Pytania w sprawie Smoleńska


1.czy prawdą jest , że system naprowadzania lotu Mobile Microwave Landing System (MMLS ) był zamontowany na lotnisku w Smoleńsku 7 kwietnia , w czasie wizyty Putina i Tuska , a następnie zdemontowany ?
2.czy prawdziwa jest informacja , że system Terrain Awareness and Warning System (TAWS) , ostrzegający pilota przed zbyt niskim lotem ,który zamontowany był w prezydenckim TU-154M , jest praktycznie niezawodny ( jeżeli działa prawidłowo i nie jest zakłócany lub zablokowany ) od 1990 nie było wypadków spowodowanych z tego powodu .
3.kto i dlaczego wkręcał ( lub wykręcał ) żarówki w oświetleniu lotniska ? takie zdjęcia wykonano zaraz po katastrofie i są dostępne w sieci . Czy w czasie wizyty Putina i Tuska oświetlenie działało prawidłowo ?
4.dlaczego kancelaria premiera przydzieliła prezydentowi , dowódcom WP i szefom centralnych instytucji państwowych jeden samolot na lot do Smoleńska ?
5.dlaczego , chociaż konwencja chicagowska z 1944 ( chociaż dotyczy ona samolotów cywilnych ) umożliwiałaby w pewnych sytuacjach możliwość przejęcia śledztwa przez Polskę po tej katastrofie , polskie władze nie podjęły działań w tej sprawie i biernie przyjęły rosyjska decyzję , że to Rosjanie będą gospodarzem śledztwa ? Taki przypadek miał miejsce np. w 1996 , kiedy amerykański CT-43 z sekretarzem handlu USA R. Brownem rozbił się koło Dubrownika . Wtedy dochodzenie przejęli Amerykanie .
Inny przypadek to katastrofa białoruskiego SU-27 w Polsce 30.08.2009.
Wtedy Polacy przekazali śledztwo Białorusinom .
6.dlaczego rząd polski odrzucił ( wypowiedź P. Grasia 23.04 ) możliwość powołania międzynarodowej komisji badającej te katastrofę ? Taką możliwość dopuszcza prawo międzynarodowe . W 2008 rozbił się na Białorusi prywatny rosyjski samolot Hawker BAE125 , gdzie zginęło 5 Rosjan. Powołano wtedy międzynarodową komisję śledcza
7.dlaczego rzeczy osobiste Prezydenta , dowódców WP i szefa BBN zostały przekazane Polakom przez Rosjan dopiero tydzień po katastrofie ? W tym np. telefony prezydenta i szefa BBN oraz laptopy ? Co robili Rosjanie przez tydzień z tymi urządzeniami ?
8.Co się stało z urządzeniami szyfrującymi , które prawdopodobnie były na pokładzie ?
9.czy prawdą jest informacja , że samolot prezydenta Kaczyńskiego miał niższą rangę niż samolot premiera Tuska 3 dni wcześniej i , w związku z tym procedury oraz standardy bezpieczeństwa były niższe ? Jeżeli tak było to tym bardziej na stronie polskiej spoczywała większa odpowiedzialność za przygotowanie i bezpieczeństwo tego lotu . Czy lotnisko w Smoleńsku zostało sprawdzone przez polskie służby ?
10.dlaczego Rosjanom potrzeba minimum 4 tygodni do zbadania czarnych skrzynek i przekazania ich Polakom ? Dlaczego ma być przekazany jedynie zapis czarnych skrzynek a nie same urządzenia ? Przecież to jest własność państwa polskiego ! Co na to polskie władze ?
Czy polscy śledczy mają bieżący wgląd w badania i dostęp do wszystkich czynności ?
11.dlaczego Rosjanie zabezpieczyli’ dokumenty i nagrania rozmów z polskiego Jaka-40 , który wylądował wcześniej w Smoleńsku ? Ten samolot to własność państwa polskiego . Co na to polskie władze ?
12.jakie wyniki dała analiza amatorskiego filmiku , który pojawił się w internecie , a na którym słychać m.in. odgłosy przypominające strzały ? Poza tym widać postacie na kadłubie wraku i głosy , które są tak nieprawdopodobne , że nie będę ich przytaczał .Płk. Artymiak z Prokuratury Wojskowej powiedział w radiu ZET , że nie wolno tego bagatelizować
13.w jakim celu i na jakiej podstawie Rosjanie rekwirowali po katastrofie dziennikarzom nagrania i kamery ?
14.kto personalnie odpowiadał na lotnisku w Smoleńsku za kontrolę lotów ? Czy była to miejscowa ekipa czy z zewnątrz ? Nic o tym nie wiadomo , żadnych nazwisk
15.ten samolot był kilka miesięcy przed katastrofą remontowany w Rosji . czy jest pełna dokumentacja tego remontu ?
Czy po powrocie z Rosji został sprawdzony przez polskie służby ?
16.W pobliżu miejsca katastrofy , na lotnisku w Smoleńsku nie było karetek . Czy to prawda ?
17. w czasie katastrofy w przestrzeni lotniczej w pobliżu Smoleńska były , wg. niektórych relacji , 2 samoloty : białoruski i rosyjski . Czy to prawda ? Jakie to były samoloty ?
18.prof. Staniszkis pisze na swoim blogu , że zaraz po katastrofie zaginął laptop A. Szczygło z jego biura w Warszawie . Czy to jest wyjaśniane przez prokuraturę ?
19.dlaczego J. Kaczyński , chociaż jego samolot wylądował 10 kwietnia w Witebsku godzinę wcześniej niż samolot z premierem Tuskiem dotarł do Smoleńska po Tusku ? Rzecznik MSZ P.Paszkowski odmówił komentarza w tej sprawie
20.kilka godzin po katastrofie wiceprezes IPN Dr Dmochowska ( dr. medycyny , wywodząca się z UW ) usiłowała zająć gabinet prezesa Kurtyki . Czy ktoś ją inspirował do tak niebywałego pośpiechu ?
21.miejsce katastrofy nie zostało przez Rosjan właściwie zabezpieczone . Dowodzi tego np. korespondencja Nica Robertsona z CNN zrobiona w dzień po katastrofie . Widać tam dziennikarza i przygodnych ludzi , bez problemu poruszających się między fragmentami wraku . Każdy mógł zabrać dowód z katastrofy . Link do tej korespondencji tutaj :

. Czy polskie władze mają świadomość tego zaniedbania i co zrobiły w tej sprawie ?
22. agencja Reutera donosiła zaraz po katastrofie , że 3 osoby przeżyły , są ciężko ranne i są
przewożone do szpitala . Jakie było źródło tej informacji ?
23. informacje o problemach technicznych TU-154M powtarzały się od lat , jednak zaraz po katastrofie Rosjanie wykluczyli awarię samolotu . Dlaczego polska strona przyjęła to zapewnienie bezwarunkowo ?
24.Rosjanie nie przeprowadzili sekcji zwłok ofiar a tylko ich identyfikację . Dlaczego sekcja zwłok nie została przeprowadzona następnie w Polsce ?
25. pomimo że w katastrofie zginął zwierzchnik sił zbrojnych oraz dowództwo WP w kraju nie ogłasza się stanu podwyższonej gotowości . Zamiast tego B. Komorowski niezwłocznie wyznacza p.o. szefa kancelarii prezydenta , jakby nie mógł tej funkcji pełnić dotychczasowy zastępca szefa . Co jest ważniejsze dla państwa ?
26.dowódca 36. Specjalnego Pułku Ryszard Raczyński nie posiada uprawnień do pilotowania TU-154M . A to właśnie dowódca , zdaniem T. Hypkiego z krajowej Rady Lotnictwa powinien pilotować samolot z głową państwa . Kto za to odpowiada ?
27.czy rzeczywiście układ radiolatarnii na lotnisku w Smoleńsku był niestandardowy ( dalsza radiolatarnia w odległości 6km od pasa zamiast 4km ) ? Czy piloci o tym wiedzieli ?
28.Szef Komisji badania Wypadków Lotniczych Edmund Klich stwierdził ,
że `Polska jest tylko petentem’ w tym śledztwie . Co to konkretnie znaczy i dlaczego polski
rząd nadal zachowuje zadziwiający spokój
29.dlaczego przez ponad tydzień podawano godzinę katastrofy jako 8.56 , podczas gdy
( najprawdopodobniej , bo tu też nie ma pewności ) było to kilkanaście minut wcześniej ?
30.na lotnisku musiała być grupa osób z Polski oczekująca na samolot ( dyplomaci , kierowcy , ochrona ) . Oni byli jednymi z pierwszych i bezpośrednich świadków . Dlaczego nie pojawiły
się żadne relacje tych osób ?
31.lista pasażerów samolotu krążyła wśród dziennikarzy już kilka dni przed lotem . Była to
absolutnie nietypowa i niedopuszczalna sprawa . Jak do tego doszło i kto udostępnił listę ?
32.za zabezpieczenie miejsca lądowania samolotu odpowiadał BOR . Ilu funkcjonariuszy było w Smoleńsku , czy sprawdzili przed przylotem pas startowy , wieżę kontrolną i wyposażenie lotniska ?
33.czy poziom zabezpieczenia lotu ze strony BOR był taki sam jak lotu D. Tuska w dniu 7 kwietnia ? Szef BOR , gen. Janicki powiedział , że była to wizyta nieoficjalna .BOR do tej pory tego nie wyjaśnił
34.Jeżeli to była wizyta nieoficjalna , to czy polski MSZ i kancelaria premiera , która odpowiadała za lot , poinformowały Rosjan oficjalnie kto jest na pokładzie ,w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu jej zabezpieczenia ?
35.Na jakiej podstawie min. Sikorski , w wywiadzie dla CNN wykluczył zamach terrorystyczny , chociaż nie ma jeszcze nawet wstępnych wyników śledztwa ?
36.Krótko przed katastrofą Tu-154 próbował lądować w Smoleńsku rosyjski Ił-76 . Wg . W. Cegielskiego z TVP Ił-76 prawie dotknął pasa ale jednak nie udało się wylądować i odleciał . Co o tym wiadomo ? Dlaczego Ił nie mógł wylądować ?

Komentarzy 25 to “Pytania w sprawie Smoleńska”

 1. maya1985 Says:

  bez urazy ale te pytania juz gdzies czytalam..zycwem takie same
  jednak bardzo trafne

 2. gaston Says:

  Sprawa z różą !!!
  Komorowski jasnowidzem ???
  Pewna książka jasnowidzem ???
  Następna książka też przepowiedziała ???
  Podobno masoni jak coś mają zamiar zrobić to przed wykonaniem to oglaszają w kilku miejscach i dodatkowo wysyłają ofierze jakiś znak , może to być czerwona róża …
  Jak widać wszystkie znaki prowadzą do polskiego rządu a właściwie do światowego NWO bo rząd tuska jest mu poddany…
  Spisek i zamch – to może być prawda , trudna do wyobrażenia ale wszelkie znaki na to wskazują

 3. nostradamus Says:

  O Nostradamusie wszystko wiadomo ktos pocisnal ludziom kit nie ma niczego takiego w przepowiedniach

  http://www.se.pl/kobieta/psychologia/nostradamus-nie-przewidzial-smierci-lecha-kaczynsk_136911.html

  za to napad z roza mnie przeraza jest w tym cos zlego

 4. Sylvio Says:

  jak rosjanie przygotuja w końcu raport – to przecież nikt w niego nie uwierzy!!!! tak samo to załatwili jak z atakami terrorystycznymi w Moskwie. Wszystko zrobili ich doświadczeni agenci. A robią to zawsze jak Putinowi obniża się poparcie w sondażach!!! To ludzie bez skrupułów!

 5. aj Says:

  to wszystko było ustawione !!!!!!! tusek o tym wiedział najlepiej. zostaje wiele pytań. tak jak w przypadku world trade center (WTC) też wszystko było nagrane przez żydków.w tym przypadku komuna rzadzi!!!

 6. ja Says:

  zamach !!! i tyle . co tu duzo gadac???

 7. karollinka Says:

  Dlaczego rzeczy osobiste, które ludzie tam zbierają nie widziały ognia?
  Paszport, pieniądze, dokumenty?
  Na miejscu rodzin pilotów i borowców wystąpiłabym o prawo wglądu do śledztwa.

 8. kaka Says:

  Fragment przepowiedni Nostradamusa:
  „..wtem wielki ptak metalowy upadnie, a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego.
  a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy…”

  Dla mnie to oczywiste:
  „ptak metalowy” to oczywiscie samolot, lecz czlowiek żyjący w odległych czasach okreslił go mianem „metalowy ptak”
  „osoby ważne”- bez watpliwości załoga tupolewa do nich należała
  „kraj niezwyciężony” – Polska, która przez wieki zmagała się z innymi narodami, którzy chcieli jej zagłady w końcu została krajem niepodległym
  “Kraj ogarnięty chaosem i żałobą” – wystarczy spojrzeć na to co dzieje się w Polsce po katastrofie tupolewa
  “Wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy” – III WOJNA ŚWIATOWA ???

 9. obserwator Says:

  Całe to wydarzenie w Smoleńsku nadaje moim zdaniem zupełnie nowy sens wydarzeniom które miały miejsce wcześniej. Kluczowa jest tutaj data 7.04 i osobne obchody rocznicy przez Tuska i Putina z ostentacyjnym pominięciem Prezydenta, który zgodnie z Konstytucją jest najwyższym przedstawicielem RP i jej reprezentantem.

  Ale jest jeszcze jeden moim zdaniem ciekawy wątek tej sprawy. Można znaleźć w wielu miejscach informację o dziwnym gościu który w marcu miesiąc przed katastrofą miał napaść na prezydenta z różą.
  Informacja np. tu: http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/nieudany-zamach-roza_132804.html
  Co to było? Przypadek? Ostrzeżenie? Czy to miało jakiś wymiar symboliczny???

  Myślę że uznano go za niegroźnego wariata, ale szkoda że nikt nie dotarł do informacji czego chciał ów koleś, co miał napisane, o czym chciał porozmawiać z prezydentem (podobno został wysłuchany)….

 10. gość Says:

  Ta sprawa jest umaczana i to mocno…
  Polski rząd nie ma interesu w jej wyjaśnieniu, być może jest inspiratorem jeśli nie zamachu to próby skompromitowania Prezydenta, zepsucia jego wizyty. Padły takie oskarżenia tu i ówdzie i w świetle tego się działo ostatnich parę lat i eskalacji tej nienawiści – wcale nie bezpodstawnie.

  MSZ wyraźnie odmówiło nadaniu tej wizycie charakteru oficjalnej (co przełożyło się też na niższe standardy w zakresie ochrony).

  Polski rząd nie ma nic sensownego do powiedzenia, a premier jest wyraźnie zdenerwowany pytaniami i stosuje różne wybiegi słowne żeby sprawić wrażenie że odpowiada. Na szczęście wiele osób nie daje się już na to nabrać.

  Polecam reportaże Wildsteina i program misja specjalne na stronie tvp – dużo ciekawych rzeczy i komentarzy można usłyszeć.

  • ella Says:

   Przyjdą wybory prezydenckie albo prezydent będzie gdzieś leciał, i to się wszystko zmieni……….

   Blog

   http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33661

   Fragment wywiadu, jakiego rok temu udzielił radiu RMF Bronisław Komorowski.

   Około 1 min. 40 sek. nagrania marszałek sejmu mówi: „Przyjdą wybory prezydenckie albo prezydent będzie gdzieś leciał, i to się wszystko zmieni”.

   Czy teraz wyszło szydło z worka? Zaplanowana akcja? Ten człowiek takimi metodami rości sobie pretensje do prezydentury?

  • kuba Says:

   Dziś każdy trzeżwo myślący powinien sie zastanowić komu wieżyć. Dziś w przededniu wyborów każdy z nas powinnien przynajmniej do 1 osoby powiedzić o tej tragedi i zbrodni a ta osoba której przekażemy następnej osobie i tak do dnia wyborów. Prawda która zostanie zmanipulowana moze okazac sie nie prawdą. Twórzmy poparcie dla brata Lecha Kaczyńskiego.To on może nas do niej przybliżyć . Bóg Honor Ojczyzna i Historia to coś co łączy NARÓD. Ci co zgineli byli przykładem swojego życia ze tak postępowali. My się obudzmy i zacznijmy mimo oprów działać a nie gadać. Czyny to podstawa sukcesu

  • polo Says:

   załączam link do nowszej listy tych pytań . Polecam !
   http://smolensk-2010.pl/2010-05-14-54-pytania-nadal-aktualne-aktualizacja-13-05-2010.html

 11. nezalezna Says:

  {19.dlaczego J. Kaczyński , chociaż jego samolot wylądował 10 kwietnia w Witebsku godzinę wcześniej niż samolot z premierem Tuskiem dotarł do Smoleńska po Tusku ? Rzecznik MSZ P.Paszkowski odmówił komentarza w tej sprawie}}
  ….prawda jest taka że rosyjska milicja w celu „ochrony” konwojowała samochód Jarka z predkością 40 km/h i nie sposób było ich wyprzedzić

  • obserwator Says:

   A wcześniej bardzo długo sprawdzali go na granicy mimo że miał paszport dyplomatyczny.
   Mnie wkurzało też to jak zarzucano mu że nie chciał się tam na miejscu widzieć z Tuskiem i Putinem, że nawet w takiej chwili pokazuje swoją „awanturniczość” i „nienawiść”.
   To jest jakieś POmieszanie z POplątaniem chyba. Miał sie bratać z ludźmi, którzy najwięcej zyskali na „dorżnięciu watahy”, którzy z racji tego wysuwają się na 1szą linię podejrzeń… ???

 12. xxxx Says:

  co do pytania odnośnie sekcji zwłok , znalazłem informacje że takowa się odbyła.

 13. gregor9791 Says:

  Chcialbym powtozyc pytania na w/w zapytania:
  do pytania 4: kto organizuje przeloty glownych czlonkow wladzy? Kto pozwolil aby tak wysoka liczba WAZNYCH osob leciala jednym samolotem?
  Do pytania 6: Dlaczego sledztwo prowadzi rosja a glownym sledczym jest byly oficer KGB? A nie prowadzi sledztwa miedzynarodowa komisja?
  Do pytania 16: Nie bylo karetek? Wedlug mnie zawsze gdy przyjezdza glowa panstwa to lotnisko jest zabezpieczone karetkami, straza itp. NO W SMOLENSKU BYLY WCZESNIEJ TRUMNY I KGB a przy takim zabezpieczeniu karetki sa niepotrzebne (przepraszam brutalne ale prawdziwe)
  Do pytania31: Kto rozgadal liste pasazerow? Przeciez takie informacje zna tylko kilka osob w panstwie wiec dochodzenie nie bedzie trudne.
  PS: Przepraszam za bledy i gramatyke.

 14. julo Says:

  ZA TYM WSZYSTKIM KRYJE SIĘ POLSKI OBECNY RZĄD!!!!

  • Kord Says:

   proponuje zorganizowac manifestacje w Warszawie
   Zjednoczmy się tak jak wcześniej przy paleniu zniczy i krzyknijmy mocnym głosem, że naród chce wyjasnień i polskiego śledztwa!!!!!! mamy do tego prawo!!!!

 15. gregor9791 Says:

  W jednym z artykulow byla informacja: ,,Tusk przed Trybunal Stanu”. Tak, ale nie trybunal IIIRP/KGB Ale miedzynarodowa komisje (jakby nie bylo jestesmy czlonkami UE i NATO). Druga rzecz dlaczego UE i NATO siedzi cicho? Tyle informacji a oni nawet nie bakli. Tyle mozgow a ich to nie interesuje. Byle wybuch w jakiejs pipidowie i juz CIA jest na miejscu. A na pogrzeb nawet obama sie nie pojawil.

 16. gregor9791 Says:

  Polski obecny ,,rzad” nie bedzie szukal prawdy poniewaz jest promoskiewski. A rusy nie podadza prawdy z tego samego powodu z jakiego po 70 latach nie ujawnili zbrodni katynskiej. W Moskwie nadal u sterow stoii KGB.

 17. natalia Says:

  takich pytań można, a nawet trzeba, zadać dużo więcej.

 18. Broken_fader Says:

  12. Nasz służby poinformowały że nie mogą stwierdzić nic za wiele z tego nagrania ponieważ: Osoba która wrzuciła ten film na youtube przekonwertowała go z formatu telefonu komórkowego na format .FLV tak więc nagranie straciło na jakości oraz nie jest w pełni wiarygodne dla naszych służb. Potrzebny jest oryginał nagrania z komórki tej osoby.

 19. zuzka Says:

  ktos za wszelka cene chce te sprawe katastrofy w smolensku zamiesc pod dywan.Rosjanie czekaja na wybory prezydenckie licza na wygrana Komorowskiego i wtedy sprawe zwyczajnie zamkna.Ja natomiast licze ,ze wybory wygra Jaroslaw Kaczynski ,wiec sprawa musi byc wyjasniona.

 20. nell Says:

  12. informowali że na filmiku słychać kobietę i mężczyzn mówiących w języku rosyjskim oraz głosy mężczyzn mówiących po polsku.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: