afryki zostały podjęte poza systemem demokratycznym (WHO nie jest podmiotem prawnym (sic!) a ustalenia grupy G8 nie są nigdy konsultowane społecznie) oraz wbrew ogólnemu sprzeciwowi społecznemu na całym świecie.

Nie ulega wątpliwości, ze państwa ubogie, w szczególności w Afryce staja się polem doświadczalnym koncernów światowych, za nasze pieniądze. Skutki tych działań mogą okazać się tak samo dla tych państw jak i dla nas wszystkich katastrofalne:

Spożycie żywności genetycznie modyfikowanej stanie się globalna norma oraz nikt nie będzie w stanie już kontrolować jej dystrybucji, a nieograniczone (czytaj – przez nas finansowane) pole działań dla koncernów farmaceutycznych, w krajach trzeciego świata, otworzy im drogę do niekontrolowanej dystrybucji nietestowanych leków i szczepionek. Kraje te staną się tanim i bezpiecznym polem doświadczalnym dla tych koncernów, co może spowodować miliony ofiar tych testów i powstawanie nowych mutacji wirusów.

http://www.globalnaswiadomosc.com/

Komentarzy 6 to “Korporacje „przejmują” kraje trzeciego świata”

 1. Ewa Says:

  WSZYSTKO JEST DO CZASU! A TEN CZAS DLA ZBRODNICZEJ DZIAŁALNOŚCI „LUDZKIEJ” JEST CORAZ KRÓTSZY. NATURA I CYKLE PLANETARNE RZĄDZĄ SIĘ SWOIMI PLANAMI Z ZA NIC MAJĄ JAKIES TAM PAPIERKI OPRAWCÓW ZWANE pieniędzmi”! Zbliża się coraz szybciej wejście w nowy cykl. Kończy się 26 ooo tys lat, pełny cykl!!!o się dzieje???? Chcą dalej mordować mimo, że świat i tak już się chyli ku upadkowi?!

 2. pani_de Says:

  Niestety nikt tego niezdola powstrzymac bo pieniadz RZADZI SWIATEM!

  • goldmund Says:

   Nie pienadz,ale tylek kobiety,ktory ma coraz wyzsza cene.
   Gdyby kobiety zaczely myslec,nie byloby wojen , bo zaden facet nie konkurowalby o tylek ,a ze bez kasy tylkow nie ma
   Ci z jajami pelnymi robia wojny,i trzesienia ziemii,zeby jakejs pustej damie dworu zaimponowac.Piec minut radochy jednego kosztuje ludzkosc czaem 50 i wiecej tysiecy ofiar.
   Gdyby kobiety takich psycholi i oblakacow nie wynagradzaly
   super sexem,wszyscy zyliby lepiej.
   Puste i pruzne babska bawi smierc milonow ludzi.Inaczej zaden psychol robiacy takie rzeczy nie mialby kobiety i nastapilby pokoj.

 3. ja Says:

  KU..WA MAĆ !!! Demonizm opanował świat , dlaczego zawsze najbiedniejsi najbardziej cierpią , jak temu zapobiec ??!!!

  • goldmund Says:

   Kazdy niezaleznie od wieku iwyksztalcenia i pochodzenia cierpi zawsze przez glupote wlasna.Zeby temu zapobiec musi nastapic wzrost madrosci wsrod ludzi.Niestety nic tak nie wzrasta jak ignorancja wszystkiego,nawet tego co widza oczy.
   Powoduje to dezinformacja, pranie mozgow na uczelniach
   i przez media.Wyksztalceni ludzie nie wierza w to co widza na wlasne oczy,profesor wykladajacy na temat fizyki cieczy leje na deske,a zolnierze udaja bohaterow narodowych pomagajac „kosmitom”.Kler placze sie w odpowiedziach ,wiekszosc to agenci sluzb specjalnych,wierzacych ,ze sluza dobrej sprawie,lekarze to niedouczone matoly co nie wiedza co wstrzykuja pacjentom.A rzad to banda marionetek,wykonujacych rozkazy tych co pozwalaja im udawac zdrowych psychicznie,(choruja wszyscy na manie wielkosci),a reszta chleje ……..


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: