Grą jest komunikowanie zmian klimatycznych


Tak brzmią pierwsze słowa raportu RulesOfTheGame.pdf: „Podstawy naukowe dla Zmian Klimatu.Strategii komunikacji. Grą jest komunikowanie zmian klimatycznych;Te zasady pomogą nam to wygrać.” wykradzionego przez hackera (niektórzy uważają, że to robota z wewnątrz) z brytyjskiego instytutu naukowego. Piszę o tym, a propos tego, co się dzieje z ludźmi, gdy usłyszą, zobaczą prawdę. Wiadomość pochodzi z wczoraj. Zainteresowanym polecam Google: FOI2009.zip – jest tego 4558 plików i 103 katalogi w spakowanym ZIP-ie 61,93 MB. Kto więc chce, może się zapoznać ze źródłową dokumentacją.

Są to oczywiście dane poufne, bo jakże by tak o zmianie klimatu publikować publicznie: „attached is the draft report of the inquiry commitee charged with examining the allegation against you for fabrication and misrepresentation of research results as covered by the university at albany policy and procedures on misconduct in research and scholarschip” co w moim pewnie nieudolnym tłumaczeniu „Załączono projekt raportu komisji śledczej odpowiedzialny za rozpatrywanie zarzutów przeciwko wam za fabrykację i przekręcanie wyników badań prowadzonych przez University w Albany i złe procedury zarządzania badaniami i stypendiami”
Wśród dokumentów jest też dużo wykresów:


Który w powiększeniu wygląda tak:

Źródło tutaj: Extreme2100.pdf [http://kabbalapedia.info/blog/Extreme2100.pdf] Cóż, ja się nie znam. Naukowcem nie jestem, ale jestem przekonany, że ujawnianie informacji – jakiekolwiek by one nie były, na pewno przysługują się nauce i naukowcom. Niezależnie, czy jest to robota hackera – czy kogoś z wewnątrz. Dziękuję.

P.S. Informacje odnalazłem na blogu Andrewa Bolta [http://blogs.news.com.au/heraldsun/andrewbolt/index.php/heraldsun/comments/hadley_hacked], częstego komentatora na Channel 9’s Today show, ABC TV’s Insiders, Channel 10’s Nine AM, Melbourne’s 3AW, Perth’s 6PR and Brisbane’s 4BC. Autora ksiązki ‚Still Not Sorry’ wydanej w 2006. Można też zajrzeć na [url]americanthinker.com[/url]

No i można też zajrzeć tutaj [http://briefingroom.typepad.com/the_briefing_room/2009/11/hadleycru-says-leaked-data-is-real.html], aby przeczytać o wywiadzie dyrektora instytutu po wycieku tych danych z TGIF (warto przeczytać włącznie z dyskusją poniżej).
Źródło:http://kap1.salon24.pl/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: