Gieorgij Gordin, komentarz z Rosji, W zabójstwie Kaczyńskiego widać styl Putina


Teraz, gdy ciała Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego i jego współtowarzyszy spoczywają w ziemi, jest najwyższy czas, aby wymienić tych, którzy zorganizowali rozbicie się samolotu, dobijanie w miejscu upadku samolotu ocalałych Polaków i nieustannie dezinformują światową społeczność co do wyników tak zwanego „śledztwa”.

Wiadomo, że „śledztwo” katastrofy przebiega pod kierownictwem tych samych osób, które organizowały rozbicie się samolotu i posłały komandosów do „oczyszczenia terenu” z tych, którzy przeżyli. Wiadomo, jaki będą „wyniki śledztwa” przeprowadzonego przez osoby, których głównym zadaniem jest zatarcie śladów zbrodni. Gdy ci sami zabijają i ci sami prowadzą śledztwo, sprawcy zazwyczaj pozostają niewykryci. Jednakże istnieje światowa społeczność.

Potomek jednego z naszych kolegów znajdował się na stanowisku, przez które przechodziło duża ilość pierwotnych informacji z miejsca katastrofy. Wiele szczegółów znamy z pierwszej ręki. Porównanie tekstów rosyjskiej propagandy z materiałami pochodzącymi ze źródeł pierwotnych umożliwia wniesienie poprawek do powszechnie znanych informacji. Niech będzie to naszym wkładem w śledztwo jednej z najbardziej bezczelnych zbrodni 21 wieku.

Poprawka pierwsza. Powszechnie wiadomo, że od pierwszych minut po katastrofie zamiast informacji płynących z lotniska „Północne”, w eter poszła pośpiesznie sklecona dezinformacja kiepskiej jakości.
Dezinformowano dokładnie o wszystkim, co się działo naprawdę. O gęstości mgły, o dźwiękach, jakie słyszeli spotykający. O czterech podejściach do lądowania. O rzekomym rozkazie samego Kaczyńskiego posadzić samolot w Smoleńsku. O tym, że w ten sam sposób omal nie doprowadził do rozbicia samolotu w Gruzji. O zachowaniu różnych służb oraz rzekomej „barierze językowej”. O tym, o czym naprawdę zeznawali miejscowi mieszkańcy, przede wszystkim lotnicy i pracownicy lotniska. O każdy drobiazg.

Mieliśmy możliwość odtworzenia procesu powstawania czekistowskiego kłamstwa w trybie on line. Wyraźnie zarysowały się dwie tendencje. Jedna polega na przeinaczaniu wiadomości tak, że dane wyjściowe stają się zupełnie różne od danych wejściowych. Często są wręcz przeciwieństwem informacji, która rzekomo była podstawą ogłoszonych oficjalnych komunikatów.

Zestawienie wiadomości na wejściu i wyjściu w trybie online pozwala na stwierdzenie, że wszystkie materiały bez wyjątku były poddawane przeróbce według jednej konkretnej „odgórnej” wytycznej. Taka przeróbką zajmowali się nie tylko dziennikarze poszczególnych czasopism (choć oni także), ale przede wszystkim oficjalne rosyjskie agencje informacyjne.

Wszystkie rosyjskie agencje informacyjne i mass media – „przekaziory” musiały przekonać swoich czytelników, słuchaczy i widzów, że „samolot rozbił się z winy załogi, która nie sprostała swojemu zadaniu w trudnych warunkach pogodowych”.

Drugą tendencję tworzenia czekistowskiego kłamstwa w trybie online można określić następująco: na wejściu całkowity brak jakichkolwiek informacji z miejsca zdarzenia. Natomiast na wyjściu – niewiadomo skąd pojawiają się „wiarygodne wiadomości”, w tym rzekome informacje z ostatniej chwili z miejsca katastrofy. Informacje te oczywiście nie pochodzą z miejsca upadku samolotu. Chyba nie ma potrzeby wyjaśniać, że najczystsze wymysły na wyjściu preparowano według wspomnianej już dyrektywy – „samolot rozbił się z winy załogi, która nie sprostała swojemu zadaniu w trudnych warunkach pogodowych”.

Z pierwszej poprawki wynika, że wytyczna, według której zbierano się do kłamania po katastrofie, została opracowana jeszcze przed rozbiciem samolotu Lecha Kaczyńskiego. Natomiast zamieszanie i rozbieżności były spowodowane przede wszystkim przesadnym wysiłkiem kremlowskich propagandystów, którzy starali się ze wszystkich sił, by skłamać jak najbardziej wyraziście i przekonująco.

W pierwszych minutach zdarzenia nie mogą pojawiać się jasne i jednoznaczne informacje. Dla porównania przypomnijmy sobie przynajmniej jeden przykład, jak zachowują się kremlowskie agencje informacyjne i mass media, gdy nie ma żadnej zawczasu przygotowanej wytycznej.

Gdy zmarł pierwszy prezydent Rosji Borys Jelcyn, wszystkie rosyjskie mass media przez kilka godzin milczały, jakby wepchnęły języki w jedno miejsce. Wszystkie duże zachodnie już dawno ogłosiły tę wiadomość, gdy na Kremlu dopiero opamiętano się i wydano wskazówkę, jak i co ogłaszać.
Po katastrofie samolotu Lecha Kaczyńskiego wskazówka „jak i co ogłaszać” pojawiła się od razu. Oznacza to, że były osoby odpowiedzialne, które zawczasu wiedziały, że samolot spadnie.

Poprawka druga. Nasi eksperci obejrzeli wszystkie dostępne materiały wideo i doszli do następującego wniosku. Nawet gdyby straż pożarna w ogóle nie przyjechała i wszystkie te fragmenty samolotu, które żarzyły się w pierwszych minutach filmowania (materiał wideo Andrieja Mienderieja), spłonęły całkowicie, nie mogło być mowy o żadnych „dwudziestu nierozpoznawalnych zwłokach”. Nawet przy tym stromym stopniu kątowym, pod jakim zwalono samolot prezydenta Polski.

Nie mówiąc już o tym, że pożar szybko zgaszono (widać to na późniejszych zdjęciach tych samych fragmentów samolotu) oraz że traf chciał, iż większość „nierozpoznawalnych” to wojskowi i ochroniarze prezydenta. Nie da się zwrócić bliskim ciała „ofiary katastrofy lotniczej” z rosyjską kulą w głowie, jak w 1940 roku.

Takie zwroty jak „uspokój się!”, „nie zabijajcie nas!”, „patrz mu w oczy!”, „dawaj pistolet!” w języku polskim mogły zostać wypowiedziane tylko przez pasażerów samolotu. Natomiast komenda w języku rosyjskim: „Wszyscy z powrotem, wychodzimy stąd!” mogła być oddana przez dowódcę oddziału specjalnego, który rozstrzeliwał rannych Polaków.
O innych momentach w filmie nawet nie ma co mówić. Kto jeszcze wczesną wiosną – 10 kwietnia, rankiem, mógł stać w samej białej koszuli w zimnych smoleńskich lasach, obok samolotu, który przed chwilą runął, oprócz członka załogi? Inne znane i bezpośrednie dowody Katynia – 2 każdy zdrowy człowiek może zobaczyć sam.

Swoją drogą, nasz kolega – w przeszłości starszy oficer oddział specjalnego Ministerstwa Obrony, twierdzi, że po zawaleniu operacji (wideo, które zdążył sfilmować Andriej Mienderiej) jej wykonawcy już nie żyją. Tak samo jak i strzelcy drugiego eszelonu – ci, którzy brali udział w likwidacji nieudolnego oddziału specjalnego.

Polacy, którzy przeżyli katastrofę, zrozumieli, że komandosi „w czarnych ubraniach” (w filmie) przyszli ich zabić i odstrzeliwali się. To słychać w filmie. Wykonawcy dyspozycji Putina „pracowali” z tłumikami. Ale nagranie wideo z dźwiękiem i widokiem zarówno atakujących jak i ocalałych zdemaskowało wszystkie ich wybiegi.

Dlatego jedne „rosyjskie osoby oficjalne” przez dwa tygodnia nie mogą podrobić treści „czarnych skrzynek”, a drugie, pojąwszy, że sprawa pali się, puściły do mass mediów balon próbny na temat „kaukaskiego śladu” w rozbiciu się samolotu prezydenta Polski. Ciąg dalszy nastąpi, rosyjskie i polskie „osoby oficjalne” dopiero rozpędzają się. Jednakże nie zdołają już zatrzeć śladów.

Z drugiej poprawki dochodzimy do wniosku, że „oficjalne dane” na temat „materiału genetycznego” zamiast ciał 21 Polaków nie są zgodne ze stanem szczątków samolotu. Oznacza to, że zginęli z innej przyczyny. Przyczynę tę wyjaśnia film Andrieja Miendierieja.

Poprawka trzecia. Wszyscy eksperci jednogłośnie przytoczyli paralelę z niedawnego upadku samolotu przy lądowaniu na lotnisku Domodiedowo w Moskwie. Ale warunki tam były zupełnie inne. Załoga samolotu Ту-204 lecącego z Egiptu była na nogach od wczesnego ranka, czyli prawie całą dobę. Po odlocie z Moskwy do Hurghady nastąpiło krótkie spięcie kabla i pojawiło się dymienie. Po przebyciu sporej odległości trzeba było zawracać. Oczywiście nerwy wszystkich były napięte.

Po wymianie instalacji załoga tym samym samolotem, z tymi samymi pasażerami znowu poleciała do Hurghady. Trzeba było namawiać i uspokajać pasażerów, że nie ma więcej żadnego niebezpieczeństwa. Bezpośredni lot do Hurghady trwa, w zależności od typu samolotu, około 5 godzin. Przylecieli do Egiptu. Z uwzględnieniem awaryjnego powrotu i remontu, załoga Ту-204 miała już przepracowane 9 godzin. Norma godzin lotu została wyczerpana. Normalnie należało iść odpocząć.
Co robić – zamawiać hotel i płacić za postój samolotu? Strata tym większa, że planowych pasażerów już wywieziono na lot powrotny. Kompania lotnicza za to nie podziękuje. Zgodzili się więc lecieć z powrotem.

Niedaleko od Moskwy popsuł się sprzęt nawigacyjny. W odróżnieniu od polskiego samolotu panowała głęboka noc, i 21-22 marca nad całą Moskwą stała gęsta mgła. Lądowanie według przyrządów „koszących” nie udało się, załoga zmęczona i rozdrażniona, a tu jeszcze radiowy wysokościomierz zawył. Dokucza, że niby to ziemia jest blisko – a idź ty…! W rezultacie – typowy błąd zaufanego do siebie doświadczonego pilota, który setki razy sadzał samolot w podobnych warunkach. Prawie na lotnisku macierzystym.

Na smoleńskim lotnisku „Północny” nic podobnego nie miało miejsca. Nie była to noc, nie było takiej mgły, załoga nie była zmęczona, nie musiała spędzić całego dnia w napiętej i nerwowej atmosferze. Sytuacja normalna, załoga wypoczęta i czujna. Sprzęt nawigacyjny pracuje doskonale, aż do postronnej ingerencji w sterowanie samolotem na małej wysokości.

Z trzeciej poprawki dochodzimy do wniosku, że warunki pogodowe i stan załogi w danym przypadku nie mogły być główną przyczyną katastrofy.
Poprawka czwarta. Oba samoloty, których wypadki były porównywane przez ekspertów, są podobnego typu. W Smoleńsku ТU-154, w Domodiedowo ТU-204. Samolot, który leciał z Hurghady, też spadł do lasu, i także oderwało mu skrzydła. W efekcie – dwie osoby w oddziale reanimacji, reszta odniosło rany różnego stopnia ciężkości. Po upadku w lesie samolotu podobnego typu w chwili znalezienia szczątków Tu-204, który leciał z Hurghady, wszystkie osoby żyły!

Rzecz jasna, jest różnica między upadkiem samolotu z kilkoma członkami załogi (ТU-204 w Domodiedowo) a upadkiem samolotu z 96 osobami na pokładzie. Ale samolot polskiego prezydenta był załadowany mniej niż na dwie trzecie. Pokład ТU-154 może mieścić 163 osoby. Jeśli samolot jest załadowany mniej niż na 2/3, można nim sterować bez trudu.

Następna okoliczność – polski samolot po zaczepieniu skrzydłem drzew obrócił się. Jednakże podczas lądowania załoga i pasażerowie muszą mieć zapięte pasy. Nie ma powodu do przypuszczenia, że tego przepisu nie przestrzegano przy lądowaniu w niezbyt gęstej, ale jednak mgle.
Ostatnia okoliczność mogąca wpłynąć na liczbę ofiar śmiertelnych to kąt ataku samolotu w momencie uderzenia o ziemię. Istnieje informacja od doświadczonych lotników wojskowych, że TU-154 Lecha Kaczyńskiego „schodził do lądowania, jak myśliwiec”. Czyli pod bardziej stromym kątem niż zwyczajnie. To faktycznie może zwiększyć liczbę ofiar śmiertelnych. Świadczą o tym także szczątki samolotu oraz ich rozmieszczenie.

Wersja oficjalna – „podczas katastrofy zginęli wszyscy”. Orzeczenie ekspertów: prawdopodobieństwo zgonu wszystkich co do jednej osoby w samolocie polskiego prezydenta jest takie same, jak gdyby woda z odkręconego kranu poleciała do góry zamiast na dół – prosto do sufitu. Innymi słowy, prawdopodobieństwo, że w tej katastrofie zginęły wszystkie 96 osób znajdujących się na pokładzie samolotu TU-154, jest zerowe.

Z czwartej poprawki dochodzimy do wniosku, że w każdym przypadku ktoś z pasażerów musiał przeżyć katastrofę polskiego samolotu, a może nawet uniknąć zranień. Wszyscy zginąć mogli tylko w jednym przypadku: jeżeli oddział specjalny dobił ich już po upadku.

Nie jesteśmy w stanie nawet wymienić liczby dostrzelonych – liczba ta waha się od 10 do 21 osób. Zgodnie z oceną najbardziej doświadczonych ekspertów, nierozpoznawalnych (zmasakrowanych lub spalonych) mogło być najwyżej 10 – 12 ciał. Nie wszyscy podczas katastrofy znajdowali się w przedniej części samolotu. Płomień szybko zgaszono. Naprawdę nie rozpoznawalnych zwłok na miejscu upadku zapewne było bardzo mało lub nie było w ogóle.

A więc „jedynie materiał genetyczny pozostały po 21 osobach”, o którym mowa w wersji FSB, w rzeczywistości jest liczbą osób, którzy przeżyły katastrofę prezydenckiego samolotu Lecha Kaczyńskiego. Dobili ich rosyjscy komandosi, po czym wywieźli i zamienili w kawałki spalonego mięsa, aby ukryć ślady zbrodni.

Poprawka piąta. W jaki sposób zorganizowano rozbicie samolotu polskiego prezydenta? Eksperci nam wyjaśnili, że to bardzo proste. Samolot został strącony przez rosyjskie specsłużby na małej wysokości, po podmianie parametrów lądowania. Tego dokonać można kilkoma sposobami. Na przykład, poprzez sekundowe zmanipulowanie systemu naprowadzania na niedużym wysokości tuż przed lądowaniem.
Albo poprzez impuls elektromagnetyczny skierowany do bocznych kanałów sterowania samolotem (sterów, lotek) przed lądowaniem. Piloci wszystko widzieli i rozumieli, ale nic już nie mogli zrobić. Zabrakło czasu.

Właśnie dlatego, aby ukryć ślady zbrodni, ocalałych członków załogi i tych, którzy mogli słyszeć ich rozmowy, należało dobić na ziemi.
Wykonawcy rozkazu Putina przeliczyli się jednak w tym, że wśród ocalałych były osoby uzbrojone i odważne, które nawet w tej sytuacji stawiały czynny opór. Oddział specjalny nie mógł bez przeszkód powystrzelać rannych Polaków w przewidzianych ramach czasowych. Musiał zatrzymać się na miejscu kaźni, gdzie ich zastały osoby, które przybiegły na miejsce katastrofy, przede wszystkim Andriej Mienderiej, który nagrywał sytuację kamerą.

Następnie wszystko potoczyło się dokładnie według przewidzianego w Kremlu planu. Miejsce katastrofy zostało otoczone, nikogo nie przepuszczano, a ciała ofiar katastrofy lotniczej i zastrzelonych na ziemi wywieziono. Ślady napadnięcia i egzekucji zostały usunięte.
Ta poprawka jest kluczem do zrozumienia, co się zdarzyło; wyjaśnia ona wszystko, i komentarze tu nie są potrzebne.

Poprawka szósta. Dlaczego Putin postanowił popełnić zbrodnię na swoim terytorium? Zdaniem ekspertów, w ten sposób strącić samolot i zapewnić wiarygodne przykrycie aktu terrorystycznego można jedynie na terytorium całkowicie kontrolowanym przez rosyjskie służby specjalne.
Po pierwsze, niezbędnego impulsu elektromagnetycznego nie można nadać na odległość tysięcy kilometrów. A na system naprowadzania oddziaływać można tylko ten, kto siedzi za pulpitem kontrolera lotów lub kontroluje go z zewnątrz. Ale owo „z zewnątrz” powinno być tuż obok, na niedużej odległości.

Po drugie, na swoim terenie są najlepsze możliwości zatarcia śladów. Co miało miejsce od pierwszej sekundzie po katastrofie, ma miejsce obecnie i dopiero nastąpi, gdy zaczną ogłaszać wyniki oficjalnego „wspólnego” śledztwa.

Eksperci wymienili mnóstwo pozycji. Niezbędność dwukrotnej wymiany fizycznych źródeł zakłóceń – „żarówek” przed przylotem samolotu Kaczyńskiego i od razu po katastrofie.

Dostrzelić tych, którzy przeżyli, rozerwać na strzępy i spalić ciała zastrzelonych pasażerów i członków załogi. Zapewnić „tajemnicze zniknięcie” dowodów, na przykład, broni, z której odstrzeliwali się ochroniarze Lecha Kaczyńskiego i wojskowi, którzy przeżyli katastrofę.
Wyszukiwać naboje wystrzelone przez oddział specjalny i polskich wojskowych w szczątkach samolotu i drzewach w miejscu egzekucji. Podrabiać wskazania „czarnych skrzynek”. Podawać wykaz pogody oraz inne parametry katastrofy niezbędne do potwierdzenia fałszywej wersji o rzekomej „winie załogi, która nie zdołała wylądować w trudnych warunkach pogodowych”. Itd.

Z szóstej poprawki dochodzimy do wniosku, że rozwiązanie techniczne zamachu, a przede wszystkim „środki przykrycia” wymagały, aby samolot został strącony na terytorium kontrolowanym przez putinowskie specsłużby.

Przechodzimy do poprawki siódmej – „celowości politycznej” (z punktu widzenia Kremla) tego aktu terrorystycznego.

Lech Kaczyński był względnie bezpieczny, dopóki Putin nie upatrzył sobie „polskiego Janukowycza” – ciężko myślącego „przyjaciela Rosji”, polskiego premiera Donalda Tuska. Był to zwrot, po którym czekistowską wierchuszkę Rosji zajmowało tylko jedno: jak przeczyścić drogę dla swojej marionetki lub komuś podobnego z tegoż grona „przyjaciół Rosji”. Wiedząc o zwyczajach i wcześniejszych czynach Putina, nietrudno domyśleć się, w jaki sposób planowali tego dokonać. Co i jak oni zrobili, cały świat dowiedział się rankiem 10 kwietnia.

Z siódmej poprawki dochodzimy do wniosku, że stawka Kremla na „polskiego Janukowycza” – Donalda Tuska, jego towarzyszy i elektorat uruchomiła mechanizm fizycznej likwidacji Lecha Kaczyńskiego. Najlepiej razem z najwybitniejszymi jego zwolennikami. Metody – najzwyczajniejsze z arsenału Putina oraz jego towarzyszy z KGB.
Poprawka ósma. Na co liczyli organizatorzy zamachu w tak ryzykownej sprawie? Przecież skutki naprawdę mogą być – i niechybnie będą – najbardziej niekorzystne dla Kremla. Nic nowego: tak samo, jak i w ciągu ostatnich dziesięciu lat, stawiano na najzwyczajniejszych durniów.
Przywódców państw zachodnich na Kremlu zawsze uważano za nieco głupawych. Takich, którzy przysłuchują się opinii swojego społeczeństwa i obnoszą się z jakimiś prawami człowieka, jak kurwa z kapeluszem. Tę tezę ja mogę uzasadnić i zaświadczyć osobiście.

Na Kremlu po dziś dzień uważają, że nikt nie uwierzy, iż lider Federacji rosyjskiej mógł zdecydować się na coś takiego. Zobowiązać swoich podwładnych do zorganizowania zabójstwa prezydenta innego państwa na swoim terytorium! Nie uwierzą także własnym oczom i uszom. Nawet gdyby politykom i mieszczanom z krajów dobrobytu zostały przedstawione niezbite dowody – i tak nie uwierzą.

W głowach zachodnich obywateli są własne wyobrażenia na temat granic kremlowskiego podstępu. Takie ryzyko! Takie okrucieństwo! Po co? Moi drodzy, przecież to Rosja! Tu nigdy nie było inaczej. Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana!

I nikt z zadowolonych sobą mieszczan nie przypomni sobie prawdziwej twarzy Putina, gdy ten w porywie nieokiełznanego gniewu obiecał „powiesić za jaja” prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego. Mówił to w obecności przywódców krajów zachodnich.
Nikt nie przypomni sobie szczerego żalu Putina, że nie udało się do końca otruć Wiktora Juszczenki. Prezydenta Ukrainy – państwa, które, zgodnie z publiczną wypowiedzią Putina, „w ogóle nie istnieje”.
Nikt nie przypomni sobie nadania przez Putina trucicielom prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki stopni generałów rosyjskich resortów siłowych i specsłużb.

A przecież Lech Kaczyński był trzecim prezydentem sąsiedniego państwa po Saakaszwilim i Juszczenką, którego Putin nienawidził bardziej od pozostałych. Nikt nie spodziewał się takiego spotkania? Do tego jest szkoła rosyjskich specsłużb. Wśród ścian KGB Putin był długo szkolony do działań zaskakujących i niespodziewanych dla przeciwnika.
Z ósmej poprawki dochodzimy do wniosku, że Putin zawsze mordował ludzi, których uważał za swoich wrogów. Przy czym zawsze ryzykował, przeprowadzając najbardziej skandaliczne operacje specjalne, w tym za granicą. Lech Kaczyński znajdował się w pierwszej trójce wrogów Putina i był jedynym, do którego mógł dobrać się. A tu jeszcze „polski Janukowycz” nadarzył się.

Co zaś tyczy się liczenia Kremla na beznadziejne durnie, którzy nie dadzą wiary nawet niezbitym dowodom popełnionej zbrodni, to na dzień dzisiejszy sprawdza się to nawet w Polsce.

Poprawka dziewiąta. Każdy człowiek posiada swoją „firmową” cechę określającą jego postępowanie. Posiada ją także Putin. Zachód tak i nie potrafił prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: „Who is Mister Putin?”. Słusznie zauważono jego skłonność do rozwiązań siłowych, ale to drobiazgi.

Wyróżniająca cecha Putina od razu rzuca się w oczy. Jest to skrajne okrucieństwo na granicy szaleństwa.

Uczniowie w Biesłanie we wrześniu 2004 roku. Rozkaz Putina – przerwać negocjacje i zielone światło do spalania dzieci z dział czołgów. W efekcie – ponad 350 ofiar śmiertelnych, grubo ponad 500 rannych, włącznie z najlepszymi komandosami rosyjskich oddziałów specjalnych wystawionych na ogień zaporowy powstańców. Ogromna ilość inwalidów.
Zakładnicy w teatrze muzycznym „Nord-Ost” na moskiewskiej Dubrowce w październiku 2002 roku. Powstańcy zabili trzech osób, na rozkaz Putina otruto co najmniej 174 widzów spektaklu. To tylko te ofiary śmiertelne, których rodzinom udało się udowodnić ich nazwiska. Fałszywej oficjalnej liczby nawet nie warto wymieniać.

Od swojego patrona nie odstają zaufani Putina, na przykład, „mały Kadyrow”. Dzisiaj oni popełniają bestialstwa, które raz już były poddane ocenie prawnej w Norymberdze. Całe najbliższe otoczenie Putina to naturalni kandydaci na ławę oskarżonych Międzynarodowego Trybunału Wojennego.

Co jeszcze należy wiedzieć, aby przewidzieć postępowanie Putina i jego podwładnych przy spotkaniu zajadle znienawidzonego na Kremlu prezydenta sąsiedniego państwa?

Z dziewiątej poprawki dochodzimy do wniosku, że zabójstwo Lecha Kaczyńskiego i 95 jego współtowarzyszy pasuje do podstawowej charakterystyki Putina tak samo dokładnie, jak nabój do komory.
Poprawka dziesiąta. Punkty przełomowe w biografii Putina. Są monotonne, ale bardzo wymowne w świetle zabójstwa Lecha Kaczyńskiego oraz znacznej części polskiej elity.

Czy pozostały jeszcze jakieś wątpliwości, gdy jesienią 1999 roku wysadzono domy w Moskwie i Wołgodońsku? Przy czym na poziomie rządowym zawczasu wymieniono miejsce wybuchu! Nawet Adolf Hitler nie pozwalał sobie wysadzać spokojnie śpiących Niemców. Ograniczył się do podpalenia Reichstagu.

A nieprzerwany szereg „tajemniczych” zabójstw poważnych przeciwników politycznych Putina, obrońców praw człowieka, dziennikarzy, przedstawicieli organizacji młodzieżowych i publicznych? Od momentu, gdy Putin otrzymał władzę, zabójstwa polityczne w Rosji i poza jej granicami stały się codziennością.

Bezbronnym kobietom w bramie strzelają w plecy lub mordują prosto w putinowskiej milicji. Zdrowych mężczyzn wyrzucają przez okna, trują i strzelają zza rogu. Aby złamać niepokornych, rosyjskie struktury siłowe spalają ich domy, porywają ich dzieci i mordują ich rodziców. O czym jeszcze trzeba wiedzieć, aby po kolejnej zbrodni władzy rosyjskiej nie ględzić: „Tego nie może być! Na to nikt nie pójdzie!” i podobne głupoty.
Z dziesiątej poprawki dochodzimy do wniosku, że cała dotychczasowa biografia Putina jest nasycona takimi samymi monotonnymi zbrodniami, jakie popełniono 10 kwietnia na lotnisku „Północne”. Byłoby nawet nieco dziwne, gdyby Putin nie spróbował przynajmniej otruć swoich wrogów.
Teraz podchodzimy do istoty zagadnienia.

Pozycja jedenasta – styl Putina. Postępowanie każdego zbrodniarza posiada charakterystyczne cechy i niuanse, które są nie do podrobienia. Nawet gdyby ktoś bardzo tego chciał – nie da rady.
Przyjrzyjmy się przykładom.

Akt terrorystyczny w lutym 2004 roku w stolicy Kataru Ad-Dauhy. Wysadzono znienawidzonego przez Kreml Zelimchana Jandarbijewa oraz jego 13-letniego syna. Źle przygotowani dywersanci z Moskwy wpadli jak frajerzy. W wynajętym samochodzie zostawili skrawki kabli i kawałki taśmy izolacyjnej. Zostali schwytani , jak należało. Putin dopiął, aby zwrócono ich Moskwie.

A teraz uwaga! Podchodzimy do najważniejszej rzeczy. Przekazanych z Kataru bandytów średniej rangi na lotnisku spotykano jak głowy obcych państw. Są teraz bohaterami i przykładem dla kremlowskiej młodzieży.
Tu właśnie kryje się charakterystyczny wykrętas jego stylu. Jest to, można rzec, podpis Putina pot tymi zbrodniami, których ideowym inspiratorem on był, jest i będzie, aż zasiądzie na ławie oskarżonych Międzynarodowego Trybunału. Jest to styl Władimira Władimirowicza Putina.

Ta właściwość stylu rozszyfrowuje się następująco: oficjalnie nic wspólnego z tym nie mamy, ale wszyscy muszą wiedzieć i rozumieć, że tylko my mogliśmy uczynić coś takiego! I tak będzie ze wszystkimi, kto wystąpi przeciwko nam!

Przykładów są tysiące. Znane są przeważnie te zbrodnie, w sprawie których prowadzono śledztwa w innych krajach. Na przykład, sprawa otrucia Saszy Litwinienko. Jego truciciela nazwiskiem Ługowoj demonstracyjnie mianowano do Państwowej Dumy. Macie wy wszyscy, Europejczycy i inni Anglicy! Żeby wszyscy wiedzieli, kto naprawdę zabił swojego wroga i za co. I tak będzie z każdym, kto ośmieli się sprzeciwiać majorowi rezerwy KGB.

Nie odstają jego ulubieni mianowańcy. Czy mógłby „mały Kadyrow” bez wiedzy Putina organizować serię zamachów za granicą? Śmiech pomyśleć.
W Rosji wszystko jest o wiele prościej. Sami zabijają i sami „poszukują”. Wszystkie bez wyjątku „zamówienia” Putina nie zostały wyjaśnione. Przebrzmiało publiczne porwanie Magasa na lotnisku i demonstracyjne rozstrzelanie – prosto w milicyjnym samochodzie – właściciela inguskiej witryny internetowej Mahometa Jewłojewa.

Drodzy blogerzy! Nawet jeżeli zostaniecie demonstracyjnie, na oczach dużego skupiska ludzi zastrzeleni przez usłużnego pułkownika putinowskich specsłużb, odpowiadać będzie szeregowy gliniarz – „zwrotniczy”. I ten więcej niż rok w zawieszeniu nie dostanie.
Szczególnym przypadkiem było zabójstwo Anny Politkowskiej. Tu Putin pozwolił sobie nawet publicznie zakpić, mówiąc, że „jej zabójstwo spowodowało nam szkodę o wiele większą niż to, co ona napisała. Zarozumiała forma tegoż przesłania – drżyjcie, my możemy nie tylko zabić, ale także zabić, splunąć i nie zauważyć!

Ta matryca jest nie do podrobienia. Wylazła ona od razu po zabójstwie Lecha Kaczyńskiego. Od nagłówków „Wszyscy nieprzyjaciele Rosji znajdą swój koniec pod Smoleńskiem” do form bardziej zakamuflowanych – „czy teraz przyjaciele Rosji wezmą górę?”.

Ten sam styl – oficjalnie była to katastrofa, ale wszyscy powinni wiedzieć i rozumieć, kto i dlaczego zakatrupił prezydenta Polski oraz jego współtowarzyszy. I tak będzie z pozostałymi, w razie czego. A poza tym – ubolewamy i jesteśmy pogrążeni w żałobie razem z przyjacielskim narodem polskim po strasznej katastrofie lotniczej”.
Z jedenastej poprawki dochodzimy do wniosku, że Putin zawsze umieszczał swój autograf pod organizowanym i przeprowadzonym aktem terrorystycznym. Umieścił i teraz.

Ostatnia uwaga – dwunasta. Jak będą reagować oficjalne osoby innych państw? Nietrudno przewidzieć. Bardzo wielu postara się przemilczeć oczywiste i niezbite fakty. Będą zamykać oczy, zatykać uszy, nie widzieć, nie wiedzieć, i nie słyszeć.

Dlaczego? To bardzo proste. Jak w świetle dzisiejszych wydarzeń muszą wyglądać wszyscy ci kozły tudzież, przepraszam za neologizm, koźlice polityczne, które przez lata całowały się i zadawały z majorem rezerwy KGB?

Kto zapraszał tego czekistowskiego chłopca do swojego stołu obiadowego, wygadywał pochwalne peany, prawił komplementy i namawiał do odpoczynku na prywatnej wyspie wśród ciepłego morza?
Kto po dziś dzień walczy za „dobre stosunki” z taką putinowską Rosją i taką jej władzą, wszelcy budowniczowie rurociągów i inni „pragmatycy”? Przecież teraz poły ich galowych marynarek i mankiety spódnic są splamione krwią Lecha Kaczyńskiego i polskiej elity.

Nie zdziwię się, jeżeli Putina i „polskiego Janukowycza” – Donalda Tuska – dwóch głównych partnerów w sprawie zabójstwa prezydenta Polski – w najbliższym czasie znowu zobaczymy razem. I obaj będą w dwa gardła będą opowiadać jedna i te samą kremlowską fabułę na temat „osiągniętych wyników wspólnego śledztwa” i nierozłączną przyjaźń między narodami rosyjskim i polskim”.

A w dalszym planie usłużni komentatorzy, niby ot tak, napomkną, że przed pewnym czasem niejaki Lech Kaczyński i jego kamraci próbowali skłócić dwa „brackie narody”. Ale im się nie udało.
Dlatego zabójstwo prezydenta Polski oraz znacznej części jej elity politycznej obecnie staje się poważną próbą dla wielu krajów zachodniej demokracji.

Jednak są na tym świecie tacy politycy i przywódcy państw, którzy nie są niczym zobowiązani wobec Putina. Co więcej, są tacy, którzy już wcześniej widzieli istotę Putina i jego reżimu. Znali prawdziwe poglądy majora rezerwy i dlatego wcale nie są zdziwieni tym , co zaszło. Są widzący parlamentarzyści, organizacje pozarządowe i prasa.
W tych krajach Europy, których elity polityczne dokarmia rosyjski „Gazprom” i inne deripaski, jest opozycja.

Są zachodnie służby specjalne, NATO i światowa społeczność.
Wreszcie jest wideo nakręcone przez Andrieja Miendiereja, zawodowi eksperci oraz mnóstwo uczciwych, porządnych i odważnych ludzi. Dlatego zbliża się wasz koniec, kremlowskie małpy.

P. S. Użytkownicy czeczeńskiego forum Adamalla (www.adamalla.com) pisali, że pod imieniem „Gieorgij Gordin” ukrywa się Proszyn Sergiusz, syn Aleksandra, rosyjski wicekonsul w Stambule. Forum to zostało wyczyszczone, wiadomość o Gieorgiju Gordinie zachowała się w „pamięci podręcznej” Google pod następującym linkiem:

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:sB4EYyN_UowJ:www.adamalla.com/showthread.php%3Ft%3D1543+%D0%93%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B8%D0%B9+%D0%93%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%B8%D0%BD&hl=ru&client=firefox&gl=ua&strip=1

http://www.wolnapolska.pl/

http://www.rupor.info/analitika/2010/05/01/v-ubijstve-kachinskogo-viden-pocherk-putina/

Komentarzy 116 to “Gieorgij Gordin, komentarz z Rosji, W zabójstwie Kaczyńskiego widać styl Putina”

 1. bobo Says:

  a co to zmieni, wydawało się, że możemy już żyć -to jest takie smutne i nic nie możemy zrobić, a świat i tak milczy(myślę, że też się boją- bardziej niż my)

 2. zegarki Says:

  Myślę że trzeba żyć dalej i nie popełniać więcej błędów a nie tylko rozpamiętywać straty .
  Pozdrawiam

 3. zegarki Says:

  Myślę że trzeba zapomnieć i żyć dalej i więcej nie popełniać błędów.
  Pozdrawiam

 4. Czarny Olek Says:

  Pozdrawiam i jestem przekonany ze ten samolot został stracony przez zawistne odpady, namiatki ludzkie Tusk, Komorowski i Pytin firmowa Company

  • Irbis Says:

   Nie rozumiem za bardzo co masz na mysli… Moze nieco jasniej ! Dziekuje. 🙂

 5. adams Says:

  Jedno co wiemy od „ludzi „zajmujących się sprawą to to,że godzina rozbicia samolotu to 8.40 plus minus kilka sekund!! powiedział Edmund Klich w celu by ta informacja stała się bardziej wiarygodna.(sekundy mają uwiarygodnic rzetelnosc zbadania dokładnego godziny rozbicia.)
  Więc jak to możliwe by o godz.10.25 czasu moskiewskiego a wiec o 8.25 naszego czasu był pierwszy wpis na forum w Smoleńsku swiadczący ,że coś dziwnego się dzieje wokół rozbitego polskiego samolotu!? http://www.smolensk-auto.ru/forum/index.php?showtopic=16192
  Kto dzwonił do Wiktora Batera z delegacji oficjalnej ???czyzby mowa tu o kimś z delegatów który był w samolocie? (on z innymi czekał na cmentarzu)informując ze zdazył sie wypadek! kto blokował telefony?dlaczego miał tą informacje o 8.40 i jak mówi 4 minuty po katastrofie!!

  Prezydent dzwonił do Jarosława o godz.8.20 wiec już po rozbiciu samolotu? czy w trakcie kiedy wiedzieli ,ze cos niedobrego sie dzieje z samolotem?Dlaczego 80 osób na pokładzie wykonywało w tym czsie połączenia?? do kogo dzwonili i w jakim celu?co chcieli przekazac??
  TERAZ NAJWAZNIEJSZY DOWÓD ze prezydent przezył !!! słychac głos PREZYDENTA!:

  00:01 ledwo słyszalne ale jednak „uspokój się”
  00:03 wyrazny rosyjski akcent „ubij”
  00:09 cicho proszacym tonem „uspokój się”
  00:12 stanowczym tonem”uspokój sie”
  00:16 „patrz mu w oczy”
  00:21 jeden jeszcze raz tym razem bardziej proszącym tonem „uspokój sie”
  00:23 odgłos przeładowywanego pistoletu
  00:23 pusty trzask jakby uderzenie(strzał pistoletu z tłumikiem) i potem wdechniecie „ała”;
  00:27 „Niech pani”….(dalej nie zrozumiale)
  00:29 po Polsku „idziesz „(to znak by sygnał puscili „syrene”i zagłuszyli strzały,potem po rosyjsku przez krótkofalówkę „zjob” bo zaraz rozlega sie dzwięk syreny!!)
  00:30 „Lech Kaczynski paroch”
  00:31 coś niewyraznie po rosyjsku „chodjat”
  00:47 po rosyjsku „dawaj tuda paskuda”
  00:50 „ubijaj tuda”
  00:51 po Polsku „Boże mój Boże”
  00:53 TERAZ NIECH BÓG MI TO WYBACZY ALE TO GŁOS PREZYDENTA ” co jest???”- ( ktoś zaśmiał sie)
  00:53 „streljaj”
  00:55 przeładowanie broni słychac
  00:57 strzał
  01:00 autor filmu „ni chuja sybir”*
  01:06 strzał
  01:07 smiechy!!!
  01:13 „… „(urywa sie,słychac strzał)!”
  01:22 strzał
  01:23 dziadek „a gdie wchodisz tu… Kola”
  01:23 autor filmu „ni huja siebie”**
  ** Nie ujdzie wam to do hu..a
  *w wolnym tłumaczeniu-to taki zwrot jak u nas np.ja pier…le ale kongo

 6. Krzysztof G. Says:

  Wszystkie hipotezy są prawdopodobne.Mam jednak pytanie.Zaraz po katastrofie BOR-owcy czekający na lotnisku, pobiegli szukać Prezydenta który miał JPS.Po kilku minutach go odnalezli i pilnowali żeby go Rosjanie nie zabrali.I teraz pytanie:jeżeli tam byli to Rosjanie w ich obecności dobijali ludzi?czy gdyby tak było to nie pozbyli by się i tych BOR-owców?

  • gaba Says:

   Zgadzam się z Krzysztofem G.Przecież BOR-owcy byli tam bardzo szybko po katastrofie,więc wykluczone jest żeby wtedy Rosjanie strzelali.Chyba że zdążyli przed ich nadejściem ale przecież nie mogli też „czekać” na samolot bo nikt nie może przewidzieć gdzie dokladnie się rozbije.Mnie ciekawi natomiast jak samolot który lecial z malą prędkością i tak nisko mógl tak bardzo się roztrzaskać?
   Przecież takie maszyny już się rozbijaly spadając z kilkuset metrów i pękaly na dwie czy trzy części,ale nie rozbijaly się w drobny mak!!!!Może dlatego nie trzeba bylo nikogo dobijać bo zginęli przed uderzeniem o ziemię?

 7. Kasia Says:

  Jesteśmy POLAKAMI nie pozwólmy żeby historia znów się powtórzyła nie pozwólmy aby prawda nie mogła ujrzeć światła dziennego!
  BROŃMY SWOJEGO NARODU I HISTORII!!!

 8. ana Says:

  bo to są p…Kacapy i tyle, należy się zastanowić tylko nad tym czy chcemy 3 wojny światowej? nie sądzę aby była nam ona potrzebna, rosja jest jednym z najsilniejszych krajów na świecie

 9. Propaganda PIS-u? Says:

  Samolot spadł na „plecy” z prędkością 350 km/h – dach jest w ogóle nie wzmocniony, cała masa samolotu zmiażdżyła tych, co przeżyli moment uderzenia. A kto przeżył zderzenie z ziemią przy 350 km/h? Większość z nich była rozerwana w okolicach przypięcia pasem do siedzenia, ci co się nie pochylili mieli urwane głowy, a większość się nie pochyliła bo wisieli na pasach głową do dołu…

  • Jacolo Says:

   Ten film wielu przebudził i naprowadził na właściwą ścieżkę, niestety część religijną polecam ominąć jest częściowo zmanipulowana, pozostałe dwie części, jak najbardziej są ok

 10. Irbis Says:

  Dopóki nie zostanie potwierdzone to OFICJALNIE (a pewnie nigdy nie bedzie) to co MY uwazamy – nie liczy sie. Ja nie wierze TAM nikomu. Ten rzad jest juz wystarczajaco skompromitowany. Od lewicy do prawicy. Komorowski to maarionetka ktorą wystawili bo bedie poslusznie robic to co mu kazą… O drugiej marionetce Tusku to juz nie mowie … Z merkel knują za plecami i istotne – do reszty juz nas sprzeda ! …J. Kaczynski – jesli bedzie wybrany – to moze chciec sie mscić a to byłoby najgorszym dla nas rozwiazaniem jako Polaków. Nie ufam nikomu ….

 11. polll Says:

  nie ilość a jakość się liczy Kasiu

 12. gregus Says:

  Witam.
  Jeżeli macie jakiś pomysł jak PRZEKAZAĆ to „czarnemu ludowi” to wchodzę w akcję.

 13. awatar Says:

  W byle jakim kryminale czas zbrodni decyduje o ustaleniu sprawcy i alibi. W tym kryminale podawanie przez szefa PKBWL LP czasu katastrofy na godzinę 8:41:06 lub 8:40:06, gdzie ważna jest każda sekunda, jest wskazówką ?
  Co zerwało linię energetyczną o 8:39:35 ?:
  1. TU-154 który rozbił się o 8:39:40 ?
  2. Drugi samolot – IŁ-76 ? – podchodzący do lądowania na kursie kolizyjnym i który wywołał turbulencje => katastrofę => rozbicie TU-154 o 8:41:06

 14. Irbis Says:

  Pierwsza myśl jest zawsze prawdziwa i najtrafniejsza bo wychodzi z intuicji ktora nas nigdy nie myli ani nie zwiedzie pod warunkiem ze ją usłyszymy … Ja tez tak pomyslałem i to była 1 myśl i impuls gdy tylko dowiedzialem sie co sie stało …

 15. Irbis Says:

  W całości popieram co napisałeś. Narzekanie i biadolenie tylko wzmacnia negatywne energie i wpycha nas w krąg niemoznosci i ograniczeń. Tusk jest juz tak dobrze przeszkolony i tak dobrze mu wyprano mózg ze bedie aportować i dawac łapę oraz szczekać jak tylko KREML zechce. Celowo nie piszę ROSJA bo Putin to nie Rosja a Kreml … Rosjanie są tak samo ciemięzeni jak i inne narody … Teraz dopiero (po tej katastrofie) otworzyla im sie świadomość i zaczełi MYSLEC … Kreml tego nie przewidział … i dlatego treraz trzęsa gaciami .. bo wiedza co może sie dla nich wydarzyc … Rosjanie nabierają wiekszej swiadomosci … tak samo jak Polacy…. i o to chodzi .. Nie chodzi o powielanie i eskalacje wasni i problemów … Bo to wlasnie nas zamyka i blokuje … A ONI wlasie tego chca…

 16. Irbis Says:

  Film Andrieje Miendierieja wykasowano … jako bardzo niewtygodny ale mam go skopiowanego ! A on sam podobno juz nie zyje.. Umarl w szpitalu … Ciekawe co?

 17. Irbis Says:

  Wg Gieorgija Gordina zostal wyslany impulst elektromagnetyczny a to mozna zrobic tylko na niskiej wysokosci …

 18. ChicagoLion Says:

  Mało macie, dzieciaki, wiedzy (w tym politycznej). Aczkolwiek wiele w Waszej pisaninie poprawnego myślenia. W ogóle kto nie widzi, że to był zamach, jest niezdolny do poprawnego myślenia, albo nieuczciwy. Teraz z innej beczki. Jest pytanie screening’owe, czy ktoś ma jakieś pojęcie o polityce: Dlaczego Sowieci weszli do Afganistanu w 1978 r.? Cały swiat pukał sie wtedy w czoło, i nagle, po dwóch latach, gdy Amerykanie skapowali się, o co chodzi, zaczęła się akcja pomocy Mudżahedinom, włącznie z najnowoczęsniejszymi (wtedy) rakietami Stinger. Odpowiedź: Turkmenia, kraj na północ od Iranu, leży w całości nad największym na świecie złożem ropy i gazu. Tak wielkim, że samo te złoże wystarczy do pokrycia zapotrzebowania całego świata na co najmniej 200 lat. A tylko na pograniczu Iranu i Afganistanu jest luka w wysokich łańcuchach górskich i tylko przez zach. Afganistan mozna poprowadzić rurociagi na otwarte morze. Z tej samej przyczyny teraz u Afganów są Jankesi.
  Panu od Chin powiem, że w 2008 roku rząd Turkmenii posprzeczał się z Gazpromem. Zawiniła rosyjska arogancja. A skorzystały Chiny. W ciągu jednego roku wybudowano duży gazociąg z Turkmenii przez Kirgizję do Chin, okazało się zresztą, że Chiny miały już taki gazociag dawno wybudowany na odcinku do swojej zach. granicy! I tak Azja Centralna powoli „wysuwa sie z rąk” i Rosji i USA…
  W Polsce nie wiecie, że w USA senator Carl Levi od ponad roku trąbi, że trzeba znowu oddać Polskę Rosji w zamian za współpracę w Afganistanie i w Iranie. Nadto nie wiecie, że Lech Kaczyński był bardzo nielubiany przez pewien bardzo wpływowy Kongres. Chodziło o $ 65 mld za rzekome mienie żydowskie. Lech Kaczyński stał twardo na stanowisku, że byli właściciele dostaną 15% wartości nieruchomosci w bonach skarbowych, bezpośrednio do rąk spadkobierców, z pominieciem „reprezentujacych ich” organizacji, a cała sprawa dotyczy na równych prawach wszystkich byłych właścicieli, z wyjatkiem obywateli USA, bo za mienie obywateli USA pozostawione w Polsce PRL już zadośćuczyniła w latach 60-tych wypłacajac wynegocjowane z rządem USA ogromne odszkodowanie i sprawa ta jest zgodnie z prawem miedzynarodowym raz na zawsze załatwiona.
  Ja nie neguję hipotez o możliwej odpowiedzialności Putina, ani nie zbijam twierdzeń, że Tusk to błazen (a może i kanalia – kanaliowatość przeważnie wymaga intelektu). Ale powiedzcie mi – skoro wiadomo dokładnie, że Tu 154M rozbił się o godz. 8:39:54 sek – skąd na portalu GazWyb pojawiła się o 8:38 informacja, że samolot sie rozbił i nikt nie przeżył?
  Poza tym musicie wiedzieć, że po Turkmenii największe złoza gazu i ropy ma właśnie Polska (a prócz tego bajeczny fenomen geotermalny na 3/4 powierzchni kraju) i to Polska w zakresie surowców energetycznych i możliwości produkcji taniej energii elektrycznej – jest najbogatszym krajem swiata. Właśnie o to chodzi. Jeżeli Polska zacznie eksploatować swoje bogactwa – rosyjski gaz nie będzie w Europie nikomu potrzebny.
  Ważne jest to, aby Polacy sformułowali ofertę współpracy energetycznej wobec Rosji – to znaczy podział energetycznego tortu tak, by obie strony były zadowolone. A jest to możliwe. I to właśnie jest naprawdę ważne. A poza tym nie sądźcie, że Lech Kaczyński był aż tak nienawistny Putinowi. Do Gruzji latał, ale polski koncerne PGNiG posłał na poszukiwania gazu do Norwegoo do rejonu, o którym akurat wiadomo, ze tam gazu nie ma… Oczywiście, nie można wykluczyć hipotezy, że Putin oszalał. Ale osobiście mi na to nadal nie wygląda.

 19. titi Says:

  A ja napiszę tak…
  Siedze sobie 10 kwietnia, przeglądam stronki w necie jak zawsze to robię, moja siostra też siedzi na kompie i nagle mówi: Ej prezydent nie żyje… czytałaś?
  Ja: Jak to nie żyje? Co się stało? Włączmy telewizje!!
  Włączyłam na tvn, informacja o katastrofie pod Smoleńskiem… i wiecie co… nie znając faktów, mając tylko podstawowe informacje typu: katastrofa, w Rosji, leciała elita naszego kraju… narodziło się we mnie przedziwne przeczucie, że to nie była katastrofa, którą moglibyśmy nazwać wypadkiem, że o było celowe, zaplanowane i wykonane z zimną krwią, przeczucie, że wszystko się zmieni… Chciałam odsunąć te złe myśli, ale do dnia dzisiejszego nie potrafię. Z każdą godziną, z kaŻdym dniem utwierdzam się w tych myślach jakie miałam w jednym krótkim momencie, dowiedziawszy się o katastrofie. Wtedy wydawało mi się, że tylko ja tak myślę, ja mam takie przeczucie, teraz wiem, że nie byłam sama, a jest nas coraz więcej i tak będzie. Ale pamiętajcie, ośmieszą nas na tyle, że niektórzy się wyłamią. Podadzą oficjalną i niezaprzeczalną informację o wypadku, niektórzy dadzą sobie spokój, zapomną. Będziemy zmęczeni i być może nie zostanie nas wielu, być może bedzie ostra cenzura, być może nie będzie śladu po naszym obywatelskim śledztwie. Podręczniki do historii będą politycznie POprawne, ale ja do końca życia będę żyła z tym przeczuciem.
  Napiszę jeszcze, że często moje myśli może nie mają znaczenia w momecie kiedy przychodzą mi do głowy, ale po jakimś czasie już wiem jaki miały cel. Nie potrafię odgadnąć co oznaczały, jeśli jakieś wydarzenie ich samo nie wyjaśni.
  pozdrawiam

 20. kasiek Says:

  Witam Prawdziwych Patriotów,,,,przeczytalam wszystko -artykuł + posty i jestem pod wrazeniem….oczywiście b.pozytywnym, jednakże nie ukrywam strachu o nasz kraj,nachodza mnie złe pczeczucia,jednak wiem ze nie wolno sie temu poddawac….nasz trach zasila energią wroga…Ciesze sie że jesteście, co za tym idzie chce zapytac o spotkania w Krakowie??np kiedy??

  • Irbis Says:

   Rozumiem Cię doskonale ale nie wolno się poddawać złym myślom i nastrojom bo to tylko zasila ich złą energię… wzmaciając jednoczesnie negatywnosc … Uważam że ich czas sie juz kończy .. To są ich ostatnie podrygi … zarowno ze strony rosyjskiego – putinowsko-czekistowskiego Kremla jak i strony polskiej, bo jestem przekonany że są tu siły (np. WSI, Tusk i inni…) które doskonale o tym wiedziały bo to razem zaplanowały … Teraz czujęsie jakbym był w czasach PRLu .. Te slogany i brtednie o przyjaźni polsko-rosyjskiej itp idiotyzmy … Nie znaczy to że nie jestem za pzyjaźnią i porozumieniem z Rosją, ale na poziiomie polityki NIE MOZE BYC porozumienia i przyjazni z Rosją putinowską, ktora niczym sie nie rozni od stalinowsko-czekistowskiej-KGBowskiej z okresu PRLu… natomiast wydarzyło sie coś co przekroczylo poziom zrozumienia politykow i wojskowych : ruszyła śwaidomość miedzyludzka … Ludzie chcą porozumienia z Rosjanami i innymi nacjami i zaprzestania bezsensownych wojen i napasci oraz przemocy pod pretkestami tzw. „bezpieczenstwa i walki z terroryzmem”.. co oczywiscie jest jedną wielką ściemą …

 21. Iranda Says:

  Porównajcie zdjęcia. To na portalu gazety wyretuszowano- usunięto wspornik silnika przy ogonie samolotu i teraz udaje on kabinę pilotów, w stanie na tyle dobrym, że ciała mogły w niej się zachować, potwierdzając tezy o piątej osobie w kabinie. Gazeta uprawia dezinformację.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/51,80277,7853693.html?i=1
  http://www.dziennik.pl/foto/article588418/Polish_Presidents_plane_crash_in_Smolensk.html
  http://wiadomosci.onet.pl/2166675,12,swiadek_katastrofy_w_kabinie_bylo_cialo_jeszcze_jednej_osoby,item.html

 22. cop Says:

  ma ktoś może link do tego filmu Andrieja?? aż dziwne, że nie można go nigdzie w internecie znaleźć.

 23. ??? Says:

  A co się stało z 3 osobami, które rzekomo przeżyły katastrofę? W pierwszych doniesieniach mówiono, że zz 95 (chyba) osób 92 zginęły??!!!!

 24. Irbis Says:

  Filmik Andrieja Mienierjewa … On już nie zyje. Zmarł pomnoć w szpitalu…. Pewnie otruty ! Mozna o tym sie dowiedziec nietylko na tym portalu ale takze na stronie rosyjskiej …

 25. zrospaczona Says:

  tutaj jest sama prawda ja też uważam że był to zamach

 26. maya1985 Says:

  facet jest szczery do bolu
  podziwiam go bo tam za prawde dostaje sie kulke w lepetyne

 27. ankA Says:

  Przeczytałam artykuł z dużym zainteresowaniem.Uważam ,że autor poszukuje prawdy. Osobiście przeraża mnie cała ta sprawa a najbardziej niektórych Polaków przez małe p.Przypominają mi się sceny zdrady narodowej w Potopie (patrz scena na uczcie u Radziwiłła) ,fragmenty Pasji M.Gibsona.Nie chrystianizuję Prezydenta L.Kaczyńskiego ,ale postrzegam go w kategoriach tej samej ofiary.Otoczony szydzącymi demonami ,karłami .
  To był ciekawy ,mądry człowiek ,naraził się sowietom.Była okazja zrealizować grożbę Tuska o „wyginięciu dinozaurów” wystrzelaniu watachy.
  Dzisiaj POpaprańcy bawią się w szyderstwa a śledztwo w NASZEJ NARODOWEJ SPRAWIE prowadzą sowieci. Nie oddano nam czarnych skrzynek ,podaje się kłamliwe ,sprzeczne informacje.
  I ta głupota polska,to godzenie sie z każdą formą prostytuowania nas ,ta bezmyślność aż chce się krzyczeć.
  T.Konwicki pisał kiedyś ,że „ocean łajna zalał nas ze wschodu” i tak jest .Putin jest bezkarny ,zabawa przednia ,kolaboranci polscy na kolanach przyjdą do „michy”.
  Zostaje nadzieja,że większość tego biednego narodu podniesie się z klęczek i przejrzy na oczy ,dorośnie do odczytu prawdy ( pisząc to jednak mam watpliwości ,cudów nie ma).anka 56

 28. Kasia Kowalska XXX Says:

  Statystyczny stosunek liczbowy wg wikipedii
  Polacy:Rosjanie = 3:8
  Polacy = ok. 37 mln w RP + 20 mln poza RP = 57 mln.
  Rosjanie = 116 mln w Rosji + 28 mln w pobliskich krajach + 2 mln 2 w reszczie świata = ok. 150 mln.

  • partyzant Says:

   Polskie serce i polski duch(uśpione u wielu od dłuższego czasu) każe pomnożyć Nasz wynik co najmniej razy trzy, co najmniej. Ile jeszcze ludziska drodzy będziecie pisać, opowiadać jacy to jesteśmy słabi, jak to nie mamy szans, jak to musimy gonić, patrzeć się na innych. Nasi dzielni przodkowie-wojownicy, którzy szli pod prąd takim twierdzeniom pewnie się w grobach przewracają. Nawet to że po polsku możesz mówić i pisać, wyobraź sobie Kasiu, zostało okupione morzem polskiej krwi. W godle Mojego kraju jest orzeł, a nie wróbel.
   Oni owszem mają bombę atomową, bombę e i jeszcze kilka innych cwanych gadżetów, ale co, mam z tego powodu się bać? a następnym etapem po strachu będzie wykonywanie jak szkolony pies poleceń (Cudowny Donald już potrafi dawać łapę, dawać głos, aportować, itp).
   Ja Ty Kasiu chcesz to dalej siedź na tyłku, biadol, bój się, przeliczaj te swoje cyferki. Ja już wynik znam.

  • Krystyna Says:

   Re:Partyzant.Przyznaje Panu/Pani slusznosc -tak to prawda -Polska ziemia przesiaknieta jest krwia Polakow.Nasi rodzice przewracaja sie w grobach.Oni walczyli,broniliswojej ojczyzny ,przekazywali nam aby nie dac zniszczyc to co oni zbudowali-to co sie dzieje w Polsce jest dla nas bardzo nie pokojace,od nas zaleza losy ojczyzny.Pisac mozna duzo-natomiast za malo jest czynow.Pozdrawiam.

 29. dejvid Says:

  Gieorgij Gordin… jakby nie było położył na szalę swoje życie pisząc ten artykuł. Nie dajcie się zwariować mediom. Na letarg i głupotę najlepsza jest wojna-tak mawia dziadek.

 30. maya1985 Says:

  a teraz sie okazalo ze tam dalej sa szczatki rzeczy i ciuchy..a ile juz z tego ludzie pokradli?albo sluzby wziely??
  w takim razie czmeu klamano ze wsyztsko wzieto?
  ci jest w trumnach?
  kurcze jak mozna niezabezpieczyc teren i tak to zlac ogolnie?
  jak mozna do tego bylo doprowadzic?
  ile wam jescze 3ba dowodow na bezdusznosc Rosji?

 31. Broken_fader Says:

  PRAWDA JEST TAKA ŻE JEST TO NASZE 9/11. CO Z TYM ZROBIMY ZALEŻY OD NAS, BO RZĄD NIC W TEJ SPRAWIE NIE ROBI, I NIE CHCE ROBIĆ, A NAWET ZACZYNA JUŻ ZATAJAĆ ŚLADY – NOWELIZACJA O IPN…

 32. Ostry Says:

  dowodem, ze brakowalo cial na miejscu moze byc to ze media nie posiadaja zadnego zdjecia cial ludzi ktorzy zgineli, co jest bardzo dziwne. w koncu bardzo czesto pokazuja nawet bardzo zmasakrowane ciala. co jest oczywiscie karygodne.

 33. markeel Says:

  Niezbyt jest to przekonywująca analiza. Zysk polityczny z zamachu Putina jest niewielki. Dużo bardziej prawdopodobna hipoteza jest tutaj: http://mkajman.blog.onet.pl/Wies-znowu-gora,2,ID405429828,n

 34. olobel Says:

  sorki nie wiem czemu to tu trafiło,pisałem to pod artykułem kod bibli-zamach?

 35. torun Says:

  To, ze Sowieci to zrobili nie mam zadnych watpliwosci,
  to,ze Tusk, Walesa i ich pacholki maczali palce rowniez.
  Mamy mozliwosc wysadzic z siodla tych zdrajcow narodu polskiego, tylko trzeba glosowac. Powinny cale rodziny pedzic do urn wyborczych i spelnic swiety obowiazek wobec pomordowanych a i wobec przyszlych pokolen.
  Polska musi sie pozbyc zdrajcow.

  • Kargen Says:

   oby to się udało…

  • John Says:

   TEZ TAK MYSLE I ZROBIE TO CO MOGE ZROBIC, ABY RATOWAC POLSKE

  • Irbis Says:

   Czy zalezy wam aby J. K. – gdyby dostał sie na fotel prezydencki – kierując sie osobistymi wzgledami pomszczemnia śmierci brata i jego rodziny … – wypowiedzial rosji wojnę ? Kreml – licząc sie z taką ewentualnoscią, juz zawczasu w koncu zezlego roku podpisal umowęzNiemcami i NATO o nieingerencji w razie konfliktu z Polską …

 36. Władysław Says:

  Teraz trzeba zadawać pytania:
  1) dlaczego Komorowski na dzień przed wylotem zamienił się z senatorką Bochenek.
  2) Dlaczego Schetyna, również związany ze służbami (MSW) zamienił się z Dolniakiem.
  3) Kto usilnie naciskał na prezydenta żeby nie jechał pociągiem. Czym to motywował.
  4) Kto i dlaczego zadecydował, żeby dziennikarze polecieli osobno.
  Śledztwo może jak widać toczyć się również w Polsce.

 37. ona Says:

  o strefe euro i Polske to bym sie nie martwila
  bo po grecji , portugali i hiszpani przyjdzie kolej na Irlandie

  w sensie total kryzysu
  i wlasnie wtedy cala strefa euro sie rozleci
  nas to nie dotknie bo my nie zdarzymy , z naszą propagandowa polityka , nawet Euro – powąchac

  i dobrze , wreszcie historia potem oceni ten wielki booom polski
  co do zamachu to wiadome bylo od poczatku
  tyle ze ja stwiialam na wlasnie cala armie „putinowska” ktora za skarby swiata nie dalaby odtajnic akt Katynia, a to dlatego ze wielu z nich ma dzis emertury rzadowe i zyje luskusie, wiec co nagle przed smiercia przed SAD???? I TO ZA LUDOBOJSTOWO

  malo tego w rzadzie sa ich ciotki i pociotki wiec kolko sie zamyka
  putin , to moze nawet nie wiele mial do powiedzenia w tej sprawie , marionetka jak kazda inna

  wiec ze KGB i wszytskie spec sluzby w tym maczaja palce , to wiadomo , caly swiat sie smieje ze Rosja zrobila na tym dwa intersy

  drugim to jest otwarcie przez Tuska , drzwi na Europe , wlasnie na dostawy gazu , reatyfikacja istniejacej przeciez umowy , prawie ze na grrbach zmarlych

  • Irbis Says:

   Co do Euro … b.dobrfze jesli to świnswo do nas nie dotrze (tn. euro).. przed ktorym uchroniły sie takie kraje jak Norwegia, Szwecja i kilka innych… I dobrze na tym wyszły.
   Co do reszty : zamach putinowski z 10.4.2010 – NIGDY nie wyjdzie na jaw w Polsce w ktorej beda rzadzic zdrajcy jak cała ta klika PO i spółka…

  • Ewa Says:

   OBUDZMY SIE Z LETARGU-nie pozwolmy zeby Komorowski zostal Prezydentem RP.Pis jaki byl ,taki byl,ale dozyl do tego zebyPOLAKA BYLA POLSKA.PO sprzedalo juz polowe naszego pieknego kraju,kiedy dojda do calkowitaj wladzy sprzedadza nas a my nie bedziemy nawet wiedzieli kiedy i zaile i nigdy nie dowiemy sie prawdy kto jest winny katastrofy w Smolensku.Mysle,ze prawda bedzie bolesna,poniewaz to byl Zamach.Wszystkich zamkneli w jednej puszce,Prezesa NBP,Prezydeta i Generalow.Badzmy dumi,ze jestesmy polakami,musimy domagac sie prawdy i dlatego w tych wyborach glosuje na Pana Jaroslawa.Pozdrawiam goraco.Ewa

 38. Kargen Says:

  jeśli ktoś chce coś podziałać w Wawie, to proszę o kontakt:
  kargen@tlen.pl
  Hubert Bojarski

 39. orchidea Says:

  Mieszkam w niemczech,potrzebuje kopii ulotki,reszte zrobie sama i rozdam polakom na emigracji.Jestem razem.

 40. sylwia Says:

  MIESZKAM ZA GRANICA, AFERE SLEDZE W NECIE, NIESTETY POLSKIEJ TELEWIZJI NIE MAM ALE… NIE ROZUMIEM DLACZEGO TAM W POLSCE TAK MALO SIE MOWI O TYM KTO TAK NA PRAWDE JEST ZA TO WSZYSTKO ODPOWIEDZIALNY?????????? DLACZEGO WLADZE PRZEJELY OSOBY KTORE NA SILE PROBUJA ZATUSZOWAC PRAWDZIWE WYNIKI SLEDZTWA????????????????
  CZAS DZIALA NA NIEKORZYSC CO ZA TYM IDZIE… DOSKONALE IM TO SIE UDAJE…
  PRAWDA JEST NAJWAZNIEJSZA WIEC DLACZEGO TAK MALO LUDZI CHCE JA POZNAC???
  WIDZIALAM FILM, WIDZIALAM TUSKA… KOMOROWSKI TEZ NIE LEPSZY… DLACZEGO ONI TAK MYDLA OCZY I DLACZEGO NIE MOZNA OSKARZYC TUSKA O CELOWE ZACIERANIE SLADOW I BRAK ZAANGAZOWANIA W SLEDZTWO… TO JEST KARYGODNE ZEBY POWIERZYL DOCHODZENIE RUSKOM CZYLI OSOBA PODWOJNIE PODEJRZANYM O TEN CZYN: PO PIERWSZE Z RACJI ANTYPOLSKIEGO NASTAWIENIA DO PREZYDENTA KACZYNSKIEGO I CHECI USUNIECIA „SZKODNIKA” A PO DRUGIE PRZECIEZ SAMOLOT BYL WLASNIE TAM „NAPRAWIANY” WIEC JAK MOGA SAMI NA SIEBIE BICZ KRECIC????????????
  NOZUMIEM DLACZEGO TUSK POMIMO ZE BYLY GLOSY W SPRAWIE PRZEJECIA DOCHODZENIA… TEGO NIE UCZYNIL….

 41. orchidea Says:

  prosze mi przeslac kopie ulotki,zrobie je sama,poniewaz mieszkam w niemczech i postaram sie rozdac polakom na emigracji.

 42. sonia Says:

  Musimy żądać prawdy i uświadamiać innym ludziom jaka jest prawda….bo wiele osób nie wie co sie tak naprawdę dzieje…

  TAK, ale NIE po domysłach a konkretach.

  Pranie mózgów idzie w 2 strony-na to też należy zwrócić uwagę przy czytaniu wszystkiego.

 43. aszkurewski Says:

  bardzo dziękuję Pawłowi za telefon
  w realu jest już nas dwóch
  na onlajnie jest jeszcze Piotr, Partyzant, Jaco Loco
  no to piąteczka!
  mało nas
  mało nas
  do pieczenia chleba
  tylko nam
  tylko nam
  Ciebie tu potrzeba

  • Jacolo Says:

   Mało nas w tej chwili tutaj, ale w samym Poznaniu jest nas około 30 osób chętnych do działania, niedługo będą nowe spotkania organizowane przez nas to ludzi się nazbiera.

  • Ewa Says:

   Jestescie WIELCY<ci ktorzy chca poscic w swiat.te wiesc o katastrofie w Smolensku.Nie zostawcie tego tak .PROSZE!!!!!

 44. aszkurewski Says:

  jak zwykle, pchają się tłumy XD
  zatem pójdę dalej
  anarchosyndykalista@gmail.com
  724228071
  Jarosław Arkuszewski
  sługa dozgonny

 45. jajacek Says:

  Ludzie drodzy!
  Niemożliwe, by kogokolwiek tam dobijano. Samolot uderzył w ziemię z prędkością~250 km/h Porównajcie to z sytuacją, gdy zderzą się dwa samochody, jadące z naprzeciwka, oba z prędkością 125 km/h. Nie ma szans, by ktokolwiek przeżył.

  • Arti Says:

   Człowieku, a jak myślisz z jaką prędkościa uderzały samoloty winnych katastrofach, w których nie raz wszyscy przeżyli??? podpowiem Ci, często była to prędkość 350km/h. Więc proszę nie bądź naiwny!

  • lucjan Says:

   ten wypadek jest z roku 1988, 3 osoby zginely, 100 plus przezylo, dlatego jest bardzo wazne co w skrzynkach jest zapisane. http://www.youtube.com/watch?v=SCwYAzqvcrQ&NR=1

  • Xeraz Says:

   A przeczytać nie było Ci dane napisu, że jest to samolot zdalnie sterowany?

   Brawo!
   PS. Ludzie, powiem krótko – opanujcie się

 46. Bvlgari Says:

  Przypomina mi to nastolatka, który wydał film obalający rzekomy atak terrorystyczny na WTC…Z takim malutkim ,,ale” …Al kaida nie przyznaje się do tego zamachu, mimo , że większość akcji terrorystycznych jest przez nich potwierdzana i wysuwają się konkretne żądania. Amerykanie oczywiście wiedzą lepiej.
  Nastolatek w tym wszystkim znalazł haczyki, które miały dowieść manipulacji i perfekcyjnej misji zorganizowanej przez rząd USA.
  Nasuwa się wobec tego pytanie….Czy te wszystkie poprawki nie są oby czasem przegięte? To , że Putin ,,wydał ROZKAZY” które przyczyniły się do tragedii jego Rodaków, nie oznacza, że siedział przy lampce biurkowej przez ostatni czas i misternie ukłądał plany zamachu na Nasz Rząd. Poprawki są zmanipulowane jak te wasze filmy, wiadomości i nagrania. Dowodzą jedynie winy , nie biorąc pod uwagę drugiej strony medalu. Każdy niezbity dowód powinien obalać wszystkie możliwe ,,przeciw” , a tu tak nie ma.

  Pozwolicie , że gdy sprawa ucichnie, napiszę scenariusz na podstawie tych doniesień. To może być Oskarowa produkcja i co najwyżej do tego TA TREŚĆ SIĘ NADAJE

  • Jacolo Says:

   Jest jeszcze jedno małe „ale” Al kaida jest wytworem medialnym realnie nie istniejącym, wszystkim steruje CIA czyli „alCIAida”. Kiedyś dla amerykanów był wróg w postaci sowietów, po upadku zsrr rozpoczęła się kampania terrorystyczna, dlatego że potrzebny jest zawsze jakieś zagrożenie żeby móc rozwijać przemysł zbrojeniowy a co najważniejsze pod przykrywką terroryzmu ograbiać państwa z gazu i ropy

 47. vivi Says:

  widząc to co zostało z samolotu to raczej nie podzielam zdania autora, że ktokolwiek mógł przeżyć, a do tego jeszcze być w stanie strzelać w obronie

  • pH Says:

   a nie dziwi cię, że samolot spadający z niewielkiej wysokości (nie więcej niż 10 m ) ruchem ślizgowym po drzewach zagajnika, który nie wybuchł, nie zapalił się (nafta, bo paliwo w tym samolocie to nafta – pali się do skutku!! a tam były tylko małe, żarzące się ogniska ), który nie ma żadnej awarii sprzętowej, rozpada się jak klocki lego w ogromnym promieniu? Porównaj ze znanymi katastrofami, w których samoloty spadały np. z 650 metrów, z awarią silników, wybuchem paliwa, pożarem… a bywało, że ktoś przeżył.
   Nie dziwi cię, że w ogóle nie było karetek, nie szukano żywych, choć w ponad 90 procentach katastrof lotniczych są żywi ludzie?
   Nie dziwi cię, że przez ponad 15 minut nie wzywano straży pożarnej, służb ratunkowych?
   Nie dziwi cię, że sanitariuszka, która była w pierwszej ekipie „ratunkowej” jednoznacznie mówi do kamery tvn, że najpierw ułożono na noszach 3 ciała a później szybko, bardzo szybko (to jej podkreślenie! ) na noszach było ponad 90 ciał?? Jeśli było ponad 90 ciał, to jak to możliwe, że później nie można ich było ani znaleźć, ani zidentyfikować??
   Skup się na wielu szczegółach, informacjach a nie na jednym obrazku.

 48. Top Posts — WordPress.com Says:

  […] Gieorgij Gordin, komentarz z Rosji, W zabójstwie Kaczyńskiego widać styl Putina Teraz, gdy ciała Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego i jego współtowarzyszy spoczywają w ziemi, jest najwyższy […] […]

 49. tylko Polska Says:

  i jezeli byl to zamach to wlasnie moglo chodzic o to chinom zeby to bylo na rosje,zeby wstrzymac ewentualny uklad z nato jak i spowrotem sklocic nas polakow z rosja,(przez co od poczatku bylo widac i pewnie z tego powodu rosja przejela sledztwo i putin chcial udowodnic ze to nie oni i zarazem przeciwdzialac wrabianiu ich)bo my jestesmy i tak do nich wrogo nastawieni od dawna a do dego jestesmy najsilniejsi w calej srodkowej europie i nie jedne plany juz pokzyzowalismy wszystkim mocarstwom:) a zamach mogli zrobic uzywajac tak jak niektorzy pisali broni bmp co by tlumaczylo rozne godziny wypadku….8.41 przestaly w powietrzu dzialac przyzady,pilot probowal wyladowac ale nie wyszlo i sie rozbil po 8.50 jak mowiono na poczatku…a te rozne dziwne zeczy na necie typu ze niby komentarze do tego niektorzy juz mieli przygotowane wczesniej….przeciez nie jestescie tacy naiwni ze jakby byl organizowany taki zamach stulecia to by ktos o tym powiedzial jakims dziennikarzom…paranoja…a dobrze wiecie ze chiniole maja mase dobrych hakerow i mogo zmieniac godziny w roznych komentarzach itp…

 50. tylko Polska Says:

  korekta rosja ma 140mln mieszkancow

 51. tylko Polska Says:

  do wszystkich trzezwo myślących pomyślcie jeszcze raz na spokojnie…ja tak zrobiłem…po pierwsze co sie rzuca w oczy to własnie to ze od razu wszyscy myslimy tylko o rosji i putinie…jakby ktos chcial abysmy mysleli ze to rosja zrobila ewentualnie z jakas pomoca naszych rzadzacych…i to w momencie jak od pol roku nasze stosunki z rosja sie systematycznie poprawialy…po pierwsze motyw…po co mialby usuwac prezydenta jak za pare miesiecy mialy byc wybory ktore na 99% by wygral bronek i by mieli ta niby kontrole nad panstwem a teraz to wlasnie juz nie jest taka pewna jego wygrana,notowania strasznie poszly jarkowi a gdyby nie bylo katastrofy to by na spokojnie bronek wygral…usuwac generałow? ale po co,jedynie jakby zamierzali interweniowac u nas zbrojnie ale jestesmy w nato i sa pewne umowy a jak nato by nie pomoglo to ci św.p.generalowie i tak by nie zrobili cudow…zemsta putina? przeceniacie go w niektorych kwestiach a w innych logicznych nie doceniacie…gdyby to byla jego akcja to by juz byla cala przygotowana logistycznie ze by nie bylo zadnych dowodow,juz by tam ylo od zajebania agentow obstawiajacych caly teren jak do pilnowania wizyt prezydenta,wlacznie ze snajperami ze zaden swiadek z kamera by nawet nie doszedl w okolice a co dopiero wyszedl…a jakby byl tak beszczelny ze to mial byc przekaz to…panowie sami wiecie ze to jest osoba wychowana przez kgb,zawodowiec dla ktorego zagranie samego wspolczucia lu smutku nie stanowi problemu…ale on nie byl tylko smutny,bylo to po nim widac,byl zdziwiony co tez umie pewnie grac ale byl tez momentami jakis nerwowy,niepewny,wystraszony…dlaczego skoro mialby cos pokoazac innym przez ten zamach…panowie zapraszam abyscie posprawdzali na necie pare faktow,pewnie znajdziecie cos wiecej niz ja i sprobowali je na wlasny rozum połaczyc…chiny,mocarstwo,fabryka swiata ktora ma najwiecej pieniedzy a nie ma zadnych wlasnych zrodel ropy,gazu..tego co dla nich najwazniejsze,logiczne,kupuja ja w wiekszosci z Iranu…tak wlasnie z tego na ktory od paru lat usa/uk szuka pretestu zeby go zajac…i tu jest cichy motyw,chiny musialyby kupywac od…ale jak juz pisalem chiny staly sie m.in dzieki usa i uni mocarstwem z mega iloscia pieniedzy i ludzi…w tym z nadwyzka mezszczyzn w wieku 20lat 25mln..i to ze jest od jakiegos czasu juz cicha wojna pieniezna chiny-usa to sie muwi ale chiny wiezdza ze jak wkoncu uda sie jakos zajac iran usa(nota bene chiny zawsze sa przeciwne sankcjom na iran) to taj jakby im przylozyc noz do ich tetnicy fabryk i musza sie na to przygotowac a ze sie czuja juz silne…zaraz przy nich jest syberia,z niewydobywanymi jeszcze bo sa gleboko i sie nie oplaca na razie mega zlozami ropy,gazu,zlota i nie ma tam ani zadnych duzch miast rosyjskich ani ludnosci typowo rosyjskiej tak ze poszerzenie swoich wplywow o syberie nie jest trudne z puntu geopolitycznego zwazajac na to ze rosja gospodarczo nie moze sie rownac z chinami obecnie i nie ma obecnie zadnego sojusznika jakby nie bylo przez co trudno bylo by jej prowadzic konwencjonalne dzialania wojenne w tamtym rejonie na dluzszy czas tym ardziej jakby chiny zajely czesc oszaru z zaskoczenie i tylko ja juz bronilo…mudżachedini w 1980r pokazali i to jeszcze w czasa zsrr ze nie sa tacy mocni tylko maja mase roni atomowej…a to wg konwencji moga uzyc tylko jak zostana sami zaatakowani bronia masowego razenia albo w przypaku krytycznym jak juz chodzi o zajecie calego panstwa…ale w opisana przeze mnie teza nie daje do tego zadnych przeslanek i tu nagle…w lutym w jakis tydzien po tym jak rosja i usa podpisaly uklad o redukcji atomowe rosja oglasza nowe rozporzadzenia odnosnie uzycia broni atomowej mowiace m.in. o mozliwosci prewencyjnego uzycia na co sie wszyscy dziwia dlaczego skoro tydz wczesniej podpisala z usa…a ona pewnie czuje oddech czerwonego smoka…w tym samym czasie chiny ratyfikuja na nowo zasady dla ludnosci w razie wojny i kleski zywiolowej itp po wielu latach…dziwny zbieg okolicznosci…od jakiegos czasu sa tez prowadzone rozmowy o przystapieniu rosji do nato,w styczniu niemcy oficjalnie to poparly a i innym to pewnie na reke ale to rosja zmienila postepowanie i jej na tym zalezy,ciekawe dlaczego…tak jakby wiedziala co sie swieci…i nagle te zamach w rosji,niektorzy mowia ze to fsb ale co mieliby czyscic,do jakiego panstwa pod tym pretestem wjechac?? a kirgistan? przeciez to byl prezydent na reke rosji..a wojska amerykanskie lataja przez terytorium federscji rosyskiej do afganu juz od paru lat tak ze raczej nie chodzi o to niby cale lotnisko… tym ardziej ze rosja od razu zaakceptowala nowy rzad tak jaky nie chciala aby przeszedl pod inne wplywy na konto tego ze ona akceptuje tylko poprzedniego prezydenta…i cos co mnie zdziwilo juz pare miesiecy temu a mianowicie dlaczego po zniknieciu szyfranta gdy podano ze mogl zdradzic podano od razu chiny…i tylko chiny…słuzby musza wiedziec ze cos sie toczy na swiecie z chinami o czym sie otwarcie nie mowi…sam myslelem wtedy dlaczego podano w pierwszym podejrzeniu ich i tylko ich…i do tego to w korei z tym statkiem,wojna wisi na wlosku a wczoraj ta mala menda pojechala po 6 latach z wizyta do chin…i to zajecie rak amerykanom w zatoce meksykanskiej…lubicie laczyc fakty tak jak ja a tu pare dziwnych jest ktore malo kto analizuje…i troche ekonomi,prosze o sprawdzenie bo nie wszystkiego jestem dokladnie pewny ale od paru lat chiny systematycznie zmniejszaja wydatki na kazdego obywatela o jakies30% a ich pkb przeciez co raku ciagle rosnie…w ostatnim okresie wzrosla znacznie produkcja traktorow,samolotow,paliwa lotniczego,benzyn…a do tego od paru miesiecy brakuje w chinach rak do pracy!!! WTF??? prosze sprawdzcie tez to i napiszcie gdzie sie myle,pozdrawiam ps.a dla mistykow to prosze zobaczyc przepowiednie ojca Klimuszko,3 Fatimska… ps2. rosja jest najwiekszym krajem swiata a rosjan jest tylko 40mln,maja czego sie obawiac

  • elo Says:

   Chyba właśnie o to chodzi, zgodnie z powiedzeniem: „Zrób coś tak bezczelnego, żeby wszyscy pomyśleli, że to nie ty”.

  • wwi Says:

   A może to było tak: „Zróbmy to tak, że ktoś pomyśli, że ktoś pomyślał „.
   Albo nawet:
   „Zróbmy to tak, że ktoś pomyśli, <Zróbmy to tak, że ktoś pomyśli, że ktoś pomyślał <>”

   Tak można w nieskończoność, ale nie najlepiej świadczy to o zdrowym rozsądku.

  • gaston Says:

   A kto ci powiedział że na 99 procent Kaczyński by przegrał te wybory ??? Tv tvn ??? to dalej oglądaj !
   Ruskie dostały na talerzu prezydenta i kandydata na szefa nato więc wykorzystali sytuację i zrobili małe bum
   To że to jest ich sprawka udowodnili zaraz po zamachu całkowicie przejmując śledztwo a właściwie całkowicie je tuszując. Brak ciał na miejscu katastrofy , brak dokładnej godziny , ciągle latający samolot ił-62 udający lądowanie by opóżnić nasze lądowanie , podrzucenie rzeczy na miejsce katastrofy byśmy uwierzyli że odbyła się tam , czarne skrzynki zabrane do Moskwy a przez te kilka tygodni to można skasować i nagrać do woli każdą wiadomość po tysiąc razy , brak ani jednego fotela na miejscu katastrofy , ani jednej fotki z ciałami czy fotelem , ani jednego filmiku z katastrofy czy to z ziemi od dziennikarza czy to z telefonów pasażerów ( a jestem pewny że napewno ktoś włączył nagrywanie na ostatnich minutach lądowania ) , brak sekcji zwłok u nas w Polsce to znak że rząd PO jest umoczony razem z rządem rosji a już słowa pana komorowskiego z maja 2009 potwierdzają że to był zamach !
   Ja wiem że myślenie jest dla niektórych bolesne ale może warto kiedyś wyłączyć tvn i zobaczyć prawdę za oknem.

  • aaa Says:

   ciała były- widziałam zdjęcia -straszny widok, wszedzie rece, nogi i tułowia

  • figa Says:

   Psychologiem od Putina to nie bedziesz na pewno, ale pomysl o psach. Moze chociaz na psiego psychologa bys sie nadawal ;-))))

   A swoja droga mysle, ze ta sprawa z szyfrantem to taki temat zastepczy. Tak sie w dzisiejszych czasach robi, wrecz jest na „topie”, aby goracy temat zabic rownie intrygujacym, ot tak pod publiczke.

   A co do Chin. Gdyby faktycznie tak bylo i rzeczywiscie Chiny staly za tym „wypadkiem” – Rosja majac czyste sumienie od razu z miejsca zasugerowalaby ZAMACH. A tu – cisza sza.

   I jeszcze cos. Kto by tam dzis na Chimy napadal i tamtejsza ludnosc wybijal. Kto by robil wowczas za smieszne pieniadze na wielkie korporacje???? Poza tym strach i respekt trzyma wszystkich na krotkiej smyczy. Chiny sa potega i dla nich nie ma tete-a-tete czy jak to sie tam pisze, gownianych dyplomacjii. Jak w boj to w boj.

 52. asia wroclaw Says:

  Przecież to od początku oczywiste, że samolot prezydencki został strącony, było to zaplanowane skrzętnie (Tusk&Putin Company!!!) Ta właśnie myśl nie daje mi spokoju od dnia tragedii,wewnętrzne przeczucie-poza oczywistymi faktami!!!Prawda wyjdzie na jaw i stanie się to szybciej niż ktokolwiek mógłby pomyśleć,a oczy ślepych i głuchych na to okrutne morderstwo niech się otworzą w porę,żebyśmy znowu nie byli narodem zniewolonym przez Rosję w połączeniu z Niemcami.Pokolenie naszych dziadków przez to przechodziło i my sobie zgotujemy taki los,na własne życzenie….smutne polskie społeczeństwo,które musi dostawać nieustannie po dupie, nie możemy mądrze wybierać i żyć godnie???Ludzie zastanówcie się,tzreba tragedii, żebyśmy wiedzieli co jest ważne dla Polski,naprawdę???

  • element82 Says:

   Asiu święte słowa .Pieknie to ujęłaś zgadzam się z toba w 100000% przyjemności wszystkiego dobrego w zyciu

 53. gregor9791 Says:

  Partyzant. Piękne słowa. Ja żyję za południowę granicą i jedyny dostęp informacji jaki mam (w jaki wierzę) to prawdaxlx. Dzięx.

 54. Kamil Says:

  Po przeczytaniu tego artykułu jestem bardzo zszokowany. Od początku podejrzewałem, że cała ta sprawa była zorganizowana. Do tego materiały w internecie (bo przecież media są sterowane przez władzę, nie tylko polską ale i rosyjską) moje wątpliwości potwierdzały. Niestety internet jest dostępny dla wszystkich, a ludzie wierzą w to wszystko co im media wcisną. Mam nadzieję tylko, że rzeczywiście są ludzie, którzy chcą pokazać całemu światu, jak było naprawdę z zamachem pod Smoleńskiem. Zarówno rosyjscy jak i polscy rządzący mają wiele wspólnych „przekrętów” na koncie, wiele do ukrycia i wiele do stracenia jeśliby się wszystko wydało. Pragnę tylko aby ruszyła w końcu maszyna, która wszystkie ich działania ujawni.

 55. Valery Says:

  To przerażające, że żyjemy w takim potwornym świecie….

 56. yeti Says:

  polski Janukowycz, potomek niemieckiego nazisty, zdrajca Polski – Donald Tusk: nawet bez tej głębokiej analizy jest jasne dla wielu, że ma krew na rękach, ale najsmutniejsze jest to, że ta kukła wraz ze swoją zgrają mogą jeszcze wiele złego uczynić naszej ojczyźnie – jak można było wybrać takiego szalbierza ? Polacy, jak można było tak dać się zmanipulować, przecież my tu za wszystko musimy płacić krwią ?

 57. Polka Says:

  Tak trudno uwierzyć,że TO dzieje się naprawde…OBUDŹMY się póki nie jest za późno….bo…utoniemy…!!!

 58. kaskader Says:

  mało dowodów, dużo domysłów w tej sprawie, a jednak wszystko w tym artykule to logiczna układanka, mam podobne odczucia po tej katastrofie (niestety)

 59. ella Says:

  http://smolensk-2010.pl/2010-04-23-zdjecie-kadluba-w-k2k-news.html

  Zobaczcie te fotki…przecież tam mogli być żywi ludzie…

  • Jacolo Says:

   Przecież jest tam opisane że to nie z tej katastrofy wiec to po co ten link??

 60. orchidea Says:

  Powinnismy cos zrobic,przeciez nie moze tak byc,aby mordercy rzadzili naszym krajem.To wszystko jest jak straszny sen.Jestem razem.

 61. partyzant Says:

  My trzeźwo myślący, którzy żyjemy w ponoć wolnym kraju, a taki internet jest ogólnodostępnym środkiem przekazu, i tak działamy w podziemiu, czytamy podziemne wręcz zakazane artykuły. Ogół otumaniony przez sterowane media , wyzbywa się wolności, w zamian oczekując jedynie michy, świętego spokoju, gołej baby. Wszyscy którzy kierujemy się w życiu jakimiś wznioślejszymi wartościami, musimy przemykać niezauważalnie obok szarej masy, porozumiewać się jakby kodem, milczeć, wymieniać ciepłymi uściskami dłoni, wysyłać znaczące spojrzenia naszym braciom – wolnym nieskrępowanym duchom, Polakom z krwi i kości, z krwi i kości Ludziom. Dziękuję prawdoxlx że jesteście. Takie artykuły powinno się zrzucać jako ulotki, żeby ten naród się wreszcie obudził.

  • jam Says:

   Partyzant. Wiesz co, nigdy na żadnym forum i w ogóle w życiu nie słyszałem i nie przeczytałem tak dobitnych słów najprawdziwszej prawdy. Masz kompletną RACJĘ!!!. Napisałeś całe sedno sprawy w kilku zdaniach. Moim zdaniem jeśli wlaśnie nie będziemy na żywo TERAZ zrzucać ulotek w miejscach publicznych (jak piszesz) tak jak to było z czasów komuny i solidarnosci (i Cała Polska kupiła Wałęsę i cały ten przekręt) to pożegnajmy sie z Prawdą.
   Nie wiem jak to zrobimy jestem gotowy do współpracy.
   Zapraszam WSYSTKICH.
   A czym jest pisanie tu na forum właśnie INERNETEM właśnie podziemiem, którego nikt nie słyszy bo każdy obywatel tego kraju jest zniewolony i omamiony.
   Albo coś ZROBIMY (bo taki właśnie jest czas) albo nas pozamiatają.
   Dziekuje, zróbmy TO.
   Piotr

  • Jacolo Says:

   Dlatego m.in. powstała ta strona żeby zjednoczyć osoby o chęci działania anie tylko mówienia/pisania. W Poznaniu organizujemy co jakiś czas spotkania gdzie był puszczany film „wezwanie do przebudzenia” i później wykłady na temat nwo itp., można zobaczyć na kanale YT. W Poznaniu jest już spora grupa chętnych do działania, np roznoszenie ulotek które drukuje nam kolega za darmo, posiadający własną firmę, są również osoby które robią „Everything its ok” z megafonem. Organizowaliśmy spotkania w Krakowie, gdzie byliśmy również zaproszeni na audycję do Radia Kraków. Ostatnio było spotkanie w Olsztynie a teraz 8.05 będzie spotkanie w Warszawie http://antynwo.blogspot.com/, oczywiście serdecznie zapraszamy, jak również chętnych do współpracy przy ulotkach spotkaniach itp, chętni mogą pisać na adres prawda.xlx.pl@gmail.com

  • ursula Says:

   to jest wprost nie do pomyslenia zeby tak sie stalo w wolnej Polsce , co ci ludzi zrobili zeby ich zniszczyc .
   Dokat Polska bedzie cierpic

  • Arleta Says:

   witam !!!!!!!!!
   Chcialabym dostac informacje na temat spotkan w Szczecinie czy sa takie organizowane. Nigdzie nie moge znalezdz informacji na ten temat. Pozdrawiam

  • Jacolo Says:

   Witaj, problem polega na tym że ciężko jest załatwić miejsce i resztę formalności w innym mieście, niż się mieszka nie mając tam nikogo kto mógłby pomóc. Tak było w Warszawie gdzie stale pytali się czy zrobimy tam spotkanie, ale właśnie z powodu w/w problemów było to niemożliwe, w końcu znaleźli się ludzie którzy załatwili wszystko i robimy 8.05 spotkanie. także w każdym mieście trzeba się chociaż trochę postarać żeby utorować drogę a reszta już się sama potoczy. Jesteś chyba pierwszą osobą ze szczecina która pyta o to, a na zachętę powiem że w Krakowie zorganizowała spotkanie jedna osoba. Wystarczy miejsce na początek w jakiejś szkole itp. Jak coś to kontakt na maila. Pozdrawiam

  • kansu Says:

   Witajcie! Czy ktoś orientuje się czy takie spotkania oranizowane są we Wrocławiu?

  • Jacolo Says:

   Wrocław ma najwięcej takich spotkań po za Poznaniem, większość organizuje Janusz Zagórski, postaramy się założyć listę spotkań na naszej stronie organizowanych w Polsce

  • kansu Says:

   Masz na myśli Wasz blog? http://antynwo.blogspot.com/ będę Ci bardzo wdzięczna:) Mam dość takiego stanu rzeczy…musimy coś zrobić – słowa zacząć zamieniać w czyn! Ps. Wpisałam sobie nazwisko J. Zagórski, wnioskuje że on jest członkiem z organizacji zeitgeist. Wiele wątków, które poruszają również mnie interesuje, jednak przede wszystkim chciałabym uzyskać również informacje czy we Wrocławiu działają ludzie, którzy są konkretnie nastawieni na to by walczyć o naszą Ojczyznę! , odn. Smoleńska, wyborów itp. – brzmi to trochę może patetycznie..ale taka jest prawda. Od nas zależy co będzie z nami dalej..czy to, o co walczyli takim poświęceniem nasi pradziadkowie, dziadkowie, rodzice.. nie pójdzie na zmarnowanie.. Dlatego, tym którym naprawdę zależy muszą się jakoś jednoczyć! i robić coś konkretnego..a nie tylko biadolić po forach.

  • Jacolo Says:

   Nasz blog regionalny to http://stopnwopoznan.prv.pl/, ten co podałaś to właśnie w porozumieniu z kolegami z tego blogu robimy tam spotkanie. J Zagórski nie należy do zeitgeist, tu jest jego strona http://januszzagórski.pl/, do dalszej części twojego wpisu powiem tylko tak, bardzo dobre podejście do obecnej sytuacji w Polsce, czas działać, nie biadolić. 🙂

 62. Elat Says:

  W Polsce (może i w Rosji) jest takie przysłowie: w domu powieszonego nie mówi się o sznurku. I od początku tę zasadę było widać w sprawie wypadku pod Smoleńskiem. Tam, gdzie zamordowano 96 Polaków nie wolno mówić, badać, że to mógł byc zamach, więcej: trzeba mówic o coraz większej przyjaźni i wdzięczności dla Putina, że zajął się tą sprawą. Przerażające!

 63. kama Says:

  az dreszcze przechodza czytajac to

 64. Shar Says:

  Ten artykuł nie pozostawia złudzeń.

 65. Marucha Says:

  Bardzo mnie przeraziła próba przejęcia waszej antyrosyjskiej domeny. Nie wiem, czy z bronią w ręku, czy tylko szantażem.

  Widzę w tym robotę wszechobecnej agentury rosyjskiej – tej samej, która wepchnęła Polskę do Unii, wykupiła za grosze lub doprowadziła do upadku polskie zakłady przemysłowe, przejęła banki i media oraz stanowi znaczącą część rządu i parlamentu.
  I jeszcze chce Polskę wepchnąć do strefy euro.

  • Irbis Says:

   NIE WOLNO nam odpowaidac agresją bo wlasnie o to IM chodzi (Kremlowi) … Chcieliby rozpętać nową wojnę … ale im sie to nie uda. Oni trzęsą gaciami ze strachu bo wiedzą że jesli sie im to nie uda … PRZEGRAJĄ !!!! A ludzie na poziomie miedzyludzkim zacznąsie porozumiewac i jednać … Polityka nie moze i nie bezdie juz ich dzielic … jak dotychczas.

  • irbis Says:

   To nie agentura tylko rosyjska ale żydowsko-rosyjska i unijna… co na jedno wychodzi – bo cel mają oni wspólny ; trzymajaca nitki wielkiej finansjery w swoich rekach ! I nie w tym zadnej rusofobii czy zydofobii tylko fakty i chęć zdemaskowania tej prawdy wszystkim !

  • Irbis Says:

   Ja nie jestem antyrosyjski. Mam tam wielu przyjaciół. Znam dobrze ten jezyk. Oni tez uwazaja ze to musial byc zamach ! Pragnienie wyjasnienia sperawy Smolenska za wszelką cenę – nie jest rusofobią. Nawet jesli to był zamach (o czym jestem przekonany) to na pewni nie zrobili ro ROSJANIE a rosyjskie słuzby bezpieki z Putienm i Miedwiediewem na czele ! Poza tym musieli to zrobic w porozumieniu z niektorymi siłami politycznymi strony polskiej ! Wiec moze zacznijmy szukac u siebie ! …

 66. jam Says:

  No to ładnie sie robi. Ciekaw jestem ilu i jakich ludzi zareaguje


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: